» »

Rošenje šipe v avtu

Rošenje šipe v avtu

1
2
»

PrimozR ::

Sem naredil to včeraj, je delvoalo, samo posledice pomojem niso ravno blagodejne za zdravje :)

T0RN4D0 ::

Ni nujno da odpreš svoje okno, lahko tudi katero drugo, če si sam v avtu :) Malo svežega zraka ni še nikomur škodovalo >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

PrimozR ::

Dejansko je bilo ugotovljeno, da v tistem predelu zaradi nekega razloga ventilacija ne piha. To verjetno pomeni podiranje armaturke, kajne? :P

;-) ::

Daj spucat kanale prvo, nerabijo podret armature da ti jih spucajo.

PrimozR ::

na servis al kak poseben shop?

WamPIRe- ::

Zanima me en Myth ;)

Slišal sem, da v primeru, če se stekla v avtu rosijo jih premažeš s Coca-Colo in se potem več ne!?
Sicer si nekako predstavljam nizko sonce in pa od C-C usrano šipo.. pa vseeno ;)

PIPI probaj pa povej ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

PrimozR ::

Hm, dejansko misliš, da s kokakolo pustiš namazano šipo? Alu folija in kokakola deluje...

WamPIRe- ::

Poizkusi ;) Me pa resnično zanima rezultat. ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

PrimozR ::

Maaaaa... :P

JanK ::

Pomoje deluje kvecjemu ce kislina v CC kaj bolje pobere mast in svinjarijo kot namensko cistilo. Ampak mocno dvomim. Ce ne drugega, ostane sled sladkorja, ki kvecjemu poslabsa stvar, in ki ga moras IMHO odstraniti.

Ciscenje sipe s kaksnim cistilom/razmascevalcem za steklo namrec s sipe odstrani kondenzacijska jedra - necistoce na katerih se formirajo kapljice. S CC pa bi jih pomoje nanasal.

;-) ::

Kokakola je dobra za čistit, samo je treba dobro očistit po kokakoli še z vodo. Isto lahko kokakolo uporabite za čiščenje srebra, zlata itd.

WamPIRe- ::

In za odstranjevanje vodnega kamna... ampak to je že druga tema ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

arozma ::

Jest mam pa eno vprašanje glede zmrzovanja šipe. Danes zvečer (okoli 17.30) pridem na parkirplac, se vsedem v avto in ugotovim, da je šipa zamrznjena od znotraj. Sedaj ne vem ampak meni se to ne zdi normalno. Ali je?

;-) ::

Meni se še ni naredlo, samo zakaj pa ne če je po -20 zunaj

C_maniak ::

ja kondenz zmrzne not. če nimap gretja sprednje šipe dej ventilacijo ful na toplo pa na šipo usmeri. zna bit problem pri mrzlem avtu ;) takrat pa še notranje kroženje zraka.

PrimozR ::

Jest mam pa eno vprašanje glede zmrzovanja šipe. Danes zvečer (okoli 17.30) pridem na parkirplac, se vsedem v avto in ugotovim, da je šipa zamrznjena od znotraj. Sedaj ne vem ampak meni se to ne zdi normalno. Ali je?

Zame popolnoma. Trenutno je zamrznjenih vseh 8 šip v avtu :)

hotlips ::

Ja tole z zmrznjeno šipo gre tud men zelo na jetra. Pri men spredna pa zadna zmrzneta. S tem da mi spredna tolk, da če jo vsaj minimalno zdrgnem, da vidim kaj vn, preden se avto segreje, mam celo armaturko belo od leda ;(. Sem si zanč kupil na pumpi neki proti orosenju šipe, ker sem mislil, da če se šipa ne more orosit tud zamrznt ne more, pa se je zadeva izkazala za zelo neučinkovito proti zmrzali. Zato sem si dons nabavil sprej za odstranjevanje ledu, sonaks al neki tazga, ki naj bi tudi prprečeval nadalnje zamrzovanje. Fora je v tem, da je mišljen za zunanji del šipe (rahlo strupena zadeva, neki v tem smislu), sam sem si ga našprical na en robček pa z njim prebrisal šipo tud po notranji strani. Bom jutr videl, pa če bo zadeva učinkovita sporočim.

lp.hl

energetik ::

Ne moreš pretentati fizikalnih zakonov z nekimi spreji itd. Če ima šipa nižjo temperaturo od temperature rosišča zraka, se bo pač zarosila ali zamrznila. Včeraj sem imel zmrznjene vse zadnje šipe+še malo sprednjih, pa sem imel gretje do konca, ventilator na 2 in pihanje v šipo. Tako pač je. Aja - ne vključevat notranjega kroženja zraka, ker tako še večaš vlago v kabini in s tem kondenzacijo na šipah.

msjr ::

Čim bolj čista šipa, tem manj rosenja. Spucat šipo v nulo še najbolj pomaga.

arozma ::

Meni se še ni naredlo, samo zakaj pa ne če je po -20 zunaj

Ob 17.30 dvomim, da je bilo zunaj -20. Mi je pa čudno to da je bila zmrznjena samo notri. Zunaj popolnoma nič.
Sicer se bom pa že navadil, da bom moral najprej avto zasnežit preden bom kam šel. Sem pa to prvič videl. Zato sem tudi vprašal.

energetik ::

Mi je pa čudno to da je bila zmrznjena samo notri. Zunaj popolnoma nič.
Sicer se bom pa že navadil, da bom moral najprej avto zasnežit preden bom kam šel. Sem pa to prvič videl. Zato sem tudi vprašal.
Se moram še enkrat citirat?
Če ima šipa nižjo temperaturo od temperature rosišča zraka, se bo pač zarosila ali zamrznila.
Zunaj ne zamrzne zato, ker imajo šipe npr. -15°, temperatura rosišča je pa recimo -20°C.
Notri pa šipe recimo -5°C, rosišče zraka v kabini je pa recimo 0°C.
OŠ fizika...

C_maniak ::

Aja - ne vključevat notranjega kroženja zraka, ker tako še večaš vlago v kabini in s tem kondenzacijo na šipah.

notranje za tist čas, ko rabiš čimvišjo temp., da odmrzneš šipo, potem ga pa izklopiš, da še odrosiš. sicer tega ne doživim velikokrat, ampak zadnjič sem vžgal avto, ventilacijo na zgoraj opisano, sem sčistil avto vsega snega (res da je kar trajalo nekaj časa) in ko sem se usedel, je bila šipa odmrznjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

hotlips ::

Ne moreš pretentati fizikalnih zakonov z nekimi spreji itd. Če ima šipa nižjo temperaturo od temperature rosišča zraka, se bo pač zarosila ali zamrznila. Včeraj sem imel zmrznjene vse zadnje šipe+še malo sprednjih, pa sem imel gretje do konca, ventilator na 2 in pihanje v šipo. Tako pač je. Aja - ne vključevat notranjega kroženja zraka, ker tako še večaš vlago v kabini in s tem kondenzacijo na šipah.


I beg to differ.
Dones za razliko od prejšnjih dni v avtu na šipi nisem imel nič ledu, pa je blo ponoč pravtako cca. -10, kot pa prejšnje dni. NEki že bo na tem. Sej ne pravim, da goljufaš fizikalne zakone, samo se pa da z določenimi zadevami zelo znižat ledišče vode, kar je najbrž case tudi tukaj.

lp.hl

CaqKa ::

danes je bilo za razliko od zadnjih dveh dni, dosti manj mrzlo... v mb malo pod nulo, dočim je prejšnja dneva bilo tudi zjutraj pod -10°c

clothes ::

Upoštevaj tudi to, da dnevna temperatura že nekaj dni ni narasla preko 0˙C.
Tako zračna vlaga preko dneva ni narastla in kondenz se ne nabira več na steklu, ker ja zrak suh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720988 (7979) bambam20
»

Avto-rosenje šip-diy

Oddelek: Loža
293199 (2416) gruntfürmich
»

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506790 (5099) MostWanted
»

zarošene šipe, klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5319661 (18351) energetik
»

Problem z rošenjem stekel

Oddelek: Na cesti
419064 (7641) energetik

Več podobnih tem