» »

Višanje cene PO naročilu?

Višanje cene PO naročilu?

lonz ::

Eno pravno vprašanje. V rutarju smo naročili jedilni kot. Ker ima v osnovi samo 2 stola smo se odločili naročit dodatni stol. Ker prodajalka ni takoj vedela koliko stane extra stol nam je ceno javila čez nekaj dni. Po prejeti ceni smo se za stol odločili in ga naročili. No, danes pa so nas iz trgovine klicali, da je stol dražji od prve cene in sicer za skoraj 70%.
Po moje imam kot kupec ki je stvar naročil po eni ceni taist stvar dobiti po dogovorjeni ceni, ne pa po neki novi izmišljotini...

Hec je pa še v tem da smo to počeli vse verbalno... (čeprav je verbalni dogovor isto zavezujoč kot pisni!)

Hints?
...arrrrrr, shiver me timbers...

bdoxx ::

reči da boš preklical celotno naročilo, če se ne bojo držali dogovora. :)

lonz ::

Mal me za prašnike držijo, ker smo polovico kupnine že nakazal.
...arrrrrr, shiver me timbers...

bdoxx ::

kaj so ti pa odgovorili, ko si rekel da se z ceno ne strinjaš?

#000000 ::

Ja ponavad če je set na voljo za xx ceno, in če naročiš nekaj dodatno te opalijo k norca.

bdoxx ::

#000000 je izjavil:

Ja ponavad če je set na voljo za xx ceno, in če naročiš nekaj dodatno te opalijo k norca.


Ker prodajalka ni takoj vedela koliko stane extra stol nam je ceno javila čez nekaj dni. Po prejeti ceni smo se za stol odločili in ga naročili. No, danes pa so nas iz trgovine klicali, da je stol dražji od prve cene in sicer za skoraj 70%.

lonz ::

bdoxx je izjavil:

kaj so ti pa odgovorili, ko si rekel da se z ceno ne strinjaš?


Nisem še dobil šefa oddelka, me bo poklical nazaj. Predvsem me zanima pravno stališče, da vem koliko lahko vztrajam pri zahtevi za prvotno ponujeno ceno.
...arrrrrr, shiver me timbers...

St235 ::

Odvisno kako je bila cena ponujena in kaj si dejasnko sklenil z njimi.

Če ti je prodajalca rekla, da je stol okol X€ in da bo zadevo preverila potem pa so ti javili, da je X+Y€, kaj dosti ne moreš.

Če si pa ti nek stol naročil po ceni X€ in ga pol tudi palačal, pa si tega ne morejo privoščit oziroma ti morajo omogočit odstop od pogodbe in vračilo vplačanega plus obresti in morebitne penale. TO je v teoriji. V praksi je največ kar lahko iztržiš v realnem času vrnitev predplačila.

Pravnoformalno pa je za reševanje tega pristojen TIRS, oziroma se lahko spustiš v civilno tožbo.

lonz ::

O Lakotnik29, kul da si tu.

Zadeva je taka; prodajalka nas je 2 dni po nakupu kotne obvestila da je dodatni stol 99 €. Mi smo rekli - kul, dejte naročit (čeprav je bila cena že takrat relativno visoka). To je bilo kak teden nazaj.
Danes pa so mojo žensko klical, da je dodatni stol v bistvu 176 €. Po moji logiki velja prva cena po kateri smo stol naročili in so nam ga po taki ceni tudi dolžni prodat.

Se motim?
...arrrrrr, shiver me timbers...

RejZoR ::

lonz je izjavil:

Mal me za prašnike držijo, ker smo polovico kupnine že nakazal.


Tud ti njih držiš s preostalo polovico. Zdej če je na papirjih, ki si jih dobil ob nakupu ena cena, oni pa hočejo več ni nobene pravne podlage za tako početje. Ker ko ti enkrat skleneš pogodbo velja cena, ki je bila tisti moment. Se lahko 5 minut kasneje podraži pa se tebe to ne tiče več.

Ustna pogodba pa prav tako velja. Teb so obljubil po ceni 99 EUR s čemer si se tudi strinjal. Ne morejo pa te zdej za skor še enkrat več izsiljevat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Shegevara ::

RejZoR je izjavil:

lonz je izjavil:

Mal me za prašnike držijo, ker smo polovico kupnine že nakazal.


Tud ti njih držiš s preostalo polovico. Zdej če je na papirjih, ki si jih dobil ob nakupu ena cena, oni pa hočejo več ni nobene pravne podlage za tako početje. Ker ko ti enkrat skleneš pogodbo velja cena, ki je bila tisti moment. Se lahko 5 minut kasneje podraži pa se tebe to ne tiče več.

Ustna pogodba pa prav tako velja. Teb so obljubil po ceni 99 EUR s čemer si se tudi strinjal. Ne morejo pa te zdej za skor še enkrat več izsiljevat...


lonz mora povedat če je original-domenjena cena napisana na računu, ki ga je dobil, ko je plačal polovico cene. Če računa ni, bo težko kaj več sčarat kot prekinitev naročila in vrnjen denar.

OZZY ::

Jaz v rutarju ne kupujem več iz podobnih in drugih razlogov. Se izogibam trgovine na veliko.
Ne samo da nimajo pojma o cenah, lažejo tudi o obveščanju po smsu ko naj bi zadeva pršla, a smsa dejansko sploh ne dobiš.. .. in še kaj - prideš zapravit oz. želiš kaj za več denarja pa te prvo odmerijo kako si oblečen pa pol takoj mislijo, da nimaš dnarja in blefiraš. Doživel 2x..
1x sem želel izris kuhinje in okvirno ceno, ko sem kupoval novo (cc 4000-5000) in še nekaj časa kasneje ko sem gledal za drugo stvarjo, ko je stala tudi cc 5000 evrov. To je bilo zadnjič, da so me videli. Skratka nikoli več in drugim prav tako odsvetujem, ker niso samo prodajalci taki ampak tudi vodje/šefi.
Go with the flow.

Invictus ::

Rutar ima zelo učinkovito službo za reklamacija. Tam dela ena tako zoprna baba, da te vse mine. Vsaj mene je ...

Se mi ni dalo zafrkavat takrat za nekaj tolarjev, ker sem že dobil kar sem hotel ...

Zato pa IKEA ruls. Vidiš, vzameš in plačaš. Če je kaj narobe, neseš nazaj in ti zamenjajo. Brez problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Če kdo rabi ugodno pohoštvo, naj me kontaktira. Vedno se kaj dobi :)
Tomi

St235 ::

lonz je izjavil:

O Lakotnik29, kul da si tu.

Zadeva je taka; prodajalka nas je 2 dni po nakupu kotne obvestila da je dodatni stol 99 EUR. Mi smo rekli - kul, dejte naročit (čeprav je bila cena že takrat relativno visoka). To je bilo kak teden nazaj.
Danes pa so mojo žensko klical, da je dodatni stol v bistvu 176 EUR. Po moji logiki velja prva cena po kateri smo stol naročili in so nam ga po taki ceni tudi dolžni prodat.

Se motim?


na žalost je vse kar imaš ustno predstavljeno ceno. Tako da dvomim, da kaj lahko dokažeš. največ kar lahko probaš naredit je izsilit da odstopiš od pogodbe in ti vrnejo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če kdo rabi ugodno pohoštvo, naj me kontaktira. Vedno se kaj dobi :)


pohoštvo?

lonz: odstopi od vsega in naj ti vrnejo denar....pa izogibaj se rutarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UVI Chair mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5614900 (7028) smacker
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419558 (5351) Qushaak
»

Spinalis stoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15442820 (8551) SeMiNeSanja
»

Nabava stolov - zelo poceni do le teh za st uporabnike! ;) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
841108800 (42245) zcetrt

Več podobnih tem