» »

HD 6870 problem - med igro računalnik crkne brez obvestila, ventilator gre na Max

HD 6870 problem - med igro računalnik crkne brez obvestila, ventilator gre na Max

DoberDan ::

Torej, imam grafično HIS Radeon HD 6870 IceQX, W7 64bit in najnovejše gonilnike.

Ostale specifikacije:
AMD FX8120 8core 4,2GHz | Asrock 970EXTREME3 | RAM Kingston DDR3 1333MHz 8GB |
Scythe Ninja 3 rev.B | Chieftec 850W BPS-850C | HIS Radeon HD 6870 IceQX|
SSD CorsairForce3 240GB | SSD MushkinChronos 120GB | WD 1,5TB | SamsungS24B370

PROBLEM:
V zadnjih dveh dneh mi skoraj vsakič, ko uporabljam nek večji grafični program (npr. Far Cry 3, Worms 3D Ultimate Mayhem, Adobe Premiere CS6) oziroma ko ga končam, računalnik crkne.
In sicer tako, da ventilatorji še vedno delujejo, slika postane črna, ventilator od grafične pa začne vrteti na max. Brez bluescreena, brez opozorila. Edino kar mi preostane, je da zadaj na stikalu ugasnem komp, počakam nekaj sekund in ga spet prižgem. Računalnik se prižge normalno, le s tisto "Start windows normaly" izbiro.

To se je pred časom že dogajalo in niti ne vem kaj je bil vzrok. In kako sem zadevo rešil. Problem je, kej se je tole včeraj kar na lepem spet začelo.

Torej, črna slika (lučka na ekranu utripa), ventilator na grafični na ful. Kartica ni navita, vse nastavitve mislim da so na default.

Kaj naj?

Janac ::

Tole mi diši po napajalniku, menjaj in poročaj ugotovitve.

DoberDan ::

Napajalnik je skoraj nov. In čez glavo dovolj močen. Tudi nobenih sprememb nisem delal v zadnjem tednu...

amigo_no1 ::

http://www.nix.ru/autocatalog/power_sup...
+3.3 V - 25A, five V - 25A, 12 V - 70A, five VSB - 3.0A,-12V - 0.8A
; Combined load: +3.3 V & +5 V - 150 W

V teoriji bi moralo biti dovolj, vendar kakor vidim gre za staro robo (in vzhodni trg), na Chieftec strani tvojega modela več nimajo.



http://forum.overclockers.ua/viewtopic....
Buggy PSU ATX Chieftec BPS Series
Bought ATX Chieftec BPS-850C 850W half a year ago, died, came to change said they have many problems with something there .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

DoberDan ::

Ma ne se hecat. Kupil sem ga septembra v Funtechu, s priporočilom na tem forumu, da je Chieftec ena boljših firm.

Bo tole štelo v garancijo, če ga nesem nazaj? Nevem kako bodo sploh videli, da nekaj ni okej, ker večinoma dela. Vsake toliko se pa kompu sprdne, da bo crknil.
Je moja konfiguracija res tok požrešna, da 850W ni dost?


Ampak vseeno mi ni jasno. Zakaj gre ventilator na grafični na max? Kakšno zvezo bi to imelo z napajalnikom?
In pa, zdajle ddlam furmark test. Prej mi je crnilo po pol minute, zdaj drugič dela že pet minut.
Prej mi je crknilo že med zaganjanjem windowsev, enkrat prej med igranjem igre. Kje je tle logika? :D

DoberDan ::

DoberDan ::

Po nekaj dneh zatišja je danes spet začelo nagajati. KOmp se ugasne, ventilator na grafični na max.
Oziroma kasneje se niti prižgati ni hotel. Le ventilatorji in ugasnjena slika.

Poskusno sem zamenjal grafično z geforce 7600 in vse lepo dela.
Bi lahko iz tega sklepal da je težava v grafični, ne?

Torej jutri jo nesem na servis. Je še v garanciji. Moram biti na kaj pozoren, ko uveljavljam garancijo? Sem lahko zaradi česa ob njo?

ZiedRieke ::

Težave z napajalnikom... 90%


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733808 (25644) denis9
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698773 (7751) r3dkv1c4
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608910 (7446) jazbec
»

Konfiguracija i7, prosim za nasvete čimprej

Oddelek: Kaj kupiti
322916 (1199) 1metek
»

računalnik za 1.100

Oddelek: Kaj kupiti
181453 (1046) krneki0001

Več podobnih tem