» »

Dual boot, win7+ linux (katera distribucija)?

Dual boot, win7+ linux (katera distribucija)?

eno_ime ::

Na novo masino bi si rad postavil dual win+linux.
Imam 120G ssd.

Na win bi rad imel cim manjso instalacijo + skype + libreoffice + en graficni programi + dropbox.

Na linux podobno.

Pa se par vprasanj:

1. ali je mozno imeti na linuxu, da zaganjam android programe apk?

2. dropbox na obeh sistemih na isti particiji, da je dostopno in na win in na linux
pa kako to izvesti

3.katero distribucijo namestiti, s tem da bi bil wine karseda v zadnji verziji

4.v kaksnem vrstnem redu instalirat

5.kako postaviti particije, kolk velike

V glavnem, ce ze kdo to postavil, ce da par nasvetov.

eno_ime ::

Nihce ne uporablja taksen scenarij?
Mogoce kaksen drugacen scenarij?

dragana ::

Jaz bi naredil takole:

1. Najprej naredi particijo za Windows tako veliko, da boš gor imel vse kar rabiš + dropbox + ostali podatki, ki bodo v uporabi na obeh sistemih (iz linuxa brez problemov dostopaš do datotek na ntfs datotečnem sistemu)
2. Instaliraj Windows, dropbox in ostalo navlako
3. Na preostanku prostora instaliraj linux po svojem okusu. Potrebuješ / razdelek, ki naj bo velik malo več, kot ga zasedejo vsi programi, ki jih boš instaliral. Jaz imam 15 Gb, da se pa preživeti tudi z manj kot 10Gb. Potrebuješ swap particijo, ki naj bo vsaj malo večja kot je količina rama, ki ga premoreš. Preostanek nameniš za /home particijo. Tu boš imel svojo domačo mapo s podatki, ki jih lahko pogrešaš v windows-ih.
4. V linuxu instaliraš dropbox in mu dopoveš, naj bo doma v mapi na windows particiji.

Aja še to:
Glede apk-jev mislim, da ne bo nič.
Wine lahko v katerikoli distribuciji zgradiš najnovejšega "na roke". Svetoval bi nekaj na ubuntu-jevi osnovi, ker lahko enostavno dodaš repozitorij za wine in imaš tako avtomtsko najnovejšega (najbrž gre to tudi v kakšni drugi distribucijski veji)

Hayabusa ::

Pri 16 Gb rama je 16 Gb /swap odveč.

eno_ime ::

Imel bom 4 ali 8g rama.

Koliko priblizno zaseda win7 instalacija?

Ko linux dostopa do dropbox mape na win7, a so kaksni problemi z pravicami?
Ce linux popravi eno datoteko v dropbox mapi, pa pridem nazaj v win, bo vse syncano?

Nekaj berem, da najnovejsi linux ima ze notri android ali kako je s tem?

fulgur ::

Bom kar tule vprašal... na prenosniku imam windows 8 in bi rad na isti komp naložil še windows XP.... Prosil bi vas za pomoč kaj točno nai naredim oziroma na usmeritev na kakšna že obstoječa navodila....
Hvala

fulgur ::

Prosim za pomoč... na prenosniku imam inštalirane windows 8... sedaj sem naredil dodatno particijo in gor inštaliral windows xp... ampak prvotno sem imel windows 8 na particiji C, po inštalaciji windows XP pa se je zgodilo, da je na particiji C zdaj sistem (le 100 Mb velika zadeva), na particiji D so inštalirani windows XP, windows 8 pa je na particiji F... želel sem s programom EasyBCD.v2.2.Final urediti bootloader, ampak mi ne rata... tako sploh ne morem priti več v windows 8...

Kaj naj naredim? V disk managarju ne morem spreminjati črk nazaj tako kot so bile, ker so sistemske particije zaščitene pred spreminjanjem črk?

Hvalaaaaaaaaa

fulgur ::

matr, v EasyBCD.v2.2.Final sem potem tako nastavil, da se mi sedaj noče nič zagnati: tale zaslon sem dobil:



kaj lahko naredim? hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

Hayabusa ::

Poženi win8 install in uredi v konzoli ali naredi repair.

fulgur ::

tenks, zrihtal z repair

Zvezdica27 ::

lp,

glede na to kar navajaš je dualboot neumnost. Odloči se za win ali linux. V sili preko wine dandanes v linux dela veliko zadev, preveri na njihovi speltni strani. Če torej ni enega programa, ki na drugem sistemu ne dela in je zate nujen (težko verjamem), potem se odloči za en sistem in čao.

In če greš na linux, premisli o debianu, veliko bolj stabilen od ubuntu (tudi ubuntu je grajen okoli debian sid).

Brez pa da se odločiš enkrat za zmeraj bo dualboot neumnost, ker boš vedno skakal v win za stvari, ki jih lahko mirno, samo malo drugače, opraviš v linux, dandanes ob dobrih w7 in w8 je katerikoli sistem isto sranje drugo pakovanje. Je pa linux načeloma OSS.

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061178079 (46918) poweroff
»

Tripple boot

Oddelek: Operacijski sistemi
61130 (967) Icematxyz
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516203 (14122) noraguta
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121720 (1574) Pegaz
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342107 (1670) Lincolin

Več podobnih tem