» »

USB HD 2,5 iz laptopa ne gre kopirat

USB HD 2,5 iz laptopa ne gre kopirat

Vasakhan ::

LP!

Crknila mi je grafična na laptopu.
Rad bi skopiral datoteke iz diska na laptopu iz particije D:. Disk je ok, XPji se zalaufajo, slike ni...
Če disk proklopim preko USB ga sistem prepozna, vendar ne morem brskat po njem, v explorerju ni nove črke za dve particiji, ki sta na 2,5 disku. Disk nima jumperjev, tako da je vedno na master.
Kako naj skopiram datoteke?

Ima kdo kakšno idejo?

Vasakhan
  • spremenil: Adrijan0 ()

Galaxy ::

formatiraj disk?

Voluharr ::

pojdi v disk manager in ta ti bi moral zaznati dve particiji

Poišči tedve particiji in jima določi črki.

Sedaj bi ti moralo zaznati v explorerju tidve particiji.

Vasakhan ::

formatiraj disk?


Rabim podatke iz D: particije. Če bom formatiral, jih verjetno ne bo več, a ne?

LP, Vasakhan

Vasakhan ::

pojdi v disk manager in ta ti bi moral zaznati dve particiji

Poišči tedve particiji in jima določi črki.

Sedaj bi ti moralo zaznati v explorerju tidve particiji.


Disk manager ne zazna particij. Partition magic mi javi "error 100". Vendar disk je zaznan. EVEREST mi napiše ime diska in serijsko.
Ne vem kaj naj...

LP, Vasakhan.

Tarzan ::

Je disk morebiti kriptiran ali kaj podobnega?

Vasakhan ::

Je disk morebiti kriptiran ali kaj podobnega?


Morda je kriptiran, nisem čisto siguren. Toshiba ima naložen gor nek program (Toshiba Protector Suite), za skeniranje prstnih odtisov na senzorju. Menda je to narejeno samo zato, da ni treba gesla vtipkavat pri prijavi v XP-je.
Malo verjetno, da je kriptiran, je pa mogoče ;)
Kaj pa zdaj?

LP, Vasakhan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vasakhan ()

Galaxy ::

Idi do kolega, kopiraj si vse podatke iz diska, ga formatiraj in vse daj nazaj gor ;)

Vasakhan ::

Idi do kolega, kopiraj si vse podatke iz diska, ga formatiraj in vse daj nazaj gor ;)


Jaz imam zraven laptopa še stacionarno mašino, tako da ni problem kje bi disk priklopil.
Imam zadevo, ki se ji reče R-DRIVER III, na katero lahko priklopim ta disk (SATA 2,5''). Posebej je še adapter za napajanje diska.
Disk lepo priklopim na adapter in se zalaufa. Ko ga priklopim na USB, ga XP-ji zaznajo v EVERST utility, vse lepo napiše firmo Hitachi, vrsto in serijsko številko-ali karkoli že to pač je. V disk managerju pa ni nobenega novega diska, ni particij...no saj sem že napisal zgoraj kaj se dogaja.
Jaz več nimam idej...

LP, Vasakhan

P.S.: disk sem že tudi nesel do kolega :D, in ga je vtaknil v zunanje ohišje za 2,5'' diske, pa je bila ista pesem. Rekel mi je, da je verjetno crknilo tisto področje na disku, jer piše kako je velik in kako so particije razdeljene..., ko pa sem disk vtaknil nazaj v laptopa, pa je čisto normalno delal-zalaufali so se XP-ji, se je lepo slišalo, le slike ni, ker je pač grafa izdahnila.

rognaj ::

Če imaš prenosnik v mreži in deljene diske, potem lahko enostavno prekopiraš D: disk preko stacionarnega računalnika. Če diska nimaš deljenega, potem poskusi na "slepo" inštalirati kakšen VNC (remote desktop) program za oddaljen dostop in se priklopi na prenosnik in potem prekopiraš.

Kot zadnja opcija (morda še najlažja) pa ti ostane, da priklopiš zunanji disk na prenosnik, greš na "slepo" v command prompt in tam izvedeš kopiranje D: diska na zunanji disk.

Na "slepo" pomeni, da pritisneš CTRL+ESC, 2x puščica gor (da prideš na run), pritisneš ENTER, napišeš CMD in pritisneš ENTER. Sedaj bi moral biti v DOS oknu (lahko poskušiš na stacionarni mašini). Nato pa sprožiš kopiranje D: diska na zunanji disk npr. z ukazom

XCOPY D:\*.* F: /E

ali pa kaj podobnega. V zgornjem primeru je zunanji disk F: (verjetno, če imaš C: in D: zasedena, je E: optična enota in nato je prva prosta črka F:), "/E" pa pomeni kopiranje vseh direktorijev in poddirektorijev, tudi če so prazni. Poglej "xcopy /?".

misek ::

Napaka 100 pomeni "Partition table is bad". Morda ti zaradi tega ne prepozna diska? A v Control Panelu/Device Managerju ga vidiš pod diski, če ga priključiš preko adapterja?

Vasakhan ::

Napaka 100 pomeni "Partition table is bad". Morda ti zaradi tega ne prepozna diska? A v Control Panelu/Device Managerju ga vidiš pod diski, če ga priključiš preko adapterja?


Ne, tam ga ne vidim. Zazna ga aplikacija EVEREST, druge aplikacije-original od XP-jev ne vidijo nič.

LP, Vasakhan

Vasakhan ::

...

XCOPY D:\*.* F: /E

.


To bo delovalo :D, moram še samo ugotovit, če morda niso ostali na laptopu kakšni virtualni diski v uporabi. Hvala za idejo.

LP, Vasakhan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vasakhan ()

neo ::

Priklopi ga na mašino z linuxom, tam običajno take stvari špilajo potem BP.
Neo's

Vasakhan ::

Disk je kriptiran :(

Skopiral sem si eno particijo z XCOPY, to je šlo.
Sem pa imel v imeniku "sef", ki je posebej kriptiran gesla ipd. zaupne zadeve, no sedaj bo vse zgubljeno z "goverment" format.
Kateri program mi svetujete za takšen totalni format?

LP, Vasakhan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z ssdjem

Oddelek: Strojna oprema
52050 (1077) nofaith
»

Montiranje Truecrypt sistemskega diska v drug PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
14960 (664) ProGo
»

Expand C drive

Oddelek: Pomoč in nasveti
161131 (875) mednejed
»

Zunanji disk se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
71348 (1144) J`Mavr0
»

USB HDD disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61190 (898) Vasakhan

Več podobnih tem