» »

Prenosnik za cca 2000 eur

Prenosnik za cca 2000 eur

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

negot ::

Kupil bi si rad zelo kvaliteten prenosnik za okoli 2000 eur, primerljiv z macbook pro ali boljši.
Poudarek je na zmogljivosti in kvalitetni izdelavi, uporabljen bi bil za delo in zabavo, cena ni primarna ampak kvaliteta, lp

matejceh ::

Macbook Pro Retina 15"

DrYuri ::

matejceh je izjavil:

Macbook Pro Retina 15"


če misli v smislu zabave kot igranje iger, mu to ne bo kej dost koristilo. kkšn dell xps, al pa kej tazga :) http://www.mimovrste.com/artikel/275051...

oldguy ::

Eh, če se greš biznis, ni druge kot Thinkpad. No, morda še kak Sony...

matejceh ::

Kupec želi kvalitetno izdelavo...

piek ::

ThinkPad X1 Carbon, ne mores zgresiti.
--- Finish it off if you started it! ---

boogie_xlr ::

Zenbook UX52VS

einstein :P ::

1580€: http://www.mimovrste.com/artikel/275047...

@op

mislim, da si malo falil, ker se macbook pro itak ne more primerjati s prenosniki enake cene.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

gslo ::

po kvaliteti izdelave je macbook res nad 90% vse ostale robe na tržišču. verjetno obstajajo kakšne extra zadeve (military grade laptopi, ipd. :-D) vendar na splošno jim nobena firma ne seže do kolen. pustmo zdej konfiguracijo in to koliko plačaš jab'ko na ohišju. :-P

einstein :P ::

@gslo
ne vem, meni osebno je bolj všeč običajna oblika in ne tista preprosta od mac-a. njihov dizajn pa itak ni nič takega, pač vse malo bolj stlačijo noter, je pa zato tudi zmogljivost dosti manjša, cena pa dosti višja.
sam nikoli nebi kupil česa tako precenjenega, tudi to, da je tanek me ne zanima, mam še raje če je debelejši, da se ne prelomi v trenutku. kaj je arobe z npr. asus ultrabooki? če že hočeš, da je tanek.

zakaj jim noben ne seže do kolen? komot jim sežejo, saj je 90% laptopov za enako ceno zmogljivejših. military laptopi bi bili pa itak še debelejši od navadnih, ker so v vojski pač ornk razmere.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

negot ::

V končni izbiri sta macbook pro 15" retina in pa HP EliteBook 8770w 2,3 GHz (W8772TC), večina uporabe v dnevni sobi, delo in zabava pa video, slike, audio na pro nivoju, lp:)

matejceh ::

Slike, video, audio na pro nivoju = MBP Retina 15", ni potrebna debata...

oldguy ::

V tem primeru 10x rajši vzamem jabolko kot pa HP.

negot ::

hvala, kje v slo ali okolici bi bil najugodnejši nakup, lp

einstein :P ::

@oldguy

negot, če si pameten ne vzemi jabuka samo zato, da boš kul, ker je stokrat boljši HP.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Za omenjene reči je Japka rahlo boljša izbira.

negot ::

imel bi ga doma, tako da se ne bi z njim postavljal okoli, res so mi važne samo zmogljivost, povezljivost z drugimi napravami in zelo kvalitetna izdelava, vsak predlog je dobrodošel, lp:)

matejceh ::

Preveri v Big Bangu, mislim, da je bil ta prenosnik v njihovi ponudbi "razrezana cena", kar pomeni 10 obrokov brez obresti.

matejceh ::

einstein :P je izjavil:

@oldguy

negot, če si pameten ne vzemi jabuka samo zato, da boš kul, ker je stokrat boljši HP.



Seveda, ti si uporabljal/uporabljaš oba prenosnika in zato lahko trdiš, da je HP 100X boljši.

dope1337 ::

+1 za Jabolko v tvojem primeru. Zanima me samo s katerimi napravami bi se ti rad povezal, ko si že omeni, da ti je tudi povezljivost pomembna.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

negot ::

predvsem domače omrežje tv, pc, mobilni- če ni jabolko a so lahko težave, lp

gslo ::

einstein :P je izjavil:

@gslo
ne vem, meni osebno je bolj všeč običajna oblika in ne tista preprosta od mac-a. njihov dizajn pa itak ni nič takega, pač vse malo bolj stlačijo noter, je pa zato tudi zmogljivost dosti manjša, cena pa dosti višja.
sam nikoli nebi kupil česa tako precenjenega, tudi to, da je tanek me ne zanima, mam še raje če je debelejši, da se ne prelomi v trenutku. kaj je arobe z npr. asus ultrabooki? če že hočeš, da je tanek.

zakaj jim noben ne seže do kolen? komot jim sežejo, saj je 90% laptopov za enako ceno zmogljivejših. military laptopi bi bili pa itak še debelejši od navadnih, ker so v vojski pač ornk razmere.


einstein, ne govorim o dizajnu in obliki nasploh, pač pa o kvaliteti izdelave. imam enga macbooka in je prvi laptop, ki se mu po 5 letih praktično nikjer ne poznajo znaki uporabe (seveda sem ga tudi pazil, pa vendar - pazim itak vsak svoj laptop). tole unibody aluminjasto ohišje mi je bombastično. je pa kljub temu moj prvi in zadnji applov izdelek. zaradi OS-a, ki se slabša z vsako verzijo od Snow Leoparda naprej. danes dejansko raje uporabljam WIN7 kot OSX mountain lion. da bi mel maca in ne bi fural gor njihovega OS-a je pa tud mal mim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

oldguy ::

imam enga macbooka in je prvi laptop, ki se mu po 5 letih praktično nikjer ne poznajo znaki uporabe (seveda sem ga tudi pazil, pa vendar - pazim itak vsak svoj laptop). tole unibody aluminjasto ohišje mi je bombastično.


Tako je. Kvaliteta izdelave je le razred boljša kot pa generik HP roba. Enako velja za določene Thinkpade ter Sonye, potem se pa počasi že neha.

krneki0001 ::

Lenovo ThinkPad X220T
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

einstein :P ::

Ma ne mi govort, sem tudi ze maca uporabljal. Dele mam pa ze 6let star fujitsu-siemens in mislis da so znaki uporabe? Ne. Ma raje dam 2000€ v dobrodelne namene, kot pa da applov izdelek kupim. A noben ne vidi koliko slabsi hardware je na applu in to za precej visjo ceno.

@ nebivedu

Raje tega vsekakor, ne pa mac-a.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

X220T in X230T sta men odlična prenosnika, samo k so ti modeli tok hudičevo dragi. X220T z I7 procesorjem 4Gb rama in 128SSd-jem je 1300 evrov - pa so to razstavni modeli. Kok so potem šele polne cene?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

einstein :P ::

@negot

Prej bodo z japkom tezave ;)

@nebivedu

In tudi boljsi od mac-a

Edino kar bi jaz kupil od jabuka je workstation, pa se tisti ima navito ceno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

Eh, tudi jaz sem za Thinkpada all the way, a za workstation nadomestek ponujat 12-inčen screen ne gre. Če ga ne nosi okoli, je Mac čisto spodoben, če je kvaliteta merilo. Od HP ali Asus-like jajc samo stran, to je consumer roba ki je pri laptopih jaz še pogledal ne bi. Kvečjemu bi v poštev prišel kak Dell in Toshiba, pa še to pogojno.

Drugače pa, OP, Sonye si že kaj gledal? Kako E serijo 17" se splača pogledat...

krneki0001 ::

oldguy - na žalost sta edina modela X220T in X230T, večjega ni, ki bi imel multitouch screen. Na touchscreen sem se že tok navadil, da nočem več nazaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

oldguy ::

Že, že, samo če imaš zadevo bolj ali manj na mizi, TS+baterija nista tako važna. Se ti bolj gre za velik monitor, tipkovnico in zmogljivost. Kaj takega, skratka, kot je bil včasih Vaio VGN ali Thinkpad W700.

Which gets me thinking:

imel bi ga doma, tako da se ne bi z njim postavljal okoli, res so mi važne samo zmogljivost, povezljivost z drugimi napravami in zelo kvalitetna izdelava, vsak predlog je dobrodošel, lp:)


Za dva jurja imaš tak desktop, da laptopa poseka pri zmogljivosti, povezljivosti, kvaliteti in pri vsem ostalem, z nadgradljivostjo in egronomijo vred.

Za moje pojme se prenosnik kupuje, če se ga prenaša...but then again, vsakomur svoje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

turbolenca ::

Poglej še za Dell Precision M4700. Po mojem mnenju, eden boljših mobile workstation notebook. Sam imam lanskoletni model M4600, pa ti povem, da zadeva v kombinaciji z SSD (Samsung 830) in 16gb rama trga gate. Tlele si ga lahko skonfiguriraš. KLIK

Lp.

negot ::

XMG P722 17.3" Pro Gaming Notebook, kaj menite o tem,ima kdo praktične izkušnje, se prodaja in servisira pri nas, hvala vsem na predlogih in nasvetih, ravno to rabim, lp:)

negot ::

http://mtx-computer.at/de/Dell-Precisio..., tudi pri tem me zanima, če se dobi pri nas, in primerjava med xmg, dell, in macbook pro retina 15", lp:|

nurmaln ::

Glej mal da imaš garancijo in servis v Sloveniji.

Če nameravaš dat 2k za gaming laptop poklič direktno distributerja pa vprašej kaj ti lahko ponudi za ta denar.

Jaz bi na tvojem mestu vzel nekaj podobnega kot je Asus G75VX na katerega je nekdo dal link zgoraj, samo da bi vzel namesto 750GB-7200rpm diska 1TB-5400rpm+256GB SSD, pa ram namesto 8 GB 16 GB pa še se lahko pomoje kej zmišljuješ za ta dnar.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pro_moted ::

Če boš kje to staknil :

http://www.cnet.com/laptops/hp-envy-17-...

potem si zmagal.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

negot ::

trenutna favorita sta dell-precisio in xmg, lp

Pro_moted ::

Dell - precisio prenosniko so workstation laptopi in če ne modeliraš, renderiraš in podobno ,je to vstran vržen denar.Potem raje xmg.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

shinko ::

hvala, kje v slo ali okolici bi bil najugodnejši nakup, lp


V Big Bangu imajo čez vikend in še ponedeljek vse kompe -10%. Dvomim da boš kje dobil macbooka ceneje.

lp

SLO_Matej ::

oldguy je izjavil:

Od HP ali Asus-like jajc samo stran, to je consumer roba ki je pri laptopih jaz še pogledal ne bi.

Jah, ni čisto tako. Asusovi Zenbooki so odlični ultrabooki s Full HD IPS zasloni, osvetljeno tipkovnico, kovinskim ohišjem, vrhunskimi zvočniki Bang & Olufsen ICEpower ...

Tako, da bi bil tale 15" Zenbook Touch U500VZ z multi-tocuh zaslonom na dotik čisto dostojna konkurenca MBP-ju. Ali pa Zenbook UX52VS, če ne želiš zaslona na dotik. Je tudi cena prava, z razlogom. ;)

spirit ::

Ne razumm zakaj ne bi kupu Elitebooka, oziroma če je pa res gaming prioriteta pol pa itk posežeš po Asusovem ROG-u.
Kar se tiče kvalitete izdelave se Apple skrije pred Elitebooki in Thinkpadi višjih serij (T in W) niso pa to gaming računalniki.

negot ::

ne, ne, gaming ni pomemben, najpomebnejša ob vrhunski zmogljivosti predvsem videa in audio, je top izdelava in dizajn in po možnosti 17" ekran, lp

5er--> ::

S superiorno kvaliteto Elitebookov se ne bi ravno strinjal. Imam EliteBook 8460p in mu par stvari zamerim:
a) Gumb za odpret prenosnik je in deluje plastik-fantastik (srebrna barva se je olupija in ob pritisku nanj prav grdo ropota).
b) Miškinih gumbov ne znajo naredit v isti višini (eden je višji kot drugi, oz. visi - pa nisem edini s tem "problemom")
c) Ventilator ni dovolj tih. Tudi, če ne delaš nič in je vse v idle se ga v knjižnici sliši.
d) Fn gumbi so bedno izpeljani, oz. se večkrat (verjetno, da programsko) "zataknejo". Uspelo mi je, da sem ostal brez wirelessa in bluetooth modula... Uspelo mi jih je ugasnit, ampak vklopit nazaj pa ne... (ne v win, ne v lin) pol sta se čudežno spet pojavila po ene parih restartih.
e) Ostal sem že brez 1/2 spodnjih gumijastih nogic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

SLO_Matej ::

negot je izjavil:

ne, ne, gaming ni pomemben, najpomebnejša ob vrhunski zmogljivosti predvsem videa in audio, je top izdelava in dizajn in po možnosti 17" ekran, lp

Kaj pa potem kaj od Asusove nove multimedijske N-serije? Pohvalijo se lahko z aluminijastim ohišjem, Red Dot Design Award 2012, tako da z dizajnom ne bi smelo biti problema, opremljeni so z vrhunskimi zvočniki Bang & Olufsen ICEpowerŸ SonicMaster Premium in dodatnim nizkotoncem (kjerkoli gledaš teste boš ugotovil, da na prenosniku težko dobiš tako kakovosten zvok), ima osvetljeno tipkovnico, velik multi-touch touchpad, 17" Full HD LED zaslon, štirijedrni i7 3610QM tretje generacije Ivy Bridge, GeForce GT 650M 2 ali 4 GB grafično kartico, prostor za dva diska (npr. dodaten SSD), možnost do 16 GB RAM-a, 4-krat USB 3.0 ...

Npr. N76VZ. Se dobi tudi v Sloveniji.

Poglej si spodnji predstavitveni videoposnetek:

oldguy ::

SLO_Matej je izjavil:

oldguy je izjavil:

Od HP ali Asus-like jajc samo stran, to je consumer roba ki je pri laptopih jaz še pogledal ne bi.

Jah, ni čisto tako. Asusovi Zenbooki so odlični ultrabooki s Full HD IPS zasloni, osvetljeno tipkovnico, kovinskim ohišjem, vrhunskimi zvočniki Bang & Olufsen ICEpower ...

Tako, da bi bil tale 15" Zenbook Touch U500VZ z multi-tocuh zaslonom na dotik čisto dostojna konkurenca MBP-ju. Ali pa Zenbook UX52VS, če ne želiš zaslona na dotik. Je tudi cena prava, z razlogom. ;)


Je tako. No, odvisno od meril - business ali home use. Nič ne rečem, da ne zgledajo hudo in imajo precej dobre karakteristike, a nekaj manjka... Na Thinkpadu se mi še ni zgodilo, da bi mi po več letih uporabe počil pant, nehala delat kaka tipka, crknila matična plošča ali grafična kartica, na HP-jih sem pa videl vse našteto ter poleg tega še svašta drugih stvari. Potem pa človek pač dobi določene predsodke. S Thinkpadom si pa dobesedno upam zabit žebelj v tram. Izgled pa bang&olufsen še zdaleč ni merilo kvalitete...

Obenem je business support za Lenovo naravnost top - support 10 let starih modelov, izmenljiva periferija med različnimi generacijami + periferija, ki je drugje ne najdeš, zares dobre baterije, dobri dockingi, worldwide garancija, ki si to ime dejansko zasluži...ni bil IBM svoje čase legenda brez razloga.

But on the other hand, možno da sem zgolj starokopiten...pa še ko berem za sabo, si zvenim kot die-hard fan. Tako da IMO, je za precenit tudi HP, I guess...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Invictus ::

Lenovo Thinkpad w530
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

turbolenca ::

Preden kupiš, pogled da ima notebook ločeno hlajenje procesorja in grafe. Sam opažam na mojem Dell Precision-u, da je to res fajn zadeva. In še enkrat, z nakupom Precision-a nimaš kej sfalit.

motorc ::

Kje se pa da najceneje kupiti Lenovo Thinkpade? Kolikor sem gledal slovensko ponudbo je omejena in draga.


5er--> je izjavil:

S superiorno kvaliteto Elitebookov se ne bi ravno strinjal. Imam EliteBook 8460p in mu par stvari zamerim:
a) Gumb za odpret prenosnik je in deluje plastik-fantastik (srebrna barva se je olupija in ob pritisku nanj prav grdo ropota).
b) Miškinih gumbov ne znajo naredit v isti višini (eden je višji kot drugi, oz. visi - pa nisem edini s tem "problemom")
c) Ventilator ni dovolj tih. Tudi, če ne delaš nič in je vse v idle se ga v knjižnici sliši.
d) Fn gumbi so bedno izpeljani, oz. se večkrat (verjetno, da programsko) "zataknejo". Uspelo mi je, da sem ostal brez wirelessa in bluetooth modula... Uspelo mi jih je ugasnit, ampak vklopit nazaj pa ne... (ne v win, ne v lin) pol sta se čudežno spet pojavila po ene parih restartih.
e) Ostal sem že brez 1/2 spodnjih gumijastih nogic.


Moj trenutni laptop je HP Elitebook 8730w (prejšnja generacija) in nimam pripomb. Čeprav, gumb za odpiranje je pa res plastičen. Vse ostalo je ok. Miškini gumbi so poravnani, vent je v idlu tih in cpu hladen (okoli 36°C), gumijaste nogice so še vse.

draciel ::

Prodajalcu Apple izdelkov sem rekel: Odločam sem za nakup appla ali asus prenosnika. Prepričaj me v nakup MacBooka za 1300 eur z naslednjimi specifikacijami: intel i5, 4gb rama, intel hd 4000 grafika

nadeljeval sem: Odločam se pa tudi za nakup Asus prenosnika i7 procesor, 8gb rama, grafika geforce (ne vem točno modela ) 2gb rama, za 850€

On reče: Ja apple je tukaj brez dvoma boljša izbira. Rečem mu: Sam igral bom tudi igre in modeliral v programih kakor so blender. Zakaj dat 450€ več za slabši prenosnik?

On reče: Kako slabši? To je vendar Apple. A ti ne razumeš da če ima apple 2gb rama, je boljši od kateregakoli neApple prenosnika z 8gb rama.

turbolenca ::

draciel je izjavil:

Prodajalcu Apple izdelkov sem rekel: Odločam sem za nakup appla ali asus prenosnika. Prepričaj me v nakup MacBooka za 1300 eur z naslednjimi specifikacijami: intel i5, 4gb rama, intel hd 4000 grafika

nadeljeval sem: Odločam se pa tudi za nakup Asus prenosnika i7 procesor, 8gb rama, grafika geforce (ne vem točno modela ) 2gb rama, za 850€

On reče: Ja apple je tukaj brez dvoma boljša izbira. Rečem mu: Sam igral bom tudi igre in modeliral v programih kakor so blender. Zakaj dat 450€ več za slabši prenosnik?

On reče: Kako slabši? To je vendar Apple. A ti ne razumeš da če ima apple 2gb rama, je boljši od kateregakoli neApple prenosnika z 8gb rama.


Ajga bidona.... temule "skeču" sem se pa pošteno nasmejal na vse zgodaj.....čista desetka, hehe...

negot ::

Dell Precision je moja izbira,, kje bi bil najugodnejši nakup, da imam Slo garancijo, lp
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010445 (8078) Meizu
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
314050 (3367) Invictus
»

Najtišji laptop

Oddelek: Kaj kupiti
369825 (8544) DonMatejo
»

Novi Macbook Pro 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8611710 (9677) JayKay
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817017 (15555) algo

Več podobnih tem