» »

Kako izsledit Android telefon

Kako izsledit Android telefon

«
1
2

free_k_shot ::

Živjo,

vem da me boste takoj skritiziral in večinoma pisal negativne komentarje ampak upam da se bo našel kdo z pametnim odgovorom.

Glede na to, v primeru da izgubiš/ti ukradejo android telefon ga lahko dobijo nazaj, oziroma izsledijo. Vendar to po navadi ni vsakdanja praksa. Kao da je ful drago :/ (Čeprav po moje operater samo vpiše številko in pritisne enter :( ).

Ampak me vseeno zanima ali je možno, da bi telefon izsledil sam, prek IMEI številke? Marsikaj se da naredit (LINK), pa me zanima ali ima kdo s tem izkušnje?

Lahko tudi kakšne info o tem kako IMEI tracking sploh deluje... Za triangulacijo vem.

Hvala

Pithlit ::

Anti theft daš gor?
Life is as complicated as we make it...

urosh ::

brezplačna rešitev preden izgubiš telefon: http://www.f-secure.com/en/web/home_glo...

free_k_shot ::

urosh je izjavil:

brezplačna rešitev preden izgubiš telefon: http://www.f-secure.com/en/web/home_glo...


Tale program sicer ne poznam. Ampak mislm da ne pride v upoštev. Morda se motim, vendar vsak ki ima vsaj malo
v glavi in gre krasti telefon ve, da ga mora čim prej flashat, da izbriše vse nastavitve in naknadno aplicirane programe. Med drugim tudi f-secure. Ravno zato iščem način kako to naredijo operaterji? (oni izsledijo na podlagi 13 mestne številke, ki jo ni moč izbrisat iz telefona)

St235 ::

a. IMEI je možno spremenit
b. oprerater tega ne sme naredit sodne odredbe
c. operater lahko preverja samo svoje omrežje.

free_k_shot ::

St235 je izjavil:

a. IMEI je možno spremenit
b. oprerater tega ne sme naredit sodne odredbe
c. operater lahko preverja samo svoje omrežje.



Kolikor jaz vem, je IMEI v čipu ki je fizično v telefonu. Tako da to ni enostavno zamenjat. Poleg tega je še nelegalno in ne boš našel kakšnih programov ali navodil kako to narest (pozabi na octopus ipd.). Moraš znat že kar dobro programirat in imet pravo orodje.

Če lastnik oz. uporabnik telefona poda zahtevek in mu s tem dovoli, da poišče tvoj telefon (saj ima dokaz, da je njegov)... WHY NOT? Če gremo po pravilih gre nekako takole;
- Prijava na policiji o kraji
- Zahtevek za sledenje pri operaterju
- Operater samo javi, da je bil telefon v časovnem obdobju aktiven/neaktiven
- potem ta papir neseš na policijo
- policija da zahtevek na tožilstvo za odobritev sledenja
- tožilstvo.... error! Tukej se po navadi ustavi in ne gre več naprej

6 postopkov ki trajajo kar nekaj časa, da se potem vse skupaj ustavi. LAME :'(

Operater res lahko preverja samo svoje omrežje, zato je tukaj pristojna policija da da zahtevek še ostalim operaterjem. (si.mobilu se ponavadi fučka za to).

še kkšna ideja? kkšn frijevc?

arozma ::

free_k_shot ::

arozma je izjavil:

Kaj takega?
http://www.zmaga.si/content.php?id=3619


Enak problem kot prej. Ko se telefon flasha, se aplikacija izbriše. Zavedati se je potrebno da tat hkrati tudi zavrže vašo sim kartico in s tem ne pridejo v upoštev razne zadeve pošiljanja sms-ov za zaklep telefona ipd.

Mislim da je imel apple (iphone idr.) neko zadevo, kjer si prek spleta registriral svoj telefon in ga v primeru kraje lahko lociral. (seveda je apple malo težje flashat oz. jailbreakat kot nekateri pravijo). Ampak da je zadeva kar solidno narejena.

ajde dejmo še.... brainstorming :D

mailer ::

amigo_no1 ::

free_k_shot je izjavil:

St235 je izjavil:

a. IMEI je možno spremenit
b. oprerater tega ne sme naredit sodne odredbe
c. operater lahko preverja samo svoje omrežje.



Kolikor jaz vem, je IMEI v čipu ki je fizično v telefonu. Tako da to ni enostavno zamenjat. Poleg tega je še nelegalno in ne boš našel kakšnih programov ali navodil kako to narest (pozabi na octopus ipd.). Moraš znat že kar dobro programirat in imet pravo orodje.

Če lastnik oz. uporabnik telefona poda zahtevek in mu s tem dovoli, da poišče tvoj telefon (saj ima dokaz, da je njegov)... WHY NOT? Če gremo po pravilih gre nekako takole;
- Prijava na policiji o kraji
- Zahtevek za sledenje pri operaterju
- Operater samo javi, da je bil telefon v časovnem obdobju aktiven/neaktiven
- potem ta papir neseš na policijo
- policija da zahtevek na tožilstvo za odobritev sledenja
- tožilstvo.... error! Tukej se po navadi ustavi in ne gre več naprej

6 postopkov ki trajajo kar nekaj časa, da se potem vse skupaj ustavi. LAME :'(

Operater res lahko preverja samo svoje omrežje, zato je tukaj pristojna policija da da zahtevek še ostalim operaterjem. (si.mobilu se ponavadi fučka za to).

še kkšna ideja? kkšn frijevc?

Tole dela ?
za iphona
http://www.iclarified.com/entry/index.p...


http://forum.gsmhosting.com/vbb/f200/im...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amigo_no1 ::

COMPLETE IMEI RESTORE HOW-TO
http://forum.samdroid.net/f28/complete-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

urosh ::

@free_k_shot: če bi prebral lastnosti programa, ki sem ga linkal, bi ugotovil, da če zamenjaš kartico dobiš na prej določeno število sms, katera številka ga uporablja. To pomeni, potem delajo tudi zaklep, wipe, locate in aparm funkcije. Se pa telefon avtomatsko zaklene.

Če pa gremo v smer, da ga bo itaq s prve flešnil, potem pa razen zgoraj opisanega postopka pozabi vse ostalo. Ponavadi pa če ti telefon ukradejo, ga bolj zaradi vrednosti telefona samega, zaradi informacij, ki so na njem. Ok, otroki, ga ukradejo verjetno zaradi teka, ker jim je lep :) in ti večinoma tudi ne vejo kako ga flešnit...

mazid ::

moja zgodba na kratko

za novo leto sem zgubil Galaxy S2, naslednji dan dal prijavo na policijo da je IZGUBLJEN (ne rečt da je bil ukraden če ni bil)
na prvi delovni dan sem izdal nalog za iskanje aparata na mobitel, si-mobil, tuš mobil (zadevo ti sledijo 3 mesece)
po pol leta sem bil obveščen iz mobitela da so zaznali moj telefon, (samoiniciativno so izkali še naprej) sledila je prijava odtujitve zoper neznano osebo.
Če nekaj najdeš in ne vrneš si kriv zatajitve, ob predpostavki da te dobijo seveda.
Po prijavi je šlo vse skupaj do tožilca in sodišča, ... naprej postopkov ne poznam
po 11 mesecih sem dobil iz policije klic da so našli moj telefon na Hrvaškem in mi dali kontakt da sem se zmenu za prevzem aparata.

Torej, aparat se je našu na podlagi IMEI številke, na telefonu sem imel zaklep zaslona, ki me je obvaroval vsaj pred tem da bi nekdo prišel do mojih podatkov.
naložili so sistem na novo in posledično tudi če bi imel kak program gor ga nebi mogu iskat.

LP

kunigunda ::

free_k_shot je izjavil:

St235 je izjavil:

a. IMEI je možno spremenit
b. oprerater tega ne sme naredit sodne odredbe
c. operater lahko preverja samo svoje omrežje.



Kolikor jaz vem, je IMEI v čipu ki je fizično v telefonu. Tako da to ni enostavno zamenjat. Poleg tega je še nelegalno in ne boš našel kakšnih programov ali navodil kako to narest (pozabi na octopus ipd.). Moraš znat že kar dobro programirat in imet pravo orodje.

Če lastnik oz. uporabnik telefona poda zahtevek in mu s tem dovoli, da poišče tvoj telefon (saj ima dokaz, da je njegov)... WHY NOT? Če gremo po pravilih gre nekako takole;
- Prijava na policiji o kraji
- Zahtevek za sledenje pri operaterju
- Operater samo javi, da je bil telefon v časovnem obdobju aktiven/neaktiven
- potem ta papir neseš na policijo
- policija da zahtevek na tožilstvo za odobritev sledenja
- tožilstvo.... error! Tukej se po navadi ustavi in ne gre več naprej

6 postopkov ki trajajo kar nekaj časa, da se potem vse skupaj ustavi. LAME :'(

Operater res lahko preverja samo svoje omrežje, zato je tukaj pristojna policija da da zahtevek še ostalim operaterjem. (si.mobilu se ponavadi fučka za to).

še kkšna ideja? kkšn frijevc?


Ni cist tko.

1. Ce prijavis operaterju
- dajo IMEI na crno listo. S tem se onemogoci drugemu uporabo telefona (razen ce spremeni IMEI, ali gre k drugemu operaterju, operaterji med seboj ne izmenjujejo crne liste)

2. Ce prijavis policiji izgubo
- te bodo samo naslovili na operaterja (glej tocko 1.)

3. Ce prijavis policiji krajo
- bodo napisali zapisnik
- te bodo naslovili na operaterja (glej tocko 1)
- Ce spadas v tisti 1% "pomembnih oseb", bodo sprozili naprej postopek
a.) Na sodisce bodo poslali zahtevo za sledenje
b.) Sodisce bo poslalo odredbo operaterju o sledenju
c.) Operater bo to kar pise v odredbi izvrsil (obdobje, IMEI, stevilka...) in to poslal policiji (redko se zgodi da samo sodisce zahteva podatke)
d.) Policija bo glede na podatke izvrsila dolocene akcije, oz. podala novo zahtevo za prisluhe na sodisce (podobno potem naprej kot od tocke a.)

ps1.) Operater sam od sebe ne bo (in ne sme) preverjal zgodovine glede na IMEI
ps2.) Ko isces podatke po IMEI, jih bo ven prislo manj kot polovica (npr. roaming nima podatka o IMEI in zapisov operater potem nima, prav tako odvisno od implementacij omrezja ne bo vedno tudi podatkov o SMS in MMS ipd...

PINki ::

Kakšne so pa kazni, ko te policija dejansko dobi, da si si protipravno prisvojil nek telefon aka te izsledijo?

kunigunda ::

Pomoje odvisn od okoliscin in sodnika. ce si npr najdu tel. na tleh in ga zadrzal, al si ga dejansko nekomu iz torbice sunu ipd..
Pa seveda kolk dobrga odvetnika mas ce si ga vzames :)

PINki ::

Jaz bi npr. izgubljen telefon vedno prijavil kot ukraden, saj dejansko tudi bo ukraden. Dvomim, da ga nihče nikoli ne bo našel. Pač izmisliš si neko zgodbo tam kjer si ga izgubil.

Itak, če najdejo krivca bodo na sodišču pomoje prej tebi verjeli na besedo, kot pa nekomu, ki ima v žepu tvoj telefon.

kunigunda ::

Ukradenih telefonov se ne isce. Je prevec tega, pa premalo kriminalistov. Razen ce je poleg samega telefona blo ukradeno se kaj, npr. avto notr pa telefon ipd..

mazid ::

PINki je izjavil:

Kakšne so pa kazni, ko te policija dejansko dobi, da si si protipravno prisvojil nek telefon aka te izsledijo?


Če uspeš dokazat da si telefon v dobri veri kupu in mogoče še poveš od koga, potem znaš lepo prid´t skoz. Drugače mislm da dobiš kr lepo položnico.

kunigunda je izjavil:

Pomoje odvisn od okoliscin in sodnika. ce si npr najdu tel. na tleh in ga zadrzal, al si ga dejansko nekomu iz torbice sunu ipd..
Pa seveda kolk dobrga odvetnika mas ce si ga vzames :)


Če ga najdeš na tleh si kriv odtujitve aparata, da ga vzameš iz jakne oz. torbice je pa kraja.
In za krajo greš ziher čičat al pa maš pogojno.

PINki je izjavil:

Jaz bi npr. izgubljen telefon vedno prijavil kot ukraden, saj dejansko tudi bo ukraden. Dvomim, da ga nihče nikoli ne bo našel. Pač izmisliš si neko zgodbo tam kjer si ga izgubil.

Itak, če najdejo krivca bodo na sodišču pomoje prej tebi verjeli na besedo, kot pa nekomu, ki ima v žepu tvoj telefon.


V takem primeru upam da bi naletu na nekoga ki lahko dokaže da ga ni ukradu in da dobiš ti kazen zarad krive prijave in pričanja.

kunigunda je izjavil:

Ukradenih telefonov se ne isce. Je prevec tega, pa premalo kriminalistov. Razen ce je poleg samega telefona blo ukradeno se kaj, npr. avto notr pa telefon ipd..


To preprosto ni res. Moj telefon je bil prijavljen kot izgubljen pa so ga iskali na mobitelu celo 3 mesece po datumu ko je preteklo uradno iskanje. Pa nisem dal ponovnega izkanja. So nardil samoiniciativno.
Ne vem kolko ma vloge to da je bil telefon za 600€.

PINki ::

Cetudi bi on dokazal, da ga ni ukradel ga je nekdo se vseeno meni moral "ukrasti" in ima vezo z njim, da je on do mojega telefona prisel.

mazid ::

PINki je izjavil:

Cetudi bi on dokazal, da ga ni ukradel ga je nekdo se vseeno meni moral "ukrasti" in ima vezo z njim, da je on do mojega telefona prisel.


Res? Jaz sem priznal da mi je padel mimo žepa v jakni in da sem bil konkretno nabit. Konc koncev je bilo silvestrovo. Se zgodi jebat ga.
Sam sem bil kriv, je pa res da to ne daje pravice nikomur da si prisvoji nekaj kar je nekdo pošteno plačal oz. še kar plačuje.

kunigunda ::

mazid je izjavil:


To preprosto ni res. Moj telefon je bil prijavljen kot izgubljen pa so ga iskali na mobitelu celo 3 mesece po datumu ko je preteklo uradno iskanje. Pa nisem dal ponovnega izkanja. So nardil samoiniciativno.
Ne vem kolko ma vloge to da je bil telefon za 600€.


Kako so ga iskali ? Kaj so ti javili ? Ce so to naredili, bi ob inspekciji placali krepko kazen. Noben operater sam od sebe ne isce
(niti ne sme po zakonu), lahko ga samo blokira. Cena telefona nima pomena tuki. Eventuelno bi ga lahko na sivo listo dali,
ampak tega spet ne delajo zaradi kraj, se manj, da ti dobis kakrsnekoli podatke.

mazid ::

kunigunda je izjavil:

mazid je izjavil:


To preprosto ni res. Moj telefon je bil prijavljen kot izgubljen pa so ga iskali na mobitelu celo 3 mesece po datumu ko je preteklo uradno iskanje. Pa nisem dal ponovnega izkanja. So nardil samoiniciativno.
Ne vem kolko ma vloge to da je bil telefon za 600€.


Kako so ga iskali ? Kaj so ti javili ? Ce so to naredili, bi ob inspekciji placali krepko kazen. Noben operater sam od sebe ne isce
(niti ne sme po zakonu), lahko ga samo blokira. Cena telefona nima pomena tuki. Eventuelno bi ga lahko na sivo listo dali,
ampak tega spet ne delajo zaradi kraj, se manj, da ti dobis kakrsnekoli podatke.


Iščejo ga na način da beležijo če se tvoj IMEI pojavi v omrežju. Sporočijo samo to da so ga zaznali in kdaj. Vse ostale podatke pridobi policija na podlagi izdanega sodnega odloka. Zato pa je treba it še enkrat na Policijo z papirjem da se je znašu telefon v obtoku da oni prožijo dalje.
Ne bod pameten preveč na podlagi sklepanja. Al pa dej močne argumente podkrepljene z citiranjem kje si to pamet pobral.
Lahko ti pa skeniram moje papirje iz postopka če ne verjameš.

kunigunda ::

Sej ne sklepam. Vem kako delajo sodisca, kriminalisti in operaterji ter kaj smejo in kaj ne.
Mi je pa cudno da so ti telefon dali na sivo listo. Mogoce si njihov dober narocnik pa so ti v tem primeru to nardili :)
Verjetno si moral prej se kak zapisnik s strani policije o kraji prinesti ?
Za to da dajo telefon na sivo listo, sicer ne potrebujejo odredbe, saj niso ne prometni podatki ne osebni podatki.
Kaj od podatkov si potem tocno dobil potem od operaterja, da si sel na policijo ? Zgolj to, da se je v omrezju pojavil in kdaj ?
Stevilke, pod katero se je prijavil, ti jo po zakonu ne smejo posredovati.

Si imel pa preklemano sreco v vsem postopku, plus da je "lopov" ostal na mobitelovem omrezju s tvojim telefonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

free_k_shot ::

Se opravičujem da nisem prej odgovarjal. Ampak sem bil odsoten.
Prvo da razčistimo. Če si telefon izgubil, si ga izgubil zaradi svoje malomarnosti.

Če ti je bil ukraden (tako kot meni, poleg ostalih stvari) potem je to kaznivo dejanje in si zato žrtev kriminalnega dejanja.Meni osebno so vdrli v avto, naredili škodo na avtu + pobrali nekaj stvari ven. Poleg telefona. :( Bil sem pa 100m stran ampak
se avtomobila ni vidlo, ker je bil za vogalom. Ni me bilo 30min.

Ok, zj pa da mal odgovorim.

mailer; tale zadeva... prey. Zgleda zanimiva, vendar spet. Tat ga lahko prižge brez sim kartice in si popolnoma vse ogleda ali deluje ali ne, interface ipd. Operater te glede na številko ki je bila vstavljena v telefon lahko dobi samo v primeru da iz nje kličeš ali pošiljaš sms. Ker zadeva deluje nekako takole;

Outgooing call -- centrala (IMEI & USER check) -- če je vse ok, dobiš zvezo naprej. In na podlagi tega oni vidijo kdo ga je uporabljal.
Če ni sim krtice notri... žal nimaš sreče.

Amigo_no1;

1. link; Če se ne motim je jailbrake pri iPhonu enako kot pri androidu root. Pač da ga odkleneš in imaš admin pravice. Da pa s tem postopkom
lahko zamenjaš IMEI... To pa ne vem. Lahko kdo, ki si upa to poizkusi? Če rabi mu dam jst IMEI od enga starga telefona, ki ni več v uporabi.
(pač, da nebi imel težav z duplikati)

2. link; Glede na to da ima ta, ki je na samsungu probal menjati IMEI in mu sicer dela (po mojem bolj sreča kot kaj drugega), še zmeraj ne ve ali je
zamenjal IMEI ali ne. Lahko ima istega, ampak ker je neko datoteko spremenil android ne zna prebrat in ima zato ???. Tko da tudi to ne vem če funkcionira 8-O

3. link; Točno tega posta sicer nisem še videl, sem pa podobne in ja, v tem primeru se gre za IMEI Restore. To pomeni da, tisti ki je npr. zgoraj (2.link) zmešal zapis IMEI številke tako, da ima samo ??? ali xxxxxx ipd. dobi to povrnjeno nazaj. Mislim pa da ne gre za zamenjavo IMEI-a.
Drgač sem pa že sam iskal te datoteke, ki naj bi bile v efs mapi (rootan telefon, power user) pa jih nisem našel. Morda sem kaj narobe delal. Ma kdo izkušnje?

urosh; ja sem prebral kako zadeva funkcionira ampak odgovor je enak kot sem ga dal mailerju. Poglej zgoraj.

mazid; Jst sm mel tut zaklep zaslona na pin. Pa so mi po enem mesecu javili, da se je telefon uporabljal in da s tem zaključujejo njihovo iskanje.
To sem dal vse naprej policiji ampak kot je rekel "konigunda" če nisi pomembna oseba ponavadi odpadeš. Še čakam na odgovor...

konigunda; Preveri informacije preden kaj preveč rečeš. IMEI ti ne dajo na črno listo kar sami od sebe. Če to želiš potem to naredijo. Vendar to pomeni, da je tvoj telefon neuporaben za laika in ga ne boš 100% nikoli več videl. Moje mnenje je, bolje da ga dokler je v postopku pustiš vklopljenega, da ga uporabnik (tat) lahko uporablja. S tem izdaja tudi sebe :D Če se zadeva prekine še zmeraj lahko greš do operaterja in mu rečeš naj blokira ta IMEI.
Ostalo mislim da si kar zadel :P8-). Edino še to... mislim da če policija zahteva da dobi podatke o uporabniku (čeprav je to tel. številka-SIM) mslim da jo lahko dobijo.

PINki; Glede tega kolk košta... Jst ti tko povem. Da dobim telefon nazaj, je kazen najmanj kar se lahko tista oseba boji. Namreč tožbe ipd. ki lahko temu sledijo so lahko tako velike da se ne splača krast, ker če si dober in imaš dobrega odvetnika potem ti bo ta oseba še dolgo dolgo dolgo odplačevala. Samo pomisli (ko nekoga udariš, pretepeš in te on prijavi, toži (če gre za kaj hujšega)... Lahko od tebe zahteva odškodnino. Po navadi niso male vsote.
Vem da ni isto, ampak lahko se sklicuješ na psihično prizadetost :)

Upam da ni preveč ker sem vsem naenkrat odpisal. Če bo kdo poizkusil in mu uspe menjati IMEI z kakšno od zgornjih variant od "Amigo_no1" naj javi, da vemo ali to deluje.

kunigunda ::

free_k_shot je izjavil:


konigunda; Preveri informacije preden kaj preveč rečeš. IMEI ti ne dajo na črno listo kar sami od sebe. Če to želiš potem to naredijo. Vendar to pomeni, da je tvoj telefon neuporaben za laika in ga ne boš 100% nikoli več videl. Moje mnenje je, bolje da ga dokler je v postopku pustiš vklopljenega, da ga uporabnik (tat) lahko uporablja. S tem izdaja tudi sebe :D Če se zadeva prekine še zmeraj lahko greš do operaterja in mu rečeš naj blokira ta IMEI.
Ostalo mislim da si kar zadel :P8-). Edino še to... mislim da če policija zahteva da dobi podatke o uporabniku (čeprav je to tel. številka-SIM) mslim da jo lahko dobijo.

Nikjer nisem rekel, da jo dajo sami od sebe. Dajo jo, ko prijavis izgubo/krajo telefona po njihovem postopku (pismeno, na poslovalnici...)
Glede kasnejsih poizvedovanj je tvoje razmisljanje pravilno, blokiras le sim kartico (da ti tat ne poveca racuna), ce bos IMEI, bo telefon
slej ko prej romal v smeti (ce ne bo spremenil IMEI-ja)
Policija lahko direktno od operaterja dobi le osebne podatke brez sodne odredbe, kar pomeni v stilu: Kdo je lastnik te in te stevilke
(ime,priimek,naslov..). Cim je v igri IMEI, se pa zna stvar zakomplicirati (ne bom sel v detajle), da bo oddelek za preprecevanje zlorab
lahko prisel do podatka o lastniku le preko prometnih podatkov. V tem primeru bo obvestil policijo, katera bo naprej izvedla postopke na
sodiscu...

free_k_shot ::

8-)Samo da se razumemo :)

Hehe... Mislim da je čas da se naredi neka zadeva ki bi uporabnikom služila, pa če so pozabljivi, nerodni, ali
na žalost tarča kriminala. S tem ciljam na kkšno zadevo ki bi jo neko podjetje lahko na tvojo zahtevo apliciralo v telefon in bi kljub zamenjavi sim, ali flashanju lahko locirali tvoj telefon, seveda le na zahtevo tistega od katerega telefon je in mora to tudi dokazati.
Mislim da je pri nas res prevelika oaza za kriminal, saj če tko pogledamo samo v tej zadevi. Kakšno kršenje pravic ko operater izsledi telefon, posledično številko, policija najde kršitelja itd. če telefon sploh ni od tega ki ga uporablja. WTF?;( Če je moj, kje imam jaz pravice?

Včasih se prav sprašujem, kako smo sploh prišli do sem kjer smo in se nismo že prej zrušli.

kunigunda ::

Bod vesel, da nisi v Juznoafriski republiki, kjer je 90% vseh ukradenih telefonov (takoj za njo je italija)

mazid ::

kunigunda je izjavil:

Sej ne sklepam. Vem kako delajo sodisca, kriminalisti in operaterji ter kaj smejo in kaj ne.
Mi je pa cudno da so ti telefon dali na sivo listo. Mogoce si njihov dober narocnik pa so ti v tem primeru to nardili :)
Verjetno si moral prej se kak zapisnik s strani policije o kraji prinesti ?
Za to da dajo telefon na sivo listo, sicer ne potrebujejo odredbe, saj niso ne prometni podatki ne osebni podatki.
Kaj od podatkov si potem tocno dobil potem od operaterja, da si sel na policijo ? Zgolj to, da se je v omrezju pojavil in kdaj ?
Stevilke, pod katero se je prijavil, ti jo po zakonu ne smejo posredovati.

Si imel pa preklemano sreco v vsem postopku, plus da je "lopov" ostal na mobitelovem omrezju s tvojim telefonom.


Meni so dali samo obvestilo da so zaznali aparat in da naj se na policijo obrnem.
Res je, srečo sem imel neizmerno. Sploh glede na to da je bila nova lastnica hrvatica. Namreč moj telefon sem moral it iskat na PU Pula

amigo_no1 ::

Ni mi jasno kako so ga izsledili v Puli, kjer Mobitel signala več ni, praviš pa, da so imei preverjali samo Slo operaterji ter da moraš ročno pri vsakemu operaterju poslati zahtevo za sledenje imea.
Da bi se šla naša policija meddržavno sodelovanje samo zaradi enega telefona je malo verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

free_k_shot ::

Tut men se zdi malo nelogično da bi se šli meddržavno sodelovanje za tako zadevo. Vem da pri nas naj bi dala policija ob prijavi kraje tudi odredbo ostalim operaterjem da podajo IMEI na seznam ukradenih. Vendar pa osebno dobiš samo od svojga operaterja odgovor.

mazid u lucky bastard :P8-)

mazid ::

Tud meni ni čist jasno kako je potekalo vse skupaj. Me niti ne briga.
Ne vrača se samo lassie, tudi galaxy S2 se vrača :D
I am lucky bastard 8-)

tku009 ::

Tole poizkusi:

Plan B

Description:
Plan B is the 'find my phone' app that you download AFTER you lose your phone.
Plan B is your last resort to find your missing phone.

fosil ::

amigo_no1 je izjavil:

Ni mi jasno kako so ga izsledili v Puli, kjer Mobitel signala več ni, praviš pa, da so imei preverjali samo Slo operaterji ter da moraš ročno pri vsakemu operaterju poslati zahtevo za sledenje imea.
Da bi se šla naša policija meddržavno sodelovanje samo zaradi enega telefona je malo verjetno.

Verjetno so našli na kupu več ukradene robe in so šli potem preverjat vse predmete.
Tako je!

Mehmed ::

PINki je izjavil:

Jaz bi npr. izgubljen telefon vedno prijavil kot ukraden, saj dejansko tudi bo ukraden. Dvomim, da ga nihče nikoli ne bo našel. Pač izmisliš si neko zgodbo tam kjer si ga izgubil.

Itak, če najdejo krivca bodo na sodišču pomoje prej tebi verjeli na besedo, kot pa nekomu, ki ima v žepu tvoj telefon.


Aha. Razen ce je bil v casu kraje nekje drugje pa ga je par ur kasneje, po moznosti v druzbi drugih, nasel na tleh.
Potem bos fasal za krivo ovadbo, on pa za zatajitev.
Pa to je talepsi scenarij.
Tagrsi je, da je nekdo, ki ni ukradu tvoj telefon zaradi tvoje lazi obsojen za krajo. A mislis da bo kr pozrl to?


free_k_shot je izjavil:


PINki; Glede tega kolk košta... Jst ti tko povem. Da dobim telefon nazaj, je kazen najmanj kar se lahko tista oseba boji. Namreč tožbe ipd. ki lahko temu sledijo so lahko tako velike da se ne splača krast, ker če si dober in imaš dobrega odvetnika potem ti bo ta oseba še dolgo dolgo dolgo odplačevala. Samo pomisli (ko nekoga udariš, pretepeš in te on prijavi, toži (če gre za kaj hujšega)... Lahko od tebe zahteva odškodnino. Po navadi niso male vsote.
Vem da ni isto, ampak lahko se sklicuješ na psihično prizadetost :)

Ja lahko tudi reces, da imas spolne odnose s svojim telefonom pa nej ga upostevajo kot izvenzakonskega partnerja. Samo realno odskodnine vecje od skode ne pricakuj. To, kar ti mislis pri sebi, da lahko prodas kot skodo, pa nima veliko skupnega z realnostjo.
Mislim, ce bi slo tako kot si predstavljas, bi folk masovno puscal telefone v parku pa samo od teh odskodnin zivel.

free_k_shot ::


Ja lahko tudi reces, da imas spolne odnose s svojim telefonom pa nej ga upostevajo kot izvenzakonskega partnerja. Samo realno odskodnine vecje od skode ne pricakuj. To, kar ti mislis pri sebi, da lahko prodas kot skodo, pa nima veliko skupnega z realnostjo.
Mislim, ce bi slo tako kot si predstavljas, bi folk masovno puscal telefone v parku pa samo od teh odskodnin zivel.


Ne ne... nism mislu to za telefon. Ah kjeee... to nima smisla. Za ostale stvari ki tukaj trenutno niso pomembne :D
Nisem se dovolj podrobno zjasnu

Mehmed ::

Ok, ampak tudi za ostale stvari ne velja. Lahko stozis nekoga, ce te recimo poskoduje, ampak te odskodnine ne bodo ameriske. Oni se pogovarjajo v miljonih, mi v tisocakih.

St235 ::

Mehmed je izjavil:

PINki je izjavil:

Jaz bi npr. izgubljen telefon vedno prijavil kot ukraden, saj dejansko tudi bo ukraden. Dvomim, da ga nihče nikoli ne bo našel. Pač izmisliš si neko zgodbo tam kjer si ga izgubil.

Itak, če najdejo krivca bodo na sodišču pomoje prej tebi verjeli na besedo, kot pa nekomu, ki ima v žepu tvoj telefon.


Aha. Razen ce je bil v casu kraje nekje drugje pa ga je par ur kasneje, po moznosti v druzbi drugih, nasel na tleh.
Potem bos fasal za krivo ovadbo, on pa za zatajitev.
Pa to je talepsi scenarij.
Tagrsi je, da je nekdo, ki ni ukradu tvoj telefon zaradi tvoje lazi obsojen za krajo. A mislis da bo kr pozrl to?


Bullshit. Če ti ugotoviš, da telefona nimaš lahko mirno prijaviš krajo. Kriva ovadba bi bila možna zgolj, če bi ti zavestno vedel, da si telefon prodal/uničil/vrgel stran itd. itd. To ali ti je padel iz žepa ali ti ga je nekdo vzel iz žepa je irelavantno. Oziroma tega upravičeno ne moreš vedet ergo kriva ovadba ni možna.

Ravno tako tvoja ovadba nič ne vpliva na to česa bo obtožen "novi" lastnik telefona. Je na policiji in tožilstvu da ugotovi ali je šlo za krajo ali zgolj za zatajitev. Nima popolnoma nobene veze s tem ali si ti telefon prijavil kot izgubljen ali ukraden.

Ravno tako kriva ovadba ni možna, če telefon sam kasneje najdeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Ah dej no, v pol primerov folk dobro ve, da so ga izgubili. In se enostavno odloci prijavit krajo namesto izgubljenega, da bi ga mogoce prej nasli.
Ce teces po gozdu par ur, ne srecas zive duse, pa ob povratku vidis, da telefona ni vec v zepu, ni neke dileme. Da bi rekel, da so ti ga ukradli, bi se moral kar lepo zlagati (odmisli malo verjetno moznost, da ima kdo dresirano hordo kleptomanskih veveric tam).
In tadrug scenarij je cisto mozen; ce bi jaz kot gobar nasel tak telefon in se moral zagovarjat kako ga nisem ukradel, samo zato, ker en bedak ni zmogel po resnici reci, da je izgubil zadevo, bi sprobu kok globoko v njegovih telesnih odprtinah zadeva se ima signal.
Policaji pa tozilci ze lahko ugotavljajo a je slo za krajo ali zatajitev, ampak ce bi on ze v startu prijavil izgubljeno zadevo, se s krajo (verjetno) ne bi ukvarjali. Ne rect, da ovadba cisto nic ne vpliva. ;)

St235 ::

Ce teces po gozdu par ur, ne srecas zive duse, pa ob povratku vidis, da telefona ni vec v zepu, ni neke dileme. Da bi rekel, da so ti ga ukradli, bi se moral kar lepo zlagati (odmisli malo verjetno moznost, da ima kdo dresirano hordo kleptomanskih veveric tam).


In točno to te bo vprašal policaj ko boš podajal ovadbo in on bo lahko na podlagi tvoje izjave presodil za kaj gre in kako postopat naprej.

In tadrug scenarij je cisto mozen; ce bi jaz kot gobar nasel tak telefon in se moral zagovarjat kako ga nisem ukradel, samo zato, ker en bedak ni zmogel po resnici reci, da je izgubil zadevo, bi sprobu kok globoko v njegovih telesnih odprtinah zadeva se ima signal.

Če ga boš ti kot gobar našel, ga moraš nest na policijo. Če tega ne storiš pa je stvar sodnega postopka ali se bo obravnavalo kot zatajitev ali kot kraja.

Tako, da še enkrat. Konkretno ali ti prijaviš zadevo kot ukradeno ali izgubljeno ne bo bistvene razlike, ker je policaj, ki prijavo sprejme tisti ki presoja za kaj gre na podlagi tvoje izjave. Tako, da kot že 1000x rečeno. Če v prijavi namenoma ne zavajaš ali lažeš potem ne boš nikoli ovaden zaradi krive ovadbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Ja ce bi v izjavi vse lepo po resnici povedal bi ze policaj lepo presodil za kaj gre. Jaz izhajam iz tega, da ima tip namen lagati in ne bo rekel ocitno sem ga izgubil ampak ni sans, da sem ga izgubil, nekdo mi ga je moral ukrasti. In s tem postavil temelje za naprej.
Ce prijavis ukradeno se policaj ze lahko sprasuje, ce je res ukradena ali izgubljena. Ce prijavis po resnici izgubljeno, se verjetno ne bodo ubadali a pa je mogoce le ukradena. In ta drobnarija lahko po najbolj crnem scenariju naredi pol leta razlike tistemu, ki je nasel zadevo. Sej je banalno in teoreticno, samo mene vseeno moti. Ker je nepotrebno. Ce nisi preprican, da so ti ukradli, domnevaj da si izgubil. Da lahko tudi obratno naredis brez posledic se ne pomeni, da je to prav.

St235 ::

nope, tistemu ki je našel zadevo naredi razliko samo ena stvar: Ali je fer in zadevo vrne. Vse posledice od tam naprej temeljijo zgolj in le na njegovi odločitvi.

Mehmed ::

Ja ne no :D
Najdem zadevo, se mi dopade, vzamem v racun pol leta pri zatajitvi, mi odtehta, sprejmem tveganje pa obdrzim.
Nakar me pohopsajo za tatvino kjer mi grozi leto. S tem pa nisem soglasal, ko sem se odlocal.
Do tega pa (lahko) pride, ker se nekdo odloci sebi in policaju lagati, da je bila zadeva ukradena, ne pa izgubljena. To me moti, ampak zgleda sem edini, ker vecini so najditelji telefonov taki zlikovci ocitno, da nima veze, ce dobijo vec kot si zasluzijo. :D

St235 ::

normalno, ker edini kriterij ali je nekaj ukradeno je to ali je prijavitelj uporabil besedo ukradel ali izgubil. Vse ostalo je irelavantno. Predvsem pa ne vem kje si ti našel pol leta pri zatajitvi, ker kazen je v obeh primerih enaka:

(5) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki jo je našel ali je do nje po naključju prišel, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.


(2) Če je vrednost ukradene stvari majhna in si je storilec hotel prilastiti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.


Kako tukaj kdorkoli dobi več kot si zasluži veš samo ti. Kazen je načeloma predpisana enka. dejanska izrečena kazen pa je v vsakem priemru odvisna od posameznega primera in nima nič skupnega z tem ali je bilo nekaj ukradeno ali zatajeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Pardon, gledu sm (2) namesto (5). Dam mir glede tega, ceprav me cudi, da ti je vseeno po katerem clenu kdo izvisi, tudi ce je ravno v istem rangu. Nekako je point v tem, da se ne tretira folk kot tatove, ce to niso, razlika v kazni bi bila samo ekstra razlog.

Ne rabis se na besedo obesat, ker ni point v njej. Govorim o razliki med rad bi prijavil ukraden telefon, nekdo mi ga je sunil iz zepa, ni sans da bi ga izgubil napram rad bi prijavil izgubljen telefon, nekje mi je padel iz zepa. Pri slednjem policaj nima razloga ubadati se s tatvino pa iskati lopove. Lahko se, ne recem, ampak a se bo? Ce bi ze ukradene najraje downgradali v izgubljene za ljubi mir, ne bojo izgubljenih sami upgrejdali v ukradene. Realno bo popisal izgubljen telfon in se ubadal z drugimi stvarmi, ne bo te skusal prepricat, da je pa mogoce le bil ukraden da bi lahko tatvino naredil iz tega.
Da ima policaj zadnjo besedo ni dvoma, samo ne mores reci, da prijavitelj ne vpliva k katero smer bo slo, ce to hoce.

St235 ::

lej obešaš se na popolnoma brezvezno semantiko.

Ali je telefon ukraden ali zatajen je v bistvu isto, ker pri majhnih zadevah bi se lahko do nezavesti kregal ali je nekdo nekaj našel, ko je viselo iz žepa ali ukradel.

Zato je tudi z vidika policije popolnoma vseeno kako zadevo prijaviš. Ker vse kar policija lahko naredi je, da se izda odredba operaterju da sledi IMEI in da oni zabeležijo IMEI, če slučajno kje dbijo telefon med kako racijo.

Tako prijava popolnoma nič ne vpliva na postopek in popolnoma nič ne vpliva na kazen.

Da je pa zatajitev enako tretirana kot tatvina je pa bolj kot ne logično, ker gre v obeh primerih za zavestno protipravno odtujitev. Predvsem pa bi ob skoraj vaki tatvini lahko trdil, da gre pravzaprav za zatajitev.

kunigunda ::

amigo_no1 je izjavil:

Ni mi jasno kako so ga izsledili v Puli, kjer Mobitel signala več ni, praviš pa, da so imei preverjali samo Slo operaterji ter da moraš ročno pri vsakemu operaterju poslati zahtevo za sledenje imea.
Da bi se šla naša policija meddržavno sodelovanje samo zaradi enega telefona je malo verjetno.

Verjetno ga je sunil hrvaski drzavljan, dal notri hrvasko kartico, ter govoril v sloveniji. Tko je mobitel dobil IMEI in cifro,
policija pa je potem dala naprej hrvaski policiji v poizvedbo. Pomoje kej takega. Hrvati pa niso hotli poslati nasi policiji telefona zaradi
protokolov (pa mogoce so ga se kaj sprasevali na PU pula).

Mehmed ::

St235 je izjavil:


Da je pa zatajitev enako tretirana kot tatvina je pa bolj kot ne logično, ker gre v obeh primerih za zavestno protipravno odtujitev. Predvsem pa bi ob skoraj vaki tatvini lahko trdil, da gre pravzaprav za zatajitev.

Mja, samo zatajitev je priloznostna, ne gres dejansko ukrasti nekomu zadeve, enostavno najdes nekaj in se odlocis, da ne bos vrnil. Me kar cudi, da se to dvoje enaci, ze zato, ker en dejansko vlozi napor in odtuji zadevo, drugi jo pa samo ohrani odtujeno. Ampak nima veze.
Ce prijavis izgubljen telefon to ne vpliva na statistiko kriminala. Dokler ga nekdo ne najde in zacne uporabljat je izgubljen, sele potem lahko govoris o odtujenem oz. zatajenem. Policija ne bo slabse izgledala, ce ga nihce nikoli ne najde pa ostane v gozdu.

Ce ta isti telefon zavedes kot ukraden, je ze del druge statistike. Ce ostane izgubljen v gozdu, imas en neresen primer tatvine vec.
Podobno, ne pa isto. Ene razlike so, tudi ce si jih ne priznas.

free_k_shot ::

Sicer vse lepo in prav ampak ne vem zakaj se kregate.8-O
Glede na to da je bil naslov tega posta "kako izslediti android telefon", mislim da ste malo zašli iz področja.

Je fajn zvedt kkšno zanimivost glede postopkov, pravnih in drugačnih ampak folk. Kregat se glede tega ali oseba
prijavi telefon kot izgubljen ali ukraden, potem pa še da najdejo telefon ali je oseba ki ga ima, telefon najdla ali ukradla, se mi zdi BV. :| Mislim da ljudje vedo da je vedno več takega kriminala in potem spletne prodaje. In če si kar od nekoga kupil telefon, brez kakršnihkoli papirjev... eeee, sorry. Če je bil zmaknjen, najden, etc. boš tretiran kot da si kaznivo dejanje naredil ti, ki si telefon kupil od nekoga. Žal je tako. Drugo je potem to, ko poveš od koga si ga dubu ipd. Če pa imena in to ne poznaš, si kriv pač ti.8-)

Mehmed ::

PINki je izjavil:

Jaz bi npr. izgubljen telefon vedno prijavil kot ukraden, saj dejansko tudi bo ukraden. Dvomim, da ga nihče nikoli ne bo našel. Pač izmisliš si neko zgodbo tam kjer si ga izgubil.

Itak, če najdejo krivca bodo na sodišču pomoje prej tebi verjeli na besedo, kot pa nekomu, ki ima v žepu tvoj telefon.

Zaradi tega. Eni bi se namerno zlagali, da ga niso oni izgubili, obenem pa ne da so ravnodusni, celo racunajo na to, da bodo nekoga ozigosali za tatu, ceprav vejo, da to ni. Meni to ni prav, vecini je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327103 (10507) Mare2
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
275986 (5003) toplakd
»

Ukraden telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5912236 (5663) Lightning17
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115257 (13625) Mcsin
»

izgubili telelfon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
579964 (7659) mazid

Več podobnih tem