» »

Kje pri nas kupit "Bubble Light" dekorativno svetilko

Kje pri nas kupit "Bubble Light" dekorativno svetilko

RejZoR ::

Pred leti sem od enga dobavitelja dobil te mehurčkaste lučke na trikotnem stojalu in so izgledale res lepo. Fora je, da ni navadna plastična imitacija svečke z lučko namesto plamena na koncu ampak je steklena cevka v kateri je obarvana tekočina. Spodaj pod njo je majhna žarnica, ki od spodaj osvetljuje tekočino, istočasno pa povzroči, da tekočina začne vret (očitno ima zelo nizko vrelišče) in se začnejo mehurčki premikat od spodaj navzgor. Ker je spodaj vir svetlobe so mehurčki svetleje obarvani in izgleda res fancy v gibanju.

Problem pa je da tega čuda NIKJER ne uspem najti za kupit. Bi rad dobil za babico, ker ji je bilo zelo všeč, sam mi ni uspelo nikjer izvohat tega.

Izgledajo nekako takole (že to sem komaj našel), lahko so na drugačnem podstavku/stojalu:
http://www.noma.co.uk/noma/filament/wel...

Edini pogoj je, da zadeva ni kičasta ampak nekaj v stilu zgornjega primera. Ker izvirne "bubble lights" so spodaj imele odebeljeno bazo za večjo žarnico in pisane barve kar je dost grdo.

Hvala vsakemu, ki mi da kakšen namig kje dobit tole...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Sumo ::

Drugače se tem zadevam pogosteje reče "lava lamp", mogoče boš imel več sreče pri iskanju s tem imenom. Imaš pa prav, da ima večina teh lučk debelejši podstavek, ki ne izgleda tako lepo.

Kje bi to imeli v Sloveniji pa žal ne vem...

Tr0n ::

Lava lamp je ze po definiciji kicasta, tako da ne vem, kaj tocno bi rad. :)

RejZoR ::

Ne, lava lučke so druga stvar. V lava lučkah je not vosek v tekočini, ki ga potem stopi žarnica in potem se ta tekoč vosek premika naokoli. Bubble light pa je samo tekočina z nizkim vreliščem in spodaj žarnica, premikajo pa se samo mehurčki od vrenja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Princip delovanja ja, sam izgled pa ne. Tole izgleda kot nekaj kar bi pobegnilo iz cirkusa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PaX_MaN ::

To so kot zgleda poinirski, nekih 60 let stari, primerki:


Pa kot vidiš, tut leta 2009 niso kej dost drugačni (enega omeni da je star komaj leto).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

RejZoR ::

Ta, ki jo imamo mi nima nič odebeljenega sranja spodaj. Samo lesen podstavek v obliki trikotnika in gor mislim da 5 teh steklenih cevk.

Tkole:



Čist plain and simple brez nekega kiča.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

Uno 'odebeljeno sranje' je pač skrito znotraj tega lesenega podstavka. Saj je le en grelec.

A translucent bulb, attached to the heating element and filled with liquid, provides the entertainment of bubble lights. Some tubes are colored; other tubes are completely clear with colored liquid.


Lahko pa si kupiš sam te steklene cevčice (s tekočino) pa sam nardiš grelne elemente take kot ti pašejo.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Ne ni, ker so žarnice, ki grejejo tekočino velike samo par milimetrov (skor kot bi gledal LED diodo). Ne pa E14 sized 40W gromozanska čudesa, ki jih najdeš po celem netu pod "bubble bulb".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

Lej... tukaj imaš cevčice. Greleni element lahko zrihtaš tak kot tebi paše. Če se mora svetit pač zrihtaš še eno ledico. In to je to. Nima smisla neki komplicirat.

Če pa že... si pa zrihtaj neko tekočino z nizkim vreliščem, par steklenih žogic (al pa druge oblike... najdeš lahko kar nekaj tega) pa sijalke ki se dovolj zgrejejo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

RejZoR ::

Sam ne mislim delat zadeve, ker nimam ne orodja in ne znanja da bi naredil nek dovolj ličen podstavek.
Si človek skor ne more mislit, da sem takrat kot darilo dobit tako neverjetno redko zadevo od dobavitelja, da je nihče nima na celem jebenem svetu. O_o
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611949 (8491) WizzardOfOZ
»

Obvezne rezervne luči v avtomobilu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11831205 (28691) roli
»

Naredi si sam - fuzijski reaktor (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5015398 (11563) petrus
»

Hlajenje na olje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191894 (1447) Jaka83
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182024 (1788) ABX

Več podobnih tem