» »

zaspanost, neenergičnost...kava itd..

zaspanost, neenergičnost...kava itd..

1
2
»

diler515 ::

@imagodei
kolkor vem pri nas ne moreš dobit adderala (oziroma kakaršnih koli amfetaminov) na recept, samo metilfenidat

drugač se bi splačalo pogledat še testosteron, od nizkega testosterona se tudi lahko počutiš utrujeno..... samo je problem v tem, da tudi če imaš nizkega boš teško dobil recept od zdravnika ker se za normalno šteje ogromno območje in če si nekje v njem (pa tudi če si čisto na spodnji meji ki je normalna samo za kakega 90 letnika) ni šans da dobiš recept (dejansko je optimalno nekje na vrhu normalnega, ampak žal ti dvigovat iz dna normalnega na vrh normalnega pri nas ne bo šel noben zdravnik)....

Telbanc ::

Živahna punca, ja, men zmerej pomaga.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

perhavec ::

Sem glih na Modafinilu. 2 Uri sta minili, vse mi je ful zanimivo, energije (za učenje) imam polno, skoncentriran sem samo na učenje drugo me nič ne moti. 4€ je 1 tableta na črno seveda, vzel sem pa polovico. Zanima me če je to to ali še bo močneje prijela. Je pa ful zanimiva in kot oseba ki se v življenju ni učila dlje kot 1 uro jo priporočam za vse ki imate kake zajebane izpite in se nemorete skup spravit učit, za vse ostalo- žurke, zadet, zdrogiran se vam ne splača, rajsi en e pol vzamte. lp, grem se učit.

Rias Gremory ::

v življenju ni učila dlje kot 1 uro

Če se ne moreš učiti 1 uro skupaj je ali napačen pristop ali pa pomanjkanje discipline.
In tudi ni nujno, da se učiš 1 uro skupaj. Lahko probaš Pomodoro Technique @ Wikipedia na primer.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

perhavec ::

Definitivn pomanjkanje discipline ze celo življenje ampak sem pred najbolj pomembnim izpitom letos in mi ni vseeno. Za dodaten boost pa se ta modafinil. Zgleda zanimiva metoda, bom probal ko popusti. Hvala

Rias Gremory ::

Pa tole se tudi splača prebrati: Spaced repetition
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Wolfman ::

Zivijo,
tudi sam imam precej podoben problem. Cez dan se tezko skoncentriram, vcasih pozabim kaj sem ravnokar prebral, tezko razmisljam, ko pride kaj kompleksnejsega za sprogramirat se veckrat kar ustavi, ceprav vem, da sem sposoben problem resiti.
Kar se ucenja tice je najveckrat isto, ampak zanimivo je to, da je isti problem tudi pri stvareh, ki bi se jih rad (zase) naucil, ali pa naprimer pri navadnem branju (zanimive) knjige. V osnovni soli sem ves cas bral in ni bilo nobenih tezav. Zacelo se je nekje proti koncu OS, mogoce zacetek srednje sole. Bil sem pri zdravniku, krvna slika je ok (hemoglobina dovolj), tezav s scitnico ni. Spat hodim vsak dan med 10:30 in 11:00 in vstajam okrog 7:30 (tudi ce ne zvoni budilka se avtomatsko zbudim ob tej uri). Opazil sem, da ce grem direkt v sluzbo (torej recimo da sem pol ure na svetlem), je malo boljse. Ce pridem iz sluzbe domov in se poskusim uciti gre lazje, kot ce bi bil ves dan doma in se ucil.
Kave ne pijem, prehrana mislim da je ok (zadnje case jem recimo solato, ki je prej leta nisem maral), vode spijem ogromno (celo prevec), gibam se dovolj, ampak tudi cez vikend, ko grem recimo v hribe je isti problem (pa se gibam ves dan). Razmisljam, da bi zamenjal lezisce, ampak sem ze veckrat spal na razlicnih leziscih in ni nic pomagalo. Ce hocem vec spati gre samo za polezavanje in se zbudim se bolj utrujen in vse me boli, tako da to ni resitev.
Edina vecja tezava ki jo vidim je, da zjutraj ne jem zajtrka (do kaksno uro po tem ko vstanem mi sploh ne gre za jesti, potem je pa ze kmalu kosilo). Tudi ce ne grem v sluzbo in sem doma, potem nekje med 9:30 in 10 nekaj pojem, a je se vedno isto.
Sluzba ni stresna, drugih stresnih dogodkov tudi ne vidim, ampak baje da to sami ne opazimo. Po kosilu najbolj ocitno pade koncentracija :)

Ocitno nisem edini :D

Blop ::

Wolfman< priporočam, da si greš brezplačno izmerit vitaminsko mineralni status.Z iglo ti na različnih predelih telesa izmeri količino vitaminov in mineralov. Vem, zveni kot reklama, lari-fari, oz. si s tem delajo reklamo. Vendar, meni in petim ljudem pred mano je točno povedala kake zdravstvene probleme imamo oz. kake tablete že jemljemo in nam napisala na list česa vse nam primanjkuje. Na podlagi tega, sem si nekoliko prilagodila jedilnik.

Wolfman ::

Blop, hvala. Ce kaj pomaga je vseeno ali je reklama ali ni.

pero12 ::

Redko so utrujenosti pogojene s pomanjkanjem določenih vitaminov ali hormonskih neravnovesij. Pri večini so bolj umske narave, torej v glavi.

PS: Za energijo čez dan pri os. zdr. lahko dobite Bupropion bp, to je AD. :)

imagodei ::

Blop je izjavil:

Wolfman< priporočam, da si greš brezplačno izmerit vitaminsko mineralni status.Z iglo ti na različnih predelih telesa izmeri količino vitaminov in mineralov. Vem, zveni kot reklama, lari-fari, oz. si s tem delajo reklamo. Vendar, meni in petim ljudem pred mano je točno povedala kake zdravstvene probleme imamo oz. kake tablete že jemljemo in nam napisala na list česa vse nam primanjkuje. Na podlagi tega, sem si nekoliko prilagodila jedilnik.

Bul šit. Nategancija.
- Hoc est qui sumus -

Blop ::

pero12 je izjavil:

Redko so utrujenosti pogojene s pomanjkanjem določenih vitaminov ali hormonskih neravnovesij. Pri večini so bolj umske narave, torej v glavi.

Običajno niso vzrok, pač pa posledica. in, če vzroka (premalo spanca, stres, itd.) ne moreš takoj odpraviti, lahko malo po ovinkih pomagaš telesu da lažje prenaša, kar mu je naloženo. Sicer sem imela bol v mislih pomanjkanje mineralov (mg, cink, jod, itd.). Telo treba gledat kot celoto in vse je med sabo povezano.

Se pa strinjam, da so pri večini vitaminska in mineralna pomanjkanja bol umske narave-marketing nam je dobro opral možgane.

imagodei ::

Še enkrat bom povedal: pri današnji dostoponosti raznolike hrane, če le ne prakticiraš kakšne bolestne skrajne veganske diete, ne moreš trpeti pomanjkanja vitaminov in mineralov.

Če sumiš, da vseeno trpiš za pomanjkanjem vitaminov in mineralov, kupiš Cedevito, Donat in jodirano sol. Če še ne zadostuje, kupiš šumeče multivitaminske in mineralne tablete. Garantirano lahko fašeš hipervitaminoze oziroma se predoziraš z minerali.

Da bi pa iz tega delal znanost in jemal vzorce tkiv, je pa totalni bulšit.
- Hoc est qui sumus -

Blop ::

imagodei je izjavil:

Še enkrat bom povedal: pri današnji dostoponosti raznolike hrane, če le ne prakticiraš kakšne bolestne skrajne veganske diete, ne moreš trpeti pomanjkanja vitaminov in mineralov.

Če sumiš, da vseeno trpiš za pomanjkanjem vitaminov in mineralov, kupiš Cedevito, Donat in jodirano sol. Če še ne zadostuje, kupiš šumeče multivitaminske in mineralne tablete. Garantirano lahko fašeš hipervitaminoze oziroma se predoziraš z minerali.

Da bi pa iz tega delal znanost in jemal vzorce tkiv, je pa totalni bulšit.

Sem mal nerodno napisala. Ne vzamejo ti vzorca tkiva, sam z neko, na pogled kovinasto iglo ti neki izmeri na različnih predelih telesa. Najbrž prevodnost? nevem.

Vitaminov in mineralov običajno manjka ob kekih hujšin takih in drugačnih naporih, bolezenskih stanjih, tabletih, itd. Pa seveda ljudem ki se čez noč spustijo v kake posebne diete in veganstva, itd.

imagodei ::

Blop je izjavil:

Sem mal nerodno napisala. Ne vzamejo ti vzorca tkiva, sam z neko, na pogled kovinasto iglo ti neki izmeri na različnih predelih telesa. Najbrž prevodnost? nevem.

Ne vzet preveč osebno, ampak: <tomejto> - <tomato>.

Kronično pomanjkanje vitaminov oziroma hipovitaminozo ti diagnosticira klasična medicina na podlagi simptomov in laboratorijskih testov. Noben hokus-pokus Solgar.si bezplatna mjerjenja ali bioresonanca ali bioenergetiki. Sodobna medicina, laboratorij.

Če meniš, da gre za prehodno, blažjo obliko, sem že tudi napisal rešitev: Cedevita, Donat, jodirana sol. Ali ti ta kombinacija pomaga ali ne, je tako preprosto ugotovit, da ne rabiš plačevat nekim nategunom, ki slikajo auro in merijo prevodnost tkiv. Enostavno 14 dni piješ Cedevito in Donat, hrano pa soliš z jodirano soljo.

V resnici je še lažje in še bolj varno: kupiš si sadje in zelenjavo in si vsak dan pripraviš en smoothie. Pa pri obrokih ješ zeleno solato, paradižnik, motovilec, radič, zelje...
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

Ta fama z vitamini in vitaminski dodatki je že rahlo utrujajoča. Če ima danes človek samo približno urejeno in uravnoteženo prehrano, je dnevnim potrebam po vitaminih in mineralih zadovoljeno. Če se gre človek kakšne diete ali ekstremistične oblike prehranjevanja ala veganstvo, presnojedstvo ipd, potem ne rečem, da pomisliš tudi na neravnovesje vitaminov in mineralov. No, to ni nič takega, česar ne bi rešila 1-2 kozarca Cedevite na dan.

Problemi so bolj verjetno povezani s kroničnim pomanjkanjem spanja, kroničnim stresom, spalno apneo, kombinacije premalo športne aktivnosti, napačnega prehranjevanja ter previsoke telesne teže, ali pa so posledica endokrinoloških težav (beri: testosteron, ščitnica...). Ali pa so enostavno posledica današnjega življenjskega sloga, o katerem je govoril že nekdo pred mano. Preveč vsega, prehiter tempo, v službi smo po 10 ur, spremljati je treba 15 serij, sodelovati na 3 forumih, vedeti vse o zadnjih tehnoloških novostih, političnih igricah, gospodarstvu, spremljati 100 ljudi na tweeterju, 20 kanalov na YouTube, tu je še poklicna izgorelost... Ob enem je treba živeti družinsko življenje, pa mogoče, če uspe še 1x ali celo 2x na teden na rekreacijo.

Ja, kronična neprespanost in utrujenost je IMHO kar na prvem mestu na listi potencialnih kandidatov. Takoj nato sledi stres.


Smesno, da tvojih trditev raziskave ne potrjujejo. Taki takozvani strokovnjaki, kot si ti, kvecjemu skodijo ostalim.

Tvoj priporocilo cedevite pa tudi pove veliko o tvoji kredibilnosti.

Although severe zinc deficiency is considered rare, mild-to-moderate zinc deficiency is likely prevalent throughout theworld today (Sandstead 1991).
http://www.who.int/publications/cra/cha...

Vitamin B-12 deficiency and depletion are common in wealthier countries, particularly among the elderly, and are most prevalent in poorer populations around the world. This prevalence was underestimated in the past for several reasons, including the erroneous belief that deficiency is unlikely except in strict vegetarians or patients with pernicious anemia, and that it usually takes ≈20 y for stores of the vitamin to become depleted. This article reviews the prevalence of deficiency and its underlying causes, which is relevant to assessing the potential benefits of fortifying flour with this vitamin.
http://ajcn.nutrition.org/content/89/2/...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1518...
http://www.who.int/nutrition/publicatio...
http://www.ars.usda.gov/is/pr/2000/0008...

A study in the year 2000 indicates that B12 deficiency is far more widespread than formerly believed. The study found that 39 percent of studied group of 3,000 had low values.[28] This Tufts University study used the B12 concentration 258 pmol/l (= 350 pg/mL) as a criterion of "low level". However, recent research[53] has found that B12 deficiency may occur at a much higher B12 concentration (500–600 pg/mL). Against this background, there are reasons to believe that B12 deficiency is present in a far greater proportion of the population than 39% as reported by Tufts University.
Wikipedia.

Pa pustimo, da je biokemija nasega telesa zapletena in da dolocene stvari lahko vplivajo na druge. Pomankanje necesa, privede do pomankanja cesa drugega, itd. Bolezni, genetske predispozicije, slabe prehrambene navade (ki se jih oseba lahko sploh ne zaveda in samo najvecji idot trdi, da je kvalitetna in raznolika prehrana samoumevna), vedno vecjega pomena industrisjko predelane hrane, pomena izvora hrane, ker ce dolocenih elementov primankuje v nekem okolju, jih tudi tam pridelana hrana ne bo cudezno iz nic potegnila.

Torej, jst lahko svoej trditve podprem z viri, ki so malce bolj kredibilni, kot tvoje vehementno, in s kretenskimi nasveti popolnoma diskreditirano, mnenje. Hvala.

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

Blop je izjavil:

Sem mal nerodno napisala. Ne vzamejo ti vzorca tkiva, sam z neko, na pogled kovinasto iglo ti neki izmeri na različnih predelih telesa. Najbrž prevodnost? nevem.

Ne vzet preveč osebno, ampak: <tomejto> - <tomato>.

Kronično pomanjkanje vitaminov oziroma hipovitaminozo ti diagnosticira klasična medicina na podlagi simptomov in laboratorijskih testov. Noben hokus-pokus Solgar.si bezplatna mjerjenja ali bioresonanca ali bioenergetiki. Sodobna medicina, laboratorij.

Če meniš, da gre za prehodno, blažjo obliko, sem že tudi napisal rešitev: Cedevita, Donat, jodirana sol. Ali ti ta kombinacija pomaga ali ne, je tako preprosto ugotovit, da ne rabiš plačevat nekim nategunom, ki slikajo auro in merijo prevodnost tkiv. Enostavno 14 dni piješ Cedevito in Donat, hrano pa soliš z jodirano soljo.

V resnici je še lažje in še bolj varno: kupiš si sadje in zelenjavo in si vsak dan pripraviš en smoothie. Pa pri obrokih ješ zeleno solato, paradižnik, motovilec, radič, zelje...


Res je škoda denarja za šarlatane. Bioresonance in vse podobno nategovanje bi bilo treba prepovedati.

Da ti klasična medicina lahko zagotovi enolični in zanesljiv odgovor pa kaže na nepoznavanje problematike. Kljub temu pa je to najboljše, kar je na voljo.

Uravnotežena prehrana je brez dvoma pomembna. Žal pa je samo utvara, da vedno zadostuje. V primeru, da si si pridelal večjo pomankanje, boš potreboval kaj več, kot le izboljšano prehrano. Če je pomankanje posledica bolezni, potem bo ta pristop tudi brez dvoma spodletel,...
Sam sem fasal parazite, ki so privedli do pomankanja določenih vitaminov. Moj nesposobni zdravnik je bil glih tolk pameten, kot Imagodei in seveda je trdil, da je nemogoče, da bi imel pomankanje vitaminov v Evropi, ce nisem vegan. Hvalabogu sem priporočilo za testiranje dobil pri drugem zdravniku. Je cisto vseeno ali je tvoj primer redek ali ne. Dejstvo je, da je to samo en izmed moznih vzrokov.
V mojem primeru je bilo potrebno zdravljenje parazitov in pozneje tudi suplementacija dolocenih vitaminov, ki so naredili obcutno spremembno v pocutju. Se dobro, da nisem obupal ob istih debilizmih, ki sem jih slisal ponovno od imodogei in pripeljal stvar do konca.

Blop ::

imagodei je izjavil:

Blop je izjavil:

Sem mal nerodno napisala. Ne vzamejo ti vzorca tkiva, sam z neko, na pogled kovinasto iglo ti neki izmeri na različnih predelih telesa. Najbrž prevodnost? nevem.

Ne vzet preveč osebno, ampak: <tomejto> - <tomato>.

Kronično pomanjkanje vitaminov oziroma hipovitaminozo ti diagnosticira klasična medicina na podlagi simptomov in laboratorijskih testov. Noben hokus-pokus Solgar.si bezplatna mjerjenja ali bioresonanca ali bioenergetiki. Sodobna medicina, laboratorij.

Če meniš, da gre za prehodno, blažjo obliko, sem že tudi napisal rešitev: Cedevita, Donat, jodirana sol. Ali ti ta kombinacija pomaga ali ne, je tako preprosto ugotovit, da ne rabiš plačevat nekim nategunom, ki slikajo auro in merijo prevodnost tkiv. Enostavno 14 dni piješ Cedevito in Donat, hrano pa soliš z jodirano soljo.

V resnici je še lažje in še bolj varno: kupiš si sadje in zelenjavo in si vsak dan pripraviš en smoothie. Pa pri obrokih ješ zeleno solato, paradižnik, motovilec, radič, zelje...

Pa sem napisala da je zaston in meritve običajno opravljajo v lekarnah in ne v svojih hokus-pokus prostorih. Nihče nikogar v nič ne sili in jaz sem na podlagi teh meritev samo prilagodila jedilnik. Pudarijo pa tudi, da če kupiš te njihove tablete, da je dovolj mesec dni jemanja-pa še to ne vsak dan, da si mal popraviš tist česar ti v telesu res manjka.

In še enkrat, meni so samo potrdili del diagnoze zdravnikov. In zdravnikom, po vseh možnih raziskavah in na koncu tabletih, ki so pomagali, verjamem.

Ko imaš enkrat sesut imunski sistem ali druge specifične zdravstvene probleme, so stvari precej bol zakomplicirane, kot, gremo kupit mal več sadja in zelenjavce. Poleg tega so pomembne še kombinacije različnih hranil, itd.

tikitoki ::

Blop je izjavil:

imagodei je izjavil:

Blop je izjavil:

Sem mal nerodno napisala. Ne vzamejo ti vzorca tkiva, sam z neko, na pogled kovinasto iglo ti neki izmeri na različnih predelih telesa. Najbrž prevodnost? nevem.

Ne vzet preveč osebno, ampak: <tomejto> - <tomato>.

Kronično pomanjkanje vitaminov oziroma hipovitaminozo ti diagnosticira klasična medicina na podlagi simptomov in laboratorijskih testov. Noben hokus-pokus Solgar.si bezplatna mjerjenja ali bioresonanca ali bioenergetiki. Sodobna medicina, laboratorij.

Če meniš, da gre za prehodno, blažjo obliko, sem že tudi napisal rešitev: Cedevita, Donat, jodirana sol. Ali ti ta kombinacija pomaga ali ne, je tako preprosto ugotovit, da ne rabiš plačevat nekim nategunom, ki slikajo auro in merijo prevodnost tkiv. Enostavno 14 dni piješ Cedevito in Donat, hrano pa soliš z jodirano soljo.

V resnici je še lažje in še bolj varno: kupiš si sadje in zelenjavo in si vsak dan pripraviš en smoothie. Pa pri obrokih ješ zeleno solato, paradižnik, motovilec, radič, zelje...

Pa sem napisala da je zaston in meritve običajno opravljajo v lekarnah in ne v svojih hokus-pokus prostorih. Nihče nikogar v nič ne sili in jaz sem na podlagi teh meritev samo prilagodila jedilnik. Pudarijo pa tudi, da če kupiš te njihove tablete, da je dovolj mesec dni jemanja-pa še to ne vsak dan, da si mal popraviš tist česar ti v telesu res manjka.

In še enkrat, meni so samo potrdili del diagnoze zdravnikov. In zdravnikom, po vseh možnih raziskavah in na koncu tabletih, ki so pomagali, verjamem.

Ko imaš enkrat sesut imunski sistem ali druge specifične zdravstvene probleme, so stvari precej bol zakomplicirane, kot, gremo kupit mal več sadja in zelenjavce. Poleg tega so pomembne še kombinacije različnih hranil, itd.


Sem videl v Lekarni reklamo za to testiranje, ki ga omenjas ali pa vsaj nekaj zelo podobnega.
Za stos sem sem. Edino, kar je nasla, je bil okvarjen vid, zelo tezko opazno ob ocalih. In se nekaj drugega, kar je razbrala iz mojih odgovorov. Brez dvoma je to nateg.

To, da prodajajo v lekarni ni zal nobeno zagotovilo. Prodajajo tudi homeopatske izdekle. To je navadno šarlatanstvo in mislim, da so omenjene meritve tudi.

siddharta42 ::

Se priporočam za kakšne izkušnje glede nakupa in uporabe modafinila ali racetamov na ZS.

imagodei ::

Al pa če kar semle napišete svoje izkušnje? Debatirat o zdravilih še ni prepovedano, četudi gre morebiti za kontrolirane substance. In če se ne motim, če najdete v EU legalno spletno lekarno, ki ne zahteva recepta za izdajo zdravila, od tam tudi ni prepovedano naročit.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

tikitoki je izjavil:

Smesno, da tvojih trditev raziskave ne potrjujejo. Taki takozvani strokovnjaki, kot si ti, kvecjemu skodijo ostalim.

Odgovor tegale nepismenega nevzgojenca, ki izjave trga iz konteksta in pretepa slamnate može, sem pa do danes čisto spregledal. Vsekakor moram odgovorit, čeprav avtorjev izbran besednjak krepko odbija.

Katerih mojih trditev raziskave ne podpirajo?

tikitoki je izjavil:

Tvoj priporocilo cedevite pa tudi pove veliko o tvoji kredibilnosti.

Res? Glede na to, da si izrecno zapisal, da ti svoje izjave podpiraš z viri, sem večkrat pregledal tvoje sporočilo - žal kakšnega vira na to, da bi bila Cedevita strupena ali kako drugače škodljiva/neučinkovita, nisem našel. Najbrž gre za pomoto in vir pričakujem v naslednjem sporočilu.

tikitoki je izjavil:

Although severe zinc deficiency is considered rare, mild-to-moderate zinc deficiency is likely prevalent throughout theworld today (Sandstead 1991).
http://www.who.int/publications/cra/cha...

Vitamin B-12 deficiency and depletion are common in wealthier countries, particularly among the elderly, and are most prevalent in poorer populations around the world. This prevalence was underestimated in the past for several reasons, including the erroneous belief that deficiency is unlikely except in strict vegetarians or patients with pernicious anemia, and that it usually takes ≈20 y for stores of the vitamin to become depleted. This article reviews the prevalence of deficiency and its underlying causes, which is relevant to assessing the potential benefits of fortifying flour with this vitamin.
http://ajcn.nutrition.org/content/89/2/...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1518...
http://www.who.int/nutrition/publicatio...
http://www.ars.usda.gov/is/pr/2000/0008...

A study in the year 2000 indicates that B12 deficiency is far more widespread than formerly believed. The study found that 39 percent of studied group of 3,000 had low values.[28] This Tufts University study used the B12 concentration 258 pmol/l (= 350 pg/mL) as a criterion of "low level". However, recent research[53] has found that B12 deficiency may occur at a much higher B12 concentration (500–600 pg/mL). Against this background, there are reasons to believe that B12 deficiency is present in a far greater proportion of the population than 39% as reported by Tufts University.
Wikipedia.

Najprej: hvala za podatke. Problem je dejansko še bolj pereč, kot sem mislil. Še vedno pa mi ni jasno, od kod izvirajo tvoje blodnje o mojih spornih izjavah? Še enkrat: Kje v mojih izjavah sem podajal kakršne koli zaključke glede pogostnosti pomanjkanja vitaminov in mineralov? Kje sem izjavljal, da človek v razvitem svetu ne more trpeti za pomanjkanjem vitamonov in mineralov?

tikitoki je izjavil:

Pa pustimo, da je biokemija nasega telesa zapletena in da dolocene stvari lahko vplivajo na druge. Pomankanje necesa, privede do pomankanja cesa drugega, itd. Bolezni, genetske predispozicije, slabe prehrambene navade (ki se jih oseba lahko sploh ne zaveda in samo najvecji idot trdi, da je kvalitetna in raznolika prehrana samoumevna), vedno vecjega pomena industrisjko predelane hrane, pomena izvora hrane, ker ce dolocenih elementov primankuje v nekem okolju, jih tudi tam pridelana hrana ne bo cudezno iz nic potegnila.

Na tej točki si prešel v New age blodnje. Ja, kar sem trdil, je to, da ob uživanju raznolike (in kvalitetne) prehrane ne moreš trpeti pomanjkanja vitaminov. "Pomanjkanje nečesa privede do pomanjkanja nečesa drugega"? Globoko (ker si se v vsem svojem izvajanju omejil le na vitamin B12, si morda imel v mislih interakcije med železom, folno kislino in B12?). Bolezni? Jaz sem bil prepričan, da govoriva o sicer zdravih posameznikih. Slabe prehranske navade so očitno v nasprotju z raznoliko prehrano. Industrijsko predelana hrana NI kvalitetna in raznolika. Trditev, da npr. vitamina B12 živalska hrana ne vsebuje, če ga primanjkuje v okolju; ali pa da korenje ne vsebuje vitamina A, če ni prisoten v okoliški zemlji, kaže na temeljno nerazumevanje problematike.

tikitoki je izjavil:

Torej, jst lahko svoej trditve podprem z viri, ki so malce bolj kredibilni, kot tvoje vehementno, in s kretenskimi nasveti popolnoma diskreditirano, mnenje. Hvala.

V resnici si izpadel kot New age prepotentnež, ki je zelo slabo prebral moja sporočila. Še enkrat: moja trditev ni bila, da je pomanjkanje vitaminov neobstoječ problem. Trdim samo, da z raznoliko in zdravo prehrano drugače zdrav človek lahko pokriva dnevne potrebe po vitaminih in mineralih. In ja, zapisal sem, da če to ne zadostuje oz. če se nimaš prilike prehranjevat najbolj zdravo, lahko svojo dieto dopolneš s kozarcem Cedevite na dan, kozarcem Donata ali Radenske in uporabljaš jodirano sol.

Sploh pa sem odgovarjal na tvojo izjavo: "Pomankanje vitamina b12 in drugih b vitaminov je pogost vzrok za pomankanje energije. Se posebaj, ce zdrava prehrana slucajno pomeni vegeterjanstvo ali veganstvo."

Za zaključek ti še predlagam, da delaš na anger-managementu in bontonu.
- Hoc est qui sumus -

Izvijač ::

Začnite športat vsaj 1 uro na dan,tek,hoja v hrib .... pa bo takoj bolje ,verjemte.

Spajky ::

@ diler515 : pejdi si kontrolirat cuker !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

siddharta42 ::

Sem vsak dan na kolesu, pa zelo živahne mulce imam doma, tako da se hitro naberejo kilometri. Rekreacija ni problem, ostati buden in zbran po celem dnevu je zadnje čase misija nemogoče. Pa spim po 8 in 10ur ampak ni nič bolje.

Torej še enkrat, vsake izkušnje glede uporabe modafinila/racetamov in nasveta glede nakupa (kje v EU, kje v Slo) bom zelo vesel, lahko tudi na PM. Z veseljem plačam tudi kakšno pijačo za uporabno informacijo.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717920 (11899) blackbfm
»

Sivi lasje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678941 (7120) Avenger
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8914086 (11624) Kovač 72-45
»

vitamin b12

Oddelek: Znanost in tehnologija
92639 (2319) tikitoki
»

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114089 (11540) Jst

Več podobnih tem