» »

piskanje v ušesih

piskanje v ušesih

«
1
2

slo1998 ::

star sem 14 let in mi je začelo piskati v levem ušesu zaradi poka petarde.Kaj naj naredim?

St235 ::

a. nehaj pokat petarde
b. če ne mine do konca dneva pojdi k zdravniku.

RejZoR ::

Kje pa piše da jih je on metal? Jezst imam tinitus zarad enga bedaka, ki mi jo je vrgel pol metra od glave in je počila v zraku.

Naredit ne moreš popolnoma nič. Lahko se bo s časom zadeva zmanjšala, delno se boš privadil, ni pa nujno da bo povsem izginilo. K zdravniku hodit skor nima smisla, ker ne more nič naredit. Če bo tinitus ostal se boš moral psihično privadit nanj, torej, da ga boš podzavestno ignoriral. Lahko pa si pomagaš z vrtenjem glasbe na zelo nizki glasnosti, toliko, da ga prikriješ.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

To bo zginlo, men se je sprožila pištola na stelišču in nism mel slušalk na glavi, teden dni mi je piskalo pol je pa nehal, je pa precej podobna zadeva kot bi ti počla petarda pri glavi.

draciel ::

Kakšna petarda je bila in koliko oddaljena od tebe?

slo1998 ::

piratka (mokra) približno50 cm stran

einstein :P ::

nič, počakaj ene par dni, meni je tudi enkrat zvonilo kaka dva tedna, enkrat sem pa celo ugotovil, da CRT monitor piska. če ne mine po parih dneh, pa pojdi h dohtarju, čeprav on itak ne more pomagat pri tem. lahko pa se seveda tudi zgodi, da ti sploh ne neha piskati oz. se piskanje zmanjša šele čez nekaj mesecev. če si ti metal petarde, potem upam, da te je to izučilo in da boš pač nehal metat petarde. lahko si vesel, da ti ni počila v roki. sploh, če je kakšna cobra ali kaj podobnega, lahko brez problema oglušiš, če ti pa v roki poči, pa se lahko posloviš od roke. drugače pa, kaj pa 14 letnik, kot si ti dela s petardami? drugače so za tvojo starost še prepovedane, pa tudi ko boš starejši ti ne priporočam uporabe, ker se hitro lahko zgodi, da ti kakšna petarda, ki je zanič izdelana poči v roki.

pa veliko sreče, lp ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

ST-777 ::

@slo1998, na netu je nekdo napisal, da je s petardo eno osebo poškodoval tako, da ji je počil bobnič. Če gre tudi v tvojem primeru za počen bobnič, bi bilo dobro čim prej obiskati zdravnika.

Sith: "... sem jih sam izdeloval in prižigal. Dokler nisem nekoga poškodoval (počen bobnič)." http://chef.blog.siol.net/2009/12/28/pe...

einstein :P ::

@st-777

dvomim, da bi sploh še slišal s počenim bobničem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Če gre samo za manjšo poškodbo boš tinitus slišal samo v čisti tišini. Če je večja ti bo piskalo pri običajnem hrupu (podnevi v dnevni sobi). Če je poškodba zelo huda boš slišal tinitus tudi med tišjim pogovorom ali pri poslušanju zelo tihe glasbe. Če pa je izjemno huda poškodba sluha pa ti bo tako piskalo, da se ti bi verjetno že zmešalo. Naslednja stopnja pa je seveda da si gluh.

Ne vem pa kako rešijo primere ekstremnega tinitusa. A to operativno obdelajo slušni sistem, da ga eliminirajo (in s tem verjetno tudi sam sluh)?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

einstein :P ::

"Ne vem pa kako rešijo primere ekstremnega tinitusa."

žal se ne da.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kalko ::

Ena od teorij je, da piskanje sploh ne nastaja v ušesih, temveč v možganih. Če sem si prav zapomnil, naj bi šlo za to, da zaradi poškodbe uho možganom ne posreduje več določene frekvece zvočnega spektra, to frekvenco pa nato možgani nadomestijo z "umetno" generiranim zvokom - piskanjem.

RejZoR ::

Problem je, ker je to težko ocenit. Tinitus je običajno take frekvence, da je težko razločit iz katere smeri prihaja, sploh ker se dogaja znotraj ušesa in ne od zunaj. In ker se dogaja v samem ušesu ti nič ne pomaga, če si zatisneš ušesa, ker bo vbistvu še bolj izrazito, ker s tem zadušiš hrup od zunaj, ki ga drugače prikriva...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ST-777 ::

einstein :P je izjavil:

@st-777 dvomim, da bi sploh še slišal s počenim bobničem.
S poškodovanim bobničem pacient običajno sliši in včasih se bobnič sam zaceli.

V zvezi s perforacijo bobniča je zdravnik na med.over.net napisal tole: "... če lukna ni prevelika, lahko sam zaceli. Če vmes pride do vnetja, potem je ta možnost nekoliko manjša, vendar je še vedno možna, le da se mora vnetje prvo pozdraviti. Dokler je bobnič preluknan, je sluh slab, ker se zvok ne prevaja v celoti. Če se lukna ne zaceli, potem še vedno obstaja možnost, da se to operativno zapre." http://med.over.net/forum5/read.php?158...

Venum ::

Ali se sploh da nekako omilit tinitus (prosim, drugič uporabi manj strokovni izraz, da nebom rabu googlat :D ) s kako pravno podlago proti povzročitelju? Nekako ti je povzroču poškodbo, ki ti znižuje kvaliteto življenja..

St235 ::

Če pod omilitev tinitusa šteješ šelestnje EUR potem vsekakor.

Yacked2 ::

Jaz bi osebno šel k zdravniku. Ni nujno da bo lahko kaj naredil, ampak se bi bolje počutil
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

einstein :P ::

koliko db pa je potrebno, da ti poči bobnič? ker sem prebral, da imajo petarde kakih 150db in dvomim, da bi op-ju to preluknjalo bobnič, že zmogljivejši car audio sistemi imajo lahko nad 150db.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

tx-z ::

Čist tko na pamet, več kot minuto na 110dB ti lahko trajno poškoduje sluh, 130dB ti lahko že po parih sekundah.
tx-z

ST-777 ::

"Daljša izpostavljenost zvočnemu pritisku, ki presega 85 dB, lahko trajno poškoduje uho, te poškodbe pa povzročijo zvenenje v ušesih ali slušne okvare. Raven zvoka, ki presega 130 dB, je višja, kot lahko človeško uho varno vzdrži, in lahko povzroči resne bolečine in trajne poškodbe sluha."

Tabela glasnosti zvoka:
50 dB urad
60 dB veleblagovnica
90 dB podzemna železnica
120 dB pnevmatično kladivo (prag bolečine)
140 dB reaktivno letalo
175 dB rakete pri vzletu"
Vir: wikipedia.org


"Uho je zapleten organ in močni zvoki lahko poškodujejo njegove občutljive dele. Notranje uho je sestavljeno iz čutnih celic, ki spremenijo zvočno valovanje v živčne impulze, ki jih razumejo možgani.

Če so čutne celice izpostavljene zelo močnim zvokom, jih ti lahko poškodujejo ali celo uničijo. Ker se te celice ne morejo niti obnoviti niti pozdraviti, je lahko posledica poškodbe ali uničenja trajna izguba sluha." Vir: widex.si

einstein :P ::

khm, a potem je tale oglušela?

STAY OUT OF MY TERRITORY!

tx-z ::

Odvisn spet kako so merl. Decibele se meri 1meter stran od izvora. Je pa uho različno občutljivo na različne frekvence..
tx-z

einstein :P ::

ja saj, senzor se da na šipo. glede na to, da merijo profesionalno, bodo že vedeli kam dati db meter. v avtu pa je itak skoraj povsod enako, ker je vse utesnjeno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

tx-z ::

To majo najbrž sam neka pravila, da so povsod enaka; kar pa ne pomen da so pravilna.
Mal si poglej še osnov o zvoku...Recimo seštevanje virov zvoka, kakšna lestvica se uporablja za moč,...Npr. Če maš en zvočnik k ti igra s 100dB..Rad bi pa mel 120dB z isto močnim zvočnikom jih boš rabu kr 100 takih istih zvočnikov...Pač logaritmično se gleda; 50% od 100dB predstavlja okol 97dB...Tle more bit natančn definiran kako merš kaj,.. :P :) Ne vem pa kako to merjo pr avtih točn.
tx-z

einstein :P ::

ja verjetno ne morejo reči, da je 150db, če nebi res bilo ane?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

Predvsem pa je fora v tem, da imajo znotraj posameznih skupin (avtoakusitka, hrup v okolju, medicina) svoj "sistem" merjen. In kakorkoi so profiči v avtoakustiki in imajo preofsionalno merjenje imajo pač svoj sistem pravil, da je prmerljivo znotraj stroke. Nikakor pa tako izmerjenih dB ni možno posploševat na druga področja.

einstein :P ::

sploh glede na to, da se avti razpadajo pri takih zvočnikih ne dvomim, da je res taka glasnost.

@lakotnik29

ja ne vem, no. če bi za vsako stvar bila drugačna pravila testiranja, potem nebi mogel nič primerjat med sabo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Jap in točno zato NI možno stvari primerjat izven neke zaprte skupine. Znotraj avtoakustike tako lahko seveda primerjajo rezultate, če imajo enak sistem merjenja. Ne moreš pa tega potem posploševat na medicinske ugotovitve pri kateri jakosti lahko pride do poškodb sluha.

einstein :P ::

torej pri medicinskem merjenju pride do poškodb pri 130db@1m? v avtu imaš pa spl meter recimo glih 1m stran od zvočnikov in kaže 150db.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

slo1998 ::

kakšne pa so lahko posledice če poči petarda(piratka)60 cm od tebe ?

Rias Gremory ::

@slo1998
Probaj pa boš videl.

/sarcasm off
A misliš, da bo nekdo probal zate? ;((
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Oberyn ::

A se vam ne zdi, da malo pretiravate? Milijoni ljudi so bili izpostavljeni pokanju razno raznega orožja v neposredni bližini, pehotnega, topništva, eksplozije granat in bomb... Nisem še slišal, da bi vojaki množično ogluševali. Danes popoldne je verjetno več sto ljudi po svetu prislonilo AK47 k ramenu in spustilo rafal, menda niso vsi oglušeli?
Sam sem v vojski služil na topu, ki je izstrelil 33 granat v sekundi. Streljali smo z vadbenim in tudi bojnim strelivom, brez kakšne ušesne zaščite jasno, zvok je dobesedno bolel, pa nisem oglušel, ko sem tlačil 40 kilske nabojnike v ležišče.

Yacked2 ::

Saj ne oglušiš takoj. Samo % se ti poslabša sluh
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Avenger ::

Venum je izjavil:

Ali se sploh da nekako omilit tinitus (prosim, drugič uporabi manj strokovni izraz, da nebom rabu googlat :D )


Ja, bognedaj, da bi si celo kaj prebral o tinitusu, kar je točno to kar imaš.

Glasnost piskanja od preglasnega zvoka sčasoma mine, vendar ne popolnoma, del tega ti bo ostal za zmeraj - welcome to the club - ampak od ene petarde kmalu najbrž ne boš več zaznal tinitusa. Naj te pomirim, da ima to ogromno mladih in še več starejših, ki na raznih žurkah stojijo (ali so stali) preblizu in predolgo izvoru hrupa, zahvalijo pa se lahko splošnemu trendu, da mora biti v klubih in podobnem, glasba tako naglas, da fizično vibriraš in moraš z živalskim dretjem šarmirat prisotne bejbe.

Mimogrede, v klubih glasnost zlahka doseže 110 dB, kar je ob daljšem poslušanju resno škodljivo, ko se zaveš posledic, je pa že prepozno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tx-z ::

A se vam ne zdi, da malo pretiravate? Milijoni ljudi so bili izpostavljeni pokanju razno raznega orožja v neposredni bližini, pehotnega, topništva, eksplozije granat in bomb... Nisem še slišal, da bi vojaki množično ogluševali.


Eno je spet kratek glasen udar, drugo pa konstantna glasnost. Če boš ti pri reaktivcu stal 1 minuto boš zihr oglušel; medtem ko pou metra stran od piratke ne boš, pa sta mogoče isto glasna v tistm trenutku. Je pa spet neka meja kle, kjer boš oglušel tut pr zlo kratkem izpostavljanju.
tx-z

RejZoR ::

Avenger je izjavil:

Venum je izjavil:

Ali se sploh da nekako omilit tinitus (prosim, drugič uporabi manj strokovni izraz, da nebom rabu googlat :D )


Ja, bognedaj, da bi si celo kaj prebral o tinitusu, kar je točno to kar imaš.

Glasnost piskanja od preglasnega zvoka sčasoma mine, vendar ne popolnoma, del tega ti bo ostal za zmeraj - welcome to the club - ampak od ene petarde kmalu najbrž ne boš več zaznal tinitusa. Naj te pomirim, da ima to ogromno mladih in še več starejših, ki na raznih žurkah stojijo (ali so stali) preblizu in predolgo izvoru hrupa, zahvalijo pa se lahko splošnemu trendu, da mora biti v klubih in podobnem, glasba tako naglas, da fizično vibriraš in moraš z živalskim dretjem šarmirat prisotne bejbe.

Mimogrede, v klubih glasnost zlahka doseže 110 dB, kar je ob daljšem poslušanju resno škodljivo, ko se zaveš posledic, je pa že prepozno.


Zato pa ne hodim po klubih pa naj zveni še tko glupo. Že če grem v lokal na kavo in se muzika dere, da se še pogovarjat ne moreš človeško, tja ne bom šel nikol več...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

einstein :P je izjavil:

torej pri medicinskem merjenju pride do poškodb pri 130db@1m? v avtu imaš pa spl meter recimo glih 1m stran od zvočnikov in kaže 150db.


Nope, ker ušesa niso digitalni organ, kjer bi imel funkcije slišiš - ne slišiš. Pride pa do postopnih poškodb od nadležnega piska, do slabšega sluha itd... Ravno tako so posledice hrupa odvisne od frekvence le tega in predvsem posameznika. Enako kot si pri enakem padcu ne bodo vsi ljudje enako poškodovali.

Tako je nemogoče zapisat točno številko dB kjer bo prišlo do poškodbe, kakor tudi ne kakšne bodo poškodbe na posamezniku.

V medicini so tako okvirne meje:
80dB - kronična okvara sluha zaradi dogotrajne izpostavljenosti (hrupno okolje)
120dB - akutna poškodba ali poškodba bobniča/srednejga ušesa... ob nekaj minutni nenadni izpostavljenosti
130dB - akutna poškodba ali poškodba bobniča/srednejga ušesa... v nakaj trenutkih ob nenadni izpostavljenosti

Samo spet, to so okvirne smernice, ker nek posmeznik lahko poškodbe doživi že pri nižji glasnosti, med tem ko nekoga višja ne poškoduje. Velika večina pa pade v to kategorijo.

Nebuloze o JLA pa pustimo na strani, ker dandanes vojska redno uporablja zaščito sluha tako v obliki čepkov kot v obliki aktivnih slušalk. In ja vsak, ki dnevno sproži par rafalov iz kalašnikovega brez zaščite, bo na slej kot prej utrpel okvaro sluha.

Vajenc ::

Nebuloze o JLA pa pustimo na strani, ker dandanes vojska redno uporablja zaščito sluha tako v obliki čepkov kot v obliki aktivnih slušalk. In ja vsak, ki dnevno sproži par rafalov iz kalašnikovega brez zaščite, bo na slej kot prej utrpel okvaro sluha.

Ti si en nebuloznik ... Možakar ti je povedal, da so streljali granate brez zaščite in zaradi tega niso oglušeli, ti pa še vedno po knjigi. Očitno je zelo odvisno od človeka. Nekomu še en teden piska po glasnem koncertu, nekomu pa niti granate ne zmotijo sluha.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

St235 ::

40 let nazaj so tudi azbest ugrajevali vsepovsod, pa zato ni škodljiv, ker niso vsi po vrsti zobleli?

Daj preberi si kaj: http://www.hearinglossweb.com/Medical/C... preden se pametnega delaš.

In še enkrat SLUH ni DIGITALEN, ker pomeni, da vsaka poškodba še ne pomeni da oglušiš. Se pa to pozna na kvaliteti sluha, tkao pri zaznavanju jakosti, kot pri zazanavanju frekvenc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

einstein :P ::

azbest sploh ni strupen, samo tako majhni delci, kot so tisti od azbesta, pač zdražijo pljuča in to se pač ne konča dobro.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

No shit scherlock, a kje trdim, da je azbest strupen? Dajmo vsaj na pol ostat on topic.

Logika vajenca je: ker niso vsi pomrli v 15 minutah, ko so slišal za azbest potem ni škodljiv? Oziroma, ker en posameznik trdi, da ni oglušel, ko je streljal z topom, torej ni moglo prit do okvare sluha in so te medicinske ocene škodljivosti popolnoma brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

einstein :P ::

@lakotnik

cool down dude ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Azbest je karcenogen, kar je razlika od strupenosti kot take, če gremo v detajle.

Tud morate razumet, da je pri strelnem orožju največji hrup pred samo cevjo kjer pa večina ne stoji. Zvok je dokaj direkcionalna zadeva in se najbolj širi v smer kamor ga usmeriš. Sicer bo šel tud na druge strani ampak v bistveno manjši meri. Del se ga prenaša preko samega ohišja ampak sam pok pa povzroči ekspanzija plinov, ki grejo nato ven iz same cevi strelnega orožja. Zato strelno orožje z dušilcem ni tako glasno, ker se izpust plinov iz cevi od eksplozije upočasni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

jap, zato na primer pride do tega, da je sicer pok iz jurišne puške tam okol 150dB vendar je zadeva sumerjena stran od strelca in je dejanska obremenitev ušesa precej manjša (zato sem zgoraj poskusil dopovedat, da profesionalne meritve v avtoakustiki niso najbolj relavantne sploh kadar govorimo o poku). Še vedno pa gre za obremenitev slušnega organa in predvsem skozi daljši čas (ali pa nepravilni uporabi) pride do okvar sluha. Zato se precej dela na aktivnih slušalkah, ki blokirajo samo določene frekvence ali samo določeno jakost zvoka. V okoljih kjer so ambientalni zvoki irelavantni pa so slušalke tako ali tako že leta obvezna oprema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

Pri avtih je problem da gre za majhen zaprt prostor in se ves pritisk, ki se ustvarja ujet v majhnem prostoru. Če bi isti audio sistem postavil izven avta bi bila meritev povsem drugačna.

Drugače pa sem enkrat nekje ujel (se mi zdi), da naj bi pri močnih pokih pomagalo, če imaš pred (in med pokom) odprta usta, nekaj z izenačitvijo pritiska iz obeh strani slušnega sistema. Lahko da se motim ampak mislim da je bilo okoli tega. Nekaj podobnega kot nastane če pri subwooferju z roko neprodušno oz delno prekriješ air port in ga bo čist zamorilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

ja, sem bral nekaj podobnega. Ampak je to vezano na pritisk, ki ga ustvarja zvok in ne neposredno na glasost, če sem prav razumel. Fora je v tem, da pri odprtih ustih je prosta evstahijeva cevka in se izenači pritisk in zato manj obremeni bobnič. Nima pa to vpliva na ostale dele slušnega parata. Tako, da to je mogoče koristno pri večjih eksplozija, nikakor pa ne pri poku petard, pušk itd.

Nisem pa našel konkretnega vira ali je sploh kakšna korist od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

wini ::

Sem pred leti imel v avtu kar glasno avtoakustiko.
Na meritvi je pokazalo 142db max (meritev izgleda tako da imaš 30 sekund, če se še dobro spomnim da dosežeš max glasnost)
Se pravi da je par trenutkov doseglo tako visoke decibele.
Ko sem avto razbil (poledica) sem tudi vso opremo prodal. Moram priznat da nekaj mesecev po tem nisem ravno dobro slišal.
S časom se je stanje izboljšalo na normalno (nimam nobenih posledic da bi kaj slabše slišal trenutno).
Problem nastane da s časom se navadiš na tako glasnost in bi občasno še kar višal glasnost :)
Kot zanimivost ... med vožnjo ni šans da bi poslušal muziko na full power, ker je mi je začelo tolk trest trepalnice da mi je solzilo oči.

Glede različnih meritev pa lahko rečem samo to:
1db je 1db
meritve v avtu se dela tako da se da senzor na sredino avta (recimo da je cca 1m oddaljenost od zvočnikov)

Vajenc ::

wini> S časom se je stanje izboljšalo na normalno (nimam nobenih posledic da bi kaj slabše slišal trenutno).

Ja kako, če je pa Lakotnik prebral, da bi moral biti na pol gluh ;) Pa celotna publika na koncertih kjer se špila na ~ 140dB ravnotako. Hudič s to teorijo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

RejZoR ::

St235 je izjavil:

ja, sem bral nekaj podobnega. Ampak je to vezano na pritisk, ki ga ustvarja zvok in ne neposredno na glasost, če sem prav razumel. Fora je v tem, da pri odprtih ustih je prosta evstahijeva cevka in se izenači pritisk in zato manj obremeni bobnič. Nima pa to vpliva na ostale dele slušnega parata. Tako, da to je mogoče koristno pri večjih eksplozija, nikakor pa ne pri poku petard, pušk itd.

Nisem pa našel konkretnega vira ali je sploh kakšna korist od tega.


Jah, sej večja glasnost pomeni večji zračni pritisk (air pressure). Ker zvok je dejansko samo valovanje zraka...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Vajenc je izjavil:

wini> S časom se je stanje izboljšalo na normalno (nimam nobenih posledic da bi kaj slabše slišal trenutno).

Ja kako, če je pa Lakotnik prebral, da bi moral biti na pol gluh ;) Pa celotna publika na koncertih kjer se špila na ~ 140dB ravnotako. Hudič s to teorijo.


Normalno, ker imamo klinično meritev, da je njegov sluh 100% tako kot je bil preden je bil dalj časa izpostalvjen zvoku. Če pa bi bil celo pismen bi pa naprej prebral, da je sam povdaril, da je 140 dB meritev na tekmovanju, ki je NI uporablja v sakodnevno. Dosti bolj verjetno je da je bila kostantna glasnot okol 100db, kar povzroča poškodbe na daljši čas.

RejZoR je izjavil:

St235 je izjavil:

ja, sem bral nekaj podobnega. Ampak je to vezano na pritisk, ki ga ustvarja zvok in ne neposredno na glasost, če sem prav razumel. Fora je v tem, da pri odprtih ustih je prosta evstahijeva cevka in se izenači pritisk in zato manj obremeni bobnič. Nima pa to vpliva na ostale dele slušnega parata. Tako, da to je mogoče koristno pri večjih eksplozija, nikakor pa ne pri poku petard, pušk itd.

Nisem pa našel konkretnega vira ali je sploh kakšna korist od tega.


Jah, sej večja glasnost pomeni večji zračni pritisk (air pressure). Ker zvok je dejansko samo valovanje zraka...

jap, hotel sem predvsem povdarit, da to z odprtimi usti vpliva bolj kot ne samo na bobnič. Poškodbe sluha pa so lahko tudi drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12440459 (13818) krepki
»

Tinnitus

Oddelek: Loža
398859 (7560) [D]emon
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476798 (4449) scipascapa

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169470 (51236) dzinks63
»

woofer vs nizkotonec

Oddelek: Zvok in slika
164241 (3888) BluPhenix

Več podobnih tem