» »

Težava z računalnikom

Težava z računalnikom

Tiash ::

Pozdravljeni, potrebujem pomoč pri diagnostiki nedelovanja računalnika. Torej včeraj mi je kar naenkrat ob delu z nezahtevnimi vsebinam vgasnil rač. Prižgati se več ni hotel. Ponastavil sem bios-clrtc nič. Potem pa sem ga odprl in opazil sledeče : vse lučke na plati gorijo, ko stisnem gumb za zagon se za sekundo zadeva prižge in ugasne, pri drugem poizkusu pa ne. Zanimivo je tudi to da v kolikor izklopim 6 pinski napajalni kabel(eatx12v), zadeva zbudi vse ventilatorja, disk, grafično.... A mislim prav da je napajalnik kriv.? Tudi glede na to da je najstarejša komponenta v rač. (7 let) model pa je termaltake Toughpower 750W (modularen)

Tiash ::

Malo sem se zmotil ni 6 pinski ampak 8 pinski 12v napajalani kabel. Drugače so specifike sledeče:
- i5 2500k
- asus P8P67 Pro (b 3)
- nvidia gtx 660
- 4 gb ddr3 kingston
- 2 tb disk hitachi

p|X| ::

če imaš možnost preizkusa z drugim napajalnikom, bi najprej to preizkusil, potem pa odklopiš vse komponente in greš priklapljat nazaj eno po eno, da vidiš kje tiči zajec.

Tiash ::

Očitno sem našel krivca - Napajalnik Termaltake Toughpower 750w ima po testerju na 5v liniji samo 4v.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX 280 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9862 (756) SlashSpeed
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337656 (32764) amigo_no1
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525380 (4219) Mitja358
»

Quad +12V Rails z GTX 295

Oddelek: Strojna oprema
151749 (1476) GrimReaper
»

Corsair VX 550W

Oddelek: Kaj kupiti
112256 (2005) RC14

Več podobnih tem