» »

poškodovana "knapna" pri priključku za disk 2.5" - notebook

poškodovana "knapna" pri priključku za disk 2.5" - notebook

WildChild ::

Pozdravljeni!

Včeraj sem uspel odlomit en majhen delček pri priključevanju diska nazaj na matično plošco. Ta del je dokaj majhen, približno 1.5cm

Zanima me kako se ta delček imenuje, da ga čimprej kupim, saj mi drugače (poizkušal sem z duck tape -om) bios ne zazna trdega diska:

 plasticen delcek katerega ime ne vem kako se imenuje

plasticen delcek katerega ime ne vem kako se imenuje



 Plasticni delcek, ki pritrdi podatkovni kabel diska na maticno

Plasticni delcek, ki pritrdi podatkovni kabel diska na maticno



 podatkovni kabel za disk

podatkovni kabel za disk

in da mood

SimplTech ::

Za ta del se največkrat uporablja izraz: locking tab.

Poglej tale dva članka, mogoče dobiš kakšno idejo: link1 in link2

WildChild ::

SimplTech,

Hvala!

Tole gre pod priljubljene :) Sam vseeno nucam original delceček nekje na netu najt :)

Hvala še 1x.
in da mood

#000000 ::

Najlažje bo če kupiš zanič plato ki paše v ta prenosnik, al pa da pogledaš če imaš možnost seveda, če paše od kake druge plošče, te zatiči so ponavadi enaki povsod, le širina mora bit ista.

SimplTech ::

:) Ni problema - zato je forum.

Kot na slikah vidim, še imaš vse delčke. Mogoče poskusiš nazaj skupaj zlepiti. Mogoče kakšen epoxi ali pa mogoče dvokomponentno lepilo specialno za lepljenje plastike (nekaj takega: link).

Stvar stane par EUR in nimaš kaj veliko zgubiti. Drugače pa je #000000 podal kar dobro idejo, kje dobiti nekaj podobnega.

Brane22 ::

Pglej če je kje na plastiki konektorja kje vtisnjeno ime firme ali kaj podobnega ( 3M etc) in nato poglej na saj proizvajalca.

Če se boš spustil v lepljenje, močno priporočam Pasco Fix. Ne toliko zaradi lepila kot tistega peska, ki ga lahko kupiš posebej in čistila.

Je bolj malo stvari, ki so se uspele upreti temu trojjčku.

Z njim sem uspel brezhibno zalepiti ohišje Canon EOS 400D, ki mi je padlo na trdo podlago in se razcvetelo. Tistega navaden cianoakrilat brez pomoči peska ni hotel prijeti.

WildChild ::

Hja, stvar je taka, da sem po slikanju očitno oni mali košček izgubil (tako da opcija limanja na žalost odapde), vendar sem uspešno pričvrstil kabel na "locking tab". Nato sem še uporabil neko medicinsko lepilo za na kožo, ki precej dobro drži ni pa to 100%.

Še 1x bom pogledal, če piše kaka oznaka na plastiki drugače bom pa res poizkusil kak broken acer aspire one 722.
in da mood


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231221 (822) abazuu
»

Tiskalnik za nalepke

Oddelek: Pomoč in nasveti
251700 (1091) JeBelaCesta
»

Težave z menjavo 3.5mm jack konektorja

Oddelek: Zvok in slika
233541 (3075) RatedR
»

Dva plastična delčka - lepilo

Oddelek: Sedem umetnosti
71380 (1220) tx-z

Več podobnih tem