» »

Prenosnik za cca 2000 eur

Prenosnik za cca 2000 eur

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4 5

LeQuack ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj pa nebi ujagal tole? Profesionalna zadeva, ločeno hlajenje, dva ventilatorja. Dodatni sloz za disk. Ornk mašina...


Tale laptop pa je zelo zanimiva alternative Thinkpadom ter Elitebookom, ker prejšnji Delli so bili predvsem grdi in debeli.
Quack !

negot ::

ja, sem ga kar naročil, upam da bo v redu, lp:)

koli99 ::

A se ga da kje dobiti v Slo?

negot ::

http://www.asbis.si/, jaz sem ga tu naročil, rok dobave cca 3 tedne, narejen po moji konfiguraciji, lp:)

koli99 ::

A lahko kaj več napišeš?

S kakšno konfiguracijo, kakšna je cena...?

negot ::

DELL Mobile Precision M6700



Base Standard Silver Base

Operating System Windows 8 Pro (64Bit) English

Memory 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3

Keyboard Internal SLO QWERTY Backlit Keyboard

Video Card AMD FirePro M6000 Mobility Pro Graphics with 2GB GDDR5

Hard Drive 128GB 2.5inch Serial ATA Solid State Drive

Optical Devices 8X DVD+/-RW Drive Slot Load

Wireless Networking EMEA Intel Centrino Ultimate-N 6300 (802.11 a/b/g/n 3X3) Half Mini Card

Shipping Documents English, Arabic, French, Turkish, German, Italian, Dutch Shipping Docs

Enhanced Service Packs 3Yr Basic Warranty - Next Business Day

Recovery Options Resource DVD : Not Included

Systems Management No Out-of-Band Systems Management

PalmRest Fingerprint Reader and Smart Card Reader (Contact and Contactless) Palmrest

Bluetooth Dell Wireless 380 Bluetooth Card

Setup and Features Guides English Setup and Features Guide

Anti Theft Device & Asset Tagging Default Label Declined

Order Information Precision Order - Em-EMEA

Primary Battery Primary 9-cell 97W/HR

Carrying Cases No Carry Case

Energy Star(R) No Energy Star

Processor 3rd gen Intel(R) Core™ i7-3740QM Processor (2.70GHz Turbo, 6MB)

Additional Hard Drives 750GB 2.5inch Serial ATA (7.200 Rpm) Hard Drive

Windows Live Windows 8 Live Essentials

Consolidation Fees - (EM-EMEA Only) Consolidation Fee

Keep Your Hard Drive Keep Your Hard Drive Service - Not Selected

Camera Integrated Camera with Microphone for HD+, FHD and 3D

Image Restore Dell Backup and Recovery Manager Basic for Windows 8

Power DVD Optical Software Cyberlink Software without media

Labels Intel(R) Core™ Label I7

LCD 44cm (17.3") UltraSharp™ FHD(1920x1080) Wide View Anti-Glare LED-backlit Premium Panel Guarantee

Microsoft Application Software Microsoft(R) Office Trial

Application Software Dell Applications

CompleteCare Declined Accidental Damage offer

Raid Connectivity No RAID, Precision M4700/M6700

Protect your new PC No Anti-Virus Software required

Power Supply 240W AC Adapter with Euro Power Cord

Additional Shipping Box Labels not required

Anti Theft Security Markings Not required

Dell Services: Installations No Installation

Operating System Recovery Options OS Recovery DVD not Included



Prodajna cena; 2.149,00€ + DDV,

to je prvi otip, lp:|

LeQuack ::

To je super da ti lahko uvoznik priskrbi custom konfiguracijo, pa še s slovensko tipkovnico. Kolikor vem si pri Thinkpadih recimo omejen samo na tistih nekaj modelov, ki so na voljo. Razen če ima kdo kako informacijo, pri katerem uvozniku bi se dalo naročiti custom konfiguracijo za Thinkpad, tako kot je to možno na ameriški ali nemšči Lenovo strani (po možnosti s slovensko tipkovnico)?
Quack !

Invictus ::

Ne da se je. Je uvoznik prelen. Sem že poskušal.

Na nemški, angleški strani ga ne moreš naročit, ker rabiš lokalno kartico (angleško, nemško) da plačaš in ne pošiljajo v Slovenijo.

Sem celo helpdesk klical da sem preveril. In sem bil pošteno razpi***** zaradi te lokalnosti.

Ne bi pa debatiral o ignoranci slovenskega uvoznika. To kar imamo lahko kupiš. Ostalega ni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pro_moted ::

Kaj navadne grafične kartice se pa ne da dodat ? Ali mora bit profesionalna ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

negot ::

http://mtx-computer.at, tu lahko sam izbiraš, je pa ta grafična osnovna, lp

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Moji kolegi, kjer imajo službene Delle, prej pa so imeli Lenove, so zelo nezadovoljni - imam občutek, da Dell ni ravno neka kvaliteta. Sam imam 4 leta starega HP Elitebooka 8730w in stvar je zelo vzdržljiva.
Če bi kupoval nov prenosnik, bi kupil Elitebook 8770w, imaš 3 leta garancije na vse - vključno z baterijo, narejeno je kot tank, zelo zmogljive grafične kartice, dober zaslon (ni pa Retina).
Če bi lahko dobil Lenovota, ki bi bil po zmogljivostih primerljiv z Elitbookom 8770w (in bi imel tudi numerično tipkovnico), potem bi verjetno vzel Lenovo.

Saj ga imaš. Lenovo Thinkpad W530 :D.

Zdaj pa hitro zamenjat ;((.

mirancar je izjavil:

se da dobiti še kaki 16:10 prenosnik, ki ni macbook pro?

Skoraj ne. Razen kaki starejši. Sam ti lahko prodam 4:3 notebook ;).


16 Gb SSD? :)) Smešno. Poleg tega ni 17" in nima numerične tipkovnice.

koli99 ::

Trenutno gledam za elitbooki. Kaj se vam zdi ta konfiguracija?

HP EliteBook 8570w i7/8/SSD/K1/Dos
Intel(R) Core™ i7 procesor i7-3630QM (2,4-3,4 GHz)
39,6 cm (15,6¨) FHD LED (1920x1080) nesvetlec
ram 8 GB DDR3, SSD 256 GB Sata3 SED, DVD+/-RW SM
graficna kartica Nvidia K1000M 2GB DDR3 kepler
Bluetooth, Wlan, spletna kamera, USB 3.0
Free Dos
garancija: 3 leto (tudi baterija)
--------------------------------------------------
ostali podatki:
nabor vezja: Intel QM77 Express
ram: DDR3 1600 MHz, 2 od 4 rež zasedeni
podpora RAID: 0,1
spletna kamera HD, zajem videa do 720p 30 fps
varnost: bralnik prstnih odtisov,TMP 1.2 modul
bralnik pametnih kartic SC
citalec kartic SD/MMC
mrežne povezave: 10/100/1000 Mbit, brez modema
tipkovnica: ki zmanjšuje možnost vdora tekocine
v notranjost prenosnika in odvaja tekocino preko
odvodnih cevk na spodnjo stran prenosnika
-loceni numericni deli tipkovnice
zvok: SRS Premium Sound Pro, stereo mikrofon
--------------------------------------------------
vmesniki:
1x Display Port (HDMI opcijsko preko adapterja)
2x USB 3.0, 1x eSATA/USB 2.0, 1x VGA
2x USB 2.0 (1x napajalni), 1x RJ45, 1x firewire
1x stereo izhod, 1x mic. vhod
1x ExpressCard/54
1x prikljucek za docking (VB043AA)
1x prikljucek za dodatno baterijo (9 ali 12 cell)
--------------------------------------------------
ohišje zaslona in prenosnika iz aluminija - v temno sivi kovinski barvi
nosilna konstrukcija iz magnezijeve zlitine
baterija: Long Life 8 celicna 75 WHr
dimenzije: 3,45 (spredaj) x25,75 x38,2 cm-3,1 kg

Za prb 1900 Eur. Uporabljal se bo za srednje in manjše 3D sestave.

nuclear ::

mirancar je izjavil:

nuclear je izjavil:

Itak da ma laptope za igre, samo je cena $3000.. Sej maš http://store.apple.com/us/configure/MC9... .. pač obični nateg... take marže delajo samo zaradi lepega ohišja in neumnih uporabnikov.

katera stvar je tukaj za igre? vsi te dodatki so nateg ja :) ti samo glej stock MBP retina 15 inch


Ta retina je isto, kot da bi dal za Happy Hacking Keyboard tipkovnico €300, namesto da bi kupil Microsoftovo za 15€..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

5er--> ::

Res je, 1366x768 all the way! (po možnosti na 17" prenosniku)

Invictus ::

5er--> je izjavil:

Res je, 1366x768 all the way! (po možnosti na 17" prenosniku)

Ja, še vedno proizvajalci mislijo da so računalničarji ljudje z nenormalno slabim vidom in 50 dioptrije.

Sam bom šel na retina ekran takoj, ko si bom to lahko privoščil. Zaenkrat si še ne morem :|. Premalo časa za novo škatlo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nuclear ::

5er--> je izjavil:

Res je, 1366x768 all the way! (po možnosti na 17" prenosniku)


1920 dobiš bp na 17'' .. se da pa tudi višje resolucije za $1000 ceneje dobiti kot pa apple. Ampak ohišje ni tako kozmetično kot apple, zato je >$1000 ceneje.

Sploh ne vem zakaj debatiram.. Vsi vemo, da bi večina ljudi vzela karoserijo ferrarija in motor katrce, kot pa karoserijo katrce in motor ferrarija.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

negot ::

nuclear,
kateri je tvoj sanjski prenosnik, lp

addy93 ::

Vsi vemo, da ima Apple navite cene... VENDAR se moramo vprašati kaj hočemo od prenosnika.

Če primerjamo Applov MBook Pro Retina z PC machine za 2500€ bi jaz vzel Appla. Zakaj?

Prenosnik ni prenosnik, če je tako težak, velik da ga ne moreš vzeti z seboj vsak dan na faks. To pripelje do vprašanja... Kok energije porabi ta prenosnik??? Retina zdrži 7h običajnega dela fix! Medtem ko PC... :-/ Slaba, razen če kupiš baterijo ki pripomore avtonomiji... pa še to dodatna masa.

To so zame ključni faktorji. Retina komponente pa zadoščajo mojim potrebam. Če tudi tebi, go with Mac...

M-XXXX ::

Prenosnik ni prenosnik, če je tako težak, velik da ga ne moreš vzeti z seboj vsak dan na faks.

Brez zamere pa vseeno: a ne moreš 300gramov več nosit?

Kupiš si LAŽJO TORBO pa boš več proftiral kot pri nakupu najlažjega laptopa... Edin pameten razlog gledanja teže je pri tablicah, če jih imaš namen držat v roku po nekaj ur na dan, drugače čisto nepomemben podatek, dokler ima pod 5 kil. Če se ti gre za unih 300gramov raje skujšajte, bo lažje nosit. Ali pa kvalitetnejši pulover namesto dveh, lažji čevlji...

addy93 ::

M-XXXX je izjavil:

Prenosnik ni prenosnik, če je tako težak, velik da ga ne moreš vzeti z seboj vsak dan na faks.

Brez zamere pa vseeno: a ne moreš 300gramov več nosit?

Kupiš si LAŽJO TORBO pa boš več proftiral kot pri nakupu najlažjega laptopa... Edin pameten razlog gledanja teže je pri tablicah, če jih imaš namen držat v roku po nekaj ur na dan, drugače čisto nepomemben podatek, dokler ima pod 5 kil. Če se ti gre za unih 300gramov raje skujšajte, bo lažje nosit. Ali pa kvalitetnejši pulover namesto dveh, lažji čevlji...



Brez zamere a vseeno: Se delaš norca??? Si kdaj nosil 8h prenosnik na rami???

Če nosiš tak prenosnik, ki tehta le 300g več... Moraš nositi tudi polnilec, ki je pri zmogljivejših mašinah OOOGROMEN! V čem pa nosiš prenosnik širok cca. 4cm??? V potovalki mogoče??? Si se kdaj peljal z letalom... Veš kaj pomeni kilogram ali dva več???

Invictus ::

Sam sem zamenjal Thinkpad T60 z Thinkpad Edge 320.

Včasih moram pogledat v torbo ali ga imam res s sabo. Moji znanci, ki imajo MacBook Air, so ga že večkrat pozabili doma.

Ker preprosto ne veš ali si ga vzel ali ne. Vse tehta skoraj enako.

Zato ne nabijat da je pod 5 kil vse enako. Precej letim, in razlika je OGROMNA.

Je pa res da mi zdaj tudi novi že postaja malo pretežak. Zgleda bom moral zmanjšati količino ostalega sranja ki ga nosim s sabo, kot zunanji disk ipd ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pro_moted ::

AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

einstein :P ::

bi se kar strinjal z M-XXXXom, tiste 3 kile pa ja lahko nosiš, poleg tega pa imaš še dosti večjo zmogljivost. polnilec pri najzmogljivejših mašinah je lahko enako velik ali še manjši od tistih pri najmanjših mašinah, zmogljivost laptopa nima nič veze z velikostjo polnilca. pc sploh ne rabi biti 4cm debel, da je zmogljiv, pa tudi če je tako debel, ga pač nosiš v torbi za prenosnik, ne rabiš potovalke. apple je bolj za kakšne razvajene bogataše, brez zamere ampak za cene, ki jih ima apple, dobiš stokrat boljši laptop. edini razlog za nakup appla je, da si potem vsem kul in frajer, čeprav si pol denarja vrgel skozi okno. tako, da to, da ne moreš nosit tistega pc-ja, ki je malo težji je en navaden otroški izgovor, če prvošolčki lahko nosijo po 5kg+ torbe na ramah, bo tudi en študent brez problema nosil laptop. navsezadnje gre za izjemno majhne teže..

lp

poleg tega imaš pa pri pcju lepo 44 ali 47cm ekran za razliko od applovega tinny ekrana.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

Eh, se oproščam, ampak pojma nimate. Če bi kdaj kake pol leta letali s prenosnikom po letališčih, sejmih in konferencah, bi snedli besede o "tistih petih kilcah" preden lahko rečeš "čungalunga".

Prenosnik je zato, da se nosi okoli. Se pravi, teža, baterija, kakovost so merila, performance precej manj. Če se ne nosi okoli, je nadomestek stacionarca in v tem primeru dvakrat premisliš ali ni bolje kupit le-tega kot pa kvazi nadomestek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

darkolord ::

polnilec pri najzmogljivejših mašinah je lahko enako velik ali še manjši od tistih pri najmanjših mašinah, zmogljivost laptopa nima nič veze z velikostjo polnilca
Trdiš, da je recimo 135W napajalec lahko enako velik ali manjši kot 65W?

Invictus ::

IBMov 170W napajalnik za močnejše laptopa tehta čez kilo. ne mireči da znajo ostali narediti lažjega ...

Pa ne za 5 gramov ampak pol lažjega ...

Se vidi da večina kupuje 17" laptope sam zaradi fetiša, ne zaradi uporabnosti. Redkim izjemam se opravičujem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

einstein :P ::

@oldguy

zate ne vem, ampak sem navajen nosit še dosti težje stvari s sabo, kot pa 5kg, pa laptop je lahko samo 3kg, ni treba, da je 5.

@darkolord

sem videl od alienware-a psu, ki ima enako moč, kot od mojega laptopa psu, pa je moj like 3× manjši. ne mi zdaj probat dokazovat, da se ne da narediti manjšega in enako močnega polnilca...

@invictus

moj 110W polnilc tehta cca 300g

lp

"Se vidi da večina kupuje 17" laptope sam zaradi fetiša, ne zaradi uporabnosti. Redkim izjemam se opravičujem."

se vidi, da precej ljudi kupuje applove izdelke samo zaradi fetiša.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

@oldguy

"performance pa precej manj"

kakor vem, op rabi konkretno zadevo, nek performance, ne pa nekaj za word in po internetu brskat... tako, da ja performance lahko še kako pomemben, če ga rabiš.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Pro_moted ::

Ma saj je Apple čisto kul firma, dela dobre stvari, ampak osebno ko grem kaj iskat pač najdeš pri konkurenci, boljše za enako denarja, npr:

http://www.mimovrste.com/artikel/275051...

vs.

http://www.mimovrste.com/artikel/275046...

ali ekstrem

http://www.mimovrste.com/artikel/275050...

vs.

http://www.mimovrste.com/artikel/275046...

Nevem, edina res prednost za izpostavit je ekran pri Aplle. Za druga nevem kaj bi lahko blo takčnega kar ne najdeš pri konkurenci za manj denarja. Pa še to, za večino ljudi je 1080p na 15.6 ekranu že vrhunsko.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

oldguy ::

einstein :P je izjavil:

@oldguy

"performance pa precej manj"

kakor vem, op rabi konkretno zadevo, nek performance, ne pa nekaj za word in po internetu brskat... tako, da ja performance lahko še kako pomemben, če ga rabiš.


Ni letelo nanj. OP-ju smo že svetovali in očitno se je glede na svoje potrebe pravilno odločil. Jaz bi se sicer v njegovem primeru za stacionarca, a to je zgolj moje mnenje. Letelo je nate in na M-XXXa. Da razjasnim...oba ne vesta o čem govorita - za business/travel tip uporabe nikakor ni vseeno, ali ima "unih 300g več" in ali "jest mirno nosim 5 kil s seboj". Jaz laptopa nad tremi kilami s polnilcem vred še pogledal ne bi. In v tem smislu je teža&baterija vsekakor precej bolj pomembna kot pa to, ali na njem dela najnovejša streljačina. Saj ne da so zadeve podhranjene, za zadnjega Thinkpada sem z nadgradnjami vred zmetal kake 3 jurje evrov, za Sonya pa približno toliko funtov, pa čeprav jih je kak Asus za trikrat manj denarja performančno skoraj lovil. A merilo nakupa ni bil performance, temveč baterija, teža, kakovost, servisabilnost, performance in nato cena - v tem vrstnem redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

einstein :P ::

pa kaj ti bo 10000×10000 resolucija na tako majhnem ekranu, itak pri taki gostoti pixlov že ne opažaš več kakšne razlike.


@oldguy

kakor češ, ne vem, kako bi kakšen, ki se ukvarja z modeliranjem sprejel slab performance samo zato, da bi bila stvar lažja.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

oldguy ::

@oldguy

kakor češ, ne vem, kako bi kakšen, ki se ukvarja z modeliranjem sprejel slab performance samo zato, da bi bila stvar lažja.


Najbrž ga ne bi. Tako kot jaz ne sprejmem večje teže samo zato, da bo stvar poceni in "hitra".

Invictus ::

Kaj pa manjka MacBook Pro retina z 2,6 GHz i7, 16 GB RAMa, NVIDIA 1GB grafično kartico in 512 GB SSD?

Je pa okoli 2000 GBP. Pa tehta samo kili ... Pa malenkost za napajalnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nuclear ::

V tej temi je toliko nelogičnih argumentov Apple fanov.

"Moramo se vprašati kaj potrebujemo od prenosnika?"

- Če rabiš prenosnik za pisanje in internet, plačaj 200EUR za Asus, MSI,.. ne pa 1500EUR za macbook. Ampak ok, če imaš macbook se lahko hvališ.

"Ne morem nositi 300g težji laptop, odpadla mi bo rama, raje dam EUR1000 več za 300g lažji prenosnik AKA ki je macbook, tako da se bom lahko hvalil ker ima lepo ohišje."

- Ok.

--------------------
A najbolje je ono, ko daš dva popolnoma performančno ista prenosnika skupaj, z istimi komponentami, en applov in drugi recimo asusov.. Razlika v ceni pa 2000EUR vs 1000EUR, in bo apple fan rekel, da je apple prenosnik vseeno boljši.

Isto kot če bi znanstveniki bili zmožni ustvariti vesolje, bi se religiozni ljudje vseeno zahvalili bradonji.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

oldguy ::

Invictus je izjavil:

Kaj pa manjka MacBook Pro retina z 2,6 GHz i7, 16 GB RAMa, NVIDIA 1GB grafično kartico in 512 GB SSD?

Je pa okoli 2000 GBP. Pa tehta samo kili ... Pa malenkost za napajalnik.


Manjka mu precej malo. Ko sem se nazadnje odločal, so bile pomanjkljivosti baterija, odsotnost spodobnega dockinga ter parih portov ki sem jih takrat še dosti rabil. Naslednjič pa zagotovo spet pride v izbor ker je povsem konkurenčna zadeva.

nuclear je izjavil:

--------------------
A najbolje je ono, ko daš dva popolnoma performančno ista prenosnika skupaj, z istimi komponentami, en applov in drugi recimo asusov.. Razlika v ceni pa 2000EUR vs 1000EUR, in bo apple fan rekel, da je apple prenosnik vseeno boljši.


Če bosta imela iste komponente od ohišja dalje, bosta seveda enako dobra, le da bo Asus cenejši, se pravi boljši nakup.

Pri laptopu je marsikomu bench score minoren faktor pri odločitvi za nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

einstein :P ::

"Pri laptopu je marsikomu bench score minoren faktor pri odločitvi za nakup."

nebi rekel, marsikomu je pomemben performance, ker noče na eno leto novega kupovat, pravzaprav še nisem srečal nobenega, ki bi se mu šlo samo za težo in obliko laptopa, do zdaj so vsi spraševali samo, če so komponente v redu. za pol kilske apple se bolj odločajo kakšne gospodične, ki so prešvoh, da bi nosile kakšen kg s sabo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

addy93 ::

nuclear je izjavil:

V tej temi je toliko nelogičnih argumentov Apple fanov.

"Moramo se vprašati kaj potrebujemo od prenosnika?"

- Če rabiš prenosnik za pisanje in internet, plačaj 200EUR za Asus, MSI,.. ne pa 1500EUR za macbook. Ampak ok, če imaš macbook se lahko hvališ.

"Ne morem nositi 300g težji laptop, odpadla mi bo rama, raje dam EUR1000 več za 300g lažji prenosnik AKA ki je macbook, tako da se bom lahko hvalil ker ima lepo ohišje."

- Ok.

--------------------
A najbolje je ono, ko daš dva popolnoma performančno ista prenosnika skupaj, z istimi komponentami, en applov in drugi recimo asusov.. Razlika v ceni pa 2000EUR vs 1000EUR, in bo apple fan rekel, da je apple prenosnik vseeno boljši.

Isto kot če bi znanstveniki bili zmožni ustvariti vesolje, bi se religiozni ljudje vseeno zahvalili bradonji.


Ne, nimaš prav. Isto kot einstein in m-xxxx ne maraš Appla in to je to.
Zanimivo je to, da ste se obesili za to težo pa to. Nobeden izmed vaju pa ni komentiral o uporabi prenosnika za kar je namenjen. Še zmeraj zatrjujem, da od PCja z istimi komponentami kot Macbook Pro Retina 15, ne dobiš niti 4 ure ven iz baterije. Prenosnik ni prenosnik če ga morš met zmeraj na štrom priključen.

Pa dajmo it v ekstreme in preveriti ali gre res le za 300 gramov.

http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv... 5,5kg...

http://support.apple.com/kb/SP653 2,02kg...


To je lepih 300gramov x 10!

einstein :P ::

jaz nimam čisto nič proti applu, samo pravim, da se ga ne splača kupovat.

hahahaha :)) kakšno si dal pa to primerjavo laptopov? tisle hp, ki si ga linkal preprosto pelje scat appla.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

oldguy ::

einstein :P je izjavil:

"Pri laptopu je marsikomu bench score minoren faktor pri odločitvi za nakup."

nebi rekel, marsikomu je pomemben performance, ker noče na eno leto novega kupovat, pravzaprav še nisem srečal nobenega, ki bi se mu šlo samo za težo in obliko laptopa, do zdaj so vsi spraševali samo, če so komponente v redu. za pol kilske apple se bolj odločajo kakšne gospodične, ki so prešvoh, da bi nosile kakšen kg s sabo.


Hehe. Sej pravim - brez zamere, a mislim, da ne bova prišla skupaj preprosto zaradi tega, ker na zadeve gledaš precej preozko.

einstein :P je izjavil:

jaz nimam čisto nič proti applu, samo pravim, da se ga ne splača kupovat.

hahahaha :)) kakšno si dal pa to primerjavo laptopov? tisle hp, ki si ga linkal preprosto pelje scat appla.

lp


Vidiš - točno to je moj point - če bi imel na izbiro le tadva, Apple zmaga anytime...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

einstein :P ::

ja ti tudi preozko gledaš s to težo in obliko...

"Vidiš - točno to je moj point - če bi imel na izbiro le tadva, Apple zmaga anytime..."

roflmao :))

jaz vzamem elitebooka, pa če ima 10kg... tisle apple je kot pentium 1 proti i7

btw, si sploh pogledal, kako je primerjal? hp je 2400EUR, moral bi pa enega gledat, ki je recimo 1000EUR, pri slednjemu se pa že močno zniža teža.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

ombre ::

Vzami si enga Sony Vaiota S klaso ali pa Z. So lahki. Nevem pa katere specifikacije pri nas ponujajo.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

addy93 ::

einstein :P je izjavil:

jaz nimam čisto nič proti applu, samo pravim, da se ga ne splača kupovat.

hahahaha :)) kakšno si dal pa to primerjavo laptopov? tisle hp, ki si ga linkal preprosto pelje scat appla.

lp



Zanimivo, da pol pišeš stvari kot so "če si pameten ne vzemi Apple..." in folk prepričuješ da ne kupi Appla. Sounds like hater to me.

Laptope sem zbral nek isti cenovni razred, da nakažem kakšna je razlika med dvema prenosnikoma. Lahko rečemo, da je dvakrat večji in težji od Maca.

einstein :P ::

isti cenovni razred? ja performance je pa pri hp-ju 10× večji. če vzameš appla za 2k€ ga moraš primejat z enim pc-jem za 1k€, ki je nekako enakovreden applu za 2k€, pri pc-ju za 1k€ pa je tudi teža precej manjša.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

addy93 ::

einstein :P je izjavil:

ja ti tudi preozko gledaš s to težo in obliko...

"Vidiš - točno to je moj point - če bi imel na izbiro le tadva, Apple zmaga anytime..."

roflmao :))

jaz vzamem elitebooka, pa če ima 10kg... tisle apple je kot pentium 1 proti i7

btw, si sploh pogledal, kako je primerjal? hp je 2400EUR, moral bi pa enega gledat, ki je recimo 1000EUR, pri slednjemu se pa že močno zniža teža.

lp


Če že razmišljate tako varčno... Zakaj pol ne kupiš Desktop PC??? Itak ne boš nikoli nosil 10kg težak laptop okol+ ceneje boš prišel čez z Desktop PCjem.

einstein :P ::

"Zanimivo, da pol pišeš stvari kot so "če si pameten ne vzemi Apple..." in folk prepričuješ da ne kupi Appla. Sounds like hater to me."

not at all, čisto nič nimam proti, samo skrbim, da se ljudje ne zaj***** pri nakupu, ker pri applu dobiš dosti slabši performance za dosti višjo ceno... no, če gre pa že za nekoga, ki ima težave s hrbtenico, pa naj raje lažjega appla vzame.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

oldguy ::

einstein :P je izjavil:

ja ti tudi preozko gledaš s to težo in obliko...

"Vidiš - točno to je moj point - če bi imel na izbiro le tadva, Apple zmaga anytime..."

roflmao :))

jaz vzamem elitebooka, pa če ima 10kg... tisle apple je kot pentium 1 proti i7

btw, si sploh pogledal, kako je primerjal? hp je 2400EUR, moral bi pa enega gledat, ki je recimo 1000EUR, pri slednjemu se pa že močno zniža teža.

lp


Ne, jaz vem, da ne bom pametoval nekomu, kako je MBP zanj boljši, če misli uporabljat notebook kot nadomestek za workstation. Sicer mu bom predlagal, da naj v tem primeru razmisli o boljšem in cenejšem stacionarcu, a to je to.

Ti pa po drugi strani mirno praviš, da ti je vseeno ali trogaš s seboj dve kili ali pet, obenem pa primerjaš laptop brez worldwide garancije in kupa poslovnih dodatkov s consumer grade zadevo, ki je namenjena temu, da zgleda lepo in žene filme na mizi v stanovanju, popravila zanjo pa bodo čez tri leta potekala tako, da jo boš vrgel v smetnjak in kupil novo. To vse jasno pokaže, da nimaš pojma o svetu, o katerem jaz govorim. In BTW, ne govorim o Apple-u, govorim o business segmentu trga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

einstein :P ::

@addy93

ja saj govorimo o laptopih, če pa se gre zame osebno pa vsekakor vzamem desktop za 2kEUR.

@oldguy

popravila bodo potekla? popravila ne potečejo, če neseš na servis, ti zrihtajo. dvomim pa, da se taki laptopi sploh kaj kvarijo.

glede baterije: imam 6let star fujitsu siemens z 2leti staro baterijo in za brskanje po netu in youtube zdrži 4-5h

probaj dati baterijo od appla na tisle elitebook in jo takoj pomalca, ker je pač zmogljivejši in ima večji ekran, se pravi, da nima apple nič boljših baterij, gre samo za majhen ekran in slabši performance.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

einstein :P je izjavil:


@oldguy

popravila bodo potekla? popravila ne potečejo, če neseš na servis, ti zrihtajo. dvomim pa, da se taki laptopi sploh kaj kvarijo.


Meh, nauči se brat. Pa get real - kvari se vse. HP je obenem IMO glede tega bolj pri dnu lestvice. No, pa saj, kaj bi ti govoril - morda boš enkrat vedel o čem govorim. Do takrat pa veliko sreče pri gledanju na laptope kot na nadomestek za xbox...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

pi pawr ::

addy93 ::

einstein :P je izjavil:

"Zanimivo, da pol pišeš stvari kot so "če si pameten ne vzemi Apple..." in folk prepričuješ da ne kupi Appla. Sounds like hater to me."

not at all, čisto nič nimam proti, samo skrbim, da se ljudje ne zaj***** pri nakupu, ker pri applu dobiš dosti slabši performance za dosti višjo ceno... no, če gre pa že za nekoga, ki ima težave s hrbtenico, pa naj raje lažjega appla vzame.

lp


Performance??? Hp vs Apple MP(R)

Hp benchmark http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

vs

Apple benchmark: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

-------------------------------------------------------------------------------------------

Quadro K2000M DDR3

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Qua...

vs

GT 650M DDR5

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF...

........................................................................

Performance pa tak...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010445 (8078) Meizu
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
314050 (3367) Invictus
»

Najtišji laptop

Oddelek: Kaj kupiti
369825 (8544) DonMatejo
»

Novi Macbook Pro 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8611710 (9677) JayKay
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817018 (15556) algo

Več podobnih tem