» »

Izgubljena registrska tablica

Izgubljena registrska tablica

«
1
2

boro10 ::

Zdravo

Nekje na poti od Škofje Loke do Mengša (najverjetneje) se je izgubila registrska tablica z regijsko oznako MB. Če jo je že kdo opazil oziroma jo še bo, naj prosim sporoči na:

041221588
jemecb@gmail.com

LP
Pozdrav

boro10 ::

Če kdo pozna kogarkoli ki se vozi v tej smeri naj mu to sporoči.

Lep pozdrav
Pozdrav

boro10 ::

Izkazalo se je da je tablico ukradel pobalin in se z njo zapeljal še na bencinski servis. Primer raziskuje policija.

Hvala
Pozdrav

cekr ::

Ko boš dobil novo, jo vsaj prilepi na okvir ali pa direktno prišraufaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dr_M ::

cekr je izjavil:

Ko boš dobil novo, jo vsaj prilepi na okvir ali pa direktno prišraufaj.


Oboje je seveda prepovedano.
Registrska tablica mora bit enostavno odstranljiva in neposkodovana.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

@nny ::

Upam, da pobalina stresejo za ovratnik! :D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

dottor ::

Drugače gre za naklepno povzročeno škodo državne lastnine. Tablico praktično "najameš" in je državna last in ne tvoja. Če jo privijačiš, zakovičiš, ... ali kako drugače poškoduješ ti lahko državni organ izstavi plačilni nalogo zaradi namerne povzročitve škode na državni lastnini, pa še tablice ti lahko pobere, če mu jih uspe dol dobit, drugače se še to plača (sem že slišal za primer ko so avto zvlekli do avtomehanične delavnice, kjer je bilo treba odstanit zakovičeno tablico in plačati delo mehanika).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cekr ::

Dr_M je izjavil:

cekr je izjavil:

Ko boš dobil novo, jo vsaj prilepi na okvir ali pa direktno prišraufaj.


Oboje je seveda prepovedano.
Registrska tablica mora bit enostavno odstranljiva in neposkodovana.



Je ceneje plačat kazen, kot pa da ti nekdo na parkirnem prostoru na lahek način pride do tablice in jo še v tvojem imenu uporabi za kaznivo dejanje.

Tablice bi morale biti fiksno na avtomobilih. Zaradi mene lahko tudi pod posebno ključavnico, ki jo lahko odklene le policaj.


Tablica ni državna last, ker sem jo kupil. Ni bila zastonj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

dottor ::

Tablico moreš po odjavi iz prometa vrniti na državni urad. Če bi bla tvoja bi si jo lahko na steno obesu. Če se ne motim imajo angleži privijačene tablice ali celo zakovičene.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

@nny ::

Predlagam predlog na predlagam.vladi.si.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

cekr ::

dottor je izjavil:

Tablico moreš po odjavi iz prometa vrniti na državni urad. Če bi bla tvoja bi si jo lahko na steno obesu. Če se ne motim imajo angleži privijačene tablice ali celo zakovičene.



Jo vrneš. Lepo odvijačiš pa je. Ne pa da ti nekdo prosto skoraj brez truda sname tablice.
Sam sem jo pritrdil z dvema majhnima vijakoma. To počnem že zelo dolgo pa nisem imel še nobenih problemov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dottor ::

Odvisno od policista ki te ustavi in od tega če mu je prejšnji večer žena dala al ne... Poznam na veliko primerov, kjer so pri navadni kontroli prometa začeli komplicirati če je kdo imel privijačene tablice. To je odvisno od sreče. Lahko te nikoli ne ustavijo oz. ne opazijo tega, boš pa 1x dobil policista ki ti bo iskal dlako v jajcu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

k4vz0024 ::

No, če jo privijačiš, lahko trdiš, da varuješ državno lastnino pred pobalini:D

dottor ::

Ti pa to razloži gospodu policistu, and good luck :D
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

pegasus ::

Meni so jih 2x ukradli, nato sem jih zalimal v okvir. Policaj mi na kontroli prometa ni kompliciral, ko sem mu razložil svoje razloge.

Dr_M ::

Tablica ni državna last, ker sem jo kupil. Ni bila zastonj.


Seveda je drzavna last, ti samo placas za njihovo uporabo.

Lepo odvijačiš pa je.


Poskodovana je, namenoma. Lahko da nihce ne bo kompliciral, lahko pa bodo in potem ti noben glup izgovor ne bo pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Mesar ::

Najboljše, da ima tablico doma spravljeno na varnem.
Your turn to burn!

šernk ::

pegasus je izjavil:

Meni so jih 2x ukradli, nato sem jih zalimal v okvir. Policaj mi na kontroli prometa ni kompliciral, ko sem mu razložil svoje razloge.



dej mi povej s čim si jo to zalimu, ker brez probat vzet tablice dol ne moreš videt če je zalepljena na okvir...no vsaj če je lepo zalepljena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

Ja z izolirtrakom jo gor prilepiš al pa selotejpom, ki je problem?
Your turn to burn!

dottor ::

Kakšen močen dvostranski alpa purpena... Se ja da pol lepo z olfa nožem proč spravit.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mesar ::

Tudi lopov lahko lepo z nožem proč spravi...
Your turn to burn!

cekr ::

Ni problem odstranit tudi prilepljenih in privijačenih. Stvar je samo v tem, da daš nepridipravu v naprej za vedet, da se bo moral kar konkretno potrudit, da jo bo spravil dol. Nenazadnje pa tudi plastični okvirji niso neka zelo trdna zadeva. Ob cestah leži marsikatera tablica, ki je padla dol samo zaradi brezvezne plastike.
Kot sem pa že napisal; ceneje je plačat kazen za privijačeno tablico, kot pa plačevati za kazniva dejanja nekoga drugega.
Kje pa je garancija, da ti bodo verjeli, da ti jo je res nekdo ukradel? Je ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mesar ::

Naj mi dokaže da mi jo niso ukradli! Če bo vido, da kontriraš lahko, da bo imel še večje veselje... pa ti v končni fazi poškodoval odbijač in še kaj.
Your turn to burn!

dottor ::

Če bo nekdo z ukradeno tablico šou na benzinski servis točit gorivo in zbežal, je to vse posneto. Če je bla tablica ukradena iz beleha fiata sploh nebi blo sumljivo da se na benzinsko pripelje nekdo s črnim pežojem...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mesar ::

Ja samo oni na pumpi tega ne vejo in se jim ne zdi čudno.
Your turn to burn!

zee ::

Same sem odstranil plasticne okvirje (zanima me, kateri idiot se je spomnil tega patenta) in tablice z obojestranskim Tesa trakom nalepil direkt branik (t.j. skoraj tako kot je to predvidel Renault, ki je sicer predvidel, da je tablica prinetana na vozilo). Zakaj? V preteklosti so mi par tablic ukradli, od takrat naprej pa imam "custom" tablice, ki so znatno drazje od navadnih (spet: zakaj tocno?).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dope1337 ::

cekr je izjavil:

Ni problem odstranit tudi prilepljenih in privijačenih. Stvar je samo v tem, da daš nepridipravu v naprej za vedet, da se bo moral kar konkretno potrudit, da jo bo spravil dol.


Verjem, da se bo potrudil. Ker praksa je taka, da se ukrade po ena tablica iz posameznega avtomobila, saj če ukradeš samo eno tablico obstaja veliko manjša možnost, da te bo lastnik avtomobila prijavil na policijsko postajo (pač misli, da jo je izgubil). Gleda se pa tudi (ko kradeš), da sta si tablici čimbolj podobni (da se že na prvi pogled ne zdiš sumljiv če imaš npr. MB G2-P40 drugo pa MB 62-P4O).

Tak da vrejem ... če si tat želi tvojo tablico, jo bo dobil zlepa ali zgrda ;)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

dottor ::

Ponavadi ti ukradejo samo eno tablico in jo namestijo na eno smer vozila (spredaj ali zadaj). Ponavadi spredaj, da prodajalec na benzinskem servisu ne posumi da boš kradel gorivo. Če prideš brez sprednje tablice na črpalko bo prodajalec hitro prišu vn ker bo sumu da boš odpeljal brez plačila.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

blackbfm ::

Če jo privijačiš, zakovičiš, ... ali kako drugače poškoduješ ti lahko državni organ izstavi plačilni nalogo zaradi namerne povzročitve škode na državni lastnini


Zarad dveh vijakov pa res nevem zakaj bi ti kdo težil, meni ni nikoli, fotru tudi ne...tu je verjetno bolj mišljeno da je ne smeš poškodovat toliko da bi bil kakšen znak nerazpoznaven to pa je logično da bi bil problem.

Ker praksa je taka, da se ukrade po ena tablica iz posameznega avtomobila, saj če ukradeš samo eno tablico obstaja veliko manjša možnost, da te bo lastnik avtomobila prijavil na policijsko postajo (pač misli, da jo je izgubil).


Boljša je mogoče ta, da z avta A vzameš tablico in jo namestiš na avto B.. na svojem uporabiš to ki je ostala od avta B. Proxy varjanta:))

Lastnik avta B verjetno sploh ne bi opazil da je bila njegova ukradena in da se vozi s tujo.

reeves ::

Dr_M je izjavil:

cekr je izjavil:

Ko boš dobil novo, jo vsaj prilepi na okvir ali pa direktno prišraufaj.


Oboje je seveda prepovedano.
Registrska tablica mora bit enostavno odstranljiva in neposkodovana.


Ali lahko prilepiš kakšen link zakona kjer to piše, ker ZMV 36/5 namreč pravi drugače.

Relanium ::

dottor je izjavil:

Drugače gre za naklepno povzročeno škodo državne lastnine. Tablico praktično "najameš" in je državna last in ne tvoja. Če jo privijačiš, zakovičiš, ... ali kako drugače poškoduješ ti lahko državni organ izstavi plačilni nalogo zaradi namerne povzročitve škode na državni lastnini, pa še tablice ti lahko pobere, če mu jih uspe dol dobit, drugače se še to plača (sem že slišal za primer ko so avto zvlekli do avtomehanične delavnice, kjer je bilo treba odstanit zakovičeno tablico in plačati delo mehanika).

Kje ti (in nekateri) živite?
Po zakonu je že nekaj časa zdaj dovoljeno vijačit tablico in marsikdo (ki mu ni čist vseeno) je to že naredil.
Pač vržeš šravfnciger v kuferan oz. ga vzameš od tam kjer ma že avto v originalu hranjeno to orodje in mu jo odviječ policaju na mestu.
Tiste rumene za moped pa so že imele v originalu luknje (in čez folijo da ni opazno).

Če jo pa prilepiš pač vržeš v kuferan še kos laksa (al pa kako močnejšo struno al pa neki).

Vikking ::

Dr_M je izjavil:

Tablica ni državna last, ker sem jo kupil. Ni bila zastonj.


Seveda je drzavna last, ti samo placas za njihovo uporabo.

Lepo odvijačiš pa je.


Poskodovana je, namenoma. Lahko da nihce ne bo kompliciral, lahko pa bodo in potem ti noben glup izgovor ne bo pomagal.


gremo po vrsti. Zakon pravi slednje glede lastništva tablic:
Registrske tablice, izdane za označitev vozila, so vezane na vozilo. Oznako registrske tablice je mogoče na posebno zahtevo izbrati po lastni želji. Registrske tablice z izbranim delom oznake so vezane na lastnika vozila.

Potem še poglejmo kaj pravi zakon o vijačenju:
Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

Se pravi če boste vrtali skozi črke in uporabljali matice z glavo ki bi delno ali v celoti prikrila le-te na reg. tablici, imate lahko težavo (kazen je 200€). Drugače ne. Saj zakon dovoljuje vijačenje.

Relanium ::

No, hvala za potrditev :)

JesusChrist ::

Dr_M je izjavil:

cekr je izjavil:

Ko boš dobil novo, jo vsaj prilepi na okvir ali pa direktno prišraufaj.


Oboje je seveda prepovedano.
Registrska tablica mora bit enostavno odstranljiva in neposkodovana.


Daj ne seri. Lepit je nikoli ni bilo prepovedano! Šraufat pa jo je bilo prepovedano, ampak če dobro pogledaš imajo vsi policijski avti zašraufane! (torej poškodovane, naluknjane kot naj ne bi smele biti) Po novem so pa lahko tudi privijačene...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Mislim da mora biti tablica nameščena tako, da se lahko odstrani. Če imaš ustrezno orodje v vozilu - potem to ni problem !

Mesar ::

Kotno brusilko, podaljšek in agregat?
Your turn to burn!

AndrejS ::

+ zaščitna očala

Vikking ::

JesusChrist je izjavil:


Daj ne seri. Lepit je nikoli ni bilo prepovedano! Šraufat pa jo je bilo prepovedano, ampak če dobro pogledaš imajo vsi policijski avti zašraufane! (torej poškodovane, naluknjane kot naj ne bi smele biti) Po novem so pa lahko tudi privijačene...


Ni je prepovedano ne vijačit, lahko so tudi zakovičene.
Najlepše je uporabit tesin dvostranski lepilni trak za zunanjo uporabo (če želite imeti tablico brez plastičnega okvirja). Za odstranitev pa potrebujete le malo močnejši laks. Če jo boste trgali, nalepljeno z tem trakom, jo boste zvili in poškodovali.

Pa če še dodam, kateri zakon govori o tem:
ZMV (zakon o motornih vozilih), 36. člen (vsebina registrske tablice), še link: http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

AndrejS je izjavil:

Mislim da mora biti tablica nameščena tako, da se lahko odstrani. Če imaš ustrezno orodje v vozilu - potem to ni problem !


Kateri zakon in člen govori o tem, prosim posreduj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

JesusChrist ::

Vikking je izjavil:

JesusChrist je izjavil:


Daj ne seri. Lepit je nikoli ni bilo prepovedano! Šraufat pa jo je bilo prepovedano, ampak če dobro pogledaš imajo vsi policijski avti zašraufane! (torej poškodovane, naluknjane kot naj ne bi smele biti) Po novem so pa lahko tudi privijačene...


Ni je prepovedano ne vijačit, lahko so tudi zakovičene.


Naj ti pomagam - sem rekel točno to.

Drugače mam pa osebno tessin trak za zunaj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Sem te razumel, le enkrat sem še poudaril da ne bo nesporazumov.

pegasus ::

šernk je izjavil:

dej mi povej s čim si jo to zalimu, ker brez probat vzet tablice dol ne moreš videt če je zalepljena na okvir...no vsaj če je lepo zalepljena.

Na zadnjo stran tablice sem nalil eno celo flaško sekundarja in jo vstavil v okvir. Job done :D
Tko da če jo hočeš dol dobit, moraš cel okvir odtrgat in ga potem spraskat stran od tablice. Doable, ampak preveč dela za enga lopovčka.

stb ::

Ampak lopovček v primeru prilepljenih tablic vnaprej ne bo vedel kaj ga čaka. To bo izvedel šele ko bo zvil tablico, polomil okvirček in odtrgal odbijač. Naredi ti škodo, ampak vsaj na bencinsko ne bo hodil s tvojimi zvitimi tablicami, z ostanki okvirčka zadaj.
Vijak ali še bolje zakovica pa sta lepo vidna tudi pred poskusom kraje, tako da svoj trud raje preusmeri na sosednji avto.

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Oboje je seveda prepovedano.
Registrska tablica mora bit enostavno odstranljiva in neposkodovana.

Ni res.
(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene


36. člen ZMV

*edit* Sorry Vikking... ampak ne morem obljubiti da bom naslednjič bolj pazljivo prebrala temo. So bom pa potrudila.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

šernk ::

A je privijačena al zakovičena al zalepljena, če jo ima namen ukrast jo bo ukradel v 5ih sekundah :)

tako kot ti v 2 minutah lahko ukradejo avto pa imaš lahko še tak varnostni sistem not :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pithlit ::

Kdor ma namen krast tablice zato da gre zastonj tankat... bo verjetno raje kradel tiste ki jih lahko preprosto sname.

Tist pa k ti ma namen avto ukrast se pa ne bo jajcal s tablicami.
Life is as complicated as we make it...

JesusChrist ::

Teoretično ja

remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Dr_M ::

O kul, po novem lahko unicim tablice.
Ce mi pa policaj rece, naj jih snamem, pa mu lepo odvrnem, naj se sam jebe z njimi.
Super :))

Pithlit ::

Lahko si smartass... lahko pa zakon citiraš.

Uničit jih pa seveda ne smeš.

Še najlažje bi pa bilo brez cinizma priznat da si se pač zmotil.
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::



Lahko, da se je v zadnjem letu kaj spremenilo, je to res.
Vem pa, da se nekj let nazaj (3-4) nisi smel vrtat v tablice, niti lepit jih gor.

Relanium ::

Pithlit je izjavil:

Kdor ma namen krast tablice zato da gre zastonj tankat... bo verjetno raje kradel tiste ki jih lahko preprosto sname.

Tako je.
Če je več avtov na parkplacu se bo spravil na sosednjega ker nima smisla s tvojo tablico se ubadat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okvirji za registrske tablice

Oddelek: Na cesti
193481 (2545) louser
»

Leplenje tablic na vozilo-kateri Tessa trak?

Oddelek: Na cesti
143807 (3442) zee
»

Izgubljena reg. tablica

Oddelek: Loža
288195 (7335) zee
»

Kalifornija želi oglase na registrskih tablicah

Oddelek: Novice / Zasebnost
4713514 (11833) ender

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19031002 (26182) hamax

Več podobnih tem