» »

Povezava dveh bluetooth naprav, brez GUI-ja

Povezava dveh bluetooth naprav, brez GUI-ja

mirch ::

Rad bi povezal dve napravi med seboj, kateri nimata nobenega grafičnega vmesnika? Je to mogoče kako preko kakšnega računalniškega programa?

Povezal bi rad Arduino ter Neurosky Mindset. Bi bilo mogoče, da bi napisal kodo, da bi se povezala preko MAC naslova?

Prosim za pomoč!

Fave ::

Ne znam ti pomagati pri tvojem problemu, me pa zanima kako se Mindset obnese v praksi?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

googleg1 ::

Bluetooth je vedno buril duhove :) Načeloma je vsaka bluetooth naprava se obnašati kot master in kot slave. Vse je odvisno od Firmware. Glede na to, da se tvoje naprave - Mindset - ne da naknadno programirat, boš moral to storiti na Arduinu.

Za Arduino imaš več šans, jaz pa ti bom predlagal samo eno. Bluetooth modul iz Kitajske. Te modulčki imajo gor Nordicov mikrokontroler z že vgrajenim radijem. Trik je v tem, da najdeš tak modul, ki podpira delovanje v Bluetooth master načinu. Tisti z dealextrema tega ne podpirajo. Jaz sem dobil enega iz Ebaya in ima to možnost. To se potem pa že dost enostavno sprogramira, samo prave stvari si moraš dobit.

Moja predpostavka:
- Mindset ima bluetooth in deluje v Slave načinu

mirch ::

Fave ... mindset še ti ne vem povsem povedat, kako se obnese. Sem ga preizkusil na priloženih igricah, vendar se moraš kar malo priučit kako se "skoncentrirat":) sploh na začetku, ustvarjaš smešno mimiko obraza, ko se tudi "fizično" skoncentrirat:) Namreč zazna če si skoncentriran ali meditiraš, ter "blinkanje" z očmi (samo z obema naenkrat).
Drugač smo prišli po uri pa pol do nekih rezultatov v igricah:) Namreč naš namen je za začetek izgradit majhen avtek, katerega pri vodil z "glavo" :) ti sporočim na koncu kaj nam bo uspelo z glavno naredit;)

googleg1 ... bom pogledu točno kateri bluetooth vmesnik za arduinota imam. HVALA ZA NASVET!!!! Drugač pa je moja predpostavka da Mindset deluje v master načinu. Nekako se mi zdi bolj logično .. bom pa še podrobneje pogooglal:)

Fave ::

mirch, hvala za odgovor. Poročaj, zelo me zanima.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

mirch ::

Fave ... imel priložnost malo več časa posvetit "čeladi".

Odlična zadeva, z vsemi priloženimi aplikacijami in igrami (moram še malo prečekirat njihov splet, imajo še verjetno več aplikacij).

Imaš preproste igre - skok žogice, bolj ko si osredotočen bolj žogica skoči. Imaš eksorcistične igre, kjer moraš sedeti nasproti dekle katera je obsedena z hudičem in bolj ko si osredotočen, bolj si močen za hudiča. Žal do konca igre še nisem prišel, le poskusil uvodni del. Polniš tudi glave zombijem, ter z mežikanjem oči jim jih rastreliš.

Imaš kar nekaj programov s katerimi spremljaš različna možganska valovanja - še bo potrebno kakšno knjigo prebrat kaj točno katero valovanje pomeni v odvisnosti na katere misli itd.

Drugač super zadeva. Mogoče ni lih najbolj udobna čelada, vendar se moraš navaditi. Je pa izdelana robustno.

Obstaja tudi ogromno iPad in android aplikacij. Nisem še uspel poskusiti vseh. Moram se posvetiti projektu, kako vozit s to stvarjo.


Bom pa še absolutno posvetil ta teden več časa tej čeladi.

Fave ::

Interesantno. Bom zelo vesel, če boš objavljal kako napreduješ s projektom. Zelo zanimiva tema.
My mind's a hyper tool that fixes everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2480426192 (222) epps1337
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144843 (9172) ruski76
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617200 (1690) kriptobog
»

Na Androidu prežijo krvosesi

Oddelek: Novice / Varnost
267406 (5178) GupeM
»

Učenje doma za novo službo - Katera znanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711210 (8925) scipascapa

Več podobnih tem