» »

Poškodba računalnika

Poškodba računalnika

zantel ::

Pozdravljeni!!

Včeraj mi računalnik padel na nos računalnika (na sprednjo platnico). Bil je na 10cm oddaljeni polici od tal, polica se je prevagala naprej in stem je računalnik padel. Zanima me kaj naj naredim, ker računalnik normalno prižgem vendar se nič ne pokaže na monitorju, lučka od monitroja samo utripa, kot da nebi zaznal računalnika!! Kaj naj storim, da se mi bo pokazala slika?

balaz ::

zaenkrat ga lhk priklopš na drug monitor ali pa na TV da vidiš če ni šel kateri hardware u k...

bluefish ::

Odpri in preveri, če se je grafična kartica iztaknila iz reže. Prav tako preglej priključke, kable,...

zantel ::

Grafično sem že probal, tudi ostale kable itd.

Janac ::

Slikaj notranjost racunalnika.

zantel ::

računalnika trenutno nimam pri sebi in ga nemorm slikat

Šimpanz ::

Gotof je.

RejZoR ::

Če se je to zgodilo med delovanjem je skoraj sigurno crknil disk. Takih šokov med delovanjem ne prenese noben navaden HDD (vsaj ne brez vsake posledice). Razen če je laptop disk s freefall senzorjem, ki bo pospravil glavo preden zadane tla. Ampak če praviš da je desktop potem tega sigurno nima.

Če imaš še kakšen disk, ga zamenjaj. Samo toliko za probo če se bo potem pojavil POST zaslon, Windows sistema ti itaq ne bo zbootal ker bo verjetno vrgel BSOD ampak potem vsaj veš da je šel disk...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gwanaroth ::

Če crkne disk, se POST prikaže..

Preglej še RAM, da se ni iztaknil iz reže. Jaz bi še odstranil hladilnik in procesor, ter ponovno namestil. Lahko se je kaj razrahljalo.

A računalnik kaj piska-v določenih zaporedjih? Iz piskov namreč lahko razbereš, kje je napaka Če pa nič ne piska, je verjetno ravno procesor "zrahljan".

Za vsak slučaj zresetiraj še bios nastavitve (baterijo ven, cmos jumper itd..).
Lights often keep secret hypnosis..

RejZoR ::

Ko je v mojem prenosniku crknil disk se ni prikazalo NIČ. Samo črn zaslon, lučka HDD je utripnila sem in tja in sistem je obvisel s črno sliko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zantel ::

ko se prižge noramlno zapiska enkrat in tudi lučke se pokažejo, tidi ram se že vzel ven in ga ponovno namestil vendar zgodba ista

solatko ::

Odklopi vso periferijo, pusti samo procesor, ram in grafiko. Če po zagonu pride v bios, potem je šla ena ali več enot DVD, HDD.....
Delo krepa človeka

zantel ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zantel ()

Nagi Bator ::

Cist tak, za brezveze, si morda preveril, da ni morda potegnil kabla iz prikljucka na monitorju, ko se je prevrgel ?

mat xxl ::

Po mojem je šel od udarca del, ki najraje krepne, to je napajalnik, zamenjaj, pa bo, sicer pa nesi do enega znalca, da malo proba in bo hitro našel ..........

zantel ::

Fantja račinalnik je padel iz police 10cm naprej ni bil to kak hud padec zato nevrajmem da bi kaj se zlomilo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19925010 (7767) hojnikb
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215067 (4818) acookook
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352914 (2230) userf480
»

Računalnik se prižge, a ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
455373 (4554) m0LN4r
»

računalnik se ne odziva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
566756 (6427) pingo76

Več podobnih tem