» »

Kateri web hosting za blog?

Kateri web hosting za blog?

Mira ::

Živjo!

Moj problen je sledeč: odprla sem si blog na wordpress.com, zakupila domeno in ko sem želela namestiti drugo kupljeno temo (template), sem ugotovila, da se tega na wordpress.com ne da, razen, če izberem hosting. Wordpress priporoča naslednje: Bluehost, HostGator, DreamHost in Go Daddy (http://get.wp.com/hosting/)

Nimam pojma, katerega izbrati in na kaj naj bom pri izbiri pozorna. Na blogu bom objavljala fotke, kakšen video, sicer pa večinoma tekste. Kaj mi priporočate in kako naj sedaj kupljeno domeno prenesem na ta hosting?

Hvala za kakršen koli odgovor. Res mi bodo v pomoč!

neoserv ::

Gostovanje se ponavadi izbere na podlagi tega, iz kje bodo tvoji obiskovalci.

Torej, če bo blog v angleščini in mišljen za ameriške bralce, potem je najbolje vzeti kakšno ameriško gostovanje (npr. DreamHost, BlueHost in NameCheap so kvalitetni).

Če bo pa tvoja publika pretežno iz Evrope oz. Slovenije, je najbolje vzeti slovensko gostovanje, ker bo tako blog najhitreje deloval oz. se nalagal bralcem.
Veliko je tudi vredna lokalna uporabniška podpora, ker lahko kadarkoli pokličeš oz. pošlješ e-mail in dobiš odgovor hitro, prijazno in na nivoju (če izbereš kvalitetno gostovanje).

Domeno je pa sicer zelo enostavno prenesti na gostovanje ali pa jo samo usmeriti tja. Vsak boljši ponudnik gostovanja ti bo z veseljem vse razložil ali še celo uredil namesto tebe.

:)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Mira ::

Hvala za odgovor in pojasnila. Blog bo namenjen slovenskim bralcem. Skrbi me edino možnost namestitve kupljene teme. Bo to šlo ali so kakšne omejitve, dodatni evrčki? Koliko približno pa stane mesečno gostovanje pri nas?

neoserv ::

Plačljive oz. kupljene teme niso nobena težava, namestiti jih je zelo enostavno - enako kot brezplačne teme. Kakšni ponudniki jo bodo tudi namestili namestili vas, saj to res zahteva kvečjemu minuto ali dve dela.

Morate imeti pa domeno prej že kupljeno, seveda.

Gostovanje stane zelo različno, od manj kot 1€ na mesec ter do 10€ ali več na mesec.
Večina jih je nekje vmes.

So pa tudi kvalitativne razlike med ponudniki, namreč:
- nekateri ponudniki sploh nimajo lastnih strežnikov ampak jih najemajo v tujini;
- določeni se ne oglašajo na telefon oz. nimajo sploh objavljene telefonske številke;
- pri nekaterih čakate na e-mail odgovor tudi po nekaj ur;
- nekateri ne delajo rezernih kopij podatkov in mora uporabnik sam skrbeti za to.

Zato je praviloma bolje odšteti kak EUR več in potem lahko mirno spimo :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

techfreak :) ::

Osebno imam veliko boljše izkušnje s tujimi ponudniki. Pri naših sem ponavadi dobil mnenje kot da jaz njim delam uslugo.

Za primer lahko podam tole: Pred nekaj dnevi sem preklical VPS pri ponudniku IntoVPS, ker sem imel težave s porabo RAMa. Naslednji dan sem od njih prejel email, kjer so me pozvali naj jim pošljem feedback. Odgovoril sem jim s težavami, ki sem jih imel in pet minut pozneje (malo pred polnočjo) sem prejel email od tehničnega oddelka, kjer so mi ponudili pomoč.

@Mira: Če ne potrebuješ veliko prostora za slike in ti je zaenkrat 2 GB prostora dovolj se splača osnovni paket pri neo-serv: http://www.neo-serv.net/gostovanje/gost...

Tydek ::

Meni osebno najbolj všeč je http://www.zabec.net/ Nisem znal inštalirati in so mi pomagali. Naslednjič je bilo nekaj narobe v kodi in so pomagali. Čeprav sem našel potem tisto banalno napako so pomagali :). Zelo priporočam.

Pa veliko sreče pri bloganju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

neoserv ::

@techfreak: Res je, pri veliko ponudnikih dobiš tak občutek. Tudi sami redno testiramo konkurenčne storitve in včasih se kar zamislimo nad pristopom. Pri nas smo vedno veseli, če nas kdo kontaktira. To navsezadnje pomeni, da dejansko uporabljajo naše storitve! :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

blackbfm ::

Veliko je tudi vredna lokalna uporabniška podpora, ker lahko kadarkoli pokličeš oz. pošlješ e-mail in dobiš odgovor hitro, prijazno in na nivoju (če izbereš kvalitetno gostovanje).


pri kvalitetnem gostovanju sploh ne rabiš nič klicat in pošiljat mailov ker stvar pač deluje ali pa stranka lahko popolnoma vse uredi iz kontrolne plošče

Nisem znal inštalirati in so mi pomagali.


za wordpress in podobno (sranje:))) imaš na netu dokumentacije kolikor hočeš, ter zastonjsko pomoč po takih forumih kot je ta..lohk pa seveda vseeno preplačuješ slovensko gostovanje za nek kvazi občutek varnosti.

Pa ne da imam s slo ponudniki slabe izkušnje, ampak s tujimi imam pač boljše...čeprav no, konec koncev za blog ki ga bo pogledalo 100 ljudi na leto je res vseeno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

neoserv ::

@blackbfm: ne razumem čemu imaš tak negativen pristop.

Vsakdo lahko danes postavi blog, ki ima na začetku 100 obiskov na mesec, kasneje 100 na dan in še malo kasneje 100 na uro. Od najboljšega programerja pa do gospodinje, vsak lahko kaj zanimivega (na)piše - ravno to je lepota interneta, namreč da naj bi bil brez predsodkov.

Naprimer waiterrant.net - to je blog natakarja iz New Yorka, ki je ravno s pomočjo svojega bloga postal to, kar je vedno želel - pisatelj.

-------------

Glede podpore - kvaliteta gostovanja resnično nima ničesar s tem, ali jih moraš kdaj kontaktirati ali ne. Vedno obstaja potreba po kontaktu:
- kadar kdo česa ne zna;
- kadar kdo česa ne razume na naši strani;
- kadar koga kaj zanima.

Tudi ljudje, ki obvladajo IT včasih potrebujejo na hitro informacije in tukaj pride v poštev spet podpora.

Seveda pa so tudi uporabniki, ki nas nikoli ne kontaktirajo, ampak to ne pomeni, da je podpora nesmiselna :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

McClane ::

Osebno imam izkušnje z HostGatorjem, pri njih že par let in nikoli nobenih težav. Zadeva deluje, billing je točen, funkcionalen Cpanel, tehnična pomoč je ok in cena za vse kar ponudnik omogoča je bistveno nižja od slovenskih ponudnikov.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

garg ::

Glede na moj tekoči problem s hitrostjo WP, bi si skoraj upal svetovat, da če maš slovenski ali EU blog, bo čisto ok, če vzameš hosting kar v Sloveniji.
Tle gor maš možakarja neo-serv z ok cenami, pa še zgovoren je in vidim pripravljen pomagat. (+) Vedno boš mela neko vprašanje.
Pri GoDaddy sem za eno samcato vprašanje izmenjal odgovore že s tremi različnimi operaterji, zelo serijska zadeva. Pravijo, da je pri njih vse ok. Najbolj jih je skrbelo, če bom izpolnil anketo o kvaliteti njihove storitve.
p.s. moj Website je še vedno down, jst pa računalniški Dummie :)

neoserv ::

V mlajših letih sem tudi jaz gostoval pri GoDaddyu in resnično, njihov podpora je "podn".
Sicer so pripravljeni pomagat, ampak imajo toliko birokracije, da za vsako vprašanje traja 3 dni, preden dobiš odgovor.
Pri nas so take stvari urejene v 3 minutah ali v 3 urah...

Kot je rekel @garg, najbolj jih skrbi, da tisti vprašačnik dobro ocenis, ker so verjetno placani na podlagi tiste ocene konec meseca.

@garg: Če imaš težave s počasnostjo WP-ja in občasnimi napakami, bi ti lahko pomagal kakšen caching plugin, npr:
- WP super cache ali
- W3 total cache

Ti plugini sicer ne delajo čudežev, če so te dali na mašino, ki je totalno zasedena, ampak se izplača poizkusit :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

techfreak :) ::

Očitno imava različni definiciji čudeža. Privzeta namestitev WPja za prikaz začetne strani potrebuje izvajanje PHPja ter 18 SQL poizvedb. Pri uporabi super cache pa postreže statično stran.

garg ::

Tele Plugine bom imel v vidu. Hvala.
Ravno sedaj šaltam hosting z USA na EU datacenter. Počakam mail in naredim setup. Javim, če bo kaj bolje.

neoserv ::

@techfreak: verjetno res.

Dejstvo je, da pri določenih stvareh lahko pomagajo plugini, pri določenih pa ne.
Sicer bi lahko vsak WP, ne glede na obisk in število vključenih pluginov, gostoval na vsakem strežniku, ne glede na to kakšne zmogljivosti ima in koliko je zaseden.

Pa to ne gre, ker je veliko faktorjev v tej enačbi in 'caching plugin' je samo eden izmed njih.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Mira ::

Na hitro se bom še jaz vključila v to temo, ker sem jo ravno tudi odprla in povedala svoje izkušnje iz prve roke. Izbrala sem gostovanje pri Neo-serv. Izbire je pri nas res veliko, a bili so ravno prvi, ki so odgovorili na moja zastavljena vprašanja, pregledala sem njihovo spletno stran in ponudbo nekaterih ostalih in se nazadnje odločila zanje. Pretehtala je obljuba, da so hitri, odzivni in ažurni. In to zdaj v začetnih korakih res potrebujem, ker o teh zadevah (ki so morda za nekatere IT-jevce samoumevne in otročje lahke) res nimam niti malo pojma. Gostovanje sem uredila v pičlih 10-minutah (plus je tudi ta, da imajo možnost plačila preko Paypala - bravo!), na pomoč pa so mi priskočili tudi v nedeljo zvečer in mi prav tako v nekaj minutah naredili uslugo in uredili nekaj namesto mene. To najbolj cenim, saj takrat, ko se človek spravi urejati neko zadevo in mu ne gre, si pač želi zadevo čim hitreje rešiti in ne na odgovor čakati po kakšen dan ali še morda celo več.

garg ::

Podpis pod Mirin post.
Velika prednost in užitek je delat, če se ne potrebuješ obremenjevat s tehničnimi zadevami, ki niso tvoj posel. (kot v mojem primeru)
Bom tudi sam izbral enako SLO opcijo pri naslednjih projektih.

p.s. jaz sem svoj problem s hostingom sicer rešu. Insistiral, premaknu z USA na EU datacenter. Zadeva dela ok, sam sem pa med "dela, pa ne dela" zgubu nekaj tednov in ure prebiranja forumov.
Nauk: problem rešen, sam se iz tega nisem ničesar naučil. Ne jaz ne Godaddy ne vemo zakaj zadeva ni delovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garg ()

blackbfm ::

jah, pri godaddyju že takoj vidiš da gre bolj za marketing kot kakšno kvalitetno storitev poleg tega se strežnika nikoli ne najema na drugem koncu sveta..v takem primeru je logično da je nek slovenski ponudnik neprimerljivo boljši, če ima dejansko svoj strežnik (ki je verjetno bistveno manj obremenjen) in nekje v bližini v kolokaciji..

sam se dogaja da nekateri slovenski ponudniki preprodajajo resellana ameriška jajca..potem imaš pa zanič storitev + premium ceno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

neoserv ::

@Mira: hvala za pohvale! :) Se trudimo.

@blackbfm: Ni potrebno plačati premium cene za zanič storitev :) Je vzklilo dosti ponudnikov v zadnjem času, ki prodajajo gostovanje od 0,99€ naprej, strežniki so pa na drugem koncu sveta.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

garg ::

Lažem.

Zopet zeza. Stran od Godaddy in podobnih veleimen, vsaj kar se Word Pressa tiče!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286823 (10115) hariscorale
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
337998 (3815) BigWhale
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516545 (7465) next3steps
»

Izbira novega gostovanja

Oddelek: Omrežja in internet
112814 (2542) gensi

Kje je najboljše gostovanje?

Oddelek: Izdelava spletišč
215956 (4885) Gandalfar

Več podobnih tem