» »

Kam bordat v Sloveniji

Kam bordat v Sloveniji

infiniteLoop ::

Zdravo ljudje.

Imam sledec problem. Pred cca. enim letom sem se preselil v Anglijo. Sodelavci so zavohali, da imamo v Sloveniji sneg in zdaj pritiskajo, da hocejo it bordat v Slovenijo. Problem je v tem, da mene zimski sporti sploh ne veselijo ter nimam pojma kaka je pri nas sitacija s smucisci in se obracam na vas.

Torej:
Ali so pri nas smucisca primerna za bordanje in katera so to. Imate kaksna priporocila? Kak je pri nas s snegom na smuciscih, ker ni ga bolj butastega kot placat paket pol pa ni snega? Fantje so do zdaj smucali v Franciji, Svici, Avstriji in Bolgariji. Ce ima kdo izkusnje iz teh destinacij naj malo namigne kak se slovenska smucisca primerjajo s smucisci iz tujine.

Hvala za trud in informacije.
None of us is as dumb as all of us.

perci ::

V primerjavi z Italijo in Francijo so slovenska smučišča UŽAS. Za bordat pa sploh. Tko, da če kaj takega pričakujejo, bodo razočarani.

Sicer pa se največ borda na Krvavcu. Sneg ponavadi je, naprave so pa stare.

Vogel, Kanin je menda kar kul za bordanje, naprave so pa stare.

Ejsi_Disi ::

Za Krvavec naprave niso glih stare.
Rock n' roll ain't noise pollution!

overlord_tm ::

Velika planina, bodo vsaj naravo videl, kvalitetenga smučišča v sloveniji ni.

Drugače pa meni so bile za bord golte najbol všeč, imeli narejenih ene par jumpov (bol neuradno pomoje), če si fural po ceucu in hosti me redarji niso ganjali, sneg pa je bil tudi vredu in ljudi ne veliko (ni treba skos gledat kdaj ti bo nekdo z plugom prekrižal pot ... Naprave so pa na golteh kar zadovoljive, sploh za slovenske razmere :)

Sicer pa ... lani je bil poden od snega ... c-c-c

perci ::

Njivice so edine kokr tok hitre od dvosed. Pravim kokr tok, ker so se vedno pocasne. V avstriji imas recimo za dvosede take tekoce trakove na katere se zapeljes s smucmi, da ti ublazi razliko v hitrosti in potem lahko dvoseda bolj stegne.

Zvoh je pocasen, da se ti utrga.

Tista dvoseda, ki pelje od kabinske zicnice do "plaže" je tut obupna.

Enoseda, ki pelje do malo nižje kot je oddajnik je tut čudo tehnike v smislu Grunfa iz Alana forda.

Kriška planina tudi ne ponudi nič pametnega.

Edina ZARES svetla točka krvavca je 6-seda, ki pelje na vrh Krvavca.

Še eno tako bi morali narediti od kabinske žičnice do vrha zvoha, pol bi se pa že dal smučat/bordat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ahac ::

Pejte rajš v Francijo... bližje boste imel pa dost bojša, sploh pa velik večja smučišča. V Franciji ima skoraj vsako smučišče park z skakalnicami, bordercross proge, ogromno možnosti furanja izven prog...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DimmniBurek ::

Meni je blo najboljše bordat na Voglu, bil sem pa še v Kranjski, Krvavcu, Cerknem(ki še najbolj sux).
There Is No Stronger Drug Than Reality

Vikking ::

Prosti slog bordanja (Krvavec, Rogla, Pohorje - ker je pač imajo vsaj za odtenek nečesa ki je podbno borderskemu parku).

Kar se tiče alpskega sloga pri nas pa je katastrofa s smučišči. Krvavec pogojno, ostalo pa katastrofa. Proge ki same po sebi kličejo po nesreči.

Pelji jih v Italijo ali Avstrijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero smučišče?

Oddelek: Šport
152989 (1294) ToniT
»

Smučišče 2864 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
459128652 (26407) Zimonem
»

Kam smučat? Krvavec ali Vogel

Oddelek: Loža
227850 (7020) foofighter
»

Bordanje

Oddelek: Loža
244355 (2850) cikopiko
»

Kolko kaj overlockarji smucamo :)

Oddelek: Loža
302924 (1792) noraguta

Več podobnih tem