» »

Brušenje AMD procesorja

Brušenje AMD procesorja

palota ::

Ali ima kdo idejo, kako se učinkovito pobrusi AMD procesor? Ker je majhen ga je zelo težko enakomerno pobrusit. Videl sem že članek o brušenju Celerona, vendar je tam površina precej velika. Sem videl, da se lahko pridobi 4 stopinje.
  • spremenil: palota ()

morphling1 ::

NE DELAJ TEGA, Amd jeder se ne brusi, prvič so ravna, drugič tako kot vsa jedra brez heatspreaderja (ta pa je v večini primerov vreden brušenja) zelo občutljiva saj je jedro procesorja praktično takoj pod ne ravno zelo trdo površino tistega substrata ki ga vidiš.
Če že kaj brusiš, potem naj bo to tvoj hladilnik ne pa Amd jedro, če ti ni čist vseeno za njega
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

palota ::

Če pa se mi zdijo tiste črke in številke tako zelo neprevodne in so čez celi procesor.

the_unborn ::

a dej ne seri no, pa sej mas pasto

IceIceBaby ::

Moj duron je šel čez brušenje ko sem bil preveč pameten. Naslednji dan sem šel po novega :)

Zgodovina sprememb…

Gejmer ::

AGHT moj post so zbrisal! ;(( :P >:D
Nanda yo?

morphling1 ::

Temu se pa reče thread highjacking. (za une ki ne vidite zbrisanih odgovorov, ki so malo zašli mimo topica) :D
Palota, številke niso nič neprevodne saj so samo lasersko vgravirane na jedro procesorja , verjemi mi da ob termalni pasti ne ovirajo tvojega prenosa toplote da bi s tem kaj pridobil, razen tega da je 99% verjetnost da uničiš proc. Izbira je tvoja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

palota ::

Hvala za nasvete! Sem se že umiril.

Blisk ::

He he he, fantje bi brusili jedro procesorja.
Razlika med AMD in INtelom, je ta, da je AMD odprt, se pravi je procesor gol in vsako praskanje po njem je lahko usodno.
Intel ima čez zaščitno, včasih keramično, sedaj kovinsko ploščo, katera se lahko brusi, saj ne brusiš direktno procesorja.
Zato pa tudi AMD takoj crkne brez hladilnika Intel pa ne.

Mate ::

Glede crk pa stevilk na procu... Neka razlika bi mogla bit, ce jih ne bi blo... ko sem dal volcanota 9 dol iz proca, sem na volcanoti (!) lahko prebral na katerem procesorju je bil... Se prav da tam ni direktnega stika!

Blisk: AMD ma slabo in slabo odzivno termalno diodo v jedru procesorja, to je glavni razlog kurjenja, potem sele pride zascita

Tarzan ::

Blisk & company, dve minuti nazaj sem napisal post, pa ga bom še enkrat.

Athloni ne crknejo kr tko hitr.

Sem narobe namazal CPU jedro z AS3, tako da je bil notri zračni mehurček, ko sem dal gor vodni blok je zgledalo vse ok. temperature nizke, navijanje extra slabo, voltaže nisem mogel dat na visoke vrednosti... Sem šel v Windowse pri rahlo overclockanem sistemu +300MHz>:D in opazil, da deluje procesor na polovici svoje brzine. Tako je, CPU trothling in action.

Da ne bo kdo preveč pameten, da Inteli znajo to AMD pa nima pojma. Jest nisem bil 100% prepričan, da Athloni res znajo kej tazga, in sem vidu, da znajo. Če hoče kdo probat lahko proba, ampak ej ma dobro plato, ki to podpera.

Mate kolkor jest vem nima slabo odzivne diode, mogoče so jo mel prvi palominoti, amppak so na novo porihtal zadeve, ker je bilo nekaj nesreč z odpadlimi hladilniki in procesorji niso preživeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

morphling1 ::

Dioda je nima veze z odzivnostjo, to je samo uporček. Ostali del je važen se pravi sam senzor. Če je ta sposoben tako hitro odreagirat potem ni problema tudi če odpade hladilnik.
Mate ja razlika je v napisu in ostalem delu procesorske površine, ampak tisto je tako površinsko da ob tenko namazani termalni pasti nima nobega vpliva na hlajenje. Kar se ti pozna na hladilniku ni globine mikrona. Pač ne gre dol z krpo, če pa vzameš najbolj fin brusni papir in malo potegneš pa takoj odstraniš odtis.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blisk ::

TARZAN, sej jst nimam nč proti AMDju, pravzaprav je to edina firma, ki jo kupujem, zame INTEL SUX, tko da brez panike.

Spajky ::

Samo P4 imajo thermal throthling vgrajen; za ostale proce mora plata podpirat to in imet senzorje, ki kažejo koliko toliko prav temperature in prav v biosu nastavit! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tarzan ::

Spajky to je res, ampak rezultat je enak. CPU ostane živ.

Blisk, sem še enkrat prebral tvoj post in opazu, da je prišlo do napake, ker sem bil še pod vplivom druge teme:\ Brez zamere:P

ragnarock ::

Tutorial za brušenje proca: Klik!

:D :D

p.s.: ne da bi res to kdo sprobaval >:D >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brušenje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252580 (1724) Pyr0Beast
»

Razlike termalnih past v praksi

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201887 (1499) Vexto
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655983 (4575) Keyser Soze
»

Iskanje komponent za poliranje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171680 (1542) morphling1
»

TOPLO!!! VROČE!!! MSI-K7T TURBO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
491664 (1199) Boško

Več podobnih tem