» »

Ameriški kongres mirno podaljšal FISO

Ameriški kongres mirno podaljšal FISO

Obami lansko novoletno darilo je bila možnost neomejenega pripora domačih osumljencev za terorrizem (brez sojenja, seveda), letos pa misli dodati še isto za nadzor njihovih telekomunikacij.

vir: ABC News
ABC News - Samo za ilustracijo, kam vse lahko vodijo prekomerni apetiti policije in obveščevalnih služb po novih pooblastilih in tehnični opremi za njihovo izvrševanje. Ameriška NSA, se pravi agencija, ki je zadolžena za protiobveščevalne aktivnosti zoper tuje nasprotnike, se je kmalu po 11. septembru spravila predvsem na domače državljane, s sistematičnim nadzorom (surveillance) vsega od telefonskih klicev pa do e-pošte, podrobnosti z bančnega računa, aktivnosti na družbenih omrežjih, ter mobilne lokacije. Tako pravijo žvižgači iz vrst njenih nekdanjih zaposlenih. Da se na tem besno dela, dokazuje tudi gradnja izjemno prostornega (jotabajti ..) podatkovnega centra sredi utaške puščave. Seveda je obveščevalna dejavnost na domačih tleh, sploh pa zoper ameriške državljane tej agenciji prvenstveno prepovedana - za to so druge službe. A kot tehnološko najbolje opremljeni (Wall Street in NSA sta glavna tekmeca za top diplomante iz matematike) so seveda morali poskusiti, pa če tudi brez pravne podlage. Ko se se cca 2007-08 začele pojavljati prve tožbe, sta takratna Busheva administracija in Kongres stvari družno legalizirali za nazaj, operaterjem komunikacij pa priskrbela polno imenuteto, s sprejemom amandmaja k zakonu FISA (foreign intelligence surveillance act).

Poleg ureditve za nazaj so možnost prisluškovanja domačim osumljencem za terorizem (in nekatere druge stvari) brez sodne odredbe, vsakršnega drugačnega nadzora ali vsaj vodenja najosnovnejših statistik dovolili še za naprej, za obdobje največ 5 let (ti. sunset provision). Teh pet let se je iztekalo ravno ta mesec, zato je bil Kongres seveda pod pritiskom Bele Hiše, da zadevo še drugič obnovi. Brez možnosti blanketnega nadzora naj bi NSA ostala brez pravih sredstev za preprečevanje teororizma, je bilo slišati.

Posamični senatorji so v predlog podaljšanja skušali vtihotapiti še kako smiselno določbo, npr. pridobitev vsaj najbolj grobih statistik o obsegu tovrstnega nadzora, ali (bog ne daj) kavtele iz četrtega amandmaja, se pravi zahtevo po predhodni sodni odredbi ("naj vsaj nekdo od zunaj pogleda primer"). A nič od tega ni šlo skozi. Zakon je bil sinoči v Senatu podaljšan z 73 glasovi za ter 23 proti, skozi spodnji dom pa jo je bil odbrzel že septembra. Nadokumentirani nadzor se s tem pač nadaljuje.

In mi? S 1.1. se začne izvrševati naš proračun za l. 2013, v njem pa so predvidena sredstva za 250.000 tisočakov vreden imsi catcher za policaje (fejk bazno postajo mobilne telefonije, super za nadzor demonstracij in podenje za takimi ali drugačnimi bojevniki) ter podobno kvalitetne klešče za namestitev mirroring razvoda na mednarodnih optičnih vodih za SOVO. Uharica že zdaj bedi nad večino slovenskega in mednarodnega prometa, drugo leto bi radi nad vsem.

Dajmo jim ne tega dovolit, vsaj ne brez dostojne utemeljitve.

53 komentarjev

«
1
2

Manu ::

A še vedno strašijo s terorizmom?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Isotropic ::

ter podobno kvalitetne klešče za namestitev mirroring razvoda na mednarodnih optičnih vodih za SOVO. Uharica že zdaj bedi nad večino slovenskega in mednarodnega prometa, drugo leto bi radi nad vsem.

to itak vsaka obvescevalna dela. tut svicarska, ki je bila pred kratkim v novicah tukaj recimo.

1fris ::

Brez panike :D

Vse fredi, dokler kakšen frčaflan ne prileti v nebotičnik :)

RejZoR ::

Pri nas se bolj kot za državno varnost bojijo določeni elitni posamezniki za svoje kosmate riti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PaX_MaN ::

RejZoR je izjavil:

Pri nas se bolj kot za državno varnost bojijo določeni elitni posamezniki za svoje kosmate riti...

Janša, si to ti?

Bistri007 ::

Ok, a je kdo mislil, da bodo dan pred novim letom sprejeli reformo?

To je bolj kot ne podaljšanje obstoječe ureditve po hitrem postopku, saj bi drugače zadeve nehale funkcionirati.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

gruntfürmich ::

ja, proti terorizmu se je treba boriti
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

amigo_no1 ::

Isotropic je izjavil:

ter podobno kvalitetne klešče za namestitev mirroring razvoda na mednarodnih optičnih vodih za SOVO. Uharica že zdaj bedi nad večino slovenskega in mednarodnega prometa, drugo leto bi radi nad vsem.

to itak vsaka obvescevalna dela. tut svicarska, ki je bila pred kratkim v novicah tukaj recimo.

Kakšen vir za to ?

toplakd ::

Od kolega bratranec ima sina, katerega žena je sestrična od enega ki dela tam :)

Isotropic ::

mam strica, ki dela v amg športnem oddelku v mercedesu

Onyx (interception system) @ Wikipedia
lohk si preprican, da imajo tut splitterje za international opticne kable (net), ki gredo skozi svico. vira se mi pa ne da iskat.

niti ni protizakonito tako postopanje.

CoolBits ::

gruntfürmich je izjavil:

ja, proti terorizmu se je treba boriti

Klin se s klinom zbija, ne :D

murmur ::

PaX_MaN je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Pri nas se bolj kot za državno varnost bojijo določeni elitni posamezniki za svoje kosmate riti...

Janša, si to ti?


Ni, je pa Majerjev Tomaž.

poweroff ::

1fris je izjavil:

Brez panike :D

Vse fredi, dokler kakšen frčaflan ne prileti v nebotičnik :)


Frčaflani pri nas niso problem. So pa problem neonacisti in skrajni desničarji. Tako na demonstracijah, kot tudi na splošno. Slovenski skrajneži so namreč povezani z znanim teroristom in množičnim morilcem Breivikom:

"Zasledil sem podatek, da je iz Slovenije prišlo največ pisem podpore Breiviku. Sam Breivik v svojem manifestu omenja Slovenijo kot dober primer etnično homogene države. Vzajemna simpatija med Breivikom in nekaterimi iz Slovenije je s tem potrjena."
(Vir: Delo.si)

Skratka, gre za resno grožnjo, na katero so nas očitno opozarjale tudi tuje tajne službe. Vprašanje, ki se zastavlja je, ali uharica te ekstremistične skupine spremlja ali ne?

Kot kaže, teh groženj ne jemlje preveč resno, saj se namesto z realnimi grožnjami raje ukvarjajo z "uravnoteževanjem".

Le zakaj? Morda tudi zato, ker je sedanjega direktorja uharice:

Kot študenta obramboslovja pa ga je pot zanesla tudi na ulice; leta 1994, ko je državni zbor odstavljal tedanjega obrambnega ministra Janeza Janšo, je Črnčec pri Prešernovem spomeniku protestiral proti odstavitvi. Fotografija Bojana Velikonje ga kaže v zanimivi družbi. Za njim sta dva obritoglavca v značilnih skinheadovskih jopičih, ob njem je član državnega zbora Janez Podobnik, Črnčec pa je napravljen v nevtralno, pisano bundo. V edinem intervjuju, ki ga je do zdaj namenil javnosti - od izidu njegove knjige Obveščevalna dejavnost v informacijski dobi je spregovoril za Dnevnikov Objektiv –, je redkobesedno pojasnil: »Takrat sem bil študent. Nisem pa član nobene stranke.«

Vir: DELO.si

In tem naj damo še dodatna pooblastila? Za kaj pa? Saj že sedaj ne opravljajo svojega dela!
sudo poweroff

gruntfürmich ::

matthai, ti resno o tej paranoji?:O:))
ker počasi dobivam občutek, da so tudi tebi te leve ideje brcnile zdrav razum nekam daleč; kar sem upal da ti ga še niso...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

Če je pa Janša na desnici no. Sam Satan v človeški podobi, krivec za vse kar se je, se in se še bo zgodilo na tem planetu. Na drugi strani pa poštenost, ki ji ni para. Ideologija, ki jo zastopajo le najboljši primerki naše rase. Jankovič, Stanovnik... :)

poweroff ::

Grunfurmich, povej točno katera dejstva ne držijo?

Da Črnčec ni bil pred parlamentom med neonacisti? Da SOVA ni izdelala poročila o desnem ekstremizmu, ki ga noče poslati v parlament? Da B&H ni povezan z SDS? Da Breivik ni dobil največ pisem podpore iz Slovenije?
sudo poweroff

Dr_M ::

Da Breivik ni dobil največ pisem podpore iz Slovenije?


Pa tudi ce jih je dobil,kaj ima to veze?
Mogoce edino slovenci dobro razumemo in upamo na glas povedat, da ima evropa veliko tezave s priseljenci.
Ja jebiga,tako je, pa cetudi ti to ni vsec,ampak to sploh ni vazno.

poweroff ::

Saj govorimo samo o dejstvih. Meni se sicer zdi bolano množičnemu morilcu pisat pismo podpore - približno tako bolano, kot so Srbi pisarili Ratku Mladići in Slobotu, ampak sto ljudi, sto čudi.

Zanima me katera dejstva, ki sem jih navedel ne držijo?
sudo poweroff

amigo_no1 ::

Dr_M
Kakšne probleme imajo s priseljenci drugod po Evropi v Slo še dolgo (upam) da ne bo.
Imaš na YT serijo "Lepote multikulturne Evrope".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Oberyn ::

Dr_M je izjavil:

Mogoce edino slovenci dobro razumemo in upamo na glas povedat, da ima evropa veliko tezave s priseljenci.

Če pred tvojo faco postavim ogledalo, boš na njemu lahko prebral svoj citat malo bolj pravilno: "priseljenci imajo veliko težave z evropo" (s pravopisno napako vred).

Dr_M ::

Oberyn je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Mogoce edino slovenci dobro razumemo in upamo na glas povedat, da ima evropa veliko tezave s priseljenci.

Če pred tvojo faco postavim ogledalo, boš na njemu lahko prebral svoj citat malo bolj pravilno: "priseljenci imajo veliko težave z evropo" (s pravopisno napako vred).


Potem pa naj ne hodijo v evropo. Problem resen. Pa se ti se lahko odselis k njim, nihce te ne bo pogresal.
In lepo od tebe, da si me opozoril na pravopisno napako. Najvecji dosezek v tvojmu zivljenju.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Dr_M je izjavil:

Potem pa naj ne hodijo v evropo. Problem resen. Pa se ti se lahko odselis k njim, nihce te ne bo pogresal.
In lepo od tebe, da si me opozoril na pravopisno napako. Najvecji dosezek v tvojmu zivljenju.


Naše bogastvo (oz. bogastvo elit v Evropi) temelji tudi na izkoriščanju revnih držav in njihovih naravnih bogastev.

Veliko priseljencev je tudi beguncev iz držav, s katerimi je Evropa v vojni proti "terorizmu" in ostalih državah, kjer Evropa s financami podpira določeno oblast, ki piše zakone všečne evropskim elitam in hkrati drži ljudstvo na vrvici.

Priseljenci so slaba Evropska karma (posledica).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Saj govorimo samo o dejstvih. Meni se sicer zdi bolano množičnemu morilcu pisat pismo podpore - približno tako bolano, kot so Srbi pisarili Ratku Mladići in Slobotu, ampak sto ljudi, sto čudi.

Zanima me katera dejstva, ki sem jih navedel ne držijo?


verjamem da govoriš o dejstvih; ne oporekam tega. na vprašaj dajem tvoje paranoje glede par ljudi ki pisari na norveško. da iz muhe delaš slona.
in če se ti zdi tako bolano to, da daješ podporo neki ideji (in verjetno ne dejanjem ki jih je ta oseba naredila), kako šele trpiš ko je 80% ljudi jugonostalgikov in malikuje tita:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Afo ::

poweroff je izjavil:

1fris je izjavil:

Brez panike :D

Vse fredi, dokler kakšen frčaflan ne prileti v nebotičnik :)


Frčaflani pri nas niso problem. So pa problem neonacisti in skrajni desničarji. Tako na demonstracijah, kot tudi na splošno. Slovenski skrajneži so namreč povezani z znanim teroristom in množičnim morilcem Breivikom:

"Zasledil sem podatek, da je iz Slovenije prišlo največ pisem podpore Breiviku. Sam Breivik v svojem manifestu omenja Slovenijo kot dober primer etnično homogene države. Vzajemna simpatija med Breivikom in nekaterimi iz Slovenije je s tem potrjena."
(Vir: Delo.si)

Skratka, gre za resno grožnjo, na katero so nas očitno opozarjale tudi tuje tajne službe. Vprašanje, ki se zastavlja je, ali uharica te ekstremistične skupine spremlja ali ne?

Kot kaže, teh groženj ne jemlje preveč resno, saj se namesto z realnimi grožnjami raje ukvarjajo z "uravnoteževanjem".

Le zakaj? Morda tudi zato, ker je sedanjega direktorja uharice:

Kot študenta obramboslovja pa ga je pot zanesla tudi na ulice; leta 1994, ko je državni zbor odstavljal tedanjega obrambnega ministra Janeza Janšo, je Črnčec pri Prešernovem spomeniku protestiral proti odstavitvi. Fotografija Bojana Velikonje ga kaže v zanimivi družbi. Za njim sta dva obritoglavca v značilnih skinheadovskih jopičih, ob njem je član državnega zbora Janez Podobnik, Črnčec pa je napravljen v nevtralno, pisano bundo. V edinem intervjuju, ki ga je do zdaj namenil javnosti - od izidu njegove knjige Obveščevalna dejavnost v informacijski dobi je spregovoril za Dnevnikov Objektiv –, je redkobesedno pojasnil: »Takrat sem bil študent. Nisem pa član nobene stranke.«

Vir: DELO.si

In tem naj damo še dodatna pooblastila? Za kaj pa? Saj že sedaj ne opravljajo svojega dela!


Samo upam da s posameznimi stavki hecaš.
Pa kaj potem če so posamezniki pisali pisma podpore Breiviku!? Kaj ima ostalih 1.999.990 slovencev s tem? A moramo zdej nadzorovat vso Slovenijo zato al kaj?
1) V Sloveniji ni potrebno zapravljat denarja za protiteroristično obveščevanje, saj ne ne bomo nikoli tako razviti da bi kaj celo pravočasno odkrili. Ali sploh kaj odkrili.
Prazaprav sej tudi ni kaj odkrit! Kera bedarija: Slovenija in terorizem! Imamo probleme s kriminalom belih ovratnikov, ne pa s teroristi.
Če malo zablodim in v ZF situaciji nekdo razstreli nebotičnik ali z brzico v množici postreli kup ljudi, je protiterorizem v Sloveniji neumnost. Se sprašuješ zakaj? Glej 1!

Sam Breivik v svojem manifestu omenja Slovenijo ...
Ja in!? Vsi se strinjamo da je Brevik iztirjenec/reva ki napade skupino neoboroženih otrok, potem pa daješ njegovim blodnjam neko težo! Malce boljše spremljanje medijev ti pove da je Brevik pohvalil vse države z neonacističnimi skupinami... kje pa nimajo skrajnih desničarjev!?

Skratka, gre za resno grožnjo, na katero so nas očitno opozarjale tudi tuje tajne službe. Vprašanje, ki se zastavlja je, ali uharica te ekstremistične skupine spremlja ali ne?

Katere pa so to? Hrvaške obveščevalne, Avstrijske, morda Ameriške? No comment.
Uharica ne spremlja kaj preveč, kolikor se spomnim so zadnjič omenjali da imajo neko poročilo, ki je pomanjkljivo. Ampak ne vem kdo je to govoril po poročilih, tako da ...

Fotografija Bojana Velikonje ga kaže v zanimivi družbi. Za njim sta dva obritoglavca v značilnih skinheadovskih jopičih
Sej jest sem tut že nekajkrat stal v Ljubljani ko so bili kje v bližini skini... Mater pred nekaj tedni je tudi 10000 slovencev protestiralo v Ljubljani, pa je bilo zraven kar nekaj skinov. A imamo potem v LJ 10000 skrajnih desničarjev ali samo 1 napačno sklepanje?

Zanima me katera dejstva, ki sem jih navedel ne držijo?

Problem niso tvoja citiranja! Mislim pa da se ne zavedaš da citiranje ni nujno dejstvo, ampak samo ponavljanje stavkov nekoga drugega. Problem so napačni in popačeni zaključki, ki jih ob povzemanju drugih širiš kot resnico.

In tem naj damo še dodatna pooblastila? Za kaj pa? Saj že sedaj ne opravljajo svojega dela!

Vsaj glede tega se strinjava.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

PaX_MaN ::

gruntfürmich je izjavil:

in če se ti zdi tako bolano to, da daješ podporo neki ideji (in verjetno ne dejanjem ki jih je ta oseba naredila), kako šele trpiš ko je 80% ljudi jugonostalgikov in malikuje tita:))

Sam, to ste bolj al manj mladi:

null

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: PaX_MaN ()

gruntfürmich ::

misliš: 'so'. tako mladi kot jugonostalgiki. ampak mislim da mladi ne morejo biti jugonostalgiki, ker niso dejansko takrat živeli.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

Se pa lepo sliši ideja, da ima vsak službo, v kateri ni potrebno nič delati in stanovanje. Tako idejo neizobražen um hitro zapreže. Pozabi pa na štorijo o zadolževanju in hiperinflaciji.

PaX_MaN ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak mislim da mladi ne morejo biti jugonostalgiki, ker niso dejansko takrat živeli.

Tko k cunamija v Fukušimi ni blo k te takrat dejansko ni blo tam!

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

na vprašaj dajem tvoje paranoje glede par ljudi ki pisari na norveško. da iz muhe delaš slona.

Če so nas tuje tajne službe opozarjale na to, je to očitno le nek problem. Vsekakor pa je to precej večji problem kot nekakšen "letalski terorizem", ki ga v Sloveniji preprosto ni.

In da te opomnim - zaradi "strašnih" letalskih teroristov smo bistveno poostrili režim na Brniku, uvedli biometrične potne liste, data retention in šli nabavljat nove telesne skenerje. To so tako stroški za državo, kot tudi poseg v pravice običajnih državljanov.

gruntfürmich je izjavil:

in če se ti zdi tako bolano to, da daješ podporo neki ideji (in verjetno ne dejanjem ki jih je ta oseba naredila), kako šele trpiš ko je 80% ljudi jugonostalgikov in malikuje tita:))

Saj ne trpim. Bolano se mi zdi pa ravno tako. Ampak seveda imajo ljudje pravico verjeti v bedarije. Jim ne odrekam te svobode - le svoje mnenje imam o tem. ;)

Afo je izjavil:

Pa kaj potem če so posamezniki pisali pisma podpore Breiviku!? Kaj ima ostalih 1.999.990 slovencev s tem? A moramo zdej nadzorovat vso Slovenijo zato al kaj?

Se zelo strinjam. Zato pa tudi sprašujem - kaj ima 2 milijona Slovencev s teorističnimi ugrabitelji letal? Koliko Slovencev je članov mednarodnih terorističnih skupin? Pa dajmo tole še malo razširit. Koliko muslimanov je dejansko tudi teroristov? En promil? Manj, več? Kaj imajo ostali s tem???

A moramo sedaj vse poštene državljane, ki gredo na letalo, poskenirat s telesnimi skenerji in jim vturit biometrične potne liste??? A moramo zaradi par teroristov v tujini uvesti data retention?

Afo je izjavil:

Katere pa so to? Hrvaške obveščevalne, Avstrijske, morda Ameriške? No comment.
Uharica ne spremlja kaj preveč, kolikor se spomnim so zadnjič omenjali da imajo neko poročilo, ki je pomanjkljivo.

Vsaj neko kvazi poročilo o teh neonacistih obstaja. O poskusu ugrabitve kakšnega letala pa ne duha ne sluha, pa smo kljub temu uvedli poostren nadzor potnikov v letalskem prometu in biometrične potne liste?

Neki ne štima tlele, ane? ;)

nekikr je izjavil:

Se pa lepo sliši ideja, da ima vsak službo, v kateri ni potrebno nič delati in stanovanje.

Saj to je tudi en tak mit. V resnici je ravno tako bila brezposelnost ali pa slabo plačane zaposlitve. Pa tudi delalo se je kar precej, ne samo delalo - garalo.

Ampak starejši to pozabijo.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

gruntfürmich ::

Vsaj neko kvazi poročilo o teh neonacistih obstaja. O poskusu ugrabitve kakšnega letala pa ne duha ne sluha, pa smo kljub temu uvedli poostren nadzor potnikov v letalskem prometu in biometrične potne liste?

Neki ne štima tlele, ane?

seveda ne štima!
brnik se je zgodil zaradi hlapčevanja ter provizij zaradi večjega javnega naročila, imho.
o nacionalistih pa je nekdo pravilno ocenil, da je to popolna bedarija.

tko da ko to vpletaš v debato se mi zdi zelo mimo.

PaX_MaN je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak mislim da mladi ne morejo biti jugonostalgiki, ker niso dejansko takrat živeli.

Tko k cunamija v Fukušimi ni blo k te takrat dejansko ni blo tam!

kaj bi pravzaprav rad povedal mi sploh ni jasno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

gruntfürmich je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak mislim da mladi ne morejo biti jugonostalgiki, ker niso dejansko takrat živeli.

Tko k cunamija v Fukušimi ni blo k te takrat dejansko ni blo tam!

kaj bi pravzaprav rad povedal mi sploh ni jasno...

Bom pa parafraziral v duhu zadnjih dogajanj:
kako si lahko želiš pravne države, če je pa še nikoli nisi dejansko izkusil?

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

seveda ne štima!
brnik se je zgodil zaradi hlapčevanja ter provizij zaradi večjega javnega naročila, imho.
o nacionalistih pa je nekdo pravilno ocenil, da je to popolna bedarija.

No, ti bom povedal kaj ne štima.

Po tvoji logiki, je nesmiselno pred vstopom na letalo pregledovati potnike, saj bo na milijon potnikov najden komaj kakšen terorist. 1999999 nedolžnih potnikov je namreč neupravičeno podvrženih preiskavi.

Težava je seveda v tem, da ko pa se bo na letalo pa vkrcal terorist, bo povzročil resno škodo. Potencialna nevarnost je torej tista, ki predstavlja tehtanje! Ne pa število ali delež ostalih nedolžnih potnikov.

Podobno je pri neonacistih. Vprašanje je izključno koliko je to neko "folklorno gibanje" in koliko so ti ljudje dejansko nevarni. Moje mnenje je, da so ti ljudje potencialno nevarni. Kakšna je stopnja dejanske nevarnosti pa je potrebno oceniti.

Njihovo potencialno nevarnost dokazuje dogajanje v tujini (teroristični napadi in poboji, ki so jih zagrešili, tudi npr. v Nemčiji), nekatere pretekle akcije B&H (pretepanje homoseksualcev, metanje granitnih kock v policijo, razna na pol vojaška urjenja, itd.) ter povezanost domačih neonacistov s tujimi.

Poleg tega tukaj ne govorimo o masovnem nadzoru oziroma "fishing expedition", saj so tukaj tarče nadzora (za razliko od teroristov) dokaj jasno znane. Zato ni potrebno nadlegovanje vseh in vsakogar, pač pa se nadzor lahko ustrezno fokusira.

Skratka, je kar velika razlika med neko teroristično nevarnostjo in nadzorstvenimi ukrepi, ki nadlegujejo večino nedolžnega prebivalstva in precej bolj konkretno nevarnostjo neonacistov in ukrepi za njihov nadzor, ki pa so lahko kar lepo fokusirani in ne pomenijo masovnega posega v pravice "nedolžnih mimoidočih".

Torej, če izvajajo ukrepe nadzora teroristov, se sprašujem, ali izvajamo tudi ukrepe nadzora neonacistov - če je upravičeno prvo, je drugo še toliko bolj.

Samo to v razmislek.
sudo poweroff

BaToCarx ::

Matthai potem se strinjaš, da si na listi stalnega nadzora sove? Pokazal si znanja in metode skozi leta, ki so odkrito blizu potencjalnem terroristu. Kaj če se ti strže en dan, pa to kar znaš uporabiš v RL? Mene je strah takih kot ti bolj kot, skinov/nazzijev.

Samo v razmislek.

nekikr ::

Vsak bo sam zase rekel, da ni problematičen, tudi neonacisti se sami sebi zdijo super. Tako kot se Matthai noče vprašati tega, kar si napisal ti. Kako je že Stanovnik lepo povzel zadnjič: "Saj vemo, da je treba varčevati, samo ne pri nas, ki smo zasluženi za to in ono". Malce spremenjen stavek ustreza vsaki taki dilemi. Treba je, samo ne pri nas, to pa ne.

BaToCarx ::

Ja, samo kot sem jaz rekel, potem smo en, dva, tri vsi pod nadzorom 24/7.
Kdo nadzira tiste ki nadzor izvajajo? In tako dalje...jeba ne. :D

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Samo to v razmislek.

seveda imaš po svoje prav. vseeno pa si na ravni neke zaprepadene mame, ker ji je sinek rabutal sosedove slive...

PaX_MaN je izjavil:

Bom pa parafraziral v duhu zadnjih dogajanj...

nič ni treba parafrazirat. ti bom kar povedal da ne poznaš pomena besede 'nostalgija':
sskj:
nostalgija -e ž (i) knjiž.

1. hrepenenje po domu, domovini; domotožje: v tujini ga je
mučila nostalgija / nostalgija po domačem kraju

2. močna, otožna želja po tem, kar je osebek v preteklosti
čutil, imel: nostalgija po miru, za preteklimi časi / tistih let se
je spominjal z nostalgijo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

BaToCarx je izjavil:

Ja, samo kot sem jaz rekel, potem smo en, dva, tri vsi pod nadzorom 24/7.
Kdo nadzira tiste ki nadzor izvajajo? In tako dalje...jeba ne. :D

Seveda je jeba, zato pa so te polemike. Nekdo bi sledil nevarnemu in za družbo neetičnemu Matthaiu (ker je sigurno zloben), on bi sledil obritogavcem (ker oni so sigurno zlobni), sosedova mama bi sledila sosedovemu Lojzetu (ker ji sigurno on lahko kdaj ukrade jajca). Kdo bo sledil komu je pa na koncu bolj vprašanje katerih fanatikov je več in so bolj glasni. Prav (in po drugi strani narobe) imajo pa vsi.

Martin Krpan ::

Najbolje je tako , kot imeli Romuni za časa Čaušeskuja. Vsak 4 državljan je bil pripadnik ali sodelavec njihove tajne službe Securitate , pa so lepo pazili drug na drugega :|.

poweroff ::

BaToCarx je izjavil:

Matthai potem se strinjaš, da si na listi stalnega nadzora sove? Pokazal si znanja in metode skozi leta, ki so odkrito blizu potencjalnem terroristu. Kaj če se ti strže en dan, pa to kar znaš uporabiš v RL? Mene je strah takih kot ti bolj kot, skinov/nazzijev.

Samo v razmislek.

No, po tej logiki je treba dati pod nadzor vse, ki imajo doma kakršnokoli orožje, ki imajo v lasti bencinsko črpalko, kuharje (imajo nože!), itd.

Če namreč obstaja možnost, da se nekomu "strga" in bo začel počenjat neumnosti.

Če pa nekdo ima določena znanja ali predmete ali snovi, hkrati pa se odkrito zavzema za protiustavne vrednote - je pa zgodba nekoliko drugačna.

Sicer pa se zavedam tega, kar si napisal, vendar se takega nadzora ne bojim. Znam se mu (vsaj delno) izogniti in znam ga (vsaj delno) zaznati - kar pomeni, da lahko tudi jaz začnem voditi igro.

Sicer pa samo pravim, da tukaj nekaj ne štima. Teroristov v Sloveniji ni in jih ni bilo niti v preteklosti (v zadnjih 40 letih) - pa zapravljamo gore denarja za razne ukrepe, spremembe zakonodaje, itd... imamo pa neko vsaj približno nevarno skupino, pa ni videt, da bi se sprejemali kakšni hudi zakoni. No, nadzora tudi ni videti, lahko da je tako tajen, lahko ga pa preprosto ni. ;)

V glavnem meni tole ne štima. Ali smo dosledni v nadzoru vseh in vsakogar, ki je vsaj malo nevaren, ali pa se nehamo selektivno delat norca in zaključimo s protiteoristično histerijo.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

protiteroristično histerijo zganjaš samo ti, matthai.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Hehe, ta pravemu si naslovil ta očitek. :))

Verjetno sem bil eden prvih v Sloveniji, ki je opozarjal na nesmiselnost in z grešenost teh ukrepov pri nas.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

preberi še enkrat, kaj sem zapisal zakaj smo tako nadgradili varnost na brniku.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Ja, napisal si, da se je Brnik se je zgodil zaradi hlapčevanja ter zato, da je nekdo lahko zaslužil. V osnovi imaš sicer prav, ampak resnica ni tako preprosta. Če se vse države odločijo postaviti nek standard, potem mi ne moremo biti izjema, saj bi sicer lahko zaradi "slabe varnosti" zaprli promet z nami. Je pa res, da na mednarodnem nivoju nihče od naših politikov ali strokovnjakov ni izpostavil kašnega treznega mnenja. Ker ZDA se pač ne ugovarja, ane?

Kar pa se tiče neonacistov pa sem mnenja, da moji argumenti kar držijo (lahko mi pa pokažeš drugače). Vsekakor so pa vsaj toliko nevarni kot npr. Romi ali pa kakšni "Strojani", ki pač v povprečju kradejo nekoliko več kot ostalo prebivalstvo (managerji in politiki izvzeti). Pa so o Romih velike razprave, zborovanja, požigi barak, posebni zakoni... o nenonacistih pa praktično niti besede. Očitno je v Sloveniji kar nekaj neonaci loverjev, ki nikakor ne morejo imeti enakih meril za vse...
sudo poweroff

nekikr ::

Mislim, da si kar pošteno obseden s temi neonacisti. Niti slučajno jih ne moreš primerjati z Romi. Slednji praktično na dnevni bazi kradejo, se pretepajo, po drugi strani pa državo stanejo cel kup denarja neposredno, večina tako ali tako nič ne dela in dobiva lepa nadomestila in otroške dodatke. Za tele naše skine pa sem in tja slišiš, da so koga pretepli in takrat naredijo cel medijski bum. Dejansko pa gre za dva dogodka letno, ki zbledita ob številu romskih. Nisi ravno objektiven.

Martin Krpan ::

Pri nas razni meneđerji in politiki naredijo 100 X več škode kot Romi , neonacisti in teroristi skupaj.

Torej proti komu bo potrebno ukrepati>:D?

nekikr ::

Menedžerji so postavljeni preko politikov. Politike voli ljudstvo. Ukrepaj torej proti tem bedakom, ki jih je na cesti vse polno.

Se še spomniš parol izpred enega leta "dol s Pahorjem, rabimo nove obraze, novo politiko, nove ljudi!!!enaena!!". Potem pa so te iste ovce volile Jankoviča, Janšo, Pahorja in vso ostalo drhal. Res, resnično nova politika in novi obrazi so sedaj na sceni. Naše gmajne so res prekleto velike, če še sedaj partizani ven hodijo.

gruntfürmich ::

Martin Krpan je izjavil:

Pri nas razni meneđerji in politiki naredijo 100 X več škode kot Romi , neonacisti in teroristi skupaj.


to je extremno neumen argument, ki pa se kar naprej in naprej uporablja.
proti komu je potrebno ukrepati? proti obema!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

glede neonacistov pa je res hecno zadnje čase. to je morda nekaj par sto nogometnih navijačev, extremno neumnih, pretepati upajo samo belino (v veliki premoči) in par lezbik, prijateljujejo z germanskimi! (LOL) neonacisti, policija pa jim tudi nič ne more in dela z njimi v rokavicah ko razgrajajo po štadionih zaradi nekakšnih levih zakonov, ki spoštujejo človekove pravice!:))
in potem se bomo teh bali, ter zdaj še pozitivna slovenija (kakšna ironija v imenu) nabija točke zaradi tega...
skratka, zaradi par divjakov, ki kao jim je mar za slovenijo (čeprav nič ne naredijo za njo), zganjamo cirkus...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Lepo napisano :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba obveščevalnih podatkov v kazenskem postopku

Oddelek: Novice / NWO
64001 (2826) mulc007
»

Žiga Turk: kdor ni z nami, je proti nam (2) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5125821 (21498) PaX_MaN
»

Vlada ZDA ne bo odgovarjala za večletno nezakonito prisluškovanje

Oddelek: Novice / NWO
135257 (4091) 3furious
»

Ex AT&T-jevec, trije ex NSA analitiki bodo pričali o vladnih načrtih za nadzor vse in (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5120173 (17878) Pyr0Beast
»

Napadi na pravico do anonimnega komuniciranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6830051 (26393) FrizzleFry

Več podobnih tem