» »

Težave z Matrix BTV Flat

Težave z Matrix BTV Flat

boset ::

Lp!

Tokrat se spravljam ugotavljat ali se mi splača popraviti ali dati v popravilo
barvni televizor Matrix z ravnim ekranom.

Problem je sledeč:

- Prižgem TV, vse je ok, nakar ugasne sam od sebe (kot da bi zmankalo elektrike). Stand by dioda ne dela.

- Ugasnem tv (na off varianto), nato probam čez par minut spet vklopiti tv. Spet nič,
stand by dioda ne sveti.

- TV sem izklopil iz električne napetosi in čez čas probal če bo kaj bolš. Ampak TV ne dela

- Nato sem ga ofnal in pregledal varovalko, kondenzatorje in druge čudne stvari.
Kondenzatorji so v redu, varovalka je cela, na vezani plošči ni nikjer nič zakurjenega.

Ko sem ponovno vklopil tv, se iz zvočnikov sliši nek zvok (klik klik klik klik) skoz v istem tempu ( 2 klika na sekundo)

Aja mam še par fotk od tv-ja


Druge bom še dodal ko bomo tak daleč



Zanima kaj je narobe oziroma če mi lahko svetujete, kaj naj naredim
Upam, da bom z vašo pomočjo kaj zrihtal.

Usaj do zdaj sem !

Hvala
  • spremenil: boset ()

Azrael ::

To klikanje pomeni kratek stik na sekundarni strani napajalnika (prebit kateri od kondenzatorjev) ali še bolj verjetno prebit tranzistor za horizontalni odklon in visoko napetost. Večinoma je v takih primerih fuč en sam element, vendar včasih odnese še kaj drugega.

Zdaj je tako, če imaš znanje in voljo lahko vzrok hitro poiščeš in odpraviš sam, drugače pa servis. Cena materiala, če se ni zgodilo kaj zelo hudega, bi morala biti pod 1000SIT, cena dela pa pač odvisna od serviserja.
Nekoč je bil Slo-tech.

boset ::

Thanx Azrael, sem si mislil da boš ti kaj o tem vedel :))
Ja kje pa je kaj od tega ( sekundarna stran napajalnika pa tte fore )
oziroma kakose vidijo te težave, kje moram meritve nardit

Mam slike od drobovja







ne vem kje naj začnem

Uglavnem ''trafo'' je mrtev, sam kak je to lahk prebilo, kje najdem take napake?

Azrael ::

Na spodnji sliki (izrezana iz tvoje) je VN trafo. Zraven njega je črna pločevina, ki služi kot hladilnik za pritrjene elemente. Sedaj moraš med njimi poiskati element, ki ima 3 priključke in je ali NPN stikalni tranzistor ali N kanalni MOS Fet. To izveš tako, da oznake elementov vpisuješ v Google. Oznake so v smislu BU 407 ali 2 SK 2843 (včasih manjka 2S in je potem oznaka samo K2843. Namesto 2SK je lahko tudi 2SC.

Jasno, kabel za elektriko mora obvezno biti izvlečen iz vtičnice! Napetosti v televizorju so nevarno visoke, tudi če je le ta pokvarjen in je priklopljen na el. omrežje.

Ko boš vedel kateri bi lahko bil napiši njegovo oznako sem in bomo nadaljevali.

Sheme žal nimam, zato ti ne morem povedati točne oznake in kje išči in je potrebna daljša pot.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

boset ::

Azrael, žal nimam toliko znanja, da bi to rešil sam.
Na hladilniku se našel malo morje teh elementov.

Saj pravim to klikanje se sliši zelo tiho - Si prepričan da je to okvara tranzistorja za horizontalni odklon in visoko napetost oziroma kakšnega elementa?


Azrael sedaj pa mi povej oz. svetuj naslednje:

Če je to okvara tranzistorja in še nekaj elementov, potem se mi splača dat TV na servis a ne ?
Pol me pride popravilo cirka do 5000 Sit

Azrael ::

Sem precej ziher, da okvara ni preveč huda, če je tako kot si opisal. Res pa taka daljinska diagnostika ni isto kot v živo.

Glede servisa se poskusi zmeniti, naj zadevo pregledajo in povedo koliko bi popravilo stalo. Potem se pa odloči.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri povezavi LCDja iz prenosnika

Oddelek: Zvok in slika
61261 (1152) Pyr0Beast
»

Uporaba diode

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
76745 (6551) SSH
»

Izračuni

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
818276 (18072) radiator
»

Kater element je to?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121103 (879) Pyr0Beast
»

Skurjen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152769 (2483) stromar

Več podobnih tem