» »

3D programska oprema

3D programska oprema

MoOoG ::

Kateri program priporočate? Blender, Cinema 4D, Lightwave 3D? Katerega drugega?
Pa seveda lepo bi bilo, če pojasnite zakaj...

Sem popoln začetnik in se bom za hobi vrgel v delo z enim od teh programov. Trenutno imam Cinema 4D, vendar mi je blender bolj všeč, ker je vsaj zastonjski (več o njih pa ne vem)...
  • spremenil: MoOoG ()

#000000 ::

Uzam sketchup, vsaj obična verzija je free, če se boš kaj naprej izobraževal pa komot kupiš pro, obstaja precej renderjev tudi zanj in na koncu rezultat ne bo bistveno drugačen od tega kar dobiš v C4D, je pa seveda odvisno kaj bi počel.

bluefish ::

Če odmislimo cene in omejitve študentskih ter demo variant, bi rekel takole.

Z vidika prijaznosti do uporabnika se mi zdi Cinema 4D še najboljša izbira - sploh pri kratkih animacijah prikaže svojo moč.
Bleder ni slab, vendar na začetku morda zahteva malce več privajanja ne vmesnik. Se je pa v zadnjem času precej popravil. V prvih verzijah namreč brez znanja kopice bližnjic ni šlo.
Zanimiv je tudi Modo.

Ne glede na izbrani program pa so osnovni principi dela v 3D svetu podobni in lahko z nekaj truda pridobljeno znanje prenašaš med programskimi paketi.

Seveda je vse odvisno od tega, kaj bi rad počel.

edit: Jap, pozabil na SketchUp. Že v osnovni verziji nudi precej, sploh za začetnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MoOoG ::

Kaj pa je tisto po čem se razlikujejo programi? Torej področja, verjetno so to video animacije, slike, igre itd....?

EDIT: Jaz bi verjetno zadevo najbolj uporabil v kakšnem videu, s čimer se trenutno najbolj ukvarjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MoOoG ()

bluefish ::

Načeloma lahko v teh večjih paketih delaš skorajda vse.
Ob združevanju animiranih 3D objektov ter videa pa ti skorajda ne uide uporaba programov kot je recimo AfterEffects.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
589177859 (18124) Machete
»

Program za modeliranje hiše

Oddelek: Programska oprema
265195 (3545) soncek12
»

Dober software za interior design

Oddelek: Programska oprema
101223 (1006) Mipe
»

3D modeliranje v .......

Oddelek: Programiranje
141339 (872) c0dehunter
»

Program za delanje 3D in navadnih animacij

Oddelek: Programska oprema
75266 (5063) Good Guy

Več podobnih tem