» »

Naložba denarja

Naložba denarja

G_mAn ::

Pozdravljeni!

Zanima me kakšna naložba denarja se danes najbolj splača ter da ni preveč tvegana. Torej rajši kakšen % manj profitiram kot da naredim izgubo. Sam imam nekako v mislih nakup zlata ali kakšna vezava na banki, vendar nisem najbolj vešč na tem področju zato me zanimajo vaši komentarji predlogi. Vsekakor pa tukaj ne bo šlo za milijonske naložbe ampak čisto povprečna vsota denarja, ki sem ga privarčeval.

Hvala za odgovore.

fantasycamp ::

Če imaš dovolj da kupiš nepremičnino se mi zdi tko uredu, če več kot 10 let vežeš v sklade in banke pa riskiraš da se država ali tuji trgi sesujejo. Ne verjamem da bi bil naš denar likviden če se zgodi Grčija, vse bi zgubili politki bi se pa delali neumne...

Če veš da pride kriza je že prepozno, v banki ni več denarja v protivrednosti in ti ga tudi ne morejo izplačati čeprav piše tako na računalniku.

Kako se danes svet vrti in kako je vse nepredvidljivo, se držim mota, če ni v rokah je v zraku...

jype ::

fantasycamp> Če imaš dovolj da kupiš nepremičnino se mi zdi tko uredu

Mhm, vrednost ti lahko pade kvečjemu za kakih 80%, težko več.

G_mAn> Zanima me kakšna naložba denarja se danes najbolj splača ter da ni preveč tvegana.

V več različnih krovnih skladov pri različnih upraviteljih. Če nimaš vsaj 10 jurjev za vsakega, potem imaš premalo, da bi se moral pretirano sekirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

fantasycamp ::

jype je izjavil:

fantasycamp> Če imaš dovolj da kupiš nepremičnino se mi zdi tko uredu

Mhm, vrednost ti lahko pade kvečjemu za kakih 80%, težko več.



nepremičnino lahko oddaš, zlato in vrednostni papirji niso življensko pomemembni, če pride kriza maš vsaj kaj od tega, in čakaš da se trg nepremičnin dvigne, če ti delnice padejo za 80% boš čakal 40 let da prideš na nulo kaj šele dobiček pa še kakšna kriza spet prej udari...

St235 ::

nepremičnine so v tem trenutku popolnoma zgrešena investicija, če gledaš na to kot na nek vir zaslužka, ker so cene prenapihnjene in ni šans, da boš v naslednjih 10 -20 letih iz tega potegnil dobiček.

driver_x ::

Običajno je, da sredatva razpršiš. Na to temo obstaja več priporočil strokovnjakov.

jernejl ::

Nepremičnine zagotovo ne sodijo med varne naložbe.

nepremičnino lahko oddaš, zlato in vrednostni papirji niso življensko pomemembni, če pride kriza maš vsaj kaj od tega, in čakaš da se trg nepremičnin dvigne

Na dvig vrednosti nepremičnine lahko čakaš do smrti, lahko se vmes podre, jo nacionalizirajo ali pa uvedejo takšen davek na nepremičnine, da jo boš dal zastonj, samo da se je rešiš.

Med najvarnejše naložbe spada nakup obveznic z visoko bonitetno (državne obveznice) ali zakladnih menic (treasury bills).

Za manjše količine denarja je še najbolj varno imeti ga v bančnem depozitu (in ne denarja vezati za predolgo obdobje) ali pa nakup enot premoženja kakšnega obvezniškega sklada.

Edit: tudi zlato ne sodi med varne naložbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

fantasycamp ::

jernejl je izjavil:

Nepremičnine zagotovo ne sodijo med varne naložbe.

nepremičnino lahko oddaš, zlato in vrednostni papirji niso življensko pomemembni, če pride kriza maš vsaj kaj od tega, in čakaš da se trg nepremičnin dvigne

Na dvig vrednosti nepremičnine lahko čakaš do smrti, lahko se vmes podre, jo nacionalizirajo ali pa uvedejo takšen davek na nepremičnine, da jo boš dal zastonj, samo da se je rešiš.

Med najvarnejše naložbe spada nakup obveznic z visoko bonitetno (državne obveznice) ali zakladnih menic (treasury bills).

Za manjše količine denarja je še najbolj varno imeti ga v bančnem depozitu (in ne denarja vezati za predolgo obdobje) ali pa nakup enot premoženja kakšnega obvezniškega sklada.

Edit: tudi zlato ne sodi med varne naložbe.


Dvig vrednosti ni tako pomemben, stvar je samo v realni podlagi.
Kaj ti lahko z tvojim vlogom narediš, nepremičnina je lahko malo vredna vendar ti lahko njo oddajaš, dobiš denar in še vedno je tvoja, ko pa delnice gredo nimaš komu rečt hey tukaj je papir pisalo je da je na moje ime...

Odvisno o kaki krizi govorimo, če je blaga imaš prav če je pa res hudo je nepremičnina skoraj tako vredna kot hrana, če si na kmetiji in ti jo lahko kdo podre da železnico mem pelje še vedno dobiš denar nazaj.
Prav zanima me kako je z nizko bonitetnimi delnicami v Grčiji...

Glede zlata se strinjam, ko pride huda kriza ga za hrano menjaš lahko kilo zlata za kilo kruha...

Nepremičnina je pa lahko vzvod s katerim dobiš hrano in ostale stvari, pa še vedno je napisana na tvoje ime...

Smurf ::

Jaz sem sedaj dal visek v 1 letni depozit (hranilnica LON, relativno dobra obrestna mera in pa hranilnica obratuje s profitom za razliko od vecine bank). Slovenske delnice so nelikvidne, skladi se mi trenutno zdijo premalo sigurni (res pa, da je zelo odvisno katerega izberes).

fantasycamp ::

Smurf je izjavil:

Jaz sem sedaj dal visek v 1 letni depozit (hranilnica LON, relativno dobra obrestna mera in pa hranilnica obratuje s profitom za razliko od vecine bank). Slovenske delnice so nelikvidne, skladi se mi trenutno zdijo premalo sigurni (res pa, da je zelo odvisno katerega izberes).


kako je z davki, kdaj lahko keš ven potegneš da se splača?

Smurf ::

Davek je na letne obresti, ko presezes 1000€.

Se pravi, ce dobis 1200€ obresti bos placal fiksnih 20% davka od 200€. S casom se ne spreminja.

Goody ::

Smurf je izjavil:

Davek je na letne obresti, ko presezes 1000€.

Se pravi, ce dobis 1200€ obresti bos placal fiksnih 20% davka od 200€. S casom se ne spreminja.


25%, so ga z letošnjim letom dvignili na 25%

Smurf ::

... svasta, se sploh ne cudim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233905 (4380) redtech
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956620 (15373) Buggy
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24061187 (33249) gruntfürmich
»

Sef (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6013361 (11551) Smrekar1
»

Kaj narediti z denarjem?

Oddelek: Loža
317388 (6411) Vikking

Več podobnih tem