» »

Western Digital disk RMA

Western Digital disk RMA

Pariah ::

Pozdravljeni!

Zanima me če ima kdo od vas kaj izkušenj z vračanjem diska v garanciji direkt na Western Digital - RMA oz. advanced RMA;
v primerjavi z uveljavljanjem garancije na Mimovrste (kjer je bil disk kupljen in je do izteka garancije še dobra 2 meseca).
Zasledil sem namreč da se pri običajnem RMA-ju zna zgoditi da dobim refurbished disk, ki bo imel isto garancijo(še 2 meseca), in ne novega.
Težava nastane ker tega modela ne proizvajajo več - WD10EALX.
Kaj je bolje, RMA na WD ali vračilo na Mimovrste?

Vsak nasvet bi bil zelo dobrodošel...
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

gendale ::

Jaz sem poslal rma direkt na wd.

Prednosti:
- disk dobiš po parih dneh (kolkor pač rabi pošiljka iz nemčije do slo)
- ni nobenih problemov (ala, da bi ti težil, da si ga sam zjebu in to)
- dobiš nov model (še posebej kul, če pošlješ kak star disk, ki ga nimajo več)
- paket iz nemčije pride dokaj hitro

Slabosti:
- paket do nemčije je kr drag (ti plačaš do njih, oni do tebe)
- rabiš kreditno kartico
- dokler ne dobijo tvojega diska, maš na kartici rezervacijo v vrednosti diska (denarja ti dejansko ne poberejo, vendar hkrati ga tud ti ne moreš koristit)
- ker paketi iz slo v nem potujejo malo dalj + njihova birokracija, boš mel rezervacijo na kartici kar nekaj časa

(obstaja še ena možnost, ti pošlješ, oni dobijo in šele pol pošljejo, za to ne rabiš kartice, ampak zna trajat malo več)

Je pa res, da sem jaz to počel ko so ble tiste poplave in se nisem hotel ukvarjati z našimi uvozniki, ker imam občutek, da bi še dalj trajalo.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

fosil ::

Jaz bi raje uveljavljal garancijo pri nas.
Če boš poslal v RMA boš zelo verjetno dobil nazaj rabljen, popravljen disk. Sicer ne svojega.
Tako je!

Pariah ::

@gendale: si dobil dejansko nov disk, ali je bil refurbished?
@fosil: a ne bi dobil isto refurbished disk tudi če bi garancijo uveljavljal pri mimovrste?
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Šimpanz ::

Pri nas velja, da če ti servis zamenja disk ti mora dati novega ne pa popravljenega. Preden ga prevzameš pogledaš datum izdelave in da ni gor kakšne nalepke da je disk popravljan.

Assass1n ::

Jaz sem to delal par mesecev nazaj. Dobro zapakiraš, poštnina 10€, pošlješ pa čakaš kakšen mesec. Dobil sem nazaj disk z datumom izdelave starim dober mesec, če je bil refurb ne vem nikjer ni nič pisalo. Moraš pa preden pošiljaš na wd strani registrirat produkt pa dobit rma številko. Jaz sem bil zadovoljen z storitvijo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Midnas ::

Ravno v času po poplavah sem reklamiral dva diska. Oba tako, da so mi najprej oni poslali disk, nato pa jaz njim svojega nazaj. Trajalo je nekaj dni, da sem diska dobil, nato pa kakšna 2 tedna, da so umaknili zahtevek za plačilo.

Reklamiral sem 2TB in 750GB. 2TB je prišel nov, 750GB pa refurbished. To se najlažje ugotovi po nalepki na disku. Nov disk ima normalno nalepko z barvnim robom (1cm) zgoraj in spodaj (green, blue, black), refurbished pa samo črno belo nalepko brez roba.

Assass1n ::

Potem je bil moj refurb, kolegu dela bp.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

gendale ::

Pariah je izjavil:

@gendale: si dobil dejansko nov disk, ali je bil refurbished?
@fosil: a ne bi dobil isto refurbished disk tudi če bi garancijo uveljavljal pri mimovrste?

če se prav spomnim, je bil datum izdelave nekje 1 mesec preden sem ga dobil, gor ni bilo nobenih datotek (ja, šel sem za štost skenirat s file recovery programi) in glede na smart informacije mi je deloval nov

za zihr pa seveda ne vem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Pariah ::

V naslednjem tednu nameravam poslati disk, a se še nisem odločil kam.
Pri MV ima še 2 meseca, pri WD pa še slabo leto garancije, v obeh primerih pa bom najverjetneje dobil vrnjen refurb disk.
Edino pri MV mi ne bi bilo treba plačati poštnine, medtem ko bi ga WDju moral poslati v Nemčijo.
Pri refurbished diskih pa je zgleda gamble, če dobiš takega ki bo deloval brez problemov
ali pa je DOA/javlja SMART napake že takoj ali po po par tednih.
@gendale: na SMART podatke se pri refurb hdd ni možno zanesti, saj jih WD počisti oz. spravi na nulo AFAIK.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Vuli ::

definitvno RMA.
Pred leti poslal WD 400 blue v nemčijo na rma, zelo hitro dobil nazaj 500gb disk. verjetno niso več imel 400gb. Še sedaj dela 2-3leta RAID 0.
Takrat sem poslal preko GLS enih 20€ je prišlo.
Danes sem pa moral spet poslat 2x1TB WD Black, ki sem jih imel v RAID 0 dobri dve leti in sta začela neki srat. na srečo imajo ti Black diski 5 let garancije.
SMART je javil pri enem C5 napako, pri drugem pa C5 in C6
ID C5 Current Pending Sector Count
ID C6 Offline Uncorrectable Sector Count

Opcija je, da bil jih vrnil v mimovrste, a to bil pol trajalo sigurno mesec če ne kaj več,
tako da sem jih raje spet poslal kar v Nemčijo preko navadne pošte. Tokrat sem dal skoraj 17€, paket naj bi tja hodil pa 2-3 dni, kar se mi zdi super.
Če me spomin ne vara, sem pred leti dobil zelo hitro disk iz RMA nazaj. Mislim, da najslednji teden, ko sem odposlal je bil že nazaj.

pri RMA ni nujno treba kreditne kartice.
Imaš dve opciji:
Prva je, da ti oni prvo pošljeo disk, pri tem rabiš kreditno kartico, da ti rezervirajo vsoto vrednosti diska, če jim ti ne pošlješ nazaj pokvarjenega.
2. druga je pa normalana, polješ nedelujoč disk, ko ga dobijo, ti oni pošljejo nazaj, tuki ni potrebe po kartici.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

medenko ::

še vedno je strošek,a ?

driver_x ::

Sam sem že večkrat pošiljal diske na WD in vedno brez problema. Direktno na WD so me napotili že v trgovini, kjer sem diske naročil (Nemčija), tako da ni bilo nobene razlike v ceni. Pri WDju imajo edino stroge predpise glede označevanja paketa, ki se jih moraš držati, a ni nič posebnega.

MIHAc27 ::

Če nesaš na mimovrste boš dlje čakal, a nič stroška pošiljanja.
Direkt RMA pri WD-ju bo pa verjetno šlo hitreje skozi.

Vuli ::

driver_x je izjavil:

Sam sem že večkrat pošiljal diske na WD in vedno brez problema. Direktno na WD so me napotili že v trgovini, kjer sem diske naročil (Nemčija), tako da ni bilo nobene razlike v ceni. Pri WDju imajo edino stroge predpise glede označevanja paketa, ki se jih moraš držati, a ni nič posebnega.


Ja tist RMA label sprintaš ven in nalepiš na paket. V bistvu ti vse dajo, 1x label z zvojim in njihovim naslovom in fajn je še, da nalepiš še 3 one maale, kjer piše številka RMA.
Malo večji strošek je res, zdaj kaj se komu bolj splača je pa od posameznika odvisno. Če bi na mimovrste pošiljal bi ravno tako nekaj poštnine plačal 3-4€.
Meni se gre bolj zato, da jih čimprej dobim nazaj, potreba pač, ne pride v poštev čakat mesec in pol.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Hayabusa ::

Če bi na mimovrste pošiljal bi ravno tako nekaj poštnine plačal 3-4€.

0E, če pošiljaš v upravičeno garancijo.

Vuli ::

tega pa nisem vedel, hvala za informacijo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Vuli ::

Druga diska sta napoti nazaj. 8.8 so prejeli, včeraj 9.8. odposlali druga diska iste serije.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Furbo ::

Jaz tudi zdajle pošiljam disk na WD, preko koga pošiljate diske tja, pošta slovenije, kdo drug?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vuli ::

jaz sem preko navadne tokrat (posta.si). Ni pa bilo poslano kot paket, ker je bilo manj kot 2kg in je šlo malo hitreje in ceneje tja(2-3dni+ prednostno), če pošlješ ko paket 5-7dni.
Maš pa še druge GLS, UPS, DHL... samo bo dražje 20€>
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Skyman ::

Pa je se meni šel trdi disk po slabih 4 letih delovanja lastim si WD1001 FALS black edition.Zanima me katera je bolša opcija ali poslati na mimovrste ali kar RMA na WD uradni strani pise In Limited Warranty do 25.10.2014! Prej sm klical na mimovrste kej IZID ne obstaja vec so mi zatrdili da naj poslem njim ali pa kar na mimovrste.Direkt na WD pa mi niso nc omenili.Kaj je najbolsa vrjanta!

Sam se nagibam na uno verzijo ko je omenil Vuli da posleš njim disk ko oni dobijo omenjeni disk poslejo potem tebi novega.Ter ali dobis resnicno novega ali samo refurb disk!

P.s Glede da to da ta WD1001 FALS black edition ni vec kaj lahko pricakujem?

Hvala!

Furbo ::

Refurb dobis, vsaj jaz sem ga teden ali dva nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Skyman ::

Kaj potem najbolse da poslem WD na mimovrste oz sami pridejo ga iskati na dom.Ter potem cakam rajse 1 mesec pa imam vsaj disk da se reče ali je refurb disk slaba roba ?

Samo mogoce si ti imel kaksn novejsi disk? Ker mi je cudno zakaj bi sli 4 leta star disk nekaj popravlat! ker mojega diska ni vec v prosti prodaji!

Moj disk je sataII ter 32mb cache! Novejsa serija je WD1002FAEX serija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Furbo ::

Tudi če ni več v prodaji, imajo verjetno še kar nekaj teh porihtanih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Skyman ::

Vredu!

Bom malo premislil kaj se bolje splaca.Ne mudi se mi nekaj ful je pa fino da zadeva sluzi svojemu namenu! Ce so kaksni predlogi kam naj dam crknen WD disk kar z odgovori na plan!

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Furbo ::

Kam neki, če je še v garanciji ga pošlješ nazaj in dobiš drugega ane?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Skyman ::

Furbo je izjavil:

Kam neki, če je še v garanciji ga pošlješ nazaj in dobiš drugega ane?


Mimovrste ali WD RMA?

Janac ::

Mimovrste osebno. Boš ceneje čez prišel.

Skyman ::

Osebno ja je kar kul samo glede na to da sm iz kranja se mi ne vem kako kej splaca vozit ali na jesenice ali v LJ

Furbo ::

Tu imam račun od pošte, pošiljanje v Nemčijo (prednostno) me je prišlo 11,82€, sicer bi bilo nekih 9€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Skyman ::

Evo danes sm ga nesel na mimovrste osebno ter so ga ze poslali na servis.Poročam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje WD HDD v garancijo v Nemčijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
141726 (1009) Vaseer
»

Servis in zamenjava komponente?

Oddelek: Strojna oprema
212821 (2052) krneki0001
»

WD RMA - da ali ne? Izkušnje?

Oddelek: Strojna oprema
111857 (1071) N0t0ri0us
»

WD RMA warranty vračilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
274062 (3605) solatko
»

RMA za WD disk

Oddelek: Strojna oprema
164144 (3799) ender

Več podobnih tem