» »

Smučanje? Je že kdo ta mesec?

Smučanje? Je že kdo ta mesec?

max00slo ::

Pozdrav

Je že kdo ta mesec smučal kje v Sloveniji? Jutri greva s prijateljem, pa se še odločava kam se bi odpeljala. Do Krvavca imava 2h15m vožnje, ampak izgleda po webcam bolj bogo... rogla je pa 2h55min vožje, kar je spet hudič. Začne pa obratovati jutri Stari vrh od dopoldanskih ur...

Ima kdo kakšne predloge kam se bi blo fajn odpeljati (in ne mi tujine omenjati, ker greva le za en dan :)

Čaoz :)

MoRp ::

Za prvo smuko letos vama bo Krvavec čisto dovolj!

max00slo ::

Pa je kdo bil da pove kakšne so razmere? :)

ahac ::

Jaz sem bil na Krvavcu 1. decembra (nedelja, drugi dan sezone). Sneg je bil, delale so 3 žičnice, ampak odprta je bila pa v bistvu samo ena proga tako, da je bila gužva na progi.
Zdaj zgleda, da so že več odprl tako, da mora bit ok.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

pickle_rick ::

Če ti je dovolj ena proga je na Starem vrhu vredu. Kamenja ni, pa zaenkrat nobene gužve. Tudi jutri glede na to da je petek sigurno brez gneče.

sash69 ::

Tak mogoče mal offtopic - s sestro sva želela prejšnji teden skočit na Roglo na dopoldansko smuko. Očitno dopoldanskih/popoldanskih kart več ne poznajo (priznam, da ne vem od kdaj je to - na smučkah/bordu nisem bil že nekaj sezon), imajo pa zato urne - se mi je kar obrnilo, ko sem videl, da bi morala za 4-urno smuko oba (ona je še dijakinja) plačati 49€... Hvala lepa. :)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Skyman ::

Je kdo biv ze v KR gori na nocni smuki?

foofighter ::

Tudi jaz sem razmišljal o Krvavcu, ampak glede na webcame se mi je zdelo premalo snega da bi šel gor. Verjetno je treba furat mal slaloma med kamni:)

Sem se rajši zapeljal do Vogla. Zaenkrat bil gor 2 soboti + 1 nedelja. Noro dobro. Sonce, snega sicer bolj malo, ampak proge super pripravljene. Naraven sneg je še zmeraj prava stvar. Gužve pa nobene. Glede na to da sem bil gor čez vikend, sem vseeno pričakoval več ljudi... Ne vem če sem 1x v treh dneh čakal več kot minuto. Večinoma sem se zapeljal direktno na sidro, sedežnico.

Imajo pa letos spet akcijo z elektrom in tistimi kupončki 2za1.

V glavnem za 41,5 EUR dobiš 2x dnevno karto + 2x kosilo (glavna jed, kuhano vino/čaj, štrudel). Super cena:)

Na spodnji strani vpišeš podatke iz decembrskega računa in si natisneš kupon, ki ga potem pokažeš na blagajni.
http://www.zanesljivo.si/2za1.aspx

Evo, še ena popoldanska


Jutri pa na nočno na Stari Vrh. Je letos že bil kdo na nočni? Kakšna je situacija glede gužve, snega?

Zgodovina sprememb…

pickle_rick ::

Stari vrh: Snega je dovolj, malo bolj trdo, pač umeten sneg. Kamnov ni. Gužve nobene, če malo počakaš se po progi lahko pelješ skorajda sam.

Invictus ::

Stari vrh:

Smučišče primerno z samomorilce ...

Tam me ne vidijo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

foofighter ::

Zakaj? Mislim da je Krvavec glede tega daleč pred vsemi...

pickle_rick ::

Invictus je izjavil:

Stari vrh:

Smučišče primerno z samomorilce ...

Tam me ne vidijo ...



Haha. Zdaj še povej kako so Avstrijska smučišča varnejša od naših.

Invictus ::

Predvsem so širša, nevarni odseki zavarovani z ograjami in blazinami, in manj smučarjev na kvadratni meter.

Pojdi malo smučat v Avstrijo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pickle_rick ::

Sem bil ravno v soboto na Obertauernu. Kar se varnosti tiče je poskrbljeno slabše kot pri nas. Gužva na progah zaradi modernih naprav večja kot pri nas. Po robu proge se vozijo z motornimi sankami brez rotacijskih luči. Redarjev ni na spregled, precej nevarni deli so označeni le z znaki, mrež praktično ni.

Pa da ne bo kdo narobe razumel, smuka je bila odlična, naprave so moderne, celoten sistem skupaj s prenočišči in gostintvom funkcionira super, svetlobna leta pred našimi centri. Ampak kar se pa varnosti tiče so pa Avstrijci malo zadaj, oz temu ne posvečajo toliko pozornosti. Smo imeli že tudi na smucisca.net forumu podobne debate in smo prišli do istega zaključka, s tem da so to pisali taki, ki imajo po 30+ smučarskih dni v Avstriji in tujini. Najdeš gor tudi kakšne fotografije, ki potrjujejo to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819490 (1654) Magic1
»

Smučanje v okolici Kranja

Oddelek: Šport
131743 (1177) noraguta
»

Smučarija 2006/07

Oddelek: Loža
192157 (1536) Melanholija
»

Smučarji vseh dežel, združite se

Oddelek: Loža
122003 (1629) Vikking
»

Smucanje - za zacetnike - predlogi

Oddelek: Loža
157448 (7154) Jan987

Več podobnih tem