» »

Program za modeliranje hiše

Program za modeliranje hiše

Cancer ::

Pozdravljeni,

doma imam na papir zrisano hišo, sedaj me pa zanima kateri program je najbolši/najlažji za zmodelirat to hišo v 3d prostor. Gledal sem malo Adobe 3ds max, samo je bolj za razvijalce iger. Poznate kdo kakšen program, ki ga uporabljajo arhitekti za modeliranje hiš ali pa kakšno dobro alternativo?

LP

svenica ::

3ds max niti ni 'bolj za razvijalce iger'. Je zelo zmogljivo orodje,
kjer se da postoriti marsikaj. Uporablja se tako v arhitekturi, kot v oglaševanju, filmih, igrah. Prav tako kot Maya, Cinema 4D, Blender...V vsakem primeru zna bit učna krivulja kar strma in program namesto tebe ne bo postoril kaj dosti. Predlagam Google Sketchup, ki je povrh še zastonj.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

Gandalfar ::

Google Sketchup mogoce?

Cancer ::

Google sketchup sem že uporabljal, vendar je tako zelo omejen, da sem že na začetku počakal(če narediš kvader, ne moreš na njem narediti še en kvader, ki ima večji obseg), poleg tega še kup drugih stvari, ki so moteče... imam veliko voljo se naučiti uporabljati kakšen "močnejši" program, zato me zanima kateri je najprimernejši se za naučit, oziroma v mojem primeru, s katerim bi se dalo najbolje zmodelirati hišo.

svenica ::

Vseeno je, principi so povsod isti, izbereš tistega, ki ti je bolj všeč.
Sam preferiram Cinemo 4d, zaradi intuitivnega vmesnika in relativne prijaznosti do uporabnika. V navezi z v-rayem je eno najbolj priljubljenih orodij za arhitekturno vizualizacijo.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

bucket ::

ArchiCAD mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bucket ()

GupeM ::

Na fakulteti za arhitekturo vem da med drugim uporabljajo tudi Google SketchUp. Pa nastanejo kar lepi renderji.

Cancer ::

Saj v sketchupu sem že delal. Zrisal sem si par sob, in pohištvo. Aja, pa za zmodelirat imam zunanji del hiše in malo okolice, torej notranjosti ni treba delat. Bom še malo prebrskal, verjetno pa bom sprobal kar Cinemo 4d.

Hvala za pomoč:)

b3D_950 ::

M-XXXX ::

Cancer je izjavil:

Pozdravljeni,

doma imam na papir zrisano hišo, sedaj me pa zanima kateri program je najbolši/najlažji za zmodelirat to hišo v 3d prostor. Gledal sem malo Adobe 3ds max, samo je bolj za razvijalce iger. Poznate kdo kakšen program, ki ga uporabljajo arhitekti za modeliranje hiš ali pa kakšno dobro alternativo?

LP

Sam priporočam tole: izjemno enostavno ter učinkovito.

http://www.homestyler.com/home

Cancer ::

Tale sweethome zgleda res dober, za homestyler pa vidim da je bolj za notranji del hiše, jaz bi rabil samo zunanjost in okolico.:)

#000000 ::

Sketchup je ower za tole, samo treba ga je naštudirat, zelo na veliko ga uporabljajo arhitekti nič bat, mogoče ne pri nas ampak v tujini je že uvlejavljen, firme delajo že cele projekte z njim, če uporabiš še layout in stlye dobiš zelo zmogljivo orodje in ni zadeve ki jo z njim ne moreš narest + cena 495 usd je skoraj smešna proti Autodesku ipd.

Z orodji kot je maya, cinema 4d, s-max ipd. je zguba časa in denarja delat ARCH ker se večina kar stopi ko zagleda kolk enih nstavitev je možnih :) Opali desni klik pri maya, (če si začetnik ta trnutek obupaš) cinema je že malo bolj.

Če pa bi rad modeliral za hec in se rad učiš, pol sigurno s-max, cinema, maya

Cancer ::


Tale problem imam pri sketchupu. Ne morem zgornji kvader potegniti čez spodnjega. Ima kdo kakšno rešitev? Hiša je v 1 nadstropju za par centimetrov širša kot v pritličju in nikakor ne najdem rešitve.

Aston_11 ::

Kako da ne moreš - s tistim orodjem, ki ti ven vleče, bi ti moralo iti. Najprej povlečeš do roba in potem čez rob.

Sem si celo bajto skupaj s špirovci naredil v skechapu - da se vse. Sedaj sem si naredil stopnice v njem.

Cancer ::

Ojoj no, sedaj pa gre.:D Jah bom šou zmodelirat hišo v sketchupu, cinemo se bom pa tudi učil "za zabavo".:)
Hvala še enkrat za pomoč.

Aston_11 ::

Najprej si naredi temeljno ploščo. Nato zidove. Uporabljaj leyerje, da si lahko izklopiš kakšno plast, sicer bo zmeda.

[D]emon ::

Cancer je izjavil:

Google sketchup sem že uporabljal, vendar je tako zelo omejen, da sem že na začetku počakal(če narediš kvader, ne moreš na njem narediti še en kvader, ki ima večji obseg), poleg tega še kup drugih stvari, ki so moteče... imam veliko voljo se naučiti uporabljati kakšen "močnejši" program, zato me zanima kateri je najprimernejši se za naučit, oziroma v mojem primeru, s katerim bi se dalo najbolje zmodelirati hišo.


Sketch-up je odlicna zadeva za take stvari, je pa res, da ima dolocene hakeljce na katere se je treba navadit. Ampak ko jih mas v glavi, je za hitre izrise nacrtov/3d modelov arhitekture majka.

Je pa tko, ane. Vsaka stvar rab prakso. :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mojca ::

Pred mesecem dni je bil na ljudmili fantastičen tečaj dela z Blenderjem (in v kratkem bo tečaj 3D printanja, skeniranja, nekaj malega tudi modeliranja, ...).

Blender je zastonj in zelo zmogljiv, je pa res, da si moraš prebrati kakšen tutorial (ne bo ti samoumevno, da moraš uporabiti 'A' za dodajanje elementov, ipd.) ali obiskati kakšen tečaj. Toda ko osvojiš osnove, šiba.

[D]emon ::

Hja, ampak glede na to, kaj OP potrebuje, je imo SketchUp najbolj primeren. Ce znas risat s svincnikom na papir, je prehod nanj enostaven.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mojca ::

Ja, sketchup je nedvomno lažji, sploh za začetek. Samo omenila sem drugo zastonj alternativo.

WaterBoy ::

imam eno vprašanje glede Google Sketchupa:



V tem videu ima na levi strani ekrana še enkrat vsa tista orodja kot zgoraj in še več. Kako se vlkopijo, ker sem vse poklikal in se ne prikaže.

Hvala :)

[D]emon ::

Tole v videu je SketchUp Pro, ki je placljiv. Mozno da zaradi tega. Drugace pa bi morale dodatne orodne vrstice biti nekje v menijih.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

#000000 ::

View / toolbars / klukca na large tool set

WaterBoy ::

Kak sem to spregledal mi pa tudi ni jasno. Hvala #000000 :)

Bandit90 ::

Si že zmodeliru? Lhka ti js zrišem, se ljubiteljsko ukvarjam s tem :)

RejZoR ::

Jezst sem si tud sobo zrisal v Sketchupu ko sem planiral menjavo pohištva, da sem imel boljšo predstavo kako bo izgledalo. In še če kamero premakneš v perspektivo pogleda iz prve osebe je sploh fajn.
Sicer ga ne uporabljam pogosto ampak takrat ko pa sem ga pa je bilo kul in dokaj enostavno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

soncek12 ::

Zdravo,

zanima me izdelava hiše v programu Blender. In sicer ali lahko izhajam iz kocke in jo potem samo s funkcijo Extrude povečujem? Ali moramo izhajati iz kocke, jo zožiti in delati posebej vse štiri stene hiše?

Hvala za odgovor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D modeliranje

Oddelek: Programska oprema
112038 (895) BivšiUser2
»

program za izris

Oddelek: Loža
122876 (2557) heero
»

Kako napravit 3D model oz. nek načrt hiške in ga zmanjšat za 20%

Oddelek: Pomoč in nasveti
132297 (2126) Lion29
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515076 (11403) Company
»

Kater program za rendriranje?

Oddelek: Programska oprema
51762 (1716) barbarpapa1

Več podobnih tem