» »

Kanin kako lahko iztiri jeklenica?

Kanin kako lahko iztiri jeklenica?

Go-ahead ::

Ker večkrat smučam na Kaninu me je zadnji padec dveh kabin zelo zaskrbel. Kaj nimajo kakšnega varovalnega sistema, ker do takih dogodkov enostavno ne sme priti?

Smurf ::

Afaik je bila tista tovorna zicnica, tako da so verjetno tudi predpisi zanjo nizji.

RockyS ::

Ma kaka tovorna.

Go-ahead ::

jalovec09 ::

Žičnica je bila pregledana, nekdo je očitno posegu v žičnico s tem je naredil ogromno škodo Kaninu in sebi povečal možnosti dobička. It v tujino smučat, ko nekateri pravijo je ceneje je en navadni bull shit, na koncu 2x več zapravjo, če ne 3x...pr nas so smučišča čist vredu.

ahac ::

Kako so v redu, če pa nonstop nekaj dol pada? Takrat se je na Pohorju kar podrl stebr, zdaj tole na Kaninu...
No, če imamo 50 let stare žičnice in se denar za investicije najde samo, ko se začne vse podirat, potem ni čudno, da je tko kot je...

ps. Še dobro, da ni bilo takrat nikogar notr, ker če tkole padeš dol...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

francek1 ::

Očitno je prišlo do poškodbe nosilnih kolesc na stebru in po tem posledično do odpenjanja gondol. Nenormalno pa se mi zdi, da bo Kanin zaradi take malenkosti(tistih par kolesc z nosilnim jarmom usposobljena ekipa zamenja v dveh dneh...) ob sezono.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hayabusa ::

Problem naših smučišč je velikost (kar v navezi z dejstvom, da ima vsaj 3/4 karving smuči, pomeni da so proge v parih urah polne kucljev in "kolesnic", po katerih se vozi večina) in stare naprave.
Ponekod se tudi več časa voziš gor kot dol.

Žičnica je bila pregledana, nekdo je očitno posegu v žičnico s tem je naredil ogromno škodo Kaninu in sebi povečal možnosti dobička.

Baje je bil sunek vetra.
Drugače ne verjamem da bi se kdo stegoval iz tiste male kabine gor do nosilne pletenice in šaril po njej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Vikking ::

Pred leti se je zgodilo podobno na Golteh. Tudi v tujini se zgodi. Za Golte so takrat pisali da je prišlo do preskoka nosilne in vlečne vrvi.
Sicr pa sem dostikrat videl, ko se kaki idioti začnejo guncat, da začne nihat vrv.

RockyS ::

jalovec09 je izjavil:

Žičnica je bila pregledana, nekdo je očitno posegu v žičnico s tem je naredil ogromno škodo Kaninu in sebi povečal možnosti dobička. It v tujino smučat, ko nekateri pravijo je ceneje je en navadni bull shit, na koncu 2x več zapravjo, če ne 3x...pr nas so smučišča čist vredu.


Odvisno kako se organiziraš. Kuhano vino je na Pohorju 2.50€, pivo v pločevinki (.5) 2.70€. V avstriji je kuhano vino enako, pivo pa cenejše. Karta je ponavadi res dražja, cca 43€ pri nam pa 29€. Ampak teh 14€ vzameš v zakup zaradi boljših prog in naprav.
Je pa tak, da če na smučanju zapraviš ne vem kolko denarja je brezveze da hodiš v tujino, ker napiješ in naješ se lahko tudi pri nam.
Vem zase, da če za pot porabim 3 ure v eno smer ne bom še na smučišču zapravil pol dneva zato da bom v koči jedo in pil, ampak se bom nasmučal.

In glavni razlog za te napake na napravah je njihova starost. Na pohorju je padel steber, ker je bilo dno (okrog vijakov) v celoti prerjavelo. Tega inšpektor ni(hotel/smel) videl!
Mislim da leto kasneje je dol padla še eno sedežnica na belviju.
Letos je sedežnica radvanje dobila dovoljenje za obratovanje tik pred zlato lisico. Kak je ta pregled potekal pa ne vem, upam da podrobno.
Kakih 10-15 let nazaj je bilo najbolj nevarno da se bo na sidrih snela zajla zaradi neumnežev ki so veselo vjugali levo desno, noben pa ni pomislil da ga lahko ta zajla raztrga na pol.

Hayabusa ::

In glavni razlog za te napake na napravah je njihova starost. Na pohorju je padel steber, ker je bilo dno (okrog vijakov) v celoti prerjavelo. Tega inšpektor ni(hotel/smel) videl!

Za take primere bi morali delati ultrazvok, rentgen, s penetranti ali magnetofluks neporušitvene metode preverjanja.

Debelina stebra je znana, koliko mm osnovnega/zaščitnega materiala na leto si vzame korozija je znano, torej veš pri čem si po N letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Primorec ::

Isto je tudi na Kaninu padel steber, mislim da kake dve, tri leta nazaj..Bilo je iz istega razloga, vse prerjavelo okoli vijakov..Mislim da se takrat ni dalo smučat 14 dni, nekaj takega, če ne še več..

Po moje je sezona na Kaninu kaput, ker se pripravljajo popravljat, kot da so plačani po urah, ne po učinku..
Svoje bodo dodali "majstri", ki bodo zadevo nanovo preverjali, certificirali, opapirili, potem še inšpektorji, ki bodo to spet "ogledovali", skratka zelo počas..
V franciji ali avstriji bi zadeva šibala v enem tednu, da bi bilo izgube $ čimmanj..
Kanin laufa že par let na meji, je samo vprašanje časa kdaj se bo podrlo in zaprlo vseskup.
Ko ni snegu laufa vse "v prazno", ko pa je sneg se pa zapre in konča sezona. Zadnji čas da to vse skupaj kupi kak tujec, vloži konkreten denar in poviša kapacitete in s tem dobiček, drugače stvar ne bo dolgo laufala..

fosil ::

Vprašanje če so žičnice in smučišče same zase sploh lahko rentabilne.
Zadeve je treba povezat skupaj z hoteli in občino.
Pri nas je pa tako, hoteli veselo kasirajo, občina kasira turistično takso, gostinci kasirajo.
Ampak da bi kaj zraven dal za delovanje smučišča in žičnice, to pa ne. Čeprav zaradi njih sploh imajo delo.
Pa tudi evropska sredstva se da tukaj dobit, pa nič.
Samo od prodaje kart pač ne more preživet smučišče na dolgi rok.
Tako je!

Daedalus ::

Nenormalno pa se mi zdi, da bo Kanin zaradi take malenkosti(tistih par kolesc z nosilnim jarmom usposobljena ekipa zamenja v dveh dneh...) ob sezono.


Hja, ni lih malenkost. Konec koncev bi lahko v tistih padlih gondolah bili ljudje...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

francek1 ::

Daedalus je izjavil:

Nenormalno pa se mi zdi, da bo Kanin zaradi take malenkosti(tistih par kolesc z nosilnim jarmom usposobljena ekipa zamenja v dveh dneh...) ob sezono.


Hja, ni lih malenkost. Konec koncev bi lahko v tistih padlih gondolah bili ljudje...

Menjava nosilnega jarma je standarni servisni poseg, če teren ni prezahteven, se to opravi v štirih urah! Drugo vprašanje pa je, kako je inšpektor opravil preventivni pregled. na oko ocenjujem, da so v ozadju drugi interesi (beri zavarovalni, spravit firmo na kant itd...)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Hayabusa ::

Menjava je še najmanjši problem, mora inšpektor to odobriti potem.

ahac ::

Ni dovolj samo pognat žičnice. Treba je poskrbet, da se kaj takega ne bo ponovilo, ker če bodo enkrat ljudje mrtvi, bo pa res konec zimskega turizma v teh krajih.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

piek ::

fosil je izjavil:


Pri nas je pa tako, hoteli veselo kasirajo, občina kasira turistično takso, gostinci kasirajo.
Ampak da bi kaj zraven dal za delovanje smučišča in žičnice, to pa ne. Čeprav zaradi njih sploh imajo delo.


Obcina je v 2012 za kaninsko zicnico namenila cca. 400.000 evrov. Da, stiristo jurjev. Obcutno prevec za taksne rezultate. S tem denarjem bi se lahko uredilo tudi drugacno zimsko ponudbo ...
--- Finish it off if you started it! ---

Pithlit ::

Očitno nekateri tukaj na Kaninu niso nikoli bili...
Life is as complicated as we make it...

Relanium ::

ahac je izjavil:

Kako so v redu, če pa nonstop nekaj dol pada? Takrat se je na Pohorju kar podrl stebr,

Ok pustmo pohorje.
Nekam nenavadno naključje, da so že ravno bili pripravljeni novo gondolo postavljat pa ni bilo dovoljenja, se ti ne zdi ?
V odzadju se marsikaj dogaja....

vostok_1 ::

Jaz za isto ceno kot v Slo smučam v tujini kjer je smučišče 2x večje od Kanina in Selle Nevee. Žal, Slovenska smučarska ponudba je v razsulu. Nič novega torej.

PacificBlue ::

RockyS
Odvisno kako se organiziraš. Kuhano vino je na Pohorju 2.50EUR, pivo v pločevinki (.5) 2.70EUR. V avstriji je kuhano vino enako, pivo pa cenejše. Karta je ponavadi res dražja, cca 43EUR pri nam pa 29EUR. Ampak teh 14EUR vzameš v zakup zaradi boljših prog in naprav.
Je pa tak, da če na smučanju zapraviš ne vem kolko denarja je brezveze da hodiš v tujino, ker napiješ in naješ se lahko tudi pri nam.
Vem zase, da če za pot porabim 3 ure v eno smer ne bom še na smučišču zapravil pol dneva zato da bom v koči jedo in pil, ampak se bom nasmučal.


Kuhano vino je drazje v Avstriji, cena je okoli 3.50 evra, sem plačal že 3.70 evra. Samo ostalo je pa ceneje, pivo,čaj, punč in tako naprej. Karte so od 30 evrov do 44 evra. (vsaj tu, kjer sem smucal Koralpe, Gerlitzen in Nassfeld).
Hrano in pijačo(vodo,pivo, energijske napitke in sendviče) nosimo s sabo, spijemo pa gor še kakšno kuhano vino in pivo.
Hodim pa v Avstrijo se smučat, ker je neprimerljivo bolje, se bolj nasmučaš-daljše proge, bolj urejene,boljša podlaga in modernejša tehnologija. Imam sicer karte doma za nočno smuko na Pohorju pa dvomim, da bom kdaj šel.

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

Odkar je Kanin povezan s Sello Nevejo je iz tega nastal velik smučarski kompleks, ki se lahko primerja z nekaterimi smučišči v tujini. Kanin je res potrebno posodobiti, kar bi privabilo še več visokogorskih smučarjev.

Parkrat sem smučal po obilnejšem sneženju in ne boste verjeli iz bližnjih držav so udarili borderji in ostali iskalci adrenalina in presmučali ves celc, tako na Italijanski kot naši strani.

V zvezi s poškodbo sem razmišljal, zakaj ne omogočijo dostopa do smučišča iz postaje B. Sa je tam še kar veliko parkirišče in zajla od te postaje naprej je ločena od A postaje.

Pithlit ::

Verjetno zato ker morajo prej pogruntat ali je napaka sistemska (in se lahko zgodi kjerkoli) ali samo 'lokalna'.

Lokalci vedo povedat da so gondole enostavno prelahke in jih veter premetava kot za šalo.
Life is as complicated as we make it...

Go-ahead ::

A kdo ve kako kaže s popravilom?

Invictus ::

Precej teorij zarote. Dejstvo pa je da je povprečna starost slovenskih žičnic 24 let.

V tujini to menjajo na 7 - 10 let.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Go-ahead ::

Ali ve kdo za kakšno pametno namestitev v okolici Trbiža, Selle Neve-e, Višarij, Zoncolana ali Forni di sopra (apartma za 5 komadov)? Mamo karte za ta smučišča.

Kanin je očitno out!

Hayabusa ::

Go-ahead je izjavil:

Odkar je Kanin povezan s Sello Nevejo je iz tega nastal velik smučarski kompleks, ki se lahko primerja z nekaterimi smučišči v tujini. Kanin je res potrebno posodobiti, kar bi privabilo še več visokogorskih smučarjev.

Parkrat sem smučal po obilnejšem sneženju in ne boste verjeli iz bližnjih držav so udarili borderji in ostali iskalci adrenalina in presmučali ves celc, tako na Italijanski kot naši strani.

V zvezi s poškodbo sem razmišljal, zakaj ne omogočijo dostopa do smučišča iz postaje B. Sa je tam še kar veliko parkirišče in zajla od te postaje naprej je ločena od A postaje.

Niso šli nedavno spet narazen (na IT strani imajo ločene karte) ?

ahac ::

Ja, default karte so zdaj ločene, ampak kakor sem jaz gledal cene obstaja tudi skupna, ki je pa zdaj ful dražja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smučišče 2864 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
459128569 (26324) Zimonem
»

Smučanje? Je že kdo ta mesec?

Oddelek: Loža
131887 (1295) pickle_rick
»

Smučišča

Oddelek: Loža
81439 (784) foofighter
»

Kam bordat v Sloveniji

Oddelek: Loža
72135 (1984) Vikking
»

Smučarija 2006/07

Oddelek: Loža
192157 (1536) Melanholija

Več podobnih tem