» »

na novem prenosniku ne moirem naložiti windowsow

na novem prenosniku ne moirem naložiti windowsow

maremare ::

Zdravo!

Nekako mi nikakor ne uspe naložiti novih windowsov 7 na novem prenosniku. Spodaj je slika, kaj mi javi na zaslonu.Prosim, če mi lahko kdo pomaga, kaj bi bila rešitev. V biosu sem nastavil na boot from cd-dvd, vendar nikjer v sistemskih nastavitvah ne najdem podatkov o hard disku ali cd-dvd romu, a je tukaj težava?
Hvala.



lp, Mare
LP
  • spremenil: maremare ()

hojnikb ::

si ziher da bootaš iz cdja oz da je na tem cdju dejansko windows 7 ??
#brezpodpisa

maremare ::

v biosu nastavljeno boot cd-dvd primary, na dvd-ju narejen image windows 7 sp1 s hitropstjo 2,4..........
LP

sandmat ::

če piše FreeDOS sklepam, da nisi zbootal iz CDja. čisto na začetku imaš verjetno neko F tipko (F10, F12 morda?) za izbiranje boot prioritete. Poženi računalnik in poskusi ugotoviti katera tipka sproži izbiro.

hojnikb ::

si ziher da si prav speko win7 ?
da nisi kr img fajl dau gor na dvd..
#brezpodpisa

mailer ::

Verjetno si res narobe zapekel dvd. Če ti v raziskovalcu pokaže samo 1 datoteko ima verjetno končnico iso ali bin. Na cdju mora bit več datotek in map.

maremare ::

na dvd zapečeno preko magic iso, seveda je več datotek gor, v bios pridem brez težav, kjer sem nastavil boot from cd-dvd......
LP

Hayabusa ::

Iz slike se vidi da mu boota v freedos.

maremare ::



LP

Hayabusa ::

slika2
internal cd/dvd rom drive
daj na prvo mesto.


Kaj imaš na cdju ?

maremare ::

sem dal, na dvd-ju imam windows 7 sp1 64 bit
LP

Hayabusa ::

Daj sliko datotek na njem, nič ne verjamem.
Je plošček bootable ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

maremare ::



dvd je bootable, na sliki fajli k so na dvd-ju
LP

filip007 ::

Izgleda, da kabel ni všekan od DVDja, daj še slikco od naprav, tam kjer je disk. Tisti gonilnik od FreeDos bi prijel za DVD pa ni.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

hojnikb ::

namest winse na usb kjuček in bootaj z pomočjo wintoflash..
#brezpodpisa

mailer ::

Mogoče moraš nastavit disk na ACHI. Če se ti zažene cd na računalniku kjer si pekel je problem zagotovo v enoti. Kateri prenosnik pa imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

mihec87 ::

Glede na screene se ti zadeva sploh ne boota iz cd-ja...Probi najt tipko za quick boot options pa tam daj cd/dvd rom...Trenutno ti nastavljanje diska na ahci itd ne bo pomagalo dosti ker ne prideš niti do boota z dvd-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

errhec ::

Kateri prenosnik je to??
če je VAIO drži F11 dokler logo ne izgine da prideš do boot menuja.

EFI bios??

Drugače pa daj to v google:

TVOJ MODEL RAČUNALNIKA boot menu
dd

maremare ::

ola,
prenosnik je nižjega ranga Compaq Presario...... v glavnem po mnogih poizkusih in tudi že prenehanjem poizkušanja, je zadeva danes ne vem zakaj niti kako, zalaufala........vse sem imel isto nastavljeno kot dan nazaj, uporabljal isti sistemski dvd, ne vem...........danes sem uspešno inštaliral windowse 7 slo sp1.....je pa res, da sem po inštalaciji moral posikati gonilnike za Card reader, mrežno kartico, wifi...toliko, vam vsem pa hvala za trud in pomoč pri iskanju rešitve......Hvala, pridte kej v Belo krajino, do Kolpe, pa še kako rečemo, narežemo, spijemo......




:)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje OS iz HDD na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
322112 (1286) chelsea boy
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406230 (5551) s6c-gEL
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
426938 (5482) Matej Marinč
»

inštalacija XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101902 (1692) farko
»

iz linuxa v windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
202101 (1749) barbm

Več podobnih tem