» »

Problem z zunanjim trdim diskom

Problem z zunanjim trdim diskom

tharkun ::

Živjo!

Evo mojga problema: že ene dve leti uporabljam zunanji trdi disk od toshibe. Zmeri je vse šlo brez problemov, samo priklopil, vključil elektriko in ga je PC prebral en dva tri. Zadnič me ni blo doma in je žena neki hotla z njega in ga priklučila na svoj služben računalnik. Od takrat naprej stvar ne dela. Prej se je v "Moj Računalnik" pojavila ikonca "Toshiba neki neki (G:)". Zdej se pojavi pa "Removable disk (G:)". Ko kliknem gor se vedno pojavi napis "Please insert a disk into drive G:". WTF? Nič mi ni jasn, v čem bi lahko bil problem. Desno spodaj se tudi pokaže tista ikonca za varen izklop zunanjih diskov.

Ma kdo kako idejo? Za vse odgovore bom zelo hvaležen, vendar vas prosim, da jih prilagodite za laika!:D

Hvala!

Siddh ::

razderi ohišje, pa preveri kako je dejanski disk vklopljen v sata/usb pretvornik


Duhec ::

Žena ga naj priključi na svoj služben komp pa bo jasno ali sploh dela ali ne. Lahko je imela že ona kake probleme pa ti jih je zamolčala. :)

tharkun ::

Ja sej ženi ni hotel delat. Mi je vse povedala.;)

Omenil sem, da je služben računalnik in je zaščiten pred inštalacijami vsega sorta in sem mislil, da ima to mogoče kaj veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tharkun ()

Duhec ::

Dvomim, da so usb porte blokirali. Lahko ji prenosnik ni prepoznal zunanjega diska/formata/particije in ji je ponudil format. Ker ni imela druge izbire je to potrdila, vmes se ji je zazdelo, da to ne bo dobro ga je izpulila iz usb vtičnice.
Daj sliko disk managementa za ta zunanji disk, če sploh (še) ima particijo in v katerem datotečnem sistemu je (fat32, ntfs...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497134 (5415) _Denny_
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111195 (10165) Jerry000
»

Vohunjenje po PC ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609883 (8694) St235
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20514798 (7171) pirlo
»

USB HD 2,5 iz laptopa ne gre kopirat

Oddelek: Strojna oprema
141409 (1197) Vasakhan

Več podobnih tem