» »

LG pralni stroj, kje dobiti poceni rezervne dele

LG pralni stroj, kje dobiti poceni rezervne dele

Brane22 ::

Rabim amortizerje za LG-jev pralni stroj WD-14360TDK, ki je bil nabavljen pri Big-Bangu cca 4 leta nazaj.

Stvar ima 6-letno BBovo "se zgodi" ampak ta ne krije materiala pri normalni obrabi, kar tole skoraj zagotovo je.

Poleg tega je zamenjava amortizerja pri LGju tako simpl, da jih lahko zamenjam dobesedno v pol ure brez problema.
Poleg tega se mi ne da zajebavat z lokalnimi pijančki, ki mislijo da so jedrski fiziki.

Edini problem je, da LG nima nekega prodajalca v SLO ali blizu.

Ima kdo naslov kakega poceni prodajalca tovrstne robe v EU ali kaj podobnega ?

Našel sem ene par naslovov, samo so precej generični. Ne morem iskati za točno določen model stroja, kot to lahko recimo pri Q11 za avtodele itd...

francek1 ::

Tule lahko naročiš obnovo ali pa ti kar izdelajo nove.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Brane22 ::

Zunaj se dobijo za €10/kos.

nekako dvomim, da mi jih bodo obnovili za toliko.

Sploh pa so stari za silo še dobri, torej lahko zdržijo še nekaj dni, dokler ne pridejo novi in mi je tako udobneje, če naročim nove in sem brez samo za čas zamenjave.

Sploh pa se tile ukvarjajo kot je videt samo s plinskimi amortizerji in ne z oljnimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Pravzaprav vzamem to glede tipa amortizerjev nazaj. Teli so nekam majhni za oljne amortizerje, kot jih poznam iz starih strojev, tistih par kapelj olja, ki je ušlo, bi pa prav zlahka bilo tudi v plinskih amortizerjih kot tekoča dihtunga...

Hvala za link, je šel v bookmarke, bi pa sedaj vseeno raje videl originale...

francek1 ::

Za 10 € nimaš kaj razmišlja; kupiš original. Ko pa originala ne dobiš, pa so taki izdelovalci zlata vredni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Servis za LG je Vicoma in DAST. Dele lahko kupiš sam in jih vgradiš. Verjetno ni preveč zajebano. Večji del stroška je itaq vedno delo in pot serviserja.

Drugače pa se dejansko pozanimaj če to spada med potrošni material. Ker vzemti to niso glih. Tesnila in podobne zadeve ja, vzmeti pa ne ravno. Da ne boš sam pri sebi govoril sej to ni v garanciji pa mogoče bi bilo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

VICOMA je v stečaju. Na BB so mi dali njihovo številko, vendar so mi navedli da gre za firmo "SerVic". Zanimivo da je na www.svc.si navedena druga kontaktna številka.

V glavnem poklical sem cifro, ki mi jjo je dala operaterka na BB ( ki je tudi navedena na strani Vicome), pa se je oglasil ženski glas v imenu SerVic in me prosil naj pošljem poizvdebo na SerVicov mail info afna svc si . To je blo zjutraj, odgovora še ni.

Mam feeling, da gre za kakega bolj podjetnega bivšega zaposlenca VIcome, ki bi si rad zagotovil posel in ker je one man band, bo na maile odgovrajal pač zvečer... :|

Brane22 ::

What do you know, dobil ponudbo od SerVic. Cena povsem spodobna, malo višja od najnižjih, ki sem jih na brzino zbrskal zunaj - €12+ po amortizerju.

Brez poštnine, ki pa se ji lahko izognem z osebnim prevzemom. Rok dobave 3-5dni. Cool.

Brane22 ::

Amrtizerji so že tle. Tip je hiter. Jih grem jutri zjutraj iskat in poročam.

Brane22 ::

Update, dobil in zmontiral amortizerje. Nisem še probal zadeve, ker sem na "test runu" dojel, da je tudi grelec crknil ;((

V glavnem, odmontiral sem tudi stari grelec in sedaj čakam novega.

Tole na SerVicu je kar cool izkušnja. So sicer bolj skladišče, ampak vsaj ne zaračunavajo odvečnih pederizmov. Naročiš amortizer in ga tudi dobiš, brez gnjavaže in po EU cenah.

Me je pa presenetil sam amortizer. Ko ga tako gledaš zmontiranega, nisi čisto ziher ali gre za plinski ali pa za oljni amortizer.

Ko ga pa snameš, presenečeno ugotoviš, da stvar dela po ku*ac-palac principu. 8-O

Stvar lahko z najosnovnejšim potegom reazstaviš. Tistko, kar daje feeling poliranega jekla, je v bistvu železna cev. Druga polovica je ap nekakšna "teflonska puša", vmes je pa tanek namaz masti določene viskoznosti. In to je to. Ko se stroj maje, ga ustavlja pocanje res tankega namaza olja v puši.

Še nekatere igrače imajo boljše amortizerje. Po drugi strani je pa stvar genijalna. Verjetno olje tako še najdlje zdrži, saj vedno sodeluje s celotno površino, errm volumnom. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Update: Zmontiral grelec. Stvar dela. Zamenjava grelacd na pralnem stroju je simpl zadeva, je pa treba pazit na detajle.

Me je pa šokirala količina vodnega kamna, ki se je nabrala. In količina svinjarije v špranji med notranjim in zunanjim bobnom.

Čudi me kako nisem fasal kake legionele ves ta čas.

Sem pa ubral agresivno taktiko čiščenja - liter alkoholnega kisa v stroj in pranje pri 60°C na prazen boben.

Odluščeni kamen je kar pokal med vrtenjem bobna in izčrpavanjem vode. :D

Sem pa pogruntal vsaj na mojem stroju simpl način čiščenja pumpe: Začel sem rpanje s predproanjem, počakal da stroj načrpa vodo, ga ustavil, potegnil predalček za pralni prašek ven, nato pa cev za izpust vode napeljal vanj.

Stvar nadaljuje predpranje, nato pa ko pride do izčrpavanja, sama sebi črpa vodo v krogu iz bobna nazaj v boben.

Ker je količina in kakovost senzorjev ter pamet računalnika omejena, stroj po vsakem črpanju zazna vodo v bobnu in pomisli, da je to najbrž od perila, iz katerega se še cedi voda. Zato malo počaka in črpanje ponovi kar nekajkrat preden obupa in prijavi napako. Vmes tudi nekajkrat zavrti boben in poskuša "ožeti perilo".

Tako ima kis čas pobrati svinjarijo s sten črpalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

francek1 ::

Vidim, da si stvar naštudiral. Pošlji telefonsko, da pokličem, ko mi bo crknila mašina...:D
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fosil ::

Kako pa si diagnosticiral okvaro amortizerjev?
Zadnje čase se moj stroj pri centrifugiranju premakne za kakšnega pol metra.
So fuč amortizerji?
Tako je!

Brane22 ::

Zelo verjetno. KO nastaviš noge, da so vse hkrati na tleh, bi moralo biti OK.

Če se stroj začne sprehajat med centrigugo, je čas za zamenjavo amortizerjev.

RejZoR ::

Problem nastane samo če ima stroj elektroniko za centrifugalno fazo, ki preprečuje premikanje stroja. V tem primeru bi verjetno stroj v nedogled izvajal razprejevalni cikel (kjer prekine centrifugo zaradi preveč tresljajev in začne počasi sukat boben v vse strani, da lepše prerazporedi perilo).

Drugače pa če si v dvomih, snameš zgornji pokrov in pogledaš kako se boben obnaša če ga mal podrezaš oz če že vidiš kaj očitnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

RejZoR je izjavil:


Drugače pa če si v dvomih, snameš zgornji pokrov in pogledaš kako se boben obnaša če ga mal podrezaš oz če že vidiš kaj očitnega.


To sem probal, pa vsaj jaz nisem zaznal tako na roko očitne razlike med novimi in starimi amortizerji.

Ampak razlika v delovanju je očitna.

Ni mi pa očitno a je v amortizerju iztrošena puša ali pa je samo odhlapelo/odteklo olje.

Brane22 ::

BTW, evo slikce starih. Ko ga vidiš od zunaj, zgleda OK.

Ko potegneš polovici narazen pa... kurac-palac:



Če je proizvodna cena tega več ko €1-2, je veliko.

Ni mi čisto jasno če bi ga lahko uštimal že z malo gostega olja ali pa se je dejanjsko puša zdrajsala. Ampak kot je videt na fotki, bi verjetno lahko zamenjal tudi zamenjal samo tisto belo pušo, kar bi lahko bilo veliko ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

RejZoR ::

Hm, zdej sem mal zbegan. Tle se je govoril da je šla Vicoma rakom žvižgat, iz nabave pa mi pravi da Vicoma obratuje normalno. Kaj je zdej s tem!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

Ble so neke frke s stečajem itd AFAIK.

Ali pa je blo to na koncu le urejeno, ne vem.

V glavnem vrata v bajti so, za vrati je pult, za pultom je kao skladišče, zdaj če kdo zadaj rakom žvižga pa ne vem. ;o)

Magic1 ::

Brane22 je izjavil:

Update: Zmontiral grelec. Stvar dela. Zamenjava grelacd na pralnem stroju je simpl zadeva, je pa treba pazit na detajle.

Me je pa šokirala količina vodnega kamna, ki se je nabrala. In količina svinjarije v špranji med notranjim in zunanjim bobnom.

Čudi me kako nisem fasal kake legionele ves ta čas.

Sem pa ubral agresivno taktiko čiščenja - liter alkoholnega kisa v stroj in pranje pri 60°C na prazen boben.

Odluščeni kamen je kar pokal med vrtenjem bobna in izčrpavanjem vode. :D

Sem pa pogruntal vsaj na mojem stroju simpl način čiščenja pumpe: Začel sem rpanje s predproanjem, počakal da stroj načrpa vodo, ga ustavil, potegnil predalček za pralni prašek ven, nato pa cev za izpust vode napeljal vanj.

Stvar nadaljuje predpranje, nato pa ko pride do izčrpavanja, sama sebi črpa vodo v krogu iz bobna nazaj v boben.

Ker je količina in kakovost senzorjev ter pamet računalnika omejena, stroj po vsakem črpanju zazna vodo v bobnu in pomisli, da je to najbrž od perila, iz katerega se še cedi voda. Zato malo počaka in črpanje ponovi kar nekajkrat preden obupa in prijavi napako. Vmes tudi nekajkrat zavrti boben in poskuša "ožeti perilo".

Tako ima kis čas pobrati svinjarijo s sten črpalke.

A ni mal škodljiva za tesnila ta šok terapija s alkoholnim kisom? Sploh na 5+ let stare?
Magic

Brane22 ::

Doslej ni blo posledic.

Ne vem na kaj naj bi vplivala. Pumpa je čista praktično kot nova.

Prej je bilo na gumi šitload svinjarije bogvečesa. Sedaj tega ni. NI videt, da bi guma kaj posebej trpela.

Tudi če bi, bi pač zamenjal tisti kos šlaufa. Ziher ne stane več ko €1 ali 2.

Je pa res, da nisem šel s tistim do konca. Po dveh dolgih pranjih se mi ni dalo več.

Sem pa potem vedno namesto mehčalca vlil notri kis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pralni stroj skače (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5317352 (9650) perci
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510289 (8270) kuglvinkl
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925301 (23537) gruntfürmich
»

Pralni stroj se je pokvaril

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
105596 (4676) fosil
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142785 (40845) Pyr0Beast

Več podobnih tem