» »

Stare značke in denar, so kaj vredne ali v koš z njimi ?

Stare značke in denar, so kaj vredne ali v koš z njimi ?

;-) ::

Na te zadeve se ne spoznam, imamo pa doma nekaj značk in ob pospravljanju garaže so že skoraj romale na smetišče, sedaj pa se mi je porodila ideja da so mogoče le kaj vredne ali pa bi jih kdo rad imel. Imam sliko, če je kdo poznavalec in mi pove če so primerne za smetišče ali se bom potem po glavi tepo.





















  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Map ::

Ne vem, če so kaj vredne, poznam pa enega, ki bi jih imel.

;-) ::

Pa se človek spozna na zadeve ? Rabim enega ki bi mi realno povedal kako in kaj, dam tud kaj zato da mi pove.

KTr1sk ::

se grem stavit, da pravi zbiratelj bi z veseljem plačal dosti €...samo najdit človeka, drugače pa stareješe ko so zadeve bolj so vredne, kot otrok se spomnim da smo imel doma te stare značke in sem vedno rad gledal stare značke, če boš imel doma boš lahko svojim otrokom kazal te vrednote, kaj kej pomenijo določene značke ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

;-) ::

Imaš prav, samo rabim človeka, ki bi mi znal povedat kaj sploh imam, ker sam približno ne vem...razen firm ki jih poznam, niti pa nimam pojma zakaj so se zbirale, kje so se dobile in nič.

Gogo ::

Glede denarja se obrni na Jelinčiča pl.Mislim, pa da ne boš dobil kaj konkretnega. Ta denar se še zmeraj valja povsod po državi.
Glede značk pa na kak boljši trg ob sobotah.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

MadMax ::

Včasih je bilo zbiranje moderno, predvsem kot kakšne jubilejne izdaje, pač kot spominek na neko obletnico, dogodek.
Koliko so značke vredne je res težko rečt, po eni strani nič (kot praviš so bile že na poti v smeti), verjetno pa bi kdo tudi dal kaj zanje. Vprašanje pa je spet, ali so zanimive kot komplet, verjetno bi pravi zbiratelj videl vrednost zgolj v parih kosih.

Denar pa, kot je predhodnik dejal, ni kaj dosti vreden, kvečjemu kot nostalgija. Ga je še preveč v obtoku in ni zadosti star.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

opeter ::

Problem je tudi v tem, da je SLO trg enostavno premajhen za te zadeve. Sicer imajo numizmatiki in drugi zbiratelji občasna srečanja po Sloveniji (v moji bližini imajo to vsaj enkrat na mesec ali celo večkrat v npr. Moravskih toplicah).

Ampak kot je recimo Gogo napisal, tisti 20.000 od dinarja z Rudarjem, tega je kar dosti okoli ... tudi midva ga imava z očetom. Da o variantah z večinim ničlami.

Lahko pa malo poskusiš zadevo nastavit na Bolhi, Dilerju, pa malo vidiš, kaj in kako oz. če bo kaj zanimanja. Navsezadnje pa se lahko odpreš tudi celi Evropi s pomočjo npr. eBay-a.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

popster ::

na bolha.com se to prodaja, malo poglej, oceni in prodaj.

ttommy ::

Daj to v eno škatlo in hrani za naslednje generacije...
Gamer

Furbo ::

Denar ni vreden nič, ker je zmečkan kot bi ga kravi iz riti potegnil, pa še polno ga je povsod.

Značke tudi skoraj nič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dukedl ::

denar bi bil nekaj vreden, če bi bil boljš ohranjen..tko ga imaš pa lahko za spomin :)

konec marca bo na GR Collecta, lahko tut tam kej probaš prodat..sicer so pa numizamtična srečanja 4x letno

http://ndsnumizmatika.mojforum.si/
http://www.nds.si/druga_srecanja_mednar...
http://www.nds.si/
lp dukedl

fosil ::

Kaj veliko za tole ne boš iztržil.
Ampak vsaj značke lahko, namesto da jih vržeš v kanto podariš, bo nekdo zelo vesel.
Tako je!

morbo ::

ttommy je izjavil:

Daj to v eno škatlo in hrani za naslednje generacije...

This.

Ne vem zakaj se ti značke tako mudi vreči v smeti... :|

marvin42 ::

Denar ni vreden popolnoma nič, ker je zelo slabo ohranjen + teh bankovcev je OGROMNO (tudi če so glanz, niso dosti vredni).
Značke, ki jih imaš, imajo samo ljubiteljsko vrednost (torej ne boš našel nikogar, ki bi za njih ponudil toliko, da ti bi rekel "to se pa splača prodati".
Mostly Harmless

Mipe ::

Več kot nekaj 30€ ne dobiš zanje.

Phantomeye ::

Mipe je izjavil:

Več kot nekaj 30€ ne dobiš zanje.


30€ za šaro, ki je namenjena v smeti, ni niti tako slab deal.

Mipe ::

Pa še to samo pri navdušenem zbiratelju.

cordoba ::

Jst mislim, da za značke bi lahko dobil nekaj denarja, ampak za tiste dinarje pa sigurno ne!

shubell ::

Glede na trditve da ni vse skupaj nič vredno... Lahko je vredno par tisoč evrov ;) Vidim ko moj fotr zbira denar. Kakšni bankovci stanejo po par tisoč evrov pa tudi če so čisto zmečkani, jugoslovanski... važno da so redki ;)
Predlagam da pogledaš na ebay, vneseš letnico, napišeš dinar ter vrednost pa dobiš ceno ;) Lahko ti pa pošlem pdf ene knjige "denar na slovenskem" kjer so notri vsi bankovci in okvirne cene ;)

;-) ::

Prosim za pdf na zs

marvin42 ::

Mipe je izjavil:

Pa še to samo pri navdušenem zbiratelju.


navdušen zbiratelj že ima tiste bankovce in značke.
Mostly Harmless

globalna80 ::

Škoda, da ne morem rečt: Veš kaj, tole je pa vredno vsaj 20.000 eur. Bi te lahko razveselil. Si predstavljaš :D
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Alamar ::

Denar je brez vrednosti. Za značke pa tako. Na bolhi v kompletu boš dobil za kak pir v najboljšem primeru. Na ebayu bi pa lahko kar nekaj zaslužil, če bi jih prodajal po serijah in posamezne po tematiki. Samo to spet vzame precej časa in truda za pripravo oglasov. Imho se ne splača razen, če imaš preveč časa.:))

Brane22 ::

Heh, prepoznal sem bronasto bralno značko.

mater smo se kot froci grebli za to sr**e.

Ni mi jasno zakaj. Nič od probgrama mi ni ostalo v spominu. Mar bi tisti čas zabil z branjem tega, kar me je res zanimalo.

Back OT: ne verjamem,d a je tisto aj dosti vredno, če sploh kaj. Razen če se med značke ni prikradel kak skriti dragulj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Malajlo ::

Kaj je bilo to enih firm... Pa vse so nekaj delale, zdaj pa več kot polovice ni več. Sem pa pozabil, da je Merkur iz Jeklotehne izšel :) Prav zabavno, res, hehe

Okapi ::

Kot so že povedali, tisti bankovci niso vredni čisto nič - razen kot spomin na dobre stare čase. Jaz imam doma ker nekaj te nostalgične šare, ki sicer ni vredna nič, ampak se mi zdi brezveze v smeti metat, ker ne zasede nič prostora. Recimo en tak primerek:



Kar se značk tiče, jih pa tudi ne meči stran, ker se bo sigurno našlo dosti takih, ki ti bodo hvaležni, če jim jih podariš. Glede njihove vrednosti je pa tako, da načeloma niso vredne nič (ajde, recimo 5 evrov vse skupaj), je pa teoretično možno, da je med njimi tudi kakšna, za katero bi ti kakšen zbiratelj dal recimo 100 evrov. Če tisti zbiratelj zbira določeno tematiko in imaš ti slučajno kakšno, ki jo že zelo dolgo išče in je že izgubil upanje, da jo bo kdaj našel.

Pri teh zadevah je pač tako, da je vrednost zelo relativna in čisto odvisna od tega, koliko si jo nekdo želi imeti. Problem je samo, kako te značke pokazati vsem zbirateljem. Poskusiš lahko recimo na ebayu in/ali bolhi z dražbo (za vsak slušaj lahko postaviš tudi dovolj visoko rezervirano vrednost). Potem boš pa hitro videl, če je sploh kakšno zanimanje.

O.

;-) ::

Da se spet oglasim, prodal sem že nekaj značk danes in dobil cca 50€ od treh kupcev, večino še jih imam in še imam par ponudb. Ostale so zgleda res nezanimive.

Imam še jih nekaj iz podstrešja:





ostale bom prodal po kilaži, jih baje odkupujejo.

Matija0 ::

mlao pobrskaj po Ebay-u, takšni "loti" se kr fajn prodajajo...

Janac ::

Vse je nekaj vredno, če le najdeš pravo osebo...

dukedl ::

vsaka čast, skoraj dve leti staro temo sta obudila :)
lp dukedl

;-) ::

Vse do zadnje so se prodale. Dal sem jih na bolho... En cas sem jih vozil v avtu in ko so me kontaktirali morebitni kupci sem si uskladil z urnikom pa vozil zraven do njih.

Cenkal sem se o zadevah katerih nimam pojma in vsakega ko je povedal katere so mu zanimive vprasal kok ponudi, rekel da za tak denar nemorem dat in dal dvakrat visjo ceno potem pa smo se nasli nekje vmes.

mislim da sem za vse skupaj dobil 300 ali 400eur moram najti belezko kamor sem si pisal vrednost posameznih. Ostala jih je pescica ki sem jih prodal "v renfuzi" za 18eur.

sem pa dobival bedne ponudbe v stilu to ni nic vredno dam ti 50 ti jih itak nebos prodal blabla

No tako ce koga zanima kako jih prodajat ce si laik da dobis cimvec iz tega.

Okapi ::

Pri takih stvareh je vedno koristno malo preračunati, koliko časa in dela (in bencina) te bo stalo prodajanje po kosih. Če je tvoj prosti čas vreden bolj malo (ali nič), se splača bolj, sicer pa malo manj.

O.

;-) ::

Ce bi prebral bi razbral da me ni stalo nic bencina ker sem kr terenski in ko sem bil v dolocenem kraju iz kje je bil kupec sem ga poklical ce ti gre tam pa tam se dobima cene pa drugic. Pa to ni bilo v prostem casu ampak v sluzbenem, za katerega se mi je takrat kratko malo fuckalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366254 (4567) maremare
»

obstaja taka priklop za 2,5 disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151020 (789) barossa45
»

Zanima me vrednost bankovca za 5€ z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
629090 (6003) BaToCarx

Tablični računalnik in orodna vrstica

Oddelek: Pomoč in nasveti
71126 (1009) KoMar-
»

na novem prenosniku ne moirem naložiti windowsow

Oddelek: Pomoč in nasveti
181026 (696) maremare

Več podobnih tem