» »

video na celeron 300mhz?

video na celeron 300mhz?

mte ::

živjo,
zanima me, če je komu uspelo na podobno mašino (celeron 300mhz, 64mb ram, win98se) usposobiti predvajanje filmov (divx, xvid ipd.)? Sam sem probal s ffdshow-2004-10-12 (izklopil postprocessing), media player classic 6.4.8.4 (mogoče sem kiksnil verzijo, je pa zadnja), naložil sem tudi directx 9.0c, pa se slika zelo zatika. Kljub temu da sem vse opcije v mpc, ki naj bi izboljšale sliko, izklopil.
Je ta ideja sploh praktično izvedljiva?
hvala,
lp matej

Tomay ::

Če imaš plato z bx chipsetom navij procesor na 450 mhz in bi moralo vsaj za silo delat.
Voodoo 4Ever

CaqKa ::

ko sem ga imel sem na njem gledal divxe. kak bi danes delali pa nevem.
ta proceosr je nekako zame veljela kot spodnja meja.

Dejancek ::

Nekoč sem imel tudi jaz ta procesor in edina rešitev za spodobno gledanje filmov na njemu je bilo :

BsPlayer
Ko zaženeš film desni klik miške Video/Spremeni ločljivost/640x480.

To je edino kar lahko izvlečeš iz tega kompa. Men je delalo, teb bi pa tud moglo in tako se gledam filme na njemu ;)

mte ::

ja problem je tudi to da niti ni bx niti zx (na katerem vem da je nekoč tudi špilalo) ampak je chipset via apollo pro (če se prav spomnem). Če dam na 640x480 še nekako gre ampak res za silo...mislim da še ni primerno za si normalno ogledat film...
še kakšna ideja?

Azrael ::

Za VIA chipsete obstaja venabler v0.15,še FAQ, mogoče bo pomagalo.

Če ima plošča kakšene OC zmogljivosti, poskusi tega Celerona naviti na 450MHz, rezultat ne bo tako dober kot na Intel BX ploščah, ampak nekaj se bo poznalo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dejancek ::

Ideja je ja : Kupit nov komp >:D

Tomay ::

Saj tudi če je via lahko naviješ na 450MHz. Vsaj malo boljše bi moralo delat. Katero plato imaš?
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stare prerokbe VIA čipovja

Oddelek: Strojna oprema
101585 (1347) muzičar
»

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

Oddelek: Operacijski sistemi
261444 (1112) AndrewSmith
»

Old School

Oddelek: Strojna oprema
61062 (863) Daedalus
»

Zakaj mi ne vrti normalno DIVX-ov...

Oddelek: Zvok in slika
231415 (1008) roCkY
»

Ali je to vse kar zmore moj Računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151950 (1604) novi

Več podobnih tem