» »

Slovenski komercialni radiji

Slovenski komercialni radiji

1
2
»

Zmajc ::

Pri nas v službi večinoma poslušamo radio City. Ne bom rekel da je perfektna izbira ali da je glazba kaj boljše kot drugje, je pa meni osebno še najmanj moteč komercialni radio. Jutrajni spored je soliden, pa še reporterju Milanu se tu pa tam nasmeješ.

alexmarsic ::

Hvala, da si tole temo odpru. Mogoč je čas, da povem kaj sem se pozanimal pred parimi leti kako je z komercialnimi Radiji. Spraševal sem glede teh pesmi ki stalno čujemo eno in isto zadeva je taka. Večji radiji nebom povedal keri.. Si nekako "delijo" glasbeno zbirko torej imajo centralizirano zbirko. 2 stvar se gre na to, da komade ki ponavaljajo se jim gre za to, da Sazasu seveda plačujejo manj denarja kajti 1 plačaš polno ceno komada kasneje pa le delno ceno torej šparanje.

Sam poskušam priti v ta voda ampak ciljam na unikatnost glasbe torej, da imaš na razpolago 200.000+ komadov in čuješ ponovitev mogoče enkrat ali 2 x mesečno največ :)In zato pomoje bi morali večina radijev razmišljat v tej smeri. Ampak na žalost je zdaj tako da so taki časi.

...:TOMI:... ::

Avtorju teme predlagam, da firmo prijavi na sazas, rtv, ipf in ostale grozne organizacije. Zelo verjetno je, da nimate dovoljenja za predvajanje glasbe. Tako se boš rešil tega radia, ker delodajalec najverjetneje ne bo hotel plačati povšala. To je edina dobra stvar teh organizacij.
Tomi

energetik ::

V tej temi je direktor Radia1 pisal o razlogih za neskončno ponavljanje komadov.

Rešpetlin ::

Akula, sočustvujem s tabo. Stvar niti najmanj ni nedolžna kar se mene tiče. Strinjam se z čisto vsem, kar si napisal - pa sem temu izpostavljen samo par minut dnevno.

Počutim se srečnega, da mi na delovnem mestu ni treba poslušati nobene vsiljene glasbe oz. prižganega radia. Dnevno slišim katero izmed komercialnih postaj tiste pol ure med kosilom, in že tam mi je oglasni blok dovolj, da bi ... eh, ne bomo o tem.

Pro tip: če se boš res, ampak res izjemno skoncentriral, ne boš slišal tega smetja. Opazil boš, da brez tišine ne slišiš zvoka; in da se za vsakim še tako zoprnim zvokom skriva - tišina :) Kar pa je, priznam, pri neki bolj normalni radijski postaji ali enakomerni glasbi bistveno lažje doseči kot pri zoprnežih, ki želijo našo konstantno pozornost.

dexterboy ::

Uf uf uf, tole branje je pa bilo pravi balzam za moje oči 8-)
Popolnoma sočustvujem z Akulo in ostalimi, ki morajo poslušati top shit sranja od komercijale...
Pri nas v službi je radio na moji mizi :D ampak se vsa leta vrti samo Val 202 in ugasnem ga včasih le takrat, ko imajo kakšno govorno oddajo v stilu reklamnih prispevkov.
Ko sem pa sam v avtu in doma pa zgolj RŠ. Ga ni čez dobre moderatorje. Pogrešam pa zgolj to, ker je pred leti tudi Val 202 začel jutranji program ob 5-ih, sedaj pa tisto uro preživim ob Radiu 1 in to zgolj samo zato, ker ima včasih kakšno zanimivo jutranjo temo, pa ne mislim teh o plačevanju obroka za kredit pa 3d ultra hard fu.. nevemkakšen TV če zadaneš žikino dinastijo na: i tata bi to radio, sine...
Ne vem, kdo je že tu napisal, da so ljudje pripravljeni za svojo varnost narediti prav vse, pa čeprav prodati svojo svobodo. Ako potegnem vzporednico, je pri filanju možganov z všečno vsebino in bog ne daj, da bi uporabil lastne "klikerje", kot je nekdo že tu omenil..
Me pa veseli, ker sem mislil, da sem v manjšini, ker poslušam Val 202/RŠ. No, priznam, ko sem doma v PO, je lepo tudi prisluhniti lokalnemu Radiu 94.

Bi pa bilo lepo prebrati laično razlago kakšnega sociologa oz. antropolga na to, zakaj imajo ljudje tako radi, da jim eni drugi govorijo kaj naj poslušajo, kako naj živijo, kje naj serjejo, kaj naj imajo oblečeno... fuj in še enkrat fuj ;((
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dr.Akula ::

Hvala za odgovore, nisem si mislil da bo se bo toliko ljudi našlo v tem.
Danes sem v službi moral ostati še malo dlje in tako sem lahko 2 uri delal v tišini. Pravi balzam je, ko se to zgodi.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

...:TOMI:... ::

Ali je kaka možnost za moj predlog? Prijava je lahko anonimna...
Tomi

dr.Akula ::

@TOMI Bolj ne. Sicer bi takoj, ampak me je preveč strah, ker bi zelo lahko prišli do zaključka da sem jih jaz zajebal. Potem bi se pa začele komplikacije, ko bi bilo treba na koncu prakse podpisati, plača ipd. Neskončno jebanje. Sicer je seveda možnost, da bi se vse izšlo dobro, a ne upam reskirat.
ni podatka

Apple ::

A nimajo Radio Antena, Radio 1, etc. istega lastnika?

Torej se ni čuditi, da imajo enak muštr za več svojih radijskih postaj in da želijo kapitalistično usmerjeno lastniki prodati prostor oglaševalcem na čim več radijskih postajah s čim manj vložka... Kvaliteta je pa itaq dno...
LP, Apple

...:TOMI:... ::

Aja, na praksi si... Zdrži še malo in to je to.
Tomi

dukedl ::

Apple je izjavil:

A nimajo Radio Antena, Radio 1, etc. istega lastnika?

jup.
http://www.infonet.fm/seznam.html
lp dukedl

Alexius Heristalski ::

oo7 je izjavil:

Večinoma če že poslušam radio Krka in Zeleni Val
Veliko moram pa tudi poslušat radio Sraka ampak proti svoji volji:)):))

Zeleni Val je težko sranje. Vem, ker sem bil prisiljen poslušati 10 mesecev proti svoji volji. Upam, da nikoli več. Debilni spikerji, poslušalci, zanič "glasba" in še ponavljanje.

Kadar ni bilo Zelenega Vala, pa sem bil prisiljen poslušati Radio Ekspres. Tudi ponavljajoče se kozlanje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

DuleKrtola ::

RŠ je res zabaven predvsem zjutraj, čez dan ratajo malo težki. Muska je različna, edin komad ki ga lahko slišiš dvakrat dnevno je RŠ hit. Znajo bit pa sitni s kakšnimi čudnimi recenzijami, pa metalom, in včasih kakšne sitne new agerje spustijo zravn.

max00slo ::

Tudi jaz dam +1 temi... in še plusek za val 202 ... imajo eno izmed best ever talk showov ob torkih zvečer ter voditelj je na mestu. Dodal bi še da ima radio Krka zelo dober program... prav tako voditelji, še posebej Robert Erjavec ki doda tisto piko na i :)

Ostalih programov pa ne poslušam. Čisto resna različica kozlanja.

energetik ::

Poskusite še Radio Evropa 05. Predvajajo muzko z vseh držav Evrope, Jože Brus pa tudi zna kakšno kritično povedat.

JanOlMajti ::

Res je zanimivo, da veliko ljudi posluša te radijske postaje. Čisto pranje možganov stil pop tv in a-kanal.
Od leta 2008 (odkar sem v službi in moram poslušati radio) do sedaj ponavljajo komade iz 80-ih, 90-ih ama iste! Teh 20 komadou 5let non stop. Da ne govorim o teh novejših umetno vsiljenih aka Total eclipse of the heart od neke boys group skupine in njim podobna jamranja (Bruno Mars,...). Nekak kr nasilen postaneš :) .
Na srečo sedaj dosti menjujemo postaje in imamo radio zelo potiho.

Unknown_001 ::

Jst, ko sem med počitnicam delu, sem v osmih urah na Radio1 3x slišal ves program. Od 6.00-14-00 3x vse muzike, in po možnosti še 1x doma, ko sem s šihta pršu, tak da sem na konc dneva ja bil čist ******.

Zgodovina sprememb…

joze-67 ::

Radijske postaje, predvsem pa Oblakove, so (po vzoru iz tujine) del glasbene industrije. Ni njihov namen ali naloga izobraževati poslušalce, v nobeni smeri in sploh ne. 10 skladb na dan ... ugodno za stroške (ne potrebuješ glasbenega urednika), pa še producenti so zainteresirani, da je njihov izdelek vmes. (Če g. Oblak pravi, da ponavljanje ni pot do uspeha, seveda zavaja; za primer maha z Murkotom - mogoče spodnjim 5% produkcije pospešeno predvajanje res ne pomaga (kot tudi Bog ne), ampak ostalim pa.) Interes pa je moč vnovčiti.

Za poslušanje radia v pisarni najverjetneje ne potrebuješ dodatnega dovoljenja, dokler ni elementa javnega predvajanja (oz. retransmisije).

STASI ::

Za poslušat je cool Radio Europa05 jutranji program v torek in četrtek ko je voditelj Jože Brus, drugače pa ni ga čez ARS in RŠ najbolj všeč mi je petkova Risanka.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

AlphaOne ::

Verjamem, da boste tukaj našli nekaj zase:

LEMON RADIO

http://www.lemon-radio.com/

s51as ::

Super tema, jaz radijo poslušam samo v avtu in takrat mam na radio salomon (smotano je to ker lovi samo v bližini Ljubljane), všeč mi je ker je zelo malo govorjenja. Sem se pa danes peljal v MS in sem celo pot poslušal radijo ognjišče (ta reč lovi še pod trojanami!?!). Za nazaj pa val 202 (pravzaprav ne vem če ni bil radijo SI) (tudi povsod lovi) so pa folk spraševali kaj mislijo o stanju na nepremičninskem trgu, so same mame klicale in oblast pred zid postavljale :)
It's just me myself and I

trololo2 ::

Mater OP bolje ne bi mogel opisati situacije. Zadnji radio ki sem ga lahko poslušal, ker je začuda ponujal bolj bogat nabor glasbe je bil radio pacient. Potem so kar naenkrat začeli utrujati s tistim Dušanom Uršičem (WTF ;(() in je šlo zugrund.

Ostalih ne zdržim dolgo, mogoče radio ars ko vrtijo klasiko. Preostali čas v avtu pa zapolnim z glasbo na USB ključu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Alexius Heristalski ::

Ko sem jaz prej omenjeni Zeleni Val zamenjal na ARS, so sodelavci začeli groziti, da bodo razbili radijski sprejemnik. Pač debilčki. :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MIHAc27 ::

Jaz se tudi strinjam z avtorjem... pred kratkim so v službi zablokirali vse porte, in ne morem poslušati nič slovenskega. Sem našel eno stran z listo nemških spletnih postaj in že ene dva tedna vrtim Top 100 station. Ampak se tudi ponavljajo...

kuglvinkl ::

A dej nehi Sherlock, top100 se ponavlalja. :)

probi radio 101 in 808.

gslo ::

zanimivo, kako smo nekateri tukaj 100% kompatibilni s selekcijo. RŠ, 101, VAL202. v tej temi sem izvedel še za 808, ki je seveda takoj letel na moj seznam.

ker pa še ni bila omenjena, bi dodal stran http://www.soma.fm. Preživlja se z donacijami, reklam praktično NI, postaje pa so razdeljene na zanimive zvrsti muske in jih je, reci piši - 25! vredno preveriti, ljubiteljem alternativne muske bi morala bit soma.fm preprosto zakon!

evo, mojih par centov.

kuglvinkl ::

Odlično, hvala! :)

marS ::

@gslo res v redu, thanx :)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

LuiIII ::

Delam doma in poslušam samo ARS in pa 1. program za kakšne novice in pa studio ob 17h. Val 202 ima sicer zelo dobre nekatere oddaje a počasi že preveč politizirajo. Drugače pa seveda kaj iz serverja ali pa si sam zapojem oz. povadim ;-)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613441 (8252) PreviousUser
»

Radio Študent - mnenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11515383 (11895) thramos
»

Glasba na radiju

Oddelek: Loža
254686 (3757) Thuban
»

Radio Ena

Oddelek: Loža
314132 (2939) Cowboy6
»

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Oddelek: Loža
419420 (8413) šernk

Več podobnih tem