» »

Trdi disk - problem naložitve windowsa

Trdi disk - problem naložitve windowsa

xApeiron55 ::

Pozdravljeni!
Kupil sem novi trdi disk WD Caviar black 1TB. Naložim windows, vse dela normalno. V nadzorni plošči je bilo potrebno naložiti posodobitve, restartam zaradi posodobitev, nakar pride do blackscreena, ki ne izgine. Resetiram comp, ista zgodba. Vstavim cd, da ponovno naložim windows. Vse dela normalno do 38%, ko se ustavi in se 2 uri nič ne zgodi. Resetiram in ponovno probam naložiti windows, a mi v windows setupu napiše da windowsa ni mogoče naložiti.

Sem uničil disk? Je kaka možnost za obnovitev? Garancija sicer še je možna, a bo sprejeta?
Prosim za pomoč!
Lp

amigo_no1 ::

Preveri s tem:
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Če ga nisi skuril z elektriko ali kako drugače fizično poškodoval ne bo težav z garancijo, naredi full scan z orodjem z linka zgoraj, slikaj rezultat, da se vidi napaka in pošlji nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amigo_no1 ::

Ključne besedo so: orodje proizvajalca (WD pri tebi), dos live ISO, full scan.

Naraščajoči "reallocated sector count" pri novem hdd je znamenje "bad sectorjev", da bo disk statistično gledano verjetno kmalu crknil.

#15
http://www.techpowerup.com/forums/showt...

xApeiron55 ::

Hey! Spet jaz... Disk sem poslal v reklamacijo, tam mi ga zamenjajo, naložim windows na novi disk, vse dela normalno, updatam z windows update, nakar se comp restarta in mi ob zagonu napiše za windows recovery... Pozneje zaženem "Run windows normally", pridem na namizje, najprej je vse črno eni dve minuti... Če kliknem karkoli je odzivni čas 2-3 min... Na novo naložim windows... Vse dela normalno, nakar začne tu pa tam frizati... Pogledam z "Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov" in ista pesem kot prvič... Premalo relocated sektorjev... Zdaj ko to pišem se še mi pojavi okno: Windows je zaznal težavo v trdem disku (začni postopek varnostnega kopiranja)...
Kaj je to? Že drugič ista pesem na dveh istih in novih diskih...
Je možno, da je problem windows? Ali je problem v black seriji WD diskov?
Prosim za pomoč!
Lp

Hayabusa ::

Kateri napajalnik imaš (model & starost) ?
Kaj navito ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

xApeiron55 ::

Napajalnik, star 9 let...
http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power...
Nič navito..

zajovic ::

Sam sem imel podobno težavo. Kupil nov disk (seveda ataIII), priklopil in potem zelo podobne težave. Preveri če ti matična podpira ataIII (če je stara 9 let skoraj sigurno ne). Sam sem menjal plato, druga rešitev je disk z ataII.

xApeiron55 ::

Plata je nova, stara 10 mesecev, ima tudi sata III, in na sata III je tudi disk priklopljen...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6763 (660) FX6300B
»

Računalnik zmrzne ko se naložit linux/windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
10894 (730) markkram
»

Računalnik zelo šteka! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677069 (5642) Dober dan
»

Kopiranje, kliniranje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5645 (491) StDo

Okužen RAM !

Oddelek: Programska oprema
423076 (1900) Aston_11

Več podobnih tem