» »

Smučarija 2006/07

Smučarija 2006/07

lambda ::

Ker ne vidim nobene aktualne teme o smučanju, odpiram eno za splošne informacije ...

Ker letošnja zima zavlačuje s snegom, je trenutno še na smučiščih, ki sploh obratujejo, nekam malo snega, glede na praznični čas pa še gužva. Je bil kdo zadnje dni na Kaninu, Cerknem (ravnokar začel obratovat), Krvavcu in drugih smučiščih ter kakšne so razmere?

Melanholija ::

Biv danes na Golteh in je blo super! Lepo vreme in poceni karta..! Sicer pa je odprtih malo smučišč pa še tam niso odprte vse proge tako da se kmal naveličaš..je pa res da ni neke pretirane gužve.

Freezy ::

To sezono sem bil že 2x na Nassfeldu. Smuka je perfektna, še posebej v soboto je bla. 80-85% prog je odprtih tko da priporočam.

Pouh ::

Sem bil na Rogli vcerej. Smo meli se lanske karte. Vidi se, da so podrazili stvari zaradi evra. Snega je bilo zadosti.
Skoda, da je bilo jurgovo zaprto. Aja, guzve ni bilo...si se pripeljal do tistega stroja za karte:D

lambda ::

Jutri nas gre par komadov na Kanin ... sicer bi šel najrajši v Nassfeld, samo še noben od nas ni to sezono stal na smučeh, tko da se mi zdi bolj pametno it na Kanin na 2 kafeta in nekaj voženj. Močno upam, da ne bo peskovnik na progi al pa, da bi zaradi vetra sneg videli samo iz Bovca.

bastadu ::

Ve mogoče kdo če imajo na Kaninu to sezono tudi akcijo '4 študentje za 4 jurje'?

Opkow ::

Imajo...
ŠTIRJE ŠTUDENTJE SKUPAJ SMUČAMO ZA ŠTIRI TISOČ

dodatek:
Ce kdo se ne pozna strani snezni-telefon, kjer so informacije o trenutnem stanju na slo smuciscih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

bastadu ::

Če prav razumem velja ta akcija samo še do pričetka uradne zimske sezone letos, po tem pa bo cena za študente 6000 SIT... ?:\

marnit ::

Jez sem bil danes že drugič na Krvavcu. Je kr kul, vreme je solidno, proge tudi, vendar pa me motijo kamni na progi, tako da je treba kar pazit. Je pa bilo carsko v soboto, ko ni bilo nobene gužve!!! Danes je bilo že malo več ljudi, vendar pa je šestseda kar hitra in hitro požira.

Pa moti me tudi da barabe niso nič znižali karte, ker nekaj prog ne obratuje (npr. Zvoh).

Opkow ::

6000 SIT za 4 studente skupi... Sej je to se vedno prakticno zastonj napram cenam za "navadne smrtnike". :(

lambda ::

Eto, ravno s Kanina
+ odlično vreme, dober sneg, povprečna gužva
- nekam vetrovno, kamenje ponekod na progi (ob spodnji postaji trisedežnice in ob vrhu in dnu stirisedežnice)

Malo smo "popravil" dilce, sicer je bilo pa odlično. Še vedno pa velja akcija 4x študent, 4 karte, 6000 sit.

vice boy ::

Šestseda je super (5m/s)
Sm kami znajo pa bit res moteči...mi je kr dobro lukno nardil na dilcah :D
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

ahac ::

Pred par leti v Courchevelu je bilo kamnov 10x več kot zdaj na Krvavcu (pa ne pretiravam velik), ampak se ni nihče preveč sekiral (razen Slovencev). Mi smo preveč razvajeni zarad urejenih prog. ;)

Mene je na Krvavcu bolj motila gužva. Šestseda sicer res dost hitro pobira folk, ampak to pomeni, da vsi nabijejo na progi (sploh na vrhu, kjer je zasneženo samo 1/3 cele proge in spodaj zraven tiste muzejske dvosede z začetniki).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

moj_nick ::

Sem bil včeraj na Krvavcu in gužva je res nepopisna. Kaj hočeš, že tako ali tako spada Krvavec med bolj obljudena smučišča, zdaj, ko je vsepovsod drugje pomanjkanje snega, je pa vse še hujše.

Kamnov je pa toliko, da so šle smučke tekom dneva čedalje počasneje (okej, imam zelo dober filing ;))
110111001001010001010000

vice boy ::

Če ti smučke uniči...nevem če je to glih razvajenost...mogoče zate...če imate velik proračun doma...
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Jan987 ::

ja sej zato so jamrali samo sloveci ker si pač povprečen italjan nekoliko lažje privošči nove smučke kot povprečen slovenec.

ahac ::

Večino kamnov, ki so na površju itak odbiješ.. problematični so samo tisti, ki so globje v snegu.
Danes sem na Krvavcu naredu par črtic v smučko, ampak se ne sekiram. OK, sicer pri nas jih zrihta moj brat.. če bi jih moral na servis dajat bi bilo mal drugače (Francozi imajo pa itak vsi sposojene).
Brat je enkrat na en res velik kamen zapeljal in tud robnik orenk poškodoval. Zdaj se sicer še vedno mal pozna, ampak ni pa to uničena smučka (pa je učitelj smučanja). Jaz sem pa tud fural že po gozdu in travi, kjer je blo ravno tolk snega, da se je dal dol pridt, ampak so smučke še vedno v zelo dobrem stanju.

Sploh pa.. zarad kamnov na progi se skoraj nihče ne polomi, ampak vsak dan se pa kdo zaradi gužve (ker se zaletavajo) in neznanja. Zaradi tega mene to (na smučišču) velik bolj moti kot kamni. Sploh zdaj, ko je velik začetnikov in ozka proga.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

gzibret ::

Sem bil na Rogli. Proge so uštimane, razen Jurgovega.

Glede dragih kart je pa takole: kupiš dnevno, se smučaš do 12.00 ali do 12.30 (ker itak prefuraš vse tiste kratke proge), pol pa karto prodaš za 3000 SIT in greš na pir. Na takšen način imaš dopoldansko vozovnico za cca 30% ceneje.

Pa še nekaj - pretečene vozovnice ne veljajo več. Moraš doplačat 2000 SIT, tako, da se jih vseeno splača vzet s seboj.
Vse je za neki dobr!

marnit ::

Ja, sej glede kamnov, se strinjam z ahacom. Smuča še vedno smuča, tudi če so majhne razice ali negloboke črte. Sam meni osebno je ta občutek čudn, k povozš kamen, k ma tak čudn zvok. :)

Drgač pa za ta let bo zame dost, jutri sem nameraval na mojo klasično novo letno smuko na Stari vrh, a je premalo snega. Upam, da bo leto 2007 bolj bogato s snegom :D

Melanholija ::

A mogoče kdo ve če je odprt snowboard park na Celjski koči?
Sem klical v hotel pa mi ženska ni vedla nič povedat niti to ali med tednom obratujejo normalno al majo sam nočno!?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819442 (1606) Magic1
»

Smučanje? Je že kdo ta mesec?

Oddelek: Loža
131884 (1292) pickle_rick
»

Kam smučat za 1 dan

Oddelek: Loža
183285 (2668) Zako
»

Smučarji vseh dežel, združite se

Oddelek: Loža
122000 (1626) Vikking
»

Smucanje - za zacetnike - predlogi

Oddelek: Loža
157438 (7144) Jan987

Več podobnih tem