» »

Telekom Sinope + wrt610n

Telekom Sinope + wrt610n

Papircek ::

Pozdravljeni!

Na vas se obračam z prošnjo, da mi pomagate rešiti naslednji problem. Sam sem namreč po 2eh dneh iskanja napake/rešitve skoraj omagal.

Problem je "preprost" oz. njegova implementacija je bila že 1000krat opisana, vendar mi očitno nagaja Murphy. Namreč rad bi povezal Linksysa na Sinope tako, da bi deloval kot access point.

Kaj sem do zdaj naredil...
Linksys wrt610n ima naložen ddwrt. Kar se nastavite za access point tiče, sem do pikice natančno sledil tem navodilom (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wi... ).

Torej če na kratko povzamem.
Linksys je preko LAN porta povezan na Sinope (data port). Linksys ima tudi onemogočen DHCP oz. aktiviran DHCP forwarding in nastavljen statičen IP.

Tukaj je tudi preprosta skica topologije omrežja.



Rad bi zgolj dosegel to, da bi bili vsi clienti v istem networku...torej 192.168.1.0.

Zdaj se namreč pojavi to, da se takrat, ko se katerikoli klient poveže na Linksysa, Sinope preprosto sesuje.

Hvala vam že naprej za vso pomoč in lep pozdrav.

Han ::

Zakaj imaš Linksys povezan na Sinope preko LAN in ne prek INTERNET?

Čemu onemogočen DHCP?

Kakšen IP ima Sinope?

Papircek ::

pozdravljen.

V primeru, da sinope povežem preko wan porta...sem primoran ustvariti ločen network. drži?
DHCP je na linksysu onemogočen zaradi tega, ker želim v networku imeti zgolj en dhcp server...sicer itak pride do zmede.

Sinope ima ip: 192.168.1.1
sub:255.255.255.0

Linksys: 192.168.1.250
sub:255.255.255.0
gw:192.168.1.1

Yacked2 ::

Glede na tvojo skico topologije ti priporočam:

Sinope: 192.168.0.1 vklopljen DHCP, iz LAN porta potegni kabel do Linksysa v WAN port: Linksys: 192.168.1.1 ter vklopljen DHCP.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Papircek ::

Uf.Hvala za hiter odziv.

@Yacked2: Taksno konfiguracijo sem uporabljal do zdaj. Delalo je vse,razen do naprav,ki so povezane na Sinope se ni dalo dostopati (skener+2printerja).

TOP ::

Tako mam jaz sam nimam Sinope in tiskalnik dela.

Papircek ::

@TOP: Lahko vprašam za podrobnejšo konfiguracijo?

Torej, da se razumemo.

Sinope:
192.168.1.1
DHCP server
nanj priklopljen: skener + 2 tiskalnika

Linksys naj bi imel po novem takšne nastavitve? ali sem ga kje mimo pihnil?
Linksys wrt610n:
WAN Connection Type: automatic DHCP
ip: 192.168.2.1
DHCP server

Še kaj drugega?

TOP ::

Imaš po USB obkljukano za tiskalnik.

Papircek ::

v bistvu so vse naprave, ki so povezane na sinope wireless.

Bolj me zanima kaj bi bilo potrebno narediti na Linksysu, da bi te naprave "videl" oz. omogočil dostop do interneta napravam, ki bi se povezale nanj.

TOP ::

Nič ker Linksys ti tiskalnikov ne bo prepoznal.

Daniel ::

Mene v tem primeru najbolj zanima, zakaj ne uporabljaš le usmerjevalnika in na Sinope povežeš le z WAN portom. Sam imam narejeno tako in nikoli nobenih težav, vse naprave se povezujejo na router z DD-WRT, sinope(oz. Innbox v mojem primeru) služi le kot prehod.

TOP ::

Daniel kaj ti je uspelo usposobit tud prenosni disk oziroma Usb ključ preko ruterja.Hvala

Papircek ::

@Daniel: Tako imam povezano zaradi tega, ker se Telekomov Sinope nahaja na eni strani hiše v pritličju (tudi naprave, ki so nanj povezane se nahajajo tam). Linksysa pa sem nabavil z namenom zagotoviti dostop klientom v drugem nadstropju kamor signal prvega ne pride.

Daniel ::

Meni je USB uspelo povezat in služi kot FTP strežnik, vendar imam kot Router TP-Link 1043ND.

@Papirček Si poskusil s tem? http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wi...

Papircek ::

Pozdravljen!

V prvem postu sem že napisal, da sem poizkusil tudi po teh navodilih...vendar se preprosto ob povezavi katerekoli naprave na access point, sinope sesuje (utripa rdeča lučka in zadeva se resetira).

Daniel ::

Površno branje, moja šlamparija. Marsikomu se Sinope sesuje že, če ga koristi kot navaden Router kaj šele, da bi na njega obesil več klientov. Predlagam, da uporabiš za naprave priklopljene ne DD-WRT ločen DHCP strežnik oziroma omrežje, ali pa, da nabaviš še en usmerjevalnik z DD-WRT (ne boš bankrotiral) in potem eden od teh nudi omrežje zraven Sinope v kleti, drugi pa razširja omrežje v nadstropju.

Jaz imam en Tp-Link kot router zraven Siolovega modema, potem pa še dva WRT54G Linksysa, ki razširjata omrežje v načinu Repeater Bridge brezžično torej se vse naprave med sabo vidijo in deluje BP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951228 (22978) simone
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202268 (1862) cordoba
»

Siol modem + WRT54GL

Oddelek: Pomoč in nasveti
82779 (2633) sajko
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169452 (9121) Hanzek
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488355 (7381) Miha_T

Več podobnih tem