» »

WD RMA - da ali ne? Izkušnje?

WD RMA - da ali ne? Izkušnje?

max00slo ::

Pozdravljeni

Imam disk ki se precej bogo že obnaša in garancija je bila žal le 2 leti od slo. uvoznika.
WD zagotavlja RMA 5 let in ta rok še ni potekel.

Disk je WD Black 750GB in sem bil kar zadovoljen z njim... vprašanje je pa predvsem - se izplača pošiljat v RMA ter preko česa - katera dostavna služba? RMA naslov je nekje na letališču v Nemčiji.
Ima kdo izkušnje s tem? Pošljem? Preko koga? Ali pozabim na disk zaradi stroškov poštnine?
Si non confectus, non reficiat.

Miha 333 ::

Imam izkušnje, načeloma je izvedljivo brez problemov.

Pri WDju je tako, da moraš pregledati disk z njihovim programom (WD Data Lifeguard Diagnostics - najbolje kar z DOS verzijo), ki v primeru odkrite napake sporoči kodo napake, ki jo potem vpišeš v RMA obrazec.

Nadalje, WD zahteva, da disk zapakiraš v antistatično vrečko in primerno obložiš s peno (imajo navodila za pakiranje, ampak načeloma ne komplicirajo preveč).

Najceneje je pošiljanje preko Pošte Slovenije, in sicer kot priporočeno pismo (ne kot paket), kar je mogoče do teže 2 kg, in sicer te to stane v primeru, da malo paziš pri pakiranju in spraviš skupno težo pod 1 kg, točno 9,77 €.

Pazi, da pravilno napišeš RMA številko (mislim da lahko sprintaš celotno oznako z naslovom). Po kakšnih 10-20 dneh boš prejel drug disk (refurbished).

MIHAc27 ::

Jaz nisem nič pregledoval z WD- diagnostic (se pa ne spomnim, ali je bil tudi čisto mrtev disk).

Pomembno je, da lepo zapakiraš in to je to. Mislim da je mene poštnina prišla nekaj podobnega med 6-10€.

Za 10€ se ti seveda splača uveljavljati garancijo. Če ga ne rabiš ga pa potem prodaj.

driver_x ::

Na WD sem pošiljal diske že štirikrat. Vedno brez problemov. Nekaj časa je bila možnost (lahko da sme jo nazadnje spregledal), da ti pošljejo nov disk še preden dobijo tvojega.

GTX970 ::

Ta opcija obstaja če imaš kreditno kartico, na kateri rezervirajo protivrednost zamenjanega diska.

MIHAc27 ::

Ja. še vedno obstaja ta opcija, ampak kot GTX pravi... naredijo rezervacijo v vrednosti diska, da se zavarujejo.

max00slo ::

Super. Hvala za informacije. Kaj pa glede diska, ki ga prejmeš? Je to kaj garancije na to?
Si non confectus, non reficiat.

Miha 333 ::

max00slo je izjavil:

Super. Hvala za informacije. Kaj pa glede diska, ki ga prejmeš? Je to kaj garancije na to?

Včasih je veljalo, da do izteka prvotne garancije ali 3 mesece, kar je dlje.

N0t0ri0us ::

Pozdrav. Imam eno vprašanje glede uveljavljanja RMA.

Če hočem poslati disk na RMA, moram sprintati tole in priložiti v škatlo, ter se podpisati spodaj?



Potem kliknem na print RMA label, skopiram 2x kar mi je izpisalo, ter nalepim 3 nalepke na 3 stranice škatle



Sem kaj zgrešil oziroma ali je kaj pri mojem postopku napačno ? :)

LP

solatko ::

Glej samo to, da boš disk dobro spakiral in obložil s peno ali balončki. Potem nalimaš kode, napišeš naslov in to je vse.
Delo krepa človeka

N0t0ri0us ::

Sem naredil tako in oddal na pošto. Poštnine je bilo cca 6.5€. Sedaj pa čakat :)

N0t0ri0us ::

disk sem dobil prejšnji petek, danes se je status rma šele spremenil oziroma sem dobil mail, da so disk posredovali naprej in da bom v kratkem dobil tracking number:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje WD HDD v garancijo v Nemčijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
141723 (1006) Vaseer
»

Seagate RMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
212352 (1579) 2x'=2
»

Western Digital disk RMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
302939 (2179) Skyman
»

RMA za WD disk

Oddelek: Strojna oprema
164126 (3781) ender
»

Paket v nizozemsko

Oddelek: Loža
61544 (1417) misso

Več podobnih tem