» »

Vinjeta

Vinjeta

1
...
3 4
5
»

Olórin ::

torej gre za slab design oblike "vinjete".

Komot bi vezali nakup vinjete na registrsko tablico in preverjali digitalno. Ali pa bi vezali pravico do vožnje po AC na osebo in ne na avto.
Navsezadnje je bilo na starem sistemu vseeno ali vzameš svoj avto ali od koga drugega...nekdo pač plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bambam20 ::

Olórin je izjavil:

torej gre za slab design oblike "vinjete".

Komot bi vezali nakup vinjete na registrsko tablico in preverjali digitalno.


Lahko bi ampak zakaj ne bi kompliciral :).

St235 ::

bambam20 je izjavil:

St235 je izjavil:

Boljše vprašanje je od kje je nastala tale ideja, da je za uporabo vinjente oziroma njeno legalnost kakorkoli potrebno shranjevati ali komukoli kazati račun?


ker je preveč ponarjenih.


In? kako vezo ima to s mojim vprašanjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Zanima me nekaj. Imel sem prometno, avto vrgel vstran, vtrgal sem dol vinjeto, imam odrezek in vse tudi prepis avtomobila imam ter cenitev da je totalka, je možnost da dobim drugo ?

AndrejO ::

Zelo majhna. Ko si prepisoval vozilo, bi jo raje pustil gor in zvišal ceno za ceno nove vinjete.

;-) ::

Avto ke sel v smeti prakticno prodal sm sam sasijo zarad papirov pa da se resim avta ne...mah zdaj jo mam na prozorni foliji in z labelo na sipi drzi lepo in se niti na pol metra nic ne vidi ampak me vseeno skrbi

AndrejO ::

Ker si vinjeto odstranjeval sam, ne zapadeš pod določila 6. odst. 11.c čl. Zakona o javnih cestah. Edina preostala možnost je tako 38. čl. Zakona o Cestninjenju, ki pa omejuje razloge za menjavo in predpisuje zahtevana dokazila za menjavo. Odstranjena vinjeta je tako potrebna v primeru razgradnje ali prodaje v tujino, sicer se je ne upošteva.

Preveri, če je bilo vozilo uradno oddano v razgradnjo. Če je bilo, potem bo šla stvar skozi. Če ne, potem se lahko za vse skupaj obrišeš pod nosom. To, da je bila totalka ne pomeni nič. Totalko imaš lahko na Cliotu, če ti kamen razbije zadnjo šipo, ker je že to popravilo več kot 50% vrednosti vozila.

Naslednjič boš vedel, da je pri prodaji najlažje dvigniti ceno in pustiti kupcu, da se ukvarja z menjavami, če se mu da. Če bi to storil, potem bi kupec vozilo slej kot prej na ustrezen način odpisal in na DARS-u pobral novo vinjeto, ti pa bi svojo za kupnino kupil že prej.

jalovec09 ::

Greš na sedež podjetja pa dobiš drugo.

;-) ::

klical na dars se enkrat so rekli tako ja da naceloma ce stimajo stevilke ne komplicirajo prevec ampak sem ze kupil drugo. Tako da ce koga zanima zs. Drugace bom pac sel na dars po drugO ki jo bom prodal

ttommy ::

Kako je s tedensko vinjeto? Če grem na morje na Hrvaško in kupim v soboto zjutraj tedensko vinjeto, ali mi bo veljala tudi naslednjo soboto, ko se bom vračal?
Gamer

Matev ::

če je tedenska ti načeloma ne bi smela veljati

mat xxl ::

Ne bo veljala, velja pa do petka do 24 00

toplakd ::

Saj zato je tedenska, da mora večina dopustnikov kupit 2 komada :)

Mare2 ::

Tedenska vinjeta velja sedem zaporednih koledarskih dni od vključno dneva, ki ga določi uporabnik ob nakupu vinjete.
http://www.petrol.si/povej/koliko-casa-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

toplakd ::

Saj zato se ji reče tedenska oz 7D. Torej luknjica +6 dni.

jalovec09 ::

Kupiš dve in poroblema ni, ali mesečno

CMpunk ::

Zdravo.
Jaz sem ravno kupil prvi avto in me zanima par stvari glede vinjete:
-kaj pomenijo oznake na vinjeti, na moji stari naprimer piše 12 16 in pa neke luknjice na številkah so, kaj to pomeni?
-če imaš staro vinjeto gor, ali to opazijo pri kontroli z daljnogledom?
-kakšne so metode kontole, samo z daljnogledom ali še kakšna druga?

smacker ::

Luknjice pomenijo kdaj je bila prodana - preluknjan je dan (navadna št) in mesec (rimska št). Načeloma oznaka 12 pomeni letno vinjeto, samo letne niso luknjane - datum nakupa ni važen, saj velja za koledarsko leto, ne glede na to kdaj si jo kupil.
Tedenska (velja 7 dni od datuma, ki je preluknjan):


Mesečna (velja 1 mesec, torej če je luknjana 6.10., velja do vključno 6.11.):


Letna (za 2016 velja od 1.12.2015 do 31.1.2017):


Letnica je določena z številko v zgornjem desnem kotu (16) in barvo - vsako leto je druga barva, da se na daleč loči.
Pri pregledu z daljnogledom se vidi tudi kdaj je luknjana, tako da te ustavijo če maš staro vinjeto. Kontrol je polno, preglejujejo Darsovi nadzorniki in cariniki pa tud policija ti lahko kazen napiše. Uvajajo se tud nove metode, s kamerami na cestninskih postajah, tak da jaz se ne bi igral na tvojem mestu.
Če rabiš vinjeto, je najbolj optimalno zdaj kupit mesečno za 30EUR, po 1. decembru pa lahko kupiš letno za 2017, ki velja do 31.1.2018.

FTad ::

Ni mi jasno, kako lahko na dalec vidijo z daljnogledom, da je tedenska ze potekla?

smacker ::

Enostavno - pogleda vinjeto kje mora bit luknjna, potem pa vidi približno kje se luknja nahaja z daljnogledom. Če ne vidi dobro oz. so luknje total mimo, te ustavi in pobližje pogleda. ;)

St235 ::

Drugače so kontrole pogoste tudi na postajališčih. Se pač sprehodi po parkirišču in pogleda.

Furbo ::

FTad je izjavil:

Ni mi jasno, kako lahko na dalec vidijo z daljnogledom, da je tedenska ze potekla?

Ni to taka reč, če cele dneve delaš samo to. Tudi javni uslužbenci se po krajšem tečaju lahko naučijo brati datume, isto kot otroci v osnovni šoli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

CMpunk ::

Ko sem peljal avto brez vinjete na servis na amzs so mi gor nalimali eno zeleno letno vinjeto iz leta 2012, ha ha.

Mare2 ::

Saj zelena je prava barva. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tako nalimana vinjeta veljavna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9820120 (6910) Netrunner
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
779548 (7066) zmaugy
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749483 (7457) smacker
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120166 (15349) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635648 (32810) pegaso

Več podobnih tem