» »

Kako rešiti zaflashan BIOS?

Kako rešiti zaflashan BIOS?

Saso_C ::

Imam HP dx2300, ki sem ga želel nadgraditi z boljšim procesorjem (original E4200 se mi zdi, nov E7500). Ko sem novega vstavil v ležišče, se računalnik ni zbootal. Dal sem nazaj starega in se spravil nadgraditi BIOS. Seveda sem flashal preko Viste,;( pri 20% je računalnik zamrznil, po resetu pa se ne zažene več. Na netu sem našel postopek, kako narediti Boot USB ključek z BIOSem za recovery, vendar nimam uspeha, ker sem se vmes poigral še tako, da sem resetiral CMOS, tako da "verjetno" USB boot ni več vključen.

Obstaja še kakšna varianta, ki bi jo lahko poskusil?

s1m0n ::

A še ga imaš v garanciji ?

A pride sploh do POSTa ? Črn ekran ? ali čisto nič...
Pač opiši kak daleč PC pride po vklopu!

Vuli ::

Pomojem je totalna tema.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

s1m0n ::

Ja če se sploh nikam ne pride niti do tega da bi BIOS zagnal komponente/DVD pogon itd...
Nevem če ostane kaj drugega kot servis ali pa fizićna menjava BIOS čipa

Furbo ::

Seveda sem flashal prek Viste... jao.

Na servis bo treba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ru7 ::

Včasih je bilo tako da je disketar prebral ob bootu in se je dalo flashat. Če maš kakega kje probaj priklopt pa boš vidu če ga proba prebrat. Ne vem pa kako je pri modernih platah zdej ko je USB flash to aktualno.

s1m0n ::

Ja če je BIOS zariban brez da pride do POSTa tudi disketa ne bo pomagala lahko pa proba.
Meni osebno ni čisto nič pomagalo celo CMOS reset je še bolj zaribal računalnik.
Tako daleč da se je nonstop vklapljal in ugašal :)

Blinder ::

em nič
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

c00L3r ::

Flash-anje prek Viste ne uniči BIOS-a. Sem tako flash-al že veliko krat svoj prenosnik in tudi 2 druga. Je pa seveda potrebno preverit ali je program za flash-anje podprt na Visti.

Glede tvoje težave, pa si sam ne boš mogel nič kaj pomagat.

s1m0n ::

Prav tako flashanje preko OSa lahko čisto vse pokvari, ni niti približno enako flashanju v DOS ali direkt v BIOSu, če le to omogoča!

oldguy ::

Flash-anje prek Viste ne uniči BIOS-a. Sem tako flash-al že veliko krat svoj prenosnik in tudi 2 druga. Je pa seveda potrebno preverit ali je program za flash-anje podprt na Visti.

Glede tvoje težave, pa si sam ne boš mogel nič kaj pomagat.


Tvoje izkušnje niso merilo, odvisno je od primera do primera. Flashanje prek kateregakoli high-level sistema je načeloma riskantna stvar. Pa naj bo to vista, xp ali kaj tretjega. Sama narava flashanja je pač takšna, da povoziš zadevo, ki jo je težko popravljat ko enkrat zajebeš, zato rizik pač poskušaš zmanjšati na minimum. Zato je dos ali bios še najboljši način za navadnega uporabnika. Edini način, kjer pa rizika skoraj ni, je pa zgolj namenski programator. Edino tam se da izživljat in trdit, da se ne da uničit skoraj ničesar...

Avtroju pa priporočam, da najde nek spodoben servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

c00L3r ::

Flash-anje prek Viste ne uniči BIOS-a. Sem tako flash-al že veliko krat svoj prenosnik in tudi 2 druga. Je pa seveda potrebno preverit ali je program za flash-anje podprt na Visti.

Glede tvoje težave, pa si sam ne boš mogel nič kaj pomagat.


Tvoje izkušnje niso merilo, odvisno je od primera do primera. Flashanje prek kateregakoli high-level sistema je načeloma riskantna stvar. Pa naj bo to vista, xp ali kaj tretjega. Sama narava flashanja je pač takšna, da povoziš zadevo, ki jo je težko popravljat ko enkrat zajebeš, zato rizik pač poskušaš zmanjšati na minimum. Zato je dos ali bios še najboljši način za navadnega uporabnika. Edini način, kjer pa rizika skoraj ni, je pa zgolj namenski programator. Edino tam se da izživljat in trdit, da se ne da uničit skoraj ničesar...

Avtroju pa priporočam, da najde nek spodoben servis.

Se popolnoma strinjam z vsem kar si napisal. Definitivno je najboljše flash-at v "DOS like" OS-u. Nesmiselno je trdit, da je Vista kriva za to. Enaka težava lahko nastopi z XP flash-anjem.

oldguy ::

Nesmiselno je trdit, da je Vista kriva za to. Enaka težava lahko nastopi z XP flash-anjem.


Ja, jasno, nesmisel je krivit OS. Splet nesrečnih okoliščin, pač.

Rešitev pa je na voljo kar nekaj:
    - kak znalec tule na forumu, ki ima primeren programator, izkušnje z lotanjem in voljo
    - prijatelj z istim notebookom in močno pripravljenostjo pomagati
    - namenski servis
    - naročanje novega čipa iz tujine, in ročna menjava le-tega (možnost, ki bi jo izbral jaz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

s1m0n ::

Mislim, da je zalotan gor ?
Drugače pa tako kot ti je predhodnik povedal.

Saso_C ::

Evo me nazaj.

Računalnik je namizni dx2300. Računalnik po zagonu prižge diske in DVD enoto, USBja pa ne. Standardnega priklopa za disketni pogon ni.
Kot kaže sem vse opcije izkoristil, torej mi ostane samo še servis. Tokrat ga bom nesel na Alarix, ker imam z ADD slabe izkušnje.

energetik ::

Malo pobrskaj po specifikacijah tvoje plate. Načeloma imajo vse novejše plate DualBIOS ali kakšen CrashFreeBIOS. Pri prvih ti avtomatično uporabi OK BIOS, pri drugih pa ti ga prebere z DVD, USBja itd. Pri moji Asuski enostavno vstaviš original CD od plate in ti od tam obnovi BIOS.

s1m0n ::

Nevem tudi te stvari včasih ne pomagajo! Če ti zaribaš BIOS iz operacijskega sistema večinoma te stvari redko kdaj pomagajo, če pa ga zaribaš v DOSu ali preko BIOSa pa pomaga! Meni je celo tako zaribalo preko OS da je čip bil neuporaben (zaklenjen) in je bilo potrebno kupit nov čip itd...

Pokliči na servis jim razloži kaj je narobe pa povprašaj če ti lahko to rešijo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z novimi rami

Oddelek: Strojna oprema
12953 (769) Krofek
»

bad bios checksum

Oddelek: Pomoč in nasveti
81105 (1016) Spajky
»

Navijanje athlona 1333

Oddelek: Navijanje
251242 (807) Smrkc
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211551 (1216) billy
»

Bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
91136 (1007) AvAkI

Več podobnih tem