» »

Blodnje Slovenskih prodajalcev

Blodnje Slovenskih prodajalcev

future_man ::

Pozdrav

Nekaj bi rad izpostavil na začetku potem pa bi z veseljem rad prebral kakšen argument zakoj je temu tako, saj sem prepričan, da je na tem forumu vsaj nekaj prodajalcev oz. dilerjev strojne opreme na takšen in drugačen način, ki imajo izkušnje z marketingom.

Naslednji laptop je še kakšen mesec nazaj, ko sma ga s punco nabavla prišel 506EUR. Prenosnik Asus K55A-SX311H. Sedaj, ko se zanj zanimam sam, sem prišel do šokantnega odkritja :). Kakorkoli, enak laptop ki so mu dodali končnico "H", pazi to: VZELI 4 giga RAMa in dodali brezvezni operacijski sistem (win8 ne se šalit), katerega orginal win7 tako ali tako imam doma, pride 60EUR več...

Je to normalno? Zakaj pride do tega? Koga imajo za majmune? Mislim, 60EUR več za 4giga majn? In potem smo prisiljeni požret drek, da pridemo do spodobnega laptopa, s katerimi tako ali tako delajo v Sloveniji katastrofalno, ponudbe kvalitete pa tako ali tako ni. Razn, da greš kupit preko meje, prek orginal proizvajalca pa se tak ne da naročat laptopov...
  • zaklenil: dzinks63 ()

ProGo ::

Zakaj kupuješ v Sloveniji? Evropska garancija velja po celi evropi. To je tako, kot bi rekel da Berlinčani morajo kupovati samo v Berlinu. Zakaj že?

future_man ::

PS: in potem sem prisiljen kupit laptop z nepotrebnim windowsom, ki ga bom itaq takoj zbrisal... Pha

Blinder ::

mene nek kos za avto v eni trgovini pride 120€, v drugi 150€, v eurotonu 180€ :D
imajo različne marže
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

future_man ::

@GoPro, na koga pa se naj obrnem? Resnično nimam blage veze ali sploh pošiljajo take pakete po pošti

Hayabusa ::

mylemon.at, hoh.de in drugi online pošljejo po pošti.

http://geizhals.at/

future_man ::

@Blinder, največji hec pa je, da je prodajalec ostal enak. Edino malo se mu je v glavi skisalo in je moral dodat win8 k paketu... hvala lepa

future_man ::

@Hayabusa, najlepše hvala! Vidim da jena teh straneh en kup teh laptopov po neverjetno nižji ceni. Edino malo me skrbi glede zaupanja tem trgovcem in ali je vse ponavadi na svojem mestu? Brez kakšnih, nemških biosov in podobno (avstrijci, nemci radi VSE prevedejo). Je mogoče kaka internacjonalna stran, nemščina mi bol slabo leži.

Očitno je res problem v naših trgovcih, klko vidim je tukaj ponudba neverjetna in brez nepotrebnih fint

dzinks63 ::

Vsak prodajalec nastavi ceno kot mu odgovarja, izbire je ogromno, pri nas in v tujini, nihče te ne sili, da moraš ravno ta laptop kupiti, kateri ti ne odgovarja, če je tole troll tema, jo bom zaklenil.

Zheegec ::

future_man je izjavil:

Pozdrav

Nekaj bi rad izpostavil na začetku potem pa bi z veseljem rad prebral kakšen argument zakoj je temu tako, saj sem prepričan, da je na tem forumu vsaj nekaj prodajalcev oz. dilerjev strojne opreme na takšen in drugačen način, ki imajo izkušnje z marketingom.

Naslednji laptop je še kakšen mesec nazaj, ko sma ga s punco nabavla prišel 506EUR. Prenosnik Asus K55A-SX311H. Sedaj, ko se zanj zanimam sam, sem prišel do šokantnega odkritja :). Kakorkoli, enak laptop ki so mu dodali končnico "H", pazi to: VZELI 4 giga RAMa in dodali brezvezni operacijski sistem (win8 ne se šalit), katerega orginal win7 tako ali tako imam doma, pride 60EUR več...

Je to normalno? Zakaj pride do tega? Koga imajo za majmune? Mislim, 60EUR več za 4giga majn? In potem smo prisiljeni požret drek, da pridemo do spodobnega laptopa, s katerimi tako ali tako delajo v Sloveniji katastrofalno, ponudbe kvalitete pa tako ali tako ni. Razn, da greš kupit preko meje, prek orginal proizvajalca pa se tak ne da naročat laptopov...

Ram niso vzeli pa win8 naložili, ampak je pač drug nodel prišel direktno od proizvajalca.
Predlagam, da če se z njihovo ponudbo ne strinjaš, da omenjenega prenosnika ne kupiš in se ne obremenjuješ s tem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

delfinus ::

Zavedaj se, da bos v DE ali AT dobil prenosnik z nemsko tipkovnico. lp, d.

#000000 ::

Mah ne stokat, vzami kjer je najceneje pa je mir, če imajo v de ceneje pač vzameš tam. Nikjer ni določeno da treba imet iste cene kot na kitajskem, kar bi dosti folka najraje videlo, plus da je roba na zalogi za prvim vogalom :)

future_man ::

dzinks63 je izjavil:

Vsak prodajalec nastavi ceno kot mu odgovarja, izbire je ogromno, pri nas in v tujini, nihče te ne sili, da moraš ravno ta laptop kupiti, kateri ti ne odgovarja, če je tole troll tema, jo bom zaklenil.


Niti najmajn ne trollam, naredil sem svoj research in je tale laptop top izbira do 500€. Ostali so meh, sploh če želiš vsaj nekaj malo iger igrat

#000000 ::

Kva pa bi ti igral ? Za angry birds je dost p4 1.6 ghz pa 512 rama ? Če boš hotu boljše igre igrat ne kupuj tega laptopa sploh, ker ga boš čez leto spet, treba za game laptop prdnit recimo vsaj še 300 na to ceno, al pa rajš desktop pa maš mir.

future_man ::

@ALIEn3001 ampak zakaj se dogaja, da modele menjavajo vsakih nekaj dni, na področju prenosnikov vlada kaos...

@#000000 bi vzel kjer je najceneje ampak ponavadi, zalog zmanjka. Edina opcija je Avstrija tam pa kot je že bilo rečeno dobiš tipkovnico in bogvekajševse v Nemščini

Mogoče je ena opcija naročanje v trgovinah kot je Comtron? Čakanje ni problem

Hayabusa ::

Brez kakšnih, nemških biosov in podobno (avstrijci, nemci radi VSE prevedejo).

V hoh.de/ mylemon temah je že kar nekaj ST kupovalo robo, nisem zasledil da bi šli prevajati bios, sem pa vseeno sedaj vprašal.

mylemon
Hoh.de


podobna tema v trgovcih drugje po EU:
Dobre trgovine v Avstriji in Nemčij

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

future_man ::

#000000 je izjavil:

Kva pa bi ti igral ? Za angry birds je dost p4 1.6 ghz pa 512 rama ? Če boš hotu boljše igre igrat ne kupuj tega laptopa sploh, ker ga boš čez leto spet, treba za game laptop prdnit recimo vsaj še 300 na to ceno, al pa rajš desktop pa maš mir.


Za zahtevnejše igre vem, da rabim desktop repšitev, za kar pa trenutno ni financ (rabil bi vsaj 1k+). Ker mi je pa sila, stari desktop pa hin, bi se zadovoljil s temle in poganjal kakšen League of Legends in ostale nove igre na low, kar intel HD 4000 integrirana grafa sicer omogoča.

#000000 ::

Ja lej če hočeš cene kot v nemčiji potem treba kupit tam, kaj je problem nemška tipkovnica, nalepoš čez ćumnike in zadeva rešena, lahko tud naročiš drugo tipkovnico ampak potem bo cena kot bi ga kupil v Slo. Za programsko opremo pač sam odločaš kaj boš naložil, za winse si tako omenil da jih ne nucaš. Kup tam kjer tze pride ceneje, sploh če čakanje ni problem. Glede poštenosti trgovcev je pa tko, če so na geizhals še ne pomeni da so 100% poštenjakarji in to velja povsod, če boš našel kaj pametnega odpri temo in mogoče kdo pozna to štacuno ?

Hayabusa ::

geizhals.at je DE/AT/EU ceneje.si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

future_man ::

Bom odprl še eno temo v prihodnosti glede teh strani torej, al pa če tukaj vprašam kak je s tem geizhals... če piše zraven imena UK, PL itd.. to pomeni da dobiš iz tiste države?

Pa glede teh jezikovnih problemov, ali je res samo problem v drugačnih črkah na tipkovnici al še je treba na kaj druga pazit (hardware mislim). Nekak mam slabi filing glede kupovanja pri ne-Angleških trgovcih

delfinus ::

Ja pozoren je treba biti tudi na omrezni napetostni adapter oz na schuko. Mi imamo iste kot so v AT in DE. V UK je druagcen tip.



Pa tudi z garancijo je vec dela in rizika. Ne recem, tudi jaz sem ze dosti elektricne opreme kupoval v tujini, tudi v UK. Ampak gre za opremo, ki je taksne sorte da se je ne da dobit pri nas ali pa je pri nas za faktor 2x ali 3x drazja in sem pac nase prevzel riziko da bi moral to posiljati nazaj.

lp, d.

Looooooka ::

anglezi so zadnje case kar kul...ima veliko online stacun moznost izbire UK/EU adaptorja.

St235 ::

drugače pa tudi adapter ni ravno nek strošek/problem

Pri prenosnikih pa tako ali tako lahko menjaš tist kos kabla med vtičnico in napajalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Duhec ::

future_man je izjavil:

... Sedaj, ko se zanj zanimam sam, sem prišel do šokantnega odkritja :). Kakorkoli, enak laptop ki so mu dodali končnico "H", pazi to: VZELI 4 giga RAMa in dodali brezvezni operacijski sistem (win8 ne se šalit), katerega orginal win7 tako ali tako imam doma, pride 60EUR več...

Je to normalno? Zakaj pride do tega? Koga imajo za majmune? Mislim, 60EUR več za 4giga majn? In potem smo prisiljeni požret drek, da pridemo do spodobnega laptopa, s katerimi tako ali tako delajo v Sloveniji katastrofalno, ponudbe kvalitete pa tako ali tako ni. Razn, da greš kupit preko meje, prek orginal proizvajalca pa se tak ne da naročat laptopov...


Če OS-a ne rabiš potem glej modele, ki nimajo pridodanega OS-a in ne napeljuj, da je ta prenosnik slabši deal kot prejšnji brez OS-a in s 4GB več za 506€ !!!

Cena za 4GB so-dimm ddr3 je cca. 27€.
Win8 Slo DSP/PEM (samo ob nakupu z novim kompom) so cca. 107€ !
V bistvu dobiš licenčni Win8 s tem prenosnikom za ceno cca. 80€ !

Ne vem zdaj kdo izpade majmun, če tako ugodne cene za licenčni Win ne izkoristiš !
In da ne bi slučajno zdaj repliciral s tem, da Win8/7 tu nimajo vloge, ker jih kao že imaš doma.
Delaj po pravilih, še boljše, da repliciraš za mašine/konfiguracije, ki so brez OS-a !

future_man ::

Duhec je izjavil:

future_man je izjavil:

... Sedaj, ko se zanj zanimam sam, sem prišel do šokantnega odkritja :). Kakorkoli, enak laptop ki so mu dodali končnico "H", pazi to: VZELI 4 giga RAMa in dodali brezvezni operacijski sistem (win8 ne se šalit), katerega orginal win7 tako ali tako imam doma, pride 60EUR več...

Je to normalno? Zakaj pride do tega? Koga imajo za majmune? Mislim, 60EUR več za 4giga majn? In potem smo prisiljeni požret drek, da pridemo do spodobnega laptopa, s katerimi tako ali tako delajo v Sloveniji katastrofalno, ponudbe kvalitete pa tako ali tako ni. Razn, da greš kupit preko meje, prek orginal proizvajalca pa se tak ne da naročat laptopov...


Če OS-a ne rabiš potem glej modele, ki nimajo pridodanega OS-a in ne napeljuj, da je ta prenosnik slabši deal kot prejšnji brez OS-a in s 4GB več za 506€ !!!

Cena za 4GB so-dimm ddr3 je cca. 27€.
Win8 Slo DSP/PEM (samo ob nakupu z novim kompom) so cca. 107€ !
V bistvu dobiš licenčni Win8 s tem prenosnikom za ceno cca. 80€ !

Ne vem zdaj kdo izpade majmun, če tako ugodne cene za licenčni Win ne izkoristiš !
In da ne bi slučajno zdaj repliciral s tem, da Win8/7 tu nimajo vloge, ker jih kao že imaš doma.
Delaj po pravilih, še boljše, da repliciraš za mašine/konfiguracije, ki so brez OS-a !


Glej Win8 so posmeha vredn operacijski sistem, niti ne mislim razglabljat kdo pri zdravi pameti bi jih uporabljal. Počutim pa se opeharjenega, saj mi vsiljujejo winse in odžirajo RAM in to za večji denar! Da bi vsaj bilo oboje na izbiro ampak pri nas je pač taka izbira, kot tista za obogaten uran na Mariborski tržnici.

dzinks63 ::

Dovolj je tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na T-2 (preko TS optike) in prec brca v glavo

Oddelek: Omrežja in internet
265491 (4413) ProGo
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204452 (3776) mrkć_majstor
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
426910 (5454) Matej Marinč
»

Predogled Windows 8.1: gumb Start je nazaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11546830 (39780) Tr0n
»

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6819599 (16194) Lonsarg

Več podobnih tem