» »

Googlov šef o davkih in robotih

1
2
»

PaX_MaN ::

To že majo.
Sam da ni p od pravo.

SplitCookie ::

PaX_MaN je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Ti ne poštekaš, da pravo ni garancija za to da boš bil ti srečen, nepoškodovan in neoškodovan in v tem primeru je kvečjemu ravno obratno, saj s ne-krpanjem lukenj spodbuja kriminalna dejanja utaje davkov.

Lol, kaj si zdej ugotovu: da ni nič 100%. :))
Ti pa ne štekaš da je pravna država ZA MNOGO REDOV boljša garancija za to da je folk "srečen, nepoškodovan in neoškodovan" od šarije in tega kar zagovarjaš ("jebeš pildke sam v pržon!").
Da dam primer kar ti zagovarjaš: "SplitCookieja na vislce ker ma en uč večji od druzga!"



Ti si en trollček.

Zaposleni pod tolšakovo so se zanašali na ti. pravno državo, da jih bo varovala pred kriminalci, pa jih ni.

V takem primeru, je primer ulične pravice precej boljši in celo instantno deluje v obliki tepeža ter instantno preprečuje širjenje obsega situacije.

Samo ti vse skupaj zaserješ, ko namesto morale, ti zmešaš noter fiziologijo človeka.

Dejmo tepst Pax-a ker je troll !!
Ne bit tako beden.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Samo ti vse skupaj zaserješ, ko namesto morale, ti zmešaš noter fiziologijo človeka.

No prav: "SplitCookieja na vislce ker hoče druge tepst brez razloga!"

Zaposleni pod tolšakovo so se zanašali na ti. pravno državo, da jih bo varovala pred kriminalci, pa jih ni.

I lol'd:
Lol, kaj si zdej ugotovu: da ni nič 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

SplitCookie ::

Lol, kaj si zdej ugotovu: da ni nič 100%.

Ne vem kje sem trdil da je karkoli 100% ?
In smeješ se lahko predvsem samemu sebi, ko zagovarjaš, da je utaja davkov s strani megakorporacij kar naenkrat ok, če uporabljajo zakonske luknje.


No prav: "SplitCookieja na vislce ker hoče druge tepst brez razloga!"

Imam razlog torej ne grem na vislice. Hura.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Ne vem kje sem trdil da je karkoli 100% ?

Iz tvojega jamranja sledi da bi rad, da bi blo 100%.
Sploh ko govoriš, da je treba zapret zakonske luknje.

In smeješ se lahko predvsem samemu sebi, ko zagovarjaš, da je utaja davkov s strani megakorporacij kar naenkrat ok, če uporabljajo zakonske luknje.

Smejem se teb k bi rad kar mimo zakona delil pravico tistim ki menda delajo mimo zakona. :D

SplitCookie ::

Rad bi mel zadeve poštimane, da se megakorporacije ne švinglajo mimo zakonov.
To o 100% pa si prinesel kar ti na plan.



Smejem se teb k bi rad kar mimo zakona delil pravico tistim ki menda delajo mimo zakona. :D

Ma smej se sam sebi.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

PaX_MaN ::

SplitCookie je izjavil:

Rad bi mel zadeve poštimane, da se megakorporacije ne švinglajo mimo zakonov.

Ne, napisu si da bi rad mel po "etiki in morali".

SplitCookie je izjavil:

To o 100% pa si prinesel kar ti na plan.

Tlele praviš, da "po pildekih ni fajn", naprej pa še da "po pildekih ni garancija da smo zadovoljni, srečni in celega telesa", iz česar sledi da ti ni všeč pravna država, ki se drži zakonov, saj ni 100%, in da bi ti raje videl, da bi se delilo po "etiki in morali". Ta tvoja "etika in morala" je pa zgleda tko nastavljena, da bo mal prilagodljiva, tko da bo zmer 100%.

SplitCookie ::


Ne, napisu si da bi rad mel po "etiki in morali".

No, kaj pa je to drugega kot poštimano ?

Imaš firmo, in ima da ta firma da odgovarja za vso povročeno in nastalo škodo.

Ne pa da samo spizdi, ko nekaj poči kakor se je pripetilo ob izlitju na mađarskem, nato pa nikomu ništa.


Tlele praviš, da "po pildekih ni fajn", naprej pa še da "po pildekih ni garancija da smo zadovoljni, srečni in celega telesa", iz česar sledi da ti ni všeč pravna država, ki se drži zakonov, saj ni 100%, in da bi ti raje videl, da bi se delilo po "etiki in morali". Ta tvoja "etika in morala" je pa zgleda tko nastavljena, da bo mal prilagodljiva, tko da bo zmer 100%


Izkrivljaš moje trditve.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Marat ::

To kar Google dela je čisto prav. Zakaj pa si ne bi kreativno zmanjšali davčno osnovo, če je to legalno? Problem so močne države, ki nočejo pritisniti na davčne oaze in jih ukiniti. Ko se bo to zgodilo, bodo tudi vse multinacionalke plačevale višje davke.

Invictus ::

opeter je izjavil:

Google je mini palček?

Seveda. V ZDA in VB je kar nekaj korporacij, ki imajo večni letni dobiček, kot Google prometu. Recimo Exxon.

Drugače pa podjetja to delajo preprosto zaradi dejstva da države hočejo pobrati previsoke davke. Če bi znižale davčne stopnje, bi marsikdo razmišljal o ne-goljufanju. Ker mu potem ne bi bilo treba plačevati celega kupa odvetnikov in računovodij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Oberyn ::

Ne vem, kaj mate tolk za opletat. Izogibanje plačila davkov je eden od samih temeljev kapitalizma. Enako kot na primer trgovanje na podlagi notranjih informacij. To vsak ve. Model samo ni hotel biti hinavec. Vsaka čast.

ABX ::

Ni ravno tako, v primeru da dokažejo trgovanje na podlagi notranjih informacij te bojo kaznovali. Če legalno znižaš davke pa ne.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SplitCookie ::

Izogibanje plačila davkov je eden od samih temeljev kapitalizma.

In zakaj potem tebe davčna trofi, medtem ko korporacije vse to počnejo mimo ?

Ti temelji kapitalizma so tako trhli in patetični, da človeku pride na bruhanje.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

ABX ::

Evo ne frišen članek kako se to izvaja.
http://www.economist.com/news/business/...
An increasingly popular strategy is to transfer ownership of the multinational's main intellectual property to a subsidiary in a tax haven, then charge other subsidiaries in higher-tax countries for use of it.

Da ne boste kot SplitCookie ki joka brez da bi razumel zakaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

SplitCookie je izjavil:

Izogibanje plačila davkov je eden od samih temeljev kapitalizma.

In zakaj potem tebe davčna trofi, medtem ko korporacije vse to počnejo mimo ?


Ker korporacije imajo zanje ki ti osebno nimaš, ter dovolj denarja da vse to financirajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PaX_MaN ::

SplitCookie je izjavil:

In zakaj potem tebe davčna trofi, medtem ko korporacije vse to počnejo mimo ?

Oni delajo zakonito, ti pa ne.

SplitCookie ::

ABX je izjavil:

Evo ne frišen članek kako se to izvaja.
http://www.economist.com/news/business/...
An increasingly popular strategy is to transfer ownership of the multinational's main intellectual property to a subsidiary in a tax haven, then charge other subsidiaries in higher-tax countries for use of it.

Da ne boste kot SplitCookie ki joka brez da bi razumel zakaj.


Ti mi pa ne jokat, ko bo zmanjkalo za tvojo pokojnino in boš dobival manj kot 200€ na mesec, država pa bo v pizdi.

PaX_MaN je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

In zakaj potem tebe davčna trofi, medtem ko korporacije vse to počnejo mimo ?

Oni delajo zakonito, ti pa ne.


Ja ja ja
vsi smo pred zakonom enaki a ne
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Manu ::

ABX je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Izogibanje plačila davkov je eden od samih temeljev kapitalizma.

In zakaj potem tebe davčna trofi, medtem ko korporacije vse to počnejo mimo ?


Ker korporacije imajo zanje ki ti osebno nimaš, ter dovolj denarja da vse to financirajo.


PaX_MaN je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

In zakaj potem tebe davčna trofi, medtem ko korporacije vse to počnejo mimo ?

Oni delajo zakonito, ti pa ne.


No, saj, to je problem trenutne družbe. Kdor ima dovolj denarja, lahko kupi znanje, da se izogne davkom na legalen način.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

SplitCookie ::

Corporate entities are humans too !!!
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

PaX_MaN ::

Manu je izjavil:

No, saj, to je problem trenutne družbe. Kdor ima dovolj denarja, lahko kupi znanje, da se izogne davkom na legalen način.

Sam gugl rabš.

ABX ::

SplitCookie je izjavil:

Corporate entities are humans too !!!


To ni res.

Je pa tako v USA, mi pa nismo USA.

Je pa malo škoda da zaradi teh trollov je debata čisto mimo, nobenega ne zanima zakaj je to možno ampak se usajajo na neko moralno etiko ki bi morali spoštovat abstraktne entitete kot so firme.

Jezo usmeri na politike ki tako zakonodajo omogočajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Oberyn ::

Manu je izjavil:

No, saj, to je problem trenutne družbe. Kdor ima dovolj denarja, lahko kupi znanje, da se izogne davkom na legalen način.

Ne, gledišče si narobe obrnil. Kdor se izogne davkom na legalen način, se ni izognil davkom, se ni izognil nobeni svoji obveznosti, samo poskrbel je, da ni plačal _preveč_ davkov. Ti plačaš preveš davkov, ker nimaš dovolj znanja, ampak to je tvoja stvar.

To je tako, kot če bi jokal, da eni, ki imajo dovolj znanja, lahko dobijo delo pri googlu, ti pa ne. Pridobi znanje.

Manu ::

Žal to ni tako enostavno, kot si napisal. Znanje ni dovolj. Treba je imeti ljudi, ki so v davčnih oazah. Posameznik pač nima dovolj denarja, da tja odpotuje, odpre podjetje ali račun itd...

Tudi posamezniki v podjetju se ne učijo zakonodaje, ampak plačajo odvetnike, ki to delajo za njih. To je veliko bolj ekonomično. Za posameznika pač ni tako.

Kar se tiče davkov je po eni strani res, da države neracionalno porabljajo denar, po drugi strani pa je veliko podjetij, ki od družbe več jemljejo kot vrnejo nazaj in to je tisto, kar nekateri tu opozarjajo.

Ne gre torej za 'trolanje', ampak za racionalen pogled na današnjo situacijo, kar se tiče 'vzemi več, kot vrneš nazaj'.

Pa gre še za en drug problem. Velike korporacije zaradi svoje finančne moči postajajo kot male države, saj želijo delati mimo države (denar investirajo drugam) in usmerjati denar kakor sami želijo. Dokler je to v korist družbe, je to še sprejemljivo. Ko pa ta denar, ki bi šel v državo in v korist družbe kot celote, gre v projekte, ki družbi ne koristijo ali jo slabijo, potem je tu problem.

Človeštvo se torej mora soočati z dvema problemoma: koruptivno državo in korporacije, ki včasih delata z roko v roki, včasih pa se bojujeta za oblast.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

enadvatri ::

Kakšni roboti?! Davke naj pošteno plačajo, z milo ali silo (uber davkom na transakcije)! Zato pa smo se znašli, kjer smo - brez denarja.

Gladi ::

Oberyn je izjavil:

Izogibanje plačila davkov je eden od samih temeljev kapitalizma. Enako kot na primer trgovanje na podlagi notranjih informacij. To vsak ve.


O rly? Oh, please tell me more.

Sicer morda je tak modern korporativni turbo-kapitalizem, temel kapitalizma pa to definitivno ni.

PaX_MaN ::

O rly? Oh, please tell me more.

Rly:
Po dostopnih podatkih je namreč največ utaj davkov pri manjših subjektih z največ tremi zaposlenimi (odvetništvo, zobozdravstvo, prodaja vstopnic ...), je pojasnila Kovač Arhova.

Looooooka ::

Ne gre se za znanje.
Gre se za denar.
Tud ce vse tole preberes ti tega ne mores izvest, ker preprosto nimas dovolj kapitala, da bi odprl dovolj podruznic, da bi se tkole zajebaval. Na koncu dneva bi imel vec stroskov s to zajebancijo, kot prisparanega denarja, ko bi ti to uspelo.
Kar je pa tud osnoven problem kapitalizma. Vec kot imas vec bos zasluzil in zato manj delal.
Lep primer.
Ce das ti banki 500 eurov bos s kerim kol varcevanjem zlo malo dobil. Ce vplacas 50.000.000 gres pa lahko lepo sedet in zivet od obresti.
Banka ti bo po vsej verjetnosti izplacevala iz profita, ki ga ustvarja s temi revezi, ki vplacujejo 500 eurov.
Drug primer je tocno tole s firmami.
Recimo, da mas ti stacuno s stumfi. Pa ful kesha. Pa prodajas slabse stumfe kot jaz.
Moji so recimo 2 eura drazji, ker so kvalitetni pa rocno delani pa ne vem kva se.
Ti mas pac tok denarja, da lahko odpres se 3 stacune okol mene(kao nepovezane). In v teh treh cenaj zbijes ceno stumfov in prodajas pod svojo lastno in mojo ceno dokler nekdo ne propade.
Kdo bo propadu. Jaz al ti, ki si lahko kesh iz vseh 4 stacun prenasas sem ter tja?

Oberyn ::

Looooooka, z ničemer od tega se ne strinjam. Google plačuje davke po istih zakonih, ki tudi zate veljajo. Ti lahko ustanavljaš trgovine po istih pravilih kot jaz.

Aja, zakoni ti niso všeč? Tudi meni niso. Zdaj imam pa rešitev zate: pejd na volitve. Ker tam se to uredi. Presenečenje: ko pride do tega, vas dve tretjini ostane doma, tretjina pa voli opice, ki še večjo štalo naredijo.

Pa nekaj imaš proti bankam? E, jaz tudi. Ampak jaz se proti temu borim, namreč z denarnico. Banke so po moje povampirjene, zato ne uporabljam njihovih storitev (ti jih). Nimam bančnega računa (ti ga imaš), ne uporabljam nobene kreditne kartice (ti jo uporabljaš). Res je, da se moram zaradi tega tudi čemu odpovedati, ampak se odpovem (ti se ne).

Looooooka ::

Jst nism nc reku, da sm proti zakonom. Dejstvo je, da bi vsi poceli enako ce bi meli toliko denarja.
Samo ne mi tle trdit, da jim to uspeva, ker so pametni.
Uspeva jim izkljucno zaradi denarja.
Sm ti lepo napisal, da ti ne mores odpret 20 podruznic in potem zonglirat z denarjem sem ter tja, ker pac preprosto nimas tok financ.
Torej ze v osnovi ni "fer igra" in sistem enak za vse.
Banko lahko ti menjas kokr hoces...jst je ne ker mi tko pase.
Na koncu je pa tud dejstvo, da kapitalizem pac ni fer sistem. Ce bi bil bi oni placali vec davka. Why?...ker sluzijo z denarjem vecjega stevila ljudi. Torej se ne morejo primerjat s tabo, ki sluzis izkljucno s svojim delom.
Ampak again. Jaz v temu ne vidim nobenega problema. Problem bi videl samo, ce bi bilo taksno pocetje nelegalno.
Zakaj bi pa placal vec davka v Angliji ce ga lahko prinesem domov in si tle z njim obrisem rit...al pa zaposlim lokalne prebivalce :)

ABX ::

Ja no, denar je potreben, pod določeno vsoto kapitala ta mahinajcija nima smisla.

Je pa potrebno tudi nekaj znanja, ki sicer če imaš ta denar ga kupiš.

Je pa tako, da če si neumen, te denar na hitro zapusti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

rand ::

Večina vas se ubada s problemom obdavčitve Googla in ne z drugim delom zapisa. Če pogledaš bigger picture vidiš da Schmidt potihem opozarja na neprimernost trenutnega market economyja in družbene ureditve v prihodnosti. Google se sistemu z neplačevanjem davkov praktično posmehuje. V svetovni politiki je preveč starih prdcev ki ne vidijo niti 5min v prihodnost.
while(1)fork();

ABX ::

Google se ne posmehuje, ampak je to javno izjavil. To je prvi korak v pravo smer.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nekikr ::

1. Imamo celo tono dokazov, ki pravijo, da je bila nedavna mamilarska druščina zelo močno kriva vsega kar so ji očitali in več, pa so jih izpustili na prostost, ker so bili dokazi pridobljeni nezakonito. Vse lepo in prav, ker se moramo držati zakona.

2. Imamo Google, ki javno prizna, da se drži zakonov, pa se najdejo isti kot v prejšnji temi, ki bi jih pa sedaj kar križali, ker niso nek vzor morale in etike.

Hm.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eric Schmidt v Veliki Britaniji plača več davka kot Google

Oddelek: Novice / Ostale najave
147215 (5628) gendale
»

Googlov šef o davkih in robotih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8221281 (18814) nekikr
»

Francija, Nemčija razmišljata o novi avtorski pravici na izvlečke novic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8418091 (15686) Lonsarg
»

Schmidt pred senatom zanikal obtožbe o Googlovem favoriziranju lastnih storitev

Oddelek: Novice / Ostale najave
164674 (4065) Poldi112
»

Google bo posredoval podatke omrežij Wi-Fi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
246713 (5650) MrStein

Več podobnih tem