» »

Denar v slovenskem športu

Denar v slovenskem športu

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Neo12 ::

Koliko zaslužijo na primer Tina Maze, Dejan Zavec, Petra Majdič, Robert Kranjec...

Tilen ::

Premalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mipe ::

Njihovi menedžerji zaslužijo več.

Goody ::

Preveč, ker dobijo denar tudi oziroma nekateri predvsem od davkoplačevalcev in firm v državni lasti. Vrhunski šport bi moral biti v celoti financiran od sponzorjev iz privatnega sektorja, če sponzorjev športnik ne more najti naj se pač ne gre vrhunskega športa.

PaX_MaN ::

Zadost, da se jim da s tem ukvarjat.
(Razen Majdičeve, ta se je upokojila.)

xerror ::

Odvisno od rezultatov. Tina Maze recimo zadnje čase kar precej. Sploh za prva mesta so denarne nagrade kar visoke, na nekaterih tekmah tudi po 50k€, potem dobijo tudi dosti denarja od proizvajalce njihove opreme (če je rezultat dober) in potem so tukaj še sponzorji.
Ampak tudi precej stane, da lahko trenirajo. Tisti, ki so v reprezentanci imajo večinoma te stroške pokrito, Tina, ki pa ima svojo ekipo mora pa te stroške pokriti sama, ki pa niso majhni, saj je potrebno najeti progo za trening. Ne moreš kar priti na smučišče in postaviti proge tam kjer ti paše.

ramiz?! ::

Never regret anything, there's always a reason things happen.

Invictus ::

Tina Maze je samo z nagradami letos zaslužila čez 300k. Potem so pa tu tudi še sponzorske pogodbe. Ki niso javne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

tina zasluži premalo? a ste fuknjeni? haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gladi ::

Tina bo na koncu sezone dobila še od FISa kar precej, glede na št. zbranit točk pač.

Sicer pa Tina Maze d.o.o , ne posluje slabo ravno :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

#000000 ::

Tina za te rezultate premalo, je pa res da na začetku sezone nihče ne ve kolkat bo zmagal.

V slo športu je blo v prteklosti precej folka ki je tekmovalo zato ker se je lepo živelo, nekaj od njih je bilo dobrih večina pa pod povprečjem razreda v katerem so tekmovali, normalno ne morejo biti vsi med prvij 10 ampak, časi ko je odmevalo, "tekomovalec xxx se je uvrstil na odlično 25 mesto" niso daleč.

Tina je pač profi, njena ekipa in ona vse podreja enemu cilju, zmagi, pač to je njen posel kot vsak drug, če bo dobra bo denar in bo lahko tekmovala, drugače ne, reprezentanca pa naj bi bila valinica takih športnikov, ampak je v večini primerov samo pozicija da ni treba delat :)

jype ::

mtosev> tina zasluži premalo? a ste fuknjeni? haha

Zakaj bi bli? A teb se zdi, da zasluži "dovolj"?

Symantec ::

da. kaj pa zidarji, ki zaslužijo 500EUR za tudi do 12h+ garanja na dan? se ti zdi to v redu v primerjavi z majdičevo? meni se ne zdi...
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Symantec ()

genesiss ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

jype ::

Symantec> da. kaj pa zidarji, ki zaslužijo 500EUR za tudi do 12h+ garanja na dan? se ti zdi to v redu v primerjavi z majdičevo? meni se ne zdi...

Sem prepričan, da najboljših deset zidarjev ne zasluži slabo.

Večina povprečnih mora pa še plačat za to, da lahko smuča (al pa zida).

Vikking ::

Symantec je izjavil:

da. kaj pa zidarji, ki zaslužijo 500EUR za tudi do 12h+ garanja na dan? se ti zdi to v redu v primerjavi z majdičevo? meni se ne zdi...


Potem nimaš razčiščenih pojmov. Si v svojem poslu/dejavnosti najboljši na svetu, kar vedo vsi na svetu. Sedaj pa povej, če bi bil zadovoljen z zidarsko plačo. Medtem ko bi nekdo ki opravljajo enak posel/dejavnosti bil kvečjemu bleda senca tvoje kvalitete in zgolj povprečnež v svojem poslu, zaslužil nekajkrat več kot ti.

Tisti zidar ki ima pogum in zna več kot le obračat mešalec ima podjetje. Katerih znanje ki je omejeno na upravljanje z mešalcem, so njegovi zaposleni z 500€ plače.

Športnik ki vloži le 12ur dela na dan v svoj trening, ne more doseči vrhunskih rezultatov.

Symantec ::

@jype, vikking

a se vama zdi, da ona zasluži samo 500€? pa tole s "samo" 12h treninga na dan ti ni treba pretiravat, koliko pa ga ima? 16h? a ona samo vstane in takoj skoči v smučke in se 16h ne premakne iz smučk? :)) potem gre pa že takoj spat, ko sname smučke... :))
by Xeon

Neo12 ::

Se pravi imamo v sloveniji nekaj športnikov, za katere bi se lahko reklo, da so miljonarji.

Symantec ::

"Tisti zidar ki ima pogum in zna več kot le obračat mešalec ima podjetje. Katerih znanje ki je omejeno na upravljanje z mešalcem, so njegovi zaposleni z 500€ plače."

marsikakšen šef zidarskega podjetja sploh nima pojma oz. ima samo osnovno znanje o zidarjenju... daleč najbolje zna zidat sam zidar, če verjameš ali ne, tisti imajo največ izkušenj.
by Xeon

oo7 ::

jype je izjavil:

mtosev> tina zasluži premalo? a ste fuknjeni? haha

Zakaj bi bli? A teb se zdi, da zasluži "dovolj"?



Tina maze zasluži več kot vsi Slovenski skaklci skupaj pa,da nima zadosti??
Kauzer je dobil za skupno zmago v svetovnem pokalu v veslanju celih 4000eur to je zelo malo.
No čez Slovenske športnike ne bom pljuvalm ker nekateri zaslužijo skoraj nič ampak še vedno tekmujejo zato,ker imajo radi šport.Nogometaši,košarkaši in hokejisti,ki igrajo v tujini zaslužijo zelo dobro ampak še vedno drobiž če gledamo tiste vrhunske športnike,ki so po mojem mnenju preveč plačani.Prav norca se delajo že s tem denarjem.


Najbolje plačani športniki v letu 2012:

1. Floyd Mayweather (85 milijonov dolarjev)
2. Manny Pacquiao (62 milijonov dolarjev)
3. Tiger Woods (59.4 milijonov dolarjev)
4. Lebron James (53milijonov dolarjev)
5. Roger Federer (52.7 milijonov dolarjev)
6. Kobe Bryant (52.3 milijonov dolarjev)
7. Phil Mickelson (47.8 milijonov dolarjev)
8. David Beckham (46 milijonov dolarjev)
9. Cristiano Ronaldo (42.5 milijonov dolarjev)
10. Peyton Manning (42.4 milijonov dolarjev)
11. Lionel Messi (39 milijonov dolarjev)



19. Fernando Alonso (32 milijonov dolarjev)
20. Valentino Rossi (30 milijonov dolarjev)
20. Michael Schumacher (30 milijonov dolarjev)


Še 2 ali 3 leta nazaj je Tiger Woods zaslužil na leto več kot 100 mio ,da je mahal s palico.potem Ronaldo ni zadovoljen s svojo plačo,ker ne zasluži zadosti.;((
To je zame živo preseravanje pa toliko revščine na svetu zame so vsi teli vrhunski športniki 5x ali 10x preplačani pravo preseravanje pa še to kar imajo ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Vikking ::

Ko si najboljši na svetu in te časti celoten svet zaradi tvojih dosežkov, je takšen znesek čisto normalen. Nekaterim je narava dala predispozicije, nekateri so v otroških letih namesto da se družili z sovrstniki živeli dan in noč za svoj šport.

Problem je ker vidiš samo špico. Koliko miljonov športnikov je, ki so zapravili 10let svojega življenja in več, da so ugotovili da ne bodo nikoli boljši od povprečja.

Matija82 ::

M-Power, fenomen, ki ni vezan na šport.

"80% Of The World's Wealth Is Owned By A Tiny Elite"

Symantec ::

"To je zame živo preseravanje pa toliko revščine na svetu zame so vsi teli vrhunski športniki 5x ali 10x preplačani pravo preseravanje pa še to kar imajo ni dovolj."

phahahaahahahahahhaahaha :))

5× ali 10× preveč? in koliko je to od 50ih milijonov? 10 milijonov? res dober zidar pa zasluži celih 12 tisočakov letno, v primerjavi s športniki, ki zaslužijo cca. 50 milijonov na leto hahahahah :))

skoraj 5 milijonov na mesec? hahahaa, a sploh veste, koliko let bi lahko povprečen slovenec preživel, če bi enkrat dobil mesečno plačo od enega od teh športnikov??? celo življenje...
by Xeon

oo7 ::

Ali pa Pep Gurdiola je šel v Mehiko ali Brazilijo predavat in je v 1 uri zaslužil 250.000 eur.:)):))Da je tam nakladal o nogometu kar najbrž že vsi vedo.

http://www.insidespanishfootball.com/gu...

jype ::

Skratka, vam se zdi da zaslužjo preveč, da bi sami šli za vrhunske športnike vas je pa premal v hlačah, al kako?

Symantec ::

jype je izjavil:

Skratka, vam se zdi da zaslužjo preveč, da bi sami šli za vrhunske športnike vas je pa premal v hlačah, al kako?



nimam te želje, imam pa željo prilezti do doktorja znanosti, če se mi ne bo kasneje zazdelo, da mečem življenje stran...
by Xeon

jype ::

Symantec> nimam te želje, imam pa željo prilezti do doktorja znanosti, če se mi ne bo kasneje zazdelo, da mečem življenje stran...

Zakaj se pa potem čutiš poklicanega sodit o tem, koliko si zasluži zaslužit vrhunski športnik?

Symantec ::

jype je izjavil:

Symantec> nimam te želje, imam pa željo prilezti do doktorja znanosti, če se mi ne bo kasneje zazdelo, da mečem življenje stran...

Zakaj se pa potem čutiš poklicanega sodit o tem, koliko si zasluži zaslužit vrhunski športnik?



zato, ker za tisto, kar naredi, zasluži milijonkrat preveč...

predstavljaj si, da po ene 25ih letih prideš do doktorata, pa zaslužiš par jurjev, un ronaldo al kdorkoli že je, pa tam za milijone na mesec brca žogo...
kje je tukaj logika? jaz je ne vidim
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Symantec ()

oo7 ::

jype je izjavil:

Skratka, vam se zdi da zaslužjo preveč, da bi sami šli za vrhunske športnike vas je pa premal v hlačah, al kako?



Ja takoj bi šel vozit Moto Gp ali F1 ampak žal nimam bogatih staršev;)
To začnejo že kot majhni ampak so vsi več ali manj otroci bogatih staršev.:))
Kako naj jaz kot en fant z ene vasi pridem do tega pa če sem še nevem kak talent???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

jype ::

Symantec> zato, ker za tisto, kar naredi, zasluži milijonkrat preveč...

Aja? Zakaj pa ti ne narediš česa takega, da bi zaslužil milijonkrat preveč?

Symantec> predstavljaj si, da po ene 25ih letih prideš do doktorata, pa zaslužiš par jurjev, un ronaldo al kdorkoli že je, pa tam za milijone na mesec brca žogo...

Kakšen par jurjev? Doktorji zaslužijo 1200, ker so raziskovalci v javnem sektorju.

M-Power> Ja takoj bi šel vozit Moto Gp ali F1 ampak žal nimam bogatih staršev;)

Predvsem to ni noben šport.

M-Power> To začnejo že kot majhni ampak so vsi več ali manj otroci bogatih staršev.:))

Pa pejt za gimnastičarko.

Symantec> kje je tukaj logika? jaz je ne vidim

Logika je preprosta: Nekdo, ki ima goro denarja (Milka), ga je pripravljen pod pogojem da si vrhunski športnik, ki ga milijoni spremljajo (Tina Maze), na čelo nalepi njihov logo, deliti s športnikom.

M-Power> Kako naj jaz kot en fant z ene vasi pridem do tega pa če sem še nevem kak talent???

Kupiš si skiro pa pokažeš kaj znaš, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oo7 ::

Za gimnastičarko????
V tem športu se ne zasluži prav veliko če že o tem govorimo.

St235 ::

Symantec je izjavil:

jype je izjavil:

Symantec> nimam te želje, imam pa željo prilezti do doktorja znanosti, če se mi ne bo kasneje zazdelo, da mečem življenje stran...

Zakaj se pa potem čutiš poklicanega sodit o tem, koliko si zasluži zaslužit vrhunski športnik?



zato, ker za tisto, kar naredi, zasluži milijonkrat preveč...

predstavljaj si, da po ene 25ih letih prideš do doktorata, pa zaslužiš par jurjev, un ronaldo al kdorkoli že je, pa tam za milijone na mesec brca žogo...
kje je tukaj logika? jaz je ne vidim


Zasluži točno toliko kot so mu pripravljeni plačat. Tako, da če tebi z tremi doktorati plačajo par jurjev, potem si si toliko zaslužil. Vse ostalo pa je čisto navadna foušija. Je pa tudi res, da v doktorat ne vložiš 10% tega kar mora vložit tina maze. Taki dosežki so posledica tega da 24 ur na dan živiš samo za ta rezultat. Ti s tvojim doktoratom tega nisi sposoben.

black ice ::

jype je izjavil:


M-Power> Ja takoj bi šel vozit Moto Gp ali F1 ampak žal nimam bogatih staršev;)
Predvsem to ni noben šport.

Tudi šah ni šport, pa se še vseeno kvalificira v to kategorijo. Pa kolesarstvo tudi ni šport, ker so vsi on dope. Predvsem rekreativci! :)

Symantec ::

no in kaj če sem jaz en ultra high tech elektronik, itd... kdo mi je pripravljen plačat 5 milijonov na mesec? noben... take bedarije se dogajajo samo v športu, raje bi s tistim denarjem kupili hrano in ostala sredstva za otroke v Afriki...
by Xeon

jype ::

black ice> Tudi šah ni šport, pa se še vseeno kvalificira v to kategorijo. Pa kolesarstvo tudi ni šport, ker so vsi on dope. Predvsem rekreativci! :)

Droge so OK, ropotulje niso. Šah ni šport, če v cajtengah piše "šport IN šah".

Symantec ::

@jype

če formula, rally,... niso športi, zakaj potem tekmujejo s "športnimi" avtomobili?
by Xeon

black ice ::

jype je izjavil:

Šah ni šport, če v cajtengah piše "šport IN šah".

IOC se ne strinja s tem.

Symantec ::

black ice je izjavil:

jype je izjavil:

Šah ni šport, če v cajtengah piše "šport IN šah".

IOC se ne strinja s tem.



sicer ne vem, kako to obravnavajo ampak tudi zame šah ni šport... kot, če bi rekel, da je tekmovanje v matematiki šport...
by Xeon

xerror ::

Symantec je izjavil:

jype je izjavil:

Symantec> nimam te želje, imam pa željo prilezti do doktorja znanosti, če se mi ne bo kasneje zazdelo, da mečem življenje stran...

Zakaj se pa potem čutiš poklicanega sodit o tem, koliko si zasluži zaslužit vrhunski športnik?



zato, ker za tisto, kar naredi, zasluži milijonkrat preveč...

predstavljaj si, da po ene 25ih letih prideš do doktorata, pa zaslužiš par jurjev, un ronaldo al kdorkoli že je, pa tam za milijone na mesec brca žogo...
kje je tukaj logika? jaz je ne vidim


Pojdi potem še ti brcat žogo za tak denar, če ti uspe...
Kaj tudi glasbeniki svetovnega ranga potem preveč zaslužijo? saj samo stoji na odru in malo poje ane?

Kaj nihče ne pomisli, koliko treninga je potrebno in koliko odrekanja, da prideš na nivo najboljših?

Symantec ::

xerror je izjavil:

Symantec je izjavil:

jype je izjavil:

Symantec> nimam te želje, imam pa željo prilezti do doktorja znanosti, če se mi ne bo kasneje zazdelo, da mečem življenje stran...

Zakaj se pa potem čutiš poklicanega sodit o tem, koliko si zasluži zaslužit vrhunski športnik?



zato, ker za tisto, kar naredi, zasluži milijonkrat preveč...

predstavljaj si, da po ene 25ih letih prideš do doktorata, pa zaslužiš par jurjev, un ronaldo al kdorkoli že je, pa tam za milijone na mesec brca žogo...
kje je tukaj logika? jaz je ne vidim


Pojdi potem še ti brcat žogo za tak denar, če ti uspe...
Kaj tudi glasbeniki svetovnega ranga potem preveč zaslužijo? saj samo stoji na odru in malo poje ane?

Kaj nihče ne pomisli, koliko treninga je potrebno in koliko odrekanja, da prideš na nivo najboljših?



kaj pa misliš, da znanstveniki delajo??? tudi oni morajo predvsem uporabljat možgane... če imaš pogum in znaš peti, sploh ni problem, če te pa to recimo ne veseli in bi bil raje znanstvenik, se moraš pa še bolj trudit z vsemi izračuni... in to še vedno ni toliko vredno, kot eno petje???
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Symantec ()

Invictus ::

Symantec je izjavil:

da. kaj pa zidarji, ki zaslužijo 500EUR za tudi do 12h+ garanja na dan? se ti zdi to v redu v primerjavi z majdičevo? meni se ne zdi...

Tina Maze je samo ena. Zidarjev je skoraj kot smetja. Ponudba in povpraševanje ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Symantec ::

Invictus je izjavil:

Symantec je izjavil:

da. kaj pa zidarji, ki zaslužijo 500EUR za tudi do 12h+ garanja na dan? se ti zdi to v redu v primerjavi z majdičevo? meni se ne zdi...

Tina Maze je samo ena. Zidarjev je skoraj kot smetja. Ponudba in povpraševanje ....



in, kaj ona naredi? odsmuča in denar pada nanjo, zidar naredi vsaj nekaj koristnega. tudi doktorjev ni veliko, pa vseeno ne služijo milijonov na mesec...
by Xeon

Invictus ::

Vikking je izjavil:


Športnik ki vloži le 12ur dela na dan v svoj trening, ne more doseči vrhunskih rezultatov.

Na dan se trenira maksimalno enih 8 ur. Pa še to ne preveč intenzivno ves čas. Drugače lahko pride do poškodb.

Če moraš trenirati 12 ur na dan, raje odnehaj. Ni talenta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Jah tudi doktor bi lahko toliko zaslužil, če bi ga po medijih toliko ljudi spremljalo, kot športnike in imel enako število premožnih sponzorjev, ampak doktor žal ni tak zanimiv za javnost, kot nek športnik, ki tekmuje z drugimi na letni ravni itd.

Bodi doktor in izumi vsako leto nekaj novega in bodi med top tremi izumitelji dr. na svetu. Si boš nakopal sponzorje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Symantec je izjavil:


predstavljaj si, da po ene 25ih letih prideš do doktorata, pa zaslužiš par jurjev, un ronaldo al kdorkoli že je, pa tam za milijone na mesec brca žogo...
kje je tukaj logika? jaz je ne vidim

Logika je v tem da on precej bolje brca žogo, kot boš ti kdaj "doktoreval". Poleg tega njegovo ime prinese klubu cel kup denarja za spominke. Tvoj doktorski naziv ne bo nikoli zbudil takega navdušenja med rajo da bo kupovala spominke s tvojim napisom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Symantec> tudi doktorjev ni veliko, pa vseeno ne služijo milijonov na mesec...

Ogromno jih je (in nekateri služijo milijone na mesec).

Bellatrix ::

Za to, da dobijo ti zvezdniki in športniki toliko denarja, so krivi samo in izključno navadni ljudje, ki v življenju zmorejo le opazovati uspehe tistih, ki jim je uspelo zaiti v uspešno tržno nišo, tudi če se njihov vložen trud ne more primerjati s fizičnimi napori kmeta.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

m0LN4r ::

Arnold Sch. tudi ni bil talent pa je marsikaj dosegel v življenju. Zdaj nevem, če se ga upošteva kot športnik, ampak je vložil veliko truda v življenju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r> Arnold Sch. tudi ni bil talent pa je marsikaj dosegel v življenju. Zdaj nevem, če se ga upošteva kot športnik, ampak je vložil veliko truda v življenju.

Vsekakor so mu droge močno škodile, ker je postal republikanec.

m0LN4r ::

Droge gor al pa dol :D

Aja gre se o dnarju v slo športu.

Jah Zavec ma malo manj premožne sponzorje kot Klitschko :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj Tina ni vredna nič več kot ostale smučarke in diskriminacija RTV-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814101 (10928) Invictus
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945887 (35664) WarpedGone
»

Finančni vložki v vrhunski šport in nacionalna korist od tega

Oddelek: Loža
254863 (4658) judoka
»

Bo gospa petra majdič zavrnila državno odlikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10324970 (21755) Utk

Več podobnih tem