» »

Flash BIOS ASUS N76VZ

Flash BIOS ASUS N76VZ

mitkos ::

Imam problem, ki se po mojem mnenju ne bi smel pojaviti. Odločil sem se da flasham bios svojega prenosnika na zadnjo verzijo. Grem lepo na uradno Asusovo stran, najdem svoj prenosnik in si dolpotegnem zadnji BIOS (N76VZAS.213). Uporabim orodje WinFlash in lepo izberem to datoteko. Odpre se okno kjer piše na kateri verziji biosa sem in na katero verzijo bom flashal. Spodaj desno mi z rdečo pisavo potrdi da je rom kompatibilen in stisnem knof Flash. Delalo je cca slabih 5 minut in nato je napisalo da je bil bios uspešno flashan in se bo računalnik ugasnil. Kliknem ok in se prenosnik ugasne. Pustim minutko ugasnenega in ga prižgem in mi avtomatsko gre v BIOS in nikamor drugam. V biosu lepo napiše verzijo roma ki je sedaj 213, čudno mi je pa, ker imam vse možnosti za boot sive in ne morem v njih. Sedaj pa ne vem kaj hočem narest. Prenosnik je star slaba 2 meseca. Ali je napačen rom ali pa moram kakšno nastavitev spremenit da se mi "odklenejo" boot opcije, toda katero, če je to to?

ima kdo kaj več znanja in izkušenj?

mitkos ::

A res nobeden ne ve zakaj ne boota z diskovja in gre samo v bios?

mitkos ::

Rešil zadevo s pomočjo ASUS supporta in sicer rešitev je: enable CMS and disable secure boot option in BIOS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem po Flashanju biosa-Gericom X5 Force

Oddelek: Strojna oprema
141440 (1053) galex4
»

Kako rešiti zaflashan BIOS?

Oddelek: Strojna oprema
161323 (1040) s1m0n
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274362 (4165) jackorsen88
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221952 (1627) SkIDiver
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974779 (3239) Fury

Več podobnih tem