» »

pokrov usb kljuca

pokrov usb kljuca

turist1 ::

vedo izgubljam pokrove usb kljucev, sedaj imam 4 usb kljuce brez pokrova, mogoče kdo vve kje bi lahko kupil le pokrove za usb kljuc, brez usb kljuca??
hvala..

rdecaluc ::

Pomoje ne moreš, ali pa kvečjem kakšen servis.

Morda pa naslednič kupiš takega, ki se skrije v ohišje in ne potrebuje pokrovčka.

edit: Glede na to da so vsi USBji enake velikosti, lahko uporabiš kateregakoli najdeš. Ebay ipd. bi znali imeti tudi zamenjave, vendar pa s poštnino in vsem .. koliko se splača?
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Kurzweil ::

rdecaluc je izjavil:

Pomoje ne moreš, ali pa kvečjem kakšen servis.

Morda pa naslednič kupiš takega, ki se skrije v ohišje in ne potrebuje pokrovčka.


Ti USBji, ki se skrijejo v ohišje ključa so najbolj obupna stvar, imel sem 2 (različna) in se mi je zgodilo, kot še nekaj kolegom to, da ta mehanizem ob odprtem ključu, ko gleda "plug" ven, ne zadrži v tem položajo, ampak že ob minimalnem pritisku zleze nazaj noter, kar v praksi potem ne samo pije ampak žre živce, ko ga hočeš vstavit v USB port in zleze namesto tje noter v ohišje. USB lahko vtakneš noter potem samo še tako, da tisti switch za premikanje ven in not iz ohšijša za enim prstom držiš s tem da po večini je potem polovično vtaknjen noter.
Če nimaš USB podaljška ali vhoda za USB nekje na zelo dostopnem mestu, ampak se moraš zvijat za ohišjem je stvar praktično nemogoča.

To, kar je predlagal zee, je že bolje, so pa nekateri tovrstni ključi tako majhni, da ga hitro spregledaš/izgubiš. Ne poznam človeka, ki zna ravnat s svojimi stvarmi, ki bi imel kdaj težave, ker ni gor pokrovčka. Enkrat sem bral na slo-techu o nekomu, ki mi je šel kontakt, pa še ta ga je zalotal nazaj.

Univerzalnih pokrovčkov pa po mojem mnenju ni, ker je oblik USBje malo morje in to nima smisla.

zee ::

Pokrovcki so IMO nepotrebni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

miraldi ::

Ma saj nrabiš pokrovčka. Ja te usbji na preklop so res k**c. Totaln fail za vstavljanje v težje dostopne usb reže. Jaz imam pokrovčke pa. jih ne uporabljam. Univerzalne kupiti pa res težko zaradi mnogo različnih oblik usbjev.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Valentin ::

Jaz imam vedno take, da se skrijejo v ohišje, pa nimam nobenih problemov.

Samo pravilno ga moraš držat, ko ga vstavljaš v režo, pa nikamor ne zleze.

turist1 ::

ja oblika je "klasicna",
primer:
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

skoraj vsak pokrov lahko vstavim...

potrebujem pokrov, ker imam usb kljuce kot obesek na kljucih, kadar dez pada sunaj ko odklepam hišo imam pogosto mokre kljuce, prah ipd smeti uničijo vodilo na usbju.... je že nekaj kljucev slo rakom zvizgat... potrebujem pokrov..

hojnikb ::

prenašaj podatke preko kakega cloud storage-a, pa ne bo potrebe po kjučkih in pokrovčkih ;)
#brezpodpisa

floyd1 ::

turist1 je izjavil:

ja oblika je "klasicna",
primer:
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

skoraj vsak pokrov lahko vstavim...

potrebujem pokrov, ker imam usb kljuce kot obesek na kljucih, kadar dez pada sunaj ko odklepam hišo imam pogosto mokre kljuce, prah ipd smeti uničijo vodilo na usbju.... je že nekaj kljucev slo rakom zvizgat... potrebujem pokrov..

Po mojem boljše potem nekaj takega, oz. pač kak drug vodotesen USB ključek. Ker samo pokrovček ti ne bo pomagal pri tem (če pa že pa hudo malo). Sem pa imel nekaj let na ključih Sandiskovega Cruzer Titanium in to še vedno dela. Brez pokrovčka, pa je tudi "videl" že hudo neugodne pogoje za elektroniko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

fosil ::

Pospravi svojo sobo, boš verjetno našel tudi kakšen pokrovček :D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ST-777 ::

Kurzweil je izjavil:

Univerzalnih pokrovčkov pa po mojem mnenju ni, ker je oblik USBje malo morje in to nima smisla.
Univerzalni pokrovček za USB ključ prodaja RooKaps: http://www.rookaps.com/

"These hard caps provide a non-slip fit on any usb connector. $4.57 (Pack of 3)"

turist1 ::

v sloveniji ni nikjer možnosti nakupa le pokrovckov? :(

Šimpanz ::

Po moje ni veliko povpraševanja, zato tudi ponudbe ni. Predlagam nakup kakšnega od ključkov brez pokrovčka.

RejZoR ::

Good luck with that. Sam sem pred leti hotel kupit pokrovčke za Lexar Lighning II ključek (fenomenalno hiter, ga imam še danes, samo pokrovček je zjeban v nulo). Jovidan je bil uvoznik in Lexar je uradno prodajal paketek 3x pokrovčkov za ta ključek. Od Jovidana nisem nikoli prejel odgovora na povpraševanje.

Ampak še to je šlo, da je proizvajalec uradno ponujal pokrovčke. Da bi pri kakšnih drugih kdaj videl kaj podobnega pa nisem nikjer zasledil, tko da vprašanje, če se jih sploh da dobit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509813 (5962) Han
»

Telefon mi je padel v vodo!!!

Oddelek: Mobilne tehnologije
212161 (1606) koyotee
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531605 (18518) Izi
»

USB KLUC..Na kaj moram paziti ob nakupo?

Oddelek: Kaj kupiti
182366 (1666) reptilia
»

Keteri mp3 usb ključ?

Oddelek: Kaj kupiti
111446 (1129) Goodspeed

Več podobnih tem