» »

Policija - kazen

Policija - kazen

1
2
3 4 5

K0K0 ::

Če padeš z kolesom rečeš, da si padel na poligonu (bike park) in dajo mir (preverjetno). Sam pozimi verjetno ne pali, ker bike parki ne obratujejo.
Sicer pa morajo na račun teh kazni kar dobro služit. Na urgenci je skoraj več policajev kot zdravnikov :). Jeseni sem bil kako uro in pol v čakalnici urgence in so vsaj 5x prišli tamodri in popisali folk z poškodbami. Še malo pa bojo imeli tam svojo pisarno.

Dr_M ::

Totalna bedarija praviš? Upam, da nimaš izpita, ker drugače bi ti ga bilo potrebno vzet!


Seveda imam izpit in lepo pazim, da mi ga ne uzamejo.
Seveda vem, da samo trollas, da bi bolj pameten izpadel (zal ti brez mozganov ne ratuje), ampak bi rad tebe videl v taki situaciji.

Mehmed ::

A kdo ve kako gre ta postopek bolj konkretno? Kaj pa kako zdravnik posreduje policajem naprej?
Ker njemu zlagat se da je bilo kolo ne pa motor pa poligon namesto ceste res ni problem.

Pa kako policija napise kazen? Sej nimajo konkretnih podatkov o nesreci, dohtar jim tega ne more zapolnit, ti pa nekako nimas interesa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

šernk ::

Policaji zadnje čase res izsiljujejo prekrške (zakaj ne vem). Za menoj je v zadnje ko sem prehiteval po lokalni cesti, priletela provida vsaj z 150km/h in ko pričakuješ da bo takšen avto samo odletel mimo tebe, na naslednji ravnini, se ti pri 95km/h zalepi na zadnji odbijač, in čaka da pelješ prehitro ali storiš bilokak prekršek.

tudi za prehitevanje v škarje in obisk čez 2 dni na domu sem že slišal. Ustavljanje da grem pravilno čez prehod za pešce, da sploh ne omenjam.

skratka če vidiš policijo v okolici se moraš te dni obnašat 150% po pravilih, ker če se 100% bo dobil, da si z eno nogo stopil izven prehoda za pešce, pred tablo za naselje premočno zaviral, prehiteval traktor v škarje, čeprav je prvi avto nasproti še 1km stran itd.

če se zgodi kakšna takšna stvar kot padec z motorjem, je pa pri zdravniku pametno kaj drugega povedat ja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AlphaOne ::

No, upam da policija ob vsem tem kretene, ki se ti na avtocesti prilimajo pri 130 na rit in ti blendajo (enkrat bom pohodil bremzo) in bedaki ki prehitevajo cez dve polni in ostalo drhal, katero je treba na gobec, ustrezno, drago kaznuje.

JesusChrist ::

AlphaOne je izjavil:

No, upam da policija ob vsem tem kretene, ki se ti na avtocesti prilimajo pri 130 na rit in ti blendajo (enkrat bom pohodil bremzo) in bedaki ki prehitevajo cez dve polni in ostalo drhal, katero je treba na gobec, ustrezno, drago kaznuje.


Preveč so zaposleni s kaznovanjem nekoga, ki je sam padel
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Mehmed ::

Zakaj je sploh treba dohtarjem kaj govorit? Zlomil sem si nogo, ker je udarila ob zadevo trso od moje kosti. A sem padel z konja/drevesa nima zveze z zdravljenjem...

mihec87 ::

AlphaOne je izjavil:

No, upam da policija ob vsem tem kretene, ki se ti na avtocesti prilimajo pri 130 na rit in ti blendajo (enkrat bom pohodil bremzo) in bedaki ki prehitevajo cez dve polni in ostalo drhal, katero je treba na gobec, ustrezno, drago kaznuje.



balkanec ::

Ena danasnja od kolegice...

Dobila multo, ker nisem bila pripasana zadaj:-( ..... 120 Eur. Sem kar rekla policaju. "ker nisi našel drugega", pa se je samo nasmehnil po njihovo.V 16 dneh 60 eur, nic vec v 8 dneh;-)

Ocitno spet manjka v propracunu..
Ti si ziher pozigalec !!!

;-) ::

V 16 dneh 60 eur, nic vec v 8 dneh;-)


16dni je odkar pomnim.

Pithlit ::

Pinzl je izjavil:

@Lakotnik29...hipotetično.... če se jaz doma vozim s kolesom in probavam razne stunte, padem in si nogo poškodujem, grem v ZD da mi jo "popravijo" :)
Pol moram pripravit 500+120€? namreč povzročil sem prometno(kot primer z motorjem) pa še POBEGNU SEM iz dvorišča v ZD?

Ne. Prometne nesreče se dogajajo na prometnih površinah... torej cestah in parkiriščih (mogoče mi kaj fali ampak bo že kdo dodal).

Če si glavo razbiješ na domačem dvorišču to policistov načeloma ne zanima (če ti jo kdo drug je seveda druga zgodba). Če pustiš pol hrbta na igrišču tudi ne. Pa če padeš po štengah tudi ne (pa magari s tankom).

Nazadnje ko sem jaz dlani pustila na cesti sem pač šla k zdravniku da je vse spucal pa povil pa bolniško napisal:
Dr: "Kaj se je zgodilo?"
Moi: "Na cesti me je usulo..."
Dr: "Aha, aha... na igrišču praviš?"
Moi: "Ne, ne. Na cesti, sem šla..."
Dr: "...Ja, na igrišču!"
Pol je pa po lajtungi nardilo 'click, click, click' in .... "Aaaaaa, ja. Seveda... na igrišču."

Sej ni treba lih znanosti delat iz tega.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

šernk je izjavil:

se ti pri 95km/h zalepi na zadnji odbijač

OH FAK MAČKA NA CESTI!!!!

Sam dokazovanje zna bit hudič...

Drugače pa če te moti da se ti eden pri 95km/h zalima na zadnji odbijač... lahko komot znižaš na 60 pa se muzaš kako ga šele zdaj živcira če se mu že 95 zdi prepočasi (pa še prekršek težje nardiš če greš počasi).
Life is as complicated as we make it...

bdoxx ::

balkanec je izjavil:

Ena danasnja od kolegice...

Dobila multo, ker nisem bila pripasana zadaj:-( ..... 120 Eur. Sem kar rekla policaju. "ker nisi našel drugega", pa se je samo nasmehnil po njihovo.V 16 dneh 60 eur, nic vec v 8 dneh;-)

Ocitno spet manjka v propracunu..

In kaj je tukaj narobe?, dobila ustrezno kazen za več kot očiten prekršek.

AlphaOne ::

balkanec je izjavil:

Ena danasnja od kolegice...

Dobila multo, ker nisem bila pripasana zadaj:-( ..... 120 Eur. Sem kar rekla policaju. "ker nisi našel drugega", pa se je samo nasmehnil po njihovo.V 16 dneh 60 eur, nic vec v 8 dneh;-)

Ocitno spet manjka v propracunu..

bols 60 eur, kot glava na prednjem zicu, upam da se je kaj naucila

šernk ::

Pithlit je izjavil:

šernk je izjavil:

se ti pri 95km/h zalepi na zadnji odbijač

OH FAK MAČKA NA CESTI!!!!

Sam dokazovanje zna bit hudič...

Drugače pa če te moti da se ti eden pri 95km/h zalima na zadnji odbijač... lahko komot znižaš na 60 pa se muzaš kako ga šele zdaj živcira če se mu že 95 zdi prepočasi (pa še prekršek težje nardiš če greš počasi).


sem v trenutku ko je priletel kot raketa zadaj in me ni želel prehiteti na naslednji ravnini pomislil na policaji. Luči so bile prave, nato sem pa čez 10km v mestu videl da so resnično oni. Enostavno so čakali, da jim dam povod za zaustavitev. Da bi pa vozil 60, ker imam nekoga prilimanega na zadnji odbijač mi pa niti na pamet ne pride, če pride kaj na cesto bo pač on kriv.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

JesusChrist je izjavil:

Tu sem te čakal Lakotnik29, ti se sploh zavedaš kaj ti lahko naredijo drva, ko se vsipajo na tebe? Verjetno ne, ker nikoli nisi mel opravka z njimi. Jaz sem, in par zlomov pa še marsikaj doživiš, ko se znajdeš pod njimi.

Idi drugam pametovat.


kaj si me dobro zabil, res. Ker zlom je zlom in poškodbe ko te zasuje kup drv so praktično identične tistim, ko padeš po cesti. res.

Jao idiozizmov, da glava peče.

Pinzl je izjavil:

@Lakotnik29...hipotetično.... če se jaz doma vozim s kolesom in probavam razne stunte, padem in si nogo poškodujem, grem v ZD da mi jo "popravijo" :)
Pol moram pripravit 500+120€? namreč povzročil sem prometno(kot primer z motorjem) pa še POBEGNU SEM iz dvorišča v ZD?


nope, ker tvoje dvrišče/skate park ni prometna površina. Zato tudi mirno rečeš, da si z motorja padel pred hišo, pa ti ne bo nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Venum je izjavil:

St235 je izjavil:

O verodostojnosti tvoje zgodbe pove vse to, da je kazen prišla po pošti. Namreč kazni za (prometne) prekrške se izdaja na licu mesta razen kadar to iz objektivnih razlogov ni mogoče. Ravno tako je bull shit to, da bi posemezni policaj skozi daljše časovno obdobje podtikal kazni in v civilnem vozilu izzival druge voznike.

Lahko pa seveda svojo izmišljotino podpreš s konkretnim plačilnim nalogom.


Ahahaaa okej no..
Ja zmislu sm si, ker nimam česar bol pametnega za delat :D Sej tut če te dobijo na radar in te ne ustavijo dobiš kazen po pošti.. A si se včeri rodiu al kaj, da neveš tega? :D

Ubistvu mi je kr vseeno če mi vrjameš al ne, sam hotu sm mnenja kolko možnosti ma moj oče.. Sej nism napisu da so ga ustavli marsovci pa mu napisali kazn :D
Drugač pa nebom nalimu naloga sam zato da mi bo en neverni tomažek vrjeu :D


Kater del stavka Namreč kazni za (prometne) prekrške se izdaja na licu mesta razen kadar to iz objektivnih razlogov ni mogoče. nisi uspel dojet?

Drugače pa je v 99% primerov policijskih zgodbic na forumu tako, da so nakladanje. Če tvoj oče spada v tist 1%, se ti opravičujem, ampak vsak z 5% možganske kapacitete ve, da ljudje, ki so dobili kazen nalložijo 1001 zgodbico. Tudi pri tebi je blo prej neko blendaje, pa prehitevanje čez polno črto in ne vem še kaj. Kazni se bo tvoj oče zelo težko izognil, vsekakor pa lahko na pristojno PP pošlje dopis o ravnanju policista. Namreč takšne prijave se tretira skrajno resno in če bi policist redno podtikal prekrške ljudem bi se hitro zalomilo.

IMO je največ kar sem pripravljen sprejet, da je tvoj oče dejansko prehiteval na neprimernem mestu (kar sam veš, da je zelo težko definirat) in je tudi dobil kazen. Vse od tam naprej je pa bolj kot ne mlahavega tiča tožba.

Pithlit ::

šernk je izjavil:

Da bi pa vozil 60, ker imam nekoga prilimanega na zadnji odbijač mi pa niti na pamet ne pride, če pride kaj na cesto bo pač on kriv.

Jaz si v takih primerih zelo rada šipe spucam. Pa ekstra previdno grem skozi vsak ovinek. Če pride nasproti kak šlepar se pa, seveda, previdno ustavim (tako da panično pohodim zavoro). Ne boš verjel kako učinkovito je to. In ja... niti pod razno ne grem čez omejitve, pa naj bodo še tako smešne.
Life is as complicated as we make it...

mailer ::

A kdo ve kako gre ta postopek bolj konkretno? Kaj pa kako zdravnik posreduje policajem naprej?
Ker njemu zlagat se da je bilo kolo ne pa motor pa poligon namesto ceste res ni problem.

Je malo težje, če te prpeljejo na urgenco in z zlomi v kombinezonu. Ampak še vedno lahko rečeš, da si padel na dvorišču ali pa neprometni površini.

Policaji zadnje čase res izsiljujejo prekrške (zakaj ne vem). Za menoj je v zadnje ko sem prehiteval po lokalni cesti, priletela provida vsaj z 150km/h in ko pričakuješ da bo takšen avto samo odletel mimo tebe, na naslednji ravnini, se ti pri 95km/h zalepi na zadnji odbijač, in čaka da pelješ prehitro ali storiš bilokak prekršek.
Spustiš gas, če je še vedno za tabo pa zaviraš najprej malo kasneje pa močneje. Če se ti zalima v rit je avtomatsko kriv. Neprimerna varnostna razdalja.

No v vsakem primeru so to kolobocije, ki si jih je tisti policaj zmislu.

Pričo ima, naj vloži prijavo zoper osebo zaradi lažnega pričanja.

šernk ::

Spustiš gas, če je še vedno za tabo pa zaviraš najprej malo kasneje pa močneje. Če se ti zalima v rit je avtomatsko kriv. Neprimerna varnostna razdalja.


seveda in jaz sem spet na začetku...iskanje novega odbijača...ter par dni brez avta super, sicer na tak način lahko lepo zaslužim, ampak tistih 100-200€, ki lahko poberem v žep ni vredno letanja sem in tja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

šernk ::

No no, 20cm polence pa res te ne more poškodovat, ko se pa konkreten čok zakotali po pobočju in nimaš kam je pa drugo. Pa komot lahko rečeš, da ti je zdrsnilo na enem ozkem zidu in ti z veseljem tisti zid komplet nogo podrsa, samo ceste in prometne nesreče ne smeš omenit pa je.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JesusChrist ::

Ne vem, ampak ko sem se jaz še včasih ukvarjal z drvami potem jih ni blo manj kot par 10 kubikov (in ko se ene 3m na tebe poruši ti pusti zelo lepe posledice lahko. Drugače pa je to bil le primer (na katerega se je lakoten seveda obesil, kot je v njegovi navadi). Milijon razlogov lahko našteješ tam, samo idiot bo rekel da je se skotal z motorjem na regionalki. Pač, treba met nekaj pameti, da razumeš vsebino posta. Ironično, ko ravno taki, ki jih ne razumejo govorijo o "idiotizmu" (in da je vedno tako, le da se njemu to nikoli ne briše).
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

JesusChrist ::

Ker vsaka poškodba na cesti je pa padec z motorjem z vedno identičnimi poškodbami.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

strup121 ::

hmmm... mene pa pri temu plačilnem nalogu nekaj moti. In sicer izdan je bil plačilni nalog JV/PROM-22 kateri se uporablja če policist prekrška ne zazna sam. Iz tega lahko sklepam, da policista ki se pojavlja v tej zgodbi sploh ni bilo, ker če bi bil bi izdal plačilni nalog JV/PROM-1.
Se pa seveda lepše sliši, če rečeš da si je policist vse zmislil. To se pa strinjam.

JesusChrist ::

strup121 je izjavil:

hmmm... mene pa pri temu plačilnem nalogu nekaj moti. In sicer izdan je bil plačilni nalog JV/PROM-22 kateri se uporablja če policist prekrška ne zazna sam. Iz tega lahko sklepam, da policista ki se pojavlja v tej zgodbi sploh ni bilo, ker če bi bil bi izdal plačilni nalog JV/PROM-1.
Se pa seveda lepše sliši, če rečeš da si je policist vse zmislil. To se pa strinjam.


Ljudje se med sabo prijavljajo (ne vem sicer zakaj - namerna nesramnost?). Če pa obstaja še kaka "priča" pa še je toliko bolj "trdno" vse.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

St235 ::

strup121 je izjavil:

hmmm... mene pa pri temu plačilnem nalogu nekaj moti. In sicer izdan je bil plačilni nalog JV/PROM-22 kateri se uporablja če policist prekrška ne zazna sam. Iz tega lahko sklepam, da policista ki se pojavlja v tej zgodbi sploh ni bilo, ker če bi bil bi izdal plačilni nalog JV/PROM-1.
Se pa seveda lepše sliši, če rečeš da si je policist vse zmislil. To se pa strinjam.


Hvala, da si opozoril na to. Tako kot pri vseh številnih zgodbah, ki jih beremo je pač tipično, da je vedno predstavljen samo en vidik zgodbe nihče pa ne preveri dejstev oziroma se zgodbo pove tako, da se boljše sliši v gostilni. Če policajev v sami zgodbi dejansko ni bilo, se pojavi vprašanje ali na podlagi česa je ugotovljena kršitev. IMO je v takem primeru pritožba že bolj smiselna. Če je namreč policija celoten postopek izvedla na podlagi prijave oškodovanca (na primer voznika, ki se je počutil ogroženega ob prehitevanju) bi moral imet obtoženec pravico, da se do tega opredeli v skladu z zakonom o prekrških oziroma bi moral biti obtoženi seznanjen z obtožbo in dokazi zanjo.

V pomoč pri morebitni pripravi pritožbe: http://www.varuh-rs.si/o-instituciji/po...

mn ::

St235 je izjavil:

Hvala, da si opozoril na to. Tako kot pri vseh številnih zgodbah, ki jih beremo je pač tipično, da je vedno predstavljen samo en vidik zgodbe nihče pa ne preveri dejstev oziroma se zgodbo pove tako, da se boljše sliši v gostilni. Če policajev v sami zgodbi dejansko ni bilo, se pojavi vprašanje ali na podlagi česa je ugotovljena kršitev. IMO je v takem primeru pritožba že bolj smiselna. Če je namreč policija celoten postopek izvedla na podlagi prijave oškodovanca (na primer voznika, ki se je počutil ogroženega ob prehitevanju) bi moral imet obtoženec pravico, da se do tega opredeli v skladu z zakonom o prekrških oziroma bi moral biti obtoženi seznanjen z obtožbo in dokazi zanjo.

V pomoč pri morebitni pripravi pritožbe: http://www.varuh-rs.si/o-instituciji/po...


Ampak ali ni bolj smiselno človeku pomagati na osnovi njegove zgodbe, poleg tega pa opozoriti, da če se je zlagal, da mu upoštevanje nasveta kvečjemu škoduje in ne zgolj pomaga! Namesto tega pa se praviloma človeka, ki išče nasvet napade da je lažnivec. Jaz resnično ne vidim logike v tem.

Drugače pa ta zgodba ni tako zelo nemogoča kot izgleda na prvi pogled.

erunno ::

A je važen are jes pravnik, ali je pa nekdo ki se zadeve dobro spozna?

Kar se pa tiče pobegov z nesreče je un člen zapisan tako zato ker NEKATERI (ne paravim da kdor kli kle na forumu) dejansko pobegnejo z mesta mal bolj resnih nesreč, kakor je padec z motorjem po cesti in začuda ne poškodoval nič tuje lastine (ali druge osebe). Videl zem že precej grde nesreče, kjer je storilec pobegnil z kraja nesreče.

To da te dohtar na urgenci policiji prijavi, ko mu poveš da si po cesti padel na motorju, je precej dick move, sam kolikor on ve, se lahko lažeš in si pobegnil z kraja nesreče, kjer je bil še kdo drug udeležen. (Ponavadi imajo zgodbe dve plati). In ja policija resno vzame take lahke prijave za zastonje cekine.


mn je izjavil:


Ampak ali ni bolj smiselno človeku pomagati na osnovi njegove zgodbe, poleg tega pa opozoriti, da če se je zlagal, da mu upoštevanje nasveta kvečjemu škoduje in ne zgolj pomaga! Namesto tega pa se praviloma človeka, ki išče nasvet napade da je lažnivec. Jaz resnično ne vidim logike v tem.

Drugače pa ta zgodba ni tako zelo nemogoča kot izgleda na prvi pogled.

Mislim, da nas je večina tuki zagrenjenih riti, ki nimamo zaupanja v človeško integriteto, ter zato pri čudnih zgodbah avtomatično predvidevamo, da niso resnične. Vem da ni lepo, ampak kakor sem rekel nekateri smo zagrenjene riti. Ne moremo vedno izšarevati "sunshine and happines".

St235 ::

mn je izjavil:

St235 je izjavil:

Hvala, da si opozoril na to. Tako kot pri vseh številnih zgodbah, ki jih beremo je pač tipično, da je vedno predstavljen samo en vidik zgodbe nihče pa ne preveri dejstev oziroma se zgodbo pove tako, da se boljše sliši v gostilni. Če policajev v sami zgodbi dejansko ni bilo, se pojavi vprašanje ali na podlagi česa je ugotovljena kršitev. IMO je v takem primeru pritožba že bolj smiselna. Če je namreč policija celoten postopek izvedla na podlagi prijave oškodovanca (na primer voznika, ki se je počutil ogroženega ob prehitevanju) bi moral imet obtoženec pravico, da se do tega opredeli v skladu z zakonom o prekrških oziroma bi moral biti obtoženi seznanjen z obtožbo in dokazi zanjo.

V pomoč pri morebitni pripravi pritožbe: http://www.varuh-rs.si/o-instituciji/po...


Ampak ali ni bolj smiselno človeku pomagati na osnovi njegove zgodbe, poleg tega pa opozoriti, da če se je zlagal, da mu upoštevanje nasveta kvečjemu škoduje in ne zgolj pomaga! Namesto tega pa se praviloma človeka, ki išče nasvet napade da je lažnivec. Jaz resnično ne vidim logike v tem.

Drugače pa ta zgodba ni tako zelo nemogoča kot izgleda na prvi pogled.


Na podlagi njegove zgodbe mu lahko svetujem samo to naj neha lagat. In ja, zgornja zgodba, kot je bila predstavljena je praktično nemogoča in zlagana. Če nekdo rabi nasvet potem naj bo najprej tako pošten do ostalih uporabnikov foruma, da pove resnico. Trolov, ki prodajajo hipotetične scenarije zato, da si merijo epenis je že tako preveč. Res ne vem v čem je problem, da stavi pove kot so se zgodile. Pač foter je nabasal na nekoga, ki je vozil z meglenkami, mu je počil film in mu je blendal in ga prehitel. Pri tem se je nekdo počutil ogroženega in je podal prijavo. Tukaj se da svetovat. Pri tisti pravljici, ki smo jo bili deležni pa seveda nimaš kaj.

mn ::

St235 je izjavil:


Na podlagi njegove zgodbe mu lahko svetujem samo to naj neha lagat. In ja, zgornja zgodba, kot je bila predstavljena je praktično nemogoča in zlagana. Če nekdo rabi nasvet potem naj bo najprej tako pošten do ostalih uporabnikov foruma, da pove resnico. Trolov, ki prodajajo hipotetične scenarije zato, da si merijo epenis je že tako preveč. Res ne vem v čem je problem, da stavi pove kot so se zgodile. Pač foter je nabasal na nekoga, ki je vozil z meglenkami, mu je počil film in mu je blendal in ga prehitel. Pri tem se je nekdo počutil ogroženega in je podal prijavo. Tukaj se da svetovat. Pri tisti pravljici, ki smo jo bili deležni pa seveda nimaš kaj.


Kaj hočeš reči, da policisti nikoli ne lažejo?

St235 ::

erunno je izjavil:

A je važen are jes pravnik, ali je pa nekdo ki se zadeve dobro spozna?

Kar se pa tiče pobegov z nesreče je un člen zapisan tako zato ker NEKATERI (ne paravim da kdor kli kle na forumu) dejansko pobegnejo z mesta mal bolj resnih nesreč, kakor je padec z motorjem po cesti in začuda ne poškodoval nič tuje lastine (ali druge osebe). Videl zem že precej grde nesreče, kjer je storilec pobegnil z kraja nesreče.

To da te dohtar na urgenci policiji prijavi, ko mu poveš da si po cesti padel na motorju, je precej dick move, sam kolikor on ve, se lahko lažeš in si pobegnil z kraja nesreče, kjer je bil še kdo drug udeležen. (Ponavadi imajo zgodbe dve plati). In ja policija resno vzame take lahke prijave za zastonje cekine.


mn je izjavil:


Ampak ali ni bolj smiselno človeku pomagati na osnovi njegove zgodbe, poleg tega pa opozoriti, da če se je zlagal, da mu upoštevanje nasveta kvečjemu škoduje in ne zgolj pomaga! Namesto tega pa se praviloma človeka, ki išče nasvet napade da je lažnivec. Jaz resnično ne vidim logike v tem.

Drugače pa ta zgodba ni tako zelo nemogoča kot izgleda na prvi pogled.

Mislim, da nas je večina tuki zagrenjenih riti, ki nimamo zaupanja v človeško integriteto, ter zato pri čudnih zgodbah avtomatično predvidevamo, da niso resnične. Vem da ni lepo, ampak kakor sem rekel nekateri smo zagrenjene riti. Ne moremo vedno izšarevati "sunshine and happines".


Se popolnoma strinjam. Dajmo končno razumet, da povzročitev prometne nesreče (pa ni važno kolikšna je škoda) je krivda povzročitelja. Četudi samo en količek opraskaš, ima nekdo, ki ni nič kriv opraskan količek. Če je potem posameznik pri tem še tako aroganten, da odpelje brez da bi se opravičil, je popolnoma logično, da sledi prijava. Postavite se v obratno vlogo. Nekdo vam butne v ograjo. Škoda je sicer minimalna, ampak vseeno boš porabil uro dve da spoliraš/prebarvaš. In voznik se mirno odpelje kot da ni bilo nič. A je res tako nenavadno, da ga prijaviš?

In enako je absurdno potem stresat slabo voljo na policaje. V konkretnem primeru gre za uradno dolžnost. Oni na podlagi prijave morajo izpeljat postopek in tudi sankcija ni stvar njihove dobre volje ampak zakona.

In vse to zato, ker je blo nekomu težko stopit iz avta in se opravičit.

mn je izjavil:

St235 je izjavil:


Na podlagi njegove zgodbe mu lahko svetujem samo to naj neha lagat. In ja, zgornja zgodba, kot je bila predstavljena je praktično nemogoča in zlagana. Če nekdo rabi nasvet potem naj bo najprej tako pošten do ostalih uporabnikov foruma, da pove resnico. Trolov, ki prodajajo hipotetične scenarije zato, da si merijo epenis je že tako preveč. Res ne vem v čem je problem, da stavi pove kot so se zgodile. Pač foter je nabasal na nekoga, ki je vozil z meglenkami, mu je počil film in mu je blendal in ga prehitel. Pri tem se je nekdo počutil ogroženega in je podal prijavo. Tukaj se da svetovat. Pri tisti pravljici, ki smo jo bili deležni pa seveda nimaš kaj.


Kaj hočeš reči, da policisti nikoli ne lažejo?


Nikakor ne. Policaj tako kot vsak drug lahko laže. Nikakor pa en policaj ne more dnevno lagat in podtikat prekrškov. Pa daj preberi še enkrat njegovo zgodbo in boš videl koliko pravljic je noter. Že to za kaj je bil kaznovan, se je spremenilo. Ravno tako ne bi bil izdan tip plačilnega naloga po 57a. členu, če bi dejansko policist zaznal prekršek. Zakaj bi izdali tak plačilni nalog, ker je možnost pritožbe precej večja, če je bil policist prisoten pri prekršku? Itd. itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mn ::

St235 je izjavil:

Nikakor ne. Policaj tako kot vsak drug lahko laže. Nikakor pa en policaj ne more dnevno lagat in podtikat prekrškov. Pa daj preberi še enkrat njegovo zgodbo in boš videl koliko pravljic je noter. Že to za kaj je bil kaznovan, se je spremenilo. Ravno tako ne bi bil izdan tip plačilnega naloga po 57a. členu, če bi dejansko policist zaznal prekršek. Zakaj bi izdali tak plačilni nalog, ker je možnost pritožbe precej večja, če je bil policist prisoten pri prekršku? Itd. itd.


S tem, da se ne more dnevno lagati in podtikati se strinjam in je tudi mene zmotilo. Kakor jaz vem takšni hitro pristanejo v kakih intervencijah or worse...

Ostale detajle kot laik nisem "registriral", tako da očitno sem ti dolžan opravičilo.

St235 ::

Osnovno merilo, ki ga je pri takšnih zgodbah potrebno imet v glavi je, da takrat ko laže policaj je to kaznivo dejanje in kršitev profesionalne etike, zaradi katerega ostane na cesti. Kadar pa laže obtoženec, pa je to popolnoma samoumevno ravnanje.

Žal to dejstvo diktira, da takrat ko se kot neodvisen opazovalec srečam z takšno zgodbo privzamem, da nekaj ni OK, če celoten prekršek temelji na laganju policista. ŠE posebej če v tem nima osebne koristi. Če se potem pokaže še kup dvoumnih in polresničnih dejstev pa je to še toliko bolj očitno.

Recimo zakon o prekrških jasno določa v prvem odstavku 57. člena:
(1) Plačilni nalog se izda in vroči kršitelju takoj na kraju prekrška, če pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa prekršek osebno zazna ali ga ugotovi z uporabo ustreznih tehničnih sredstev ali naprav.


Že se prižge rdeča luč - Če je bil pri prekršku prisoten policaj zakaj ni tako izdal plačilnega analoga?

Nadalje iz zgodbe izhaja, da policist to počne dnevno. Spet za moje pojme nemogoč scenarij. Tako kot vsak Zoran ni Jankovič, si tudi vsak policaj ne more domišljat, da je Dirty Harry.

Nadalje 700EUR kazni za blendanje in prehitevanje kolone... Spet v zakonu ni osnove ki bi sestavila takšno kazen. (prehitevanje kolone mislim, da je 300EUR, nepravilna uporaba svetlobnih znakov (dolge luči) pa 40EUR.

Zato sem mu tudi rekel naj prilepi plačilni nalog, do takrat pa je vse skupaj izmišljotina. In ko je nalog dejansko prilepil je od njegove zgodbe ostalo resnično samo to, da je njegov oče nekoga prehitel in zato dobil kazen. Nič ne nakazuje na to, da bi kdo prehiteval kolono, da bi bil kje kak policaj, da o blendanju ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

strup121 ::

@lakotnik
" Če je namreč policija celoten postopek izvedla na podlagi prijave oškodovanca (na primer voznika, ki se je počutil ogroženega ob prehitevanju) bi moral imet obtoženec pravico, da se do tega opredeli v skladu z zakonom o prekrških oziroma bi moral biti obtoženi seznanjen z obtožbo in dokazi zanjo."

Moral bi biti, in pomoje tudi je bil, zato pa smo dobili fotografijo samo prve strani plačilnega naloga ne pa tudi druge strani, na kateri je možno podati izjavo in kjer mora policist navesti opis stanja in navesti dokaze. Res me zanima kaj je potem s to drugo stranjo. Mogoče pa z razlogom ni bila poslikana.

St235 ::

Vsekakor, zakon tudi določa:

(2) Plačilni nalog iz prejšnjega odstavka vsebuje tudi opis dejanskega stanja, v katerem se navede kratek opis dejanja kršitelja, povzetek izjave kršitelja in prič ter ugotovitve pooblaščene uradne osebe prekrškovnega organa, ki je vodila postopek o prekršku.

(3) Opis dejanskega stanja podpišejo kršitelj in priče, katerih izjave so navedene, ter pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa, ki je vodila postopek o prekršku. Če kdo noče podpisati opisa dejanskega stanja ali pred dokončanjem postopka odide s kraja prekrška ali če iz drugih razlogov ni mogoče zagotoviti podpisa kršitelja ali priče, se to v opisu navede skupaj z razlogi.


Seveda dopuščam možnost, da je bil plačilni nalog pomanjkljiv in v takšen primeru je seveda pritožba smiselna. Če je pa druga stran z razlogom zamolčana, potem pa to vse pove o avtorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

strup121 ::

St235 je izjavil:

Vsekakor, zakon tudi določa:

(2) Plačilni nalog iz prejšnjega odstavka vsebuje tudi opis dejanskega stanja, v katerem se navede kratek opis dejanja kršitelja, povzetek izjave kršitelja in prič ter ugotovitve pooblaščene uradne osebe prekrškovnega organa, ki je vodila postopek o prekršku.

(3) Opis dejanskega stanja podpišejo kršitelj in priče, katerih izjave so navedene, ter pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa, ki je vodila postopek o prekršku. Če kdo noče podpisati opisa dejanskega stanja ali pred dokončanjem postopka odide s kraja prekrška ali če iz drugih razlogov ni mogoče zagotoviti podpisa kršitelja ali priče, se to v opisu navede skupaj z razlogi.


Seveda dopuščam možnost, da je bil plačilni nalog pomanjkljiv in v takšen primeru je seveda pritožba smiselna. Če je pa druga stran z razlogom zamolčana, potem pa to vse pove o avtorju.


Erm... A si ti ziher da bereš pravi zakon? Ker me malo moti tale 3. točka... Aha, ti verjetno bereš zakon ki je že spremenjen. Najnovejši je iz leta 2011 in sicer upb-8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

m0LN4r ::

Se strinjam, da so včasih čudne kazni napisane, ampak jaz sem imel recimo 4x opravka s policaji in vedno drug scenarij, ampak vedno pozitivne izkušnje. Upam da tudi tako ostane.

Policaji so bili vedno drugi, nobenga poznanstva bilokaj in vedno na drugih koncih slovenije.

1. je bilo ko sem se peljal pozno zvečer domov iz gledališki vaj pa sem se mal prehitro peljal čez naselje, ker sem bil utrujen pa smo se pogovarjali o vajah itd. Pa sem pač pozabil. Policaji so se seveda peljali za mano in jaz tega nisem opazil dokler me z lučkami niso prehiteli in ustavli.
- Razložili smo situacijo policaju (da smo utrujeni pa se nam mudi domov), ki me je nato le prijazno opozoril, da sem prehitro vozil in da naslednjič nebo opozorila.

2. je bilo ko sem šel domov z neke pogostitve pa so me prvič ustavli, da sem pihal. Policistu sem rekel, da še nism in nevem kak je postopek. Policaj mi je lepo razložil vse in nato sem pihnil 0,0 pa mi zaželi varno vožnjo naprej.

3. prometna kontrola. Ravnokar smo se s frendi odpravljali v maribor pa v malem poloju zadaj so sedeli mal močnejši kolegi in sredinski ni bil privezan, ker tistega za privezat ni blo videt nikjer. Policaj je rekel, da je avto registriran za 5 tako da bi moral bit. Pa smo ga poiskali in je bi obrnjen nazaj v prtljažnik. Počakal je, da smo to stvar porihtal naprej se zavezal in smo šli privezani z opozorilom naprej.

4. kontrola. Prometna, obvezna oprema, gume, omejitev 30kmh. Vse je štimalo, prijazen adijo.

Kaj naj rečem, vsakič ful prijazni policaji pripravljeni pomagat. Nimam nobene kazni do zdaj, pa nemorem se glih pohvalit, da sem priden na cesti.

Edina slaba izkušnja je bila z redarji, ki so mi pred nosom pri šd, en teden po uvedbi cone ob 8:07 naprintali kazen za parkiranje. Ko sem prišel do avta so bli pri tretjem avtu. Avto sem nameraval prestavit pred osmo, ampak sem se zamudil med pakiranjem. To je blo res bv. Od takrat jih nikoli več nisem videl zjutraj ob osmih na parkirišču.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Venum ::

Imo je dobil za "nevarno" prehitevanje na neprimernem mestu. Nevem vrjetno ni dobil kazni na nestu, zato ker je bil un v civilu s svojim osebnim avtom...Sej useeno bomo vidli kaj bo :)

strup121 ::

lahko bi poslikal še drugi del plačilnega naloga tako da bomo zares lahko videli kaj je bilo in kaj ne. Kazni na mestu pa ni dobil, ker očitno le ni bil tisti ki je bil prehitevan policist, tako kot se je tu gostilniško opevalo. Ker če bi bil policist, potem tudi tega plačilnega naloga ne bi bilo.

Hayabusa ::

Pod 1. ti ne more nič glede hitrosti, razen če bi bila provida.Lahko pa si seveda izmisli kakšne smerokaze in se lahko na glavo postaviš.

ostalo: korektno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

vorantz ::

Pithlit je izjavil:

šernk je izjavil:

se ti pri 95km/h zalepi na zadnji odbijač

OH FAK MAČKA NA CESTI!!!!

Sam dokazovanje zna bit hudič...

Drugače pa če te moti da se ti eden pri 95km/h zalima na zadnji odbijač... lahko komot znižaš na 60 pa se muzaš kako ga šele zdaj živcira če se mu že 95 zdi prepočasi (pa še prekršek težje nardiš če greš počasi).


mi večkrat zjutraj kamioni tako serjejo (še hladn motor na avtocesti pa nočem preveč v obrate dajat)
js 90 oni 95 za mano
pol pa živčno blendajo...vržem v 4. spustim gas pa do 60
zadnjič me je en hotu po desni prehitet :))

strup121 ::

Hitro se pustiš sprovocirati.

Urc ::

Bravo, mislim da imamo zmagovalca.
Ker avta noče stiskat, med 90 kmh pa 100 kmh je res OGROMNA razlika v vrtljajih, dela kolono še voznikom kamionov. Da vržeš v 4. in spustiš gas na 60 kmh je pa boljše za motor.

Faca si težka, res. Vsaka čast!

vorantz ::

hvala ej
v čast mi je

dzinks63 ::

Na AC je mimalna hitrost 65km/h, 60 se ne smeš voziti, razen v klanec, pa skrajnem desnem pasu, namenjenem za počasna vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

vorantz ::

dzinks63 je izjavil:

Na AC je mimalna hitrost 65km/h, 60 se ne smeš voziti, razen v klanec, pa skrajnem desnem pasu, namenjenem za počasna vozila.


tole na internetu vsak svoje tumba...bi raje od lakotnika slišal kaj je dejansko res

black ice ::

dzinks ima prav glede minimalne hitrosti, le-ta ne sme biti manjša od 50% omejitve.

Urc ::

Aja, pa še tole vorantz. Kako se počutiš, ko si na voznem pasu, ob boku pa cca 40 tonska kompozicija, ki te hoče prehitet po desni strani? Daš ob tem plin, voziš v "štric" z njim (ga zapiraš). Kakšne občutke ob tem doživljaš? Večvrednost, srečo, zmagoslavje? Ker ti dirigiraš kamion, ki nima takih pospeškov kot tvoj osebni avto?

Si pomislil, da ta tovornjakar vozi dobrine, ki jih potem mi jemljemo s polic v trgovini?
Kako bi se počutil, če bi srečal pri dostavni rampi tovornjakarja (ki si ga prej dobesedno jebal v glavo s svojim početjem) kako razlaga trgovcu kako je en idiot vozil na AC 60, zato je danes rabil več časa... Bi šel do šoferja pa mu rekel:"Čuj, sem meu avto mrzu, pa si ti odzad z 90 kmh prletu pa blendal in sem se odloču da te še mal jebem v glavo, ker sem lih tule". Bi? Ali bi zmanjkalo za tole?

Potem pa gledam zgoraj plačilne naloge v vrednosti celotne slovenske plače. Samo zaradi tega, ker je nekdo prehitel ob napačnem času, na napačnem kraju napačen avto oz. napačnega voznika v njem.
Zakaj ni plačilnih nalogov za take stvari?

Eni uporabljamo državne ceste (za katere plačujemo mastne cestnine + vinjete) za varno pot iz točke A v B ali pa zaradi službe. Eni pa za jebanje ljudi v glavo na njih. Ne vem, še malo nesreč je na naših cestah glede na pisanje nekaterih... Bom še 24 ur premišljeval, če bom kupil letošnjo vinjeto. Itak mam že službenih poti na AC dovolj.

Sklep. Predlagam da uporabljaš javni prevoz v kolikor je to mogoče, se voziš s sodelavci ali pa se malo zazreš v sebe. Bodo drugi segreli avto zate, pa še prišparal boš. Avto je tako in tako strošek. Bo bolj varno za vse nas, ki uporabljamo ceste za vse ostalo kot jebanje drugih v glavo.

Sicer pa, za vsakega palica raste in vsaka palica ima dva konca.
Pa srečno vožnjo vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Pithlit ::

Urc je izjavil:

Bravo, mislim da imamo zmagovalca.
Ker avta noče stiskat, med 90 kmh pa 100 kmh je res OGROMNA razlika v vrtljajih, dela kolono še voznikom kamionov. Da vržeš v 4. in spustiš gas na 60 kmh je pa boljše za motor.

Faca si težka, res. Vsaka čast!

Situacija je taka... ti voziš normalno, nato pa se ti na zadnji odbijač prilepi nekdo ki bi očitno rad šel hitreje. Ima torej premajhno varnostno razdaljo... in to se dogaja mal več časa kot kakih 10s. Ker ti nočeš it iz svojega ritma in it hitreje pač hitrost spustiš zato da te tisti za tabo lažje prehiti. Če te noče prehitet je to pač njegov problem. Še več... _on_ je tisti ki podjebava, ne ti. Prav nihče mu ne brani prehiteti na za to primernem odseku.

Jaz sicer v mojem prvem postu nisem ciljala na AC, tako da ne bi o minimalnih omejitvah.
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

vorantz je izjavil:


pol pa živčno blendajo...vržem v 4. spustim gas pa do 60
zadnjič me je en hotu po desni prehitet :))


Ko meni blendajo/trobijo zacnem razmisljat kaj mi skusajo sporociti. A mi je odpadla tablica, a sem pozabil kako luc ugasnit... Seveda bolj kot razmisljam, pocasneje vozim, bolj histericno kot sporocajo, vec imam za razmisljat.
Ko se mi prilepijo na rit je podobno kontraproduktivno. Ce se nekdo pozvizga na varnostno razdaljo pri 60 se bo verjetno tudi pri 80, tako da nekako nimam interesa pospesevat. Bolj kot se pozvizga, vec ga moram spremljat v vzvratnem ogledalu, manj kot gledam naprej pocasneje vozim.
Seveda ce je clovek neucakan idiot te moznosti niti ne predvideva in smatra, da ga podjebavas, vsakic ko ti ne uspe vsiliti svoj nacin voznje.

Realnost je pa, da ce gres po omejitvi (omejitev je do hitrosti na tabli, ne hitrost na tabli kot je slovenska mantra) ne delas nic narobe. Njega ne oviras, ce njegov ego trpi to ni tvoj problem. Ce pa on tebi tako ali drugace skusa vsilit svoj nacin voznje, pa ogroza tebe in sebe. Zakaj bi se prilagajal debilom na racun svoje varnosti pa ne vem.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113155 (90177) solatko
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745116 (40511) solatko

Prometna nesreča na enosmerni cesti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9113787 (11002) Mavrik

Več podobnih tem