» »

[Adobe Premiere Pro] - kompresiranje

[Adobe Premiere Pro] - kompresiranje

vice boy ::

Imam video (1 GB-ko sem ga posnel na digitalca) ki sem mu dodal nekaj glasbe in ko sem ga shranil v adobu je velik 10 GB
dal sem v Virtual dub in je še zmeraj velik 1.2GB
ali se ga da še kako zmanšati, ker ga hočem dati na googlevideo

LP, Začetnik
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

gumby ::

si ze slisal za kodeke?
my brain hurts

vice boy ::

Ja, sej to sm že kompresirou v VD

S tem mi pa nisi pomagu velik....tk da nvem zakaj pišš ...sm mislu da tu na tem forujmu pomagajo...zdj pa nevem kaj je namen tega....
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

robbe ::

No vsi vemo zakaj je forum... Tko kot ti je rekel gumby, bi bilo fajn da očitno še malo bolj skompresiraš zadevo. Saj to lahko narediš že v premieru. Očitno si ti izbral da ti shrani v polni kvaliteti in tako je prišlo tistih 10GB. Če misliš dat film na google video, lahko za kompresijo uporabiš kar microsoftov wmv kodek, pa tudi velikost več kot 320*xxx ni potrebna.
Pri googlu si lahko prebereš naslednja priporočila za kodiranje filmov:

Here are our preferred video specs:
NTSC (4:3) size and framerate, deinterlaced
Video Codec: MPEG2 or MPEG4 (MPEG4 preferred)
Video Bitrate: at least 260Kbps (750kbps preferred)
Audio Codec: MP3 vbr
Audio Bitrate: at least 70Kbps (128 Kbps preferred)

vice boy ::

Ker sem bol tde glave vas sprašujem...kej dobim ta wmv kodek....a to je v adobu...ker sem prejle dau shranit v MPEG4 kodeku...je bla kvaliteta jako slaba...
kakšni konkretni predlogi:\
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

5er--> ::

Ta 10GB video odpri v VirtualDub-u in prekodiraj.
VirtualDub za začetnike


Radi bi izvirni video, ki je nestisnjen ali stisnjen z neučinkovitim kodekom, prekodirali v XviD, spremljajoči zvok pa v mp3 in s tem drastično zmanjšali velikost videodatoteke brez večjih izgub kakovosti:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Full Processing Mode.
3. Video -> Compression -> (izberemo XviD MPEG-4 kodek) -> Configure -> (nastavimo kodek po želji).
4. Audio -> Full Processing Mode.
5. Audio -> Conversion -> 44100Hz (ali 48000Hz), Precision: 16-bit, Channels: Stereo.
6. Audio -> Compression -> (izberemo MPEG Layer-3, bitrate med 96 in 192kBit/s, frekvenco kot smo nastavili v koraku in Stereo).
7. File -> Save As AVI.


Edit: Sem zdaj opazil, da si ti že naredil. Si siguren, da si kompresiral tudi audio?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

robbe ::

Za kodiranje z wmv greš pod File->Export->Adobe Media Encoder->Format:Windows Media.

vice boy ::

hvala Robbe
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

vice boy ::

Stvar deluje s tistim kodekom , samo je kvaliteta resnično slaba.

Zato bi rad da v Adobu shranim kot Movie vendar ne vem kater kodek naj dam...če dam brez je ža pri nekaj % veliksot nekaj GB če pa izberem kakšne kodek pa pokaže da shranjevanje traja tudi 16ur.

ne vem pa kako mi je zadnič uspelo sharnit 10 GB velik....ker bi biu čist zadovoln ker bi ga dau potem še v virtual dub

Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

robbe ::

Samo bitrate zvečaj, pa bo mal lepše vn prišlo. Drugače pa shraniš v polni kvaliteti tako: File->Export->Movie: in pri settings daš Microsoft DV AVI.

vice boy ::

DA ne bom smetiu po forumu bi kr tuki vprašu kako v video dodaš kkšn tekst...sm ne s to foro da prtisneš F9....ker tm v orodni vrstici gor maš Title...sm nevem kak ga daš not

aja nek sm gledu da morš v nekem ""Ilustrejtrju"" nardit sm nevem kaj je to.

LP
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

5er--> ::

Grafiko naredi v adobe photoshopu/illustratorju, shrani in nato dodaj v film.

Volk| ::

Malo bi si samo sposodil temo...
Imam namescen premiere CS3 , uredil filmček, naredil titlove,....zatakne pa se pri exportanju.
Nikjer nimam opcije export to dvd. Tudi v adobe media recorder nimam nic kar bi kazalo na dvd.
Sem naredil z windows media(codec windows media 9) pa kodiral...posnetek se zatika, kvaliteta je sicer spremljiva toda dobim fajl .wmv, ki ga itak moram pol se enkrat prekodirat v dvd, pa bi se rad temu izognil. Vsepovosd pise da bi moral imeti export to dvd, ampak nimam te opcije.
Mogoce moram kaj dodatno namestit?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

Sem ze najdo napako! Moja verzija "ni imela" te opcije.
PO namestitvi druge imam vse!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] podnapise vkodirat v divx (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7924019 (11095) Alessio983
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

Stiskanje filmov

Oddelek: Zvok in slika
131566 (1258) Freezy
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353443 (2975) jan01
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323247 (2150) teoo

Več podobnih tem