» »

Napetost med zvočnim izhodom kompjuterja in avdio vhodom HT

Napetost med zvočnim izhodom kompjuterja in avdio vhodom HT

WarpedGone ::

Jamral sm že, da mi je že 4. zvočna kartica šla v K (ne da iz sebe nobene štime več).
Ravno sm se kobacal med kabli in sm opazu da je med kablom, ki gre na avdio vhod HT in kablom, ki pride iz izhoda zvočne dost napetosti, da jo občutim na koži. Voltmeter pokaže hec - takoj ko pritisnem pokaže čez 60V, v roku nekaj sekund pa odčitek pade na 2V. Če takoj zatem pošlatam konektorja, nič ne 'grize', čez cca 10 sekund pa zopet. In voltmeter zopet pokaže cca 60V.

Kompjuter je vklopljen v eno vtičnico preko standardnega tri žilnega kabla, HT pa v drugo pred dvožilnega napajalnega kabla. Hiša in napeljava je staro prek 30 let. A sta obe vtičnici na isti fazi, varovalki, ... nimam pojma.

Je iz tega obnašanja možno sklepat kaj točno se dogaja in kaj narest?
Dam še HT na isti štekar kot je kompjuter?
In še TV, ker bo med njima HDMI povezava?
Zbogom in hvala za vse ribe

einstein :P ::

ja, preveri malo ozemljitve in to, usb kable, scart kable... če se kateri od teh ali kakšen drug dotika ohišja od katerekoli naprave oz. če se ti dotikaš tako ohišja, kot kabla, ki praviš, da je pod višjo napetostjo. to ni nič redkega, imam med enim usbjem in ohišjem od ojačevalnika 80V (malo te "žgečka", ko se primeš ) ampak to ni nič nevarnega, tok je zanemarljivo majhen.

v glavnem malo preveri, če je kje kakšen stik kablov z ohišji oz. če si bil ti ozemljen, ko si se dotikal kabla, pa to sploh ni nič nenavadnega.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

WarpedGone ::

Ne, med tresenjem se nisem dotikal ničesar kovinskega oz. očitno ozemljenega - bil sem v nogavicah na lesenih tleh.

Noben kontakt posebej me ne trese. Trese če se hkrati dotaknem obeh.
Zbogom in hvala za vse ribe

pegasus ::

WarpedGone je izjavil:

HT pa v drugo pred dvožilnega napajalnega kabla.
Zgleda kot da ti manjka tu primerna ozemljitev.

WarpedGone ::

Možno ampak tako je original.
Zbogom in hvala za vse ribe

einstein :P ::

za kateri ht vhod gre, misliš visokonapetostni avdio vhod? in pa 3.5mm jack izhod iz kartice? med njima te trese? kako je vse povezano, lahko kakšno fotko prilepiš?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

HT = Home Theatre
Navaden AUX audio vhod preko dveh činčev. Izhod na kartici je pa navaden 3.5 jack.
Trese ko je HT v Standby, zvočna pa "uradno" tiho - i.e. ničesar ne špilam.
Zbogom in hvala za vse ribe

einstein :P ::

@warpedone

jah, zna se pač zgoditi to tresenje, kot sem že napisal, imam tudi jaz na usb-ju 80V. nevarno ni, dotikaš se kablov itak ne, za okvaro zvočnih pa po moje to nebi smel biti razlog. recimo jaz, če se dotikam scart in dvd-ja, mi je že kar malo neprijetno... kot sem že rekel, to ni nič redkega, dostikrat se to dogaja, pa skoraj 100% ni vzrok za okvaro kartic.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

WarpedGone ::

Prestavil vse na isto štekdozo, stanje nespremenjeno, enako trese.
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane22 ::

To je po moje stvar zaščitnih sklopov v napajalcih. Predvsem HTjevega, če ta nima ozemljitve.

Če PCja pritekaš brez ozemljitve, začne ta plavat na za dotk neugodnih potencialih.

Verjetno je isto s tem HT, karkoli je že.

Zakaj ne odpreš zadev in pogledaš, kaj dogaja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Brane22 je izjavil:

To je po moje stvar zaščitnih sklopov v napajalcih. Predvsem HTjevega, če ta nima ozemljitve.

Če PCja pritekaš brez ozemljitve, začne ta plavat na za dotk neugodnih potencialih.

Verjetno je isto s tem HT, karkoli je že.

Zakaj ne odpreš zadeve in pogledaš, kaj dogaja ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812489 (9817) perci
»

UTP kabel pod napetostjo?

Oddelek: Omrežja in internet
296331 (5310) Utk
»

Pomoč z vezavo lustra

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142652 (2197) okidoki
»

Slaba ozemljitev, radiator + ohišje računalnika = rukne ko pes

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184767 (4283) clix
»

Ozemljitev ohišja

Oddelek: Strojna oprema
222643 (2241) Mr_Globus

Več podobnih tem