» »

Smiselnost protestov

Smiselnost protestov

Temo vidijo: vsi
««
2 / 59
»»

nurmaln ::

bluefish je izjavil:

jype je izjavil:

Al je problem predvsem to, da sposobnih ni?
Oh, sposobni so, le da se ne vpletajo v politiko.

A pol protestiramo zato da jih prisilmo? :))
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Aston_11 ::

Wox je izjavil:

Ne videt dlje kot 10cm od lastne riti je pereč problem tu živečega prebivalstva. Menda celo temeljni problem.



Jup, eni merijo pritisk med dvema tablama.

bluefish ::

nurmaln je izjavil:

A pol protestiramo zato da jih prisilmo? :))
Eh, ne vem točno, kaj je včeraj v Ljubljani folk sploh počel. Glede na fotke je vse skupaj izpadlo kot zborovanje različnih debatnih krožkov.

@nny ::

Sposobni raje izberejo exil - notranji ali zunanji, negativna selekcija pa hara po vseh nivojih družbe.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Oldi ::

Od kje se jemljejo kreteni? Paranoik (JJ) najlažje shaja z oprodami brez šol in hrbtenica, taki so do smrti hvaležni in ubogljivi. Oproda seveda podse postavi njemu podobne itn.

judoka ::

Smisel protestov, če že ne bo konkretnih rezultatov, je v temu, da politikom stisne anuse in da se prenehajo odkrito zajebavat.

Če bomo v nedogled pridne ovce, ne bo razloga da se ti "sposobni ljudje" sploh spustijo v politiko. Nekje je pač treba začet. In ta nekje
v SLO niso volitve. Na njih nastopajo eni in isti obrazi, ker pač nasedamo na ideološke trike.

Mogoče odkrit protest proti celi 20-letni posadki prinese nove obraze. Mogoče.

jype ::

No, kaj pol? Kolk od vas je dve, tri leta pripravljenih delat po 15 ur na dan, da se ustvari alternativa, ki jo bo ljudstvo lahko podprlo?

Aston_11 ::

Vsi! Delamo že x let za alternativo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

Super! Za začetek lahko izbrskate vse podatke o proračunu in sestavite novega, socialno uravnoteženega in s presežkom.

Eventuelno bi bilo super skupaj zbrati še strokovne študije o perečih problemih, recimo o učinkovitosti zakonodaje in sodišč, legalizaciji drog, spremembi prometne ureditve (npr. brez omejitev na avtocestah, da vidimo, kolk ste v resnici sposobni samokontrole), družinski in socialni problematiki in druge podobne reči, ki si zaslužijo obravnavo, pa so trenutne koalicije daleč preveč lene, da bi se tega lotile.

Manu ::

jype je izjavil:

Wox> Zahtevamo le sposobne ljudi na pravih položajih. Nič več in nič manj.

Zakaj jih pa ne izvolite? Zakaj ne kandidirate namesto nesposobnih?

Al je problem predvsem to, da sposobnih ni?


1. Ne gre se samo za sposobnost, gre se tudi za etično korektnost (nepokvarjenost) ... nekdo je lahko zelo sposoben, ampak pokvarjen kot hudič.
2. Izvoliš tiste, ki so na voljo. Trenutno nobena stran ni dobra. Modri in sposobni ljudje NE GREDO V POLITIKO. V politiki je preveč moralno sprijenih posameznikov, ki požrejo moralno neoporečne ... zato v politiki ni prostora za dobre ljudi.
3. Politiki nimajo pojma kako deluje država. Ekonomijo ne obvladajo. Ne znajo reševati trenutno krizo, ker je stvar preveč kompleksna.
4. Banke so premočne in obvladujejo monetarno politiko in nihče jim za zdaj nič ne more.
5. Mediji so ali v lastništvu določenih elit, ki jih obvladujejo ali pa so novinarji nesposobni in pišejo dramatične zgodbe, nepremišljene novice, kar posledično vpliva na informiranost ljudi.
4. Državljani so ali neizobraženi ali preveč pametni. Posledično ni pravilnega znanja kako volit. Ker ljudje ne zahtevajo od politike kar je potrebno, politiki tega ne naredijo. Politiki so žrtve lobistov, ker politiki sami NE ZNAJO kaj je potrebno narediti za dobrobit države. Ljudje pa ne znajo usmerjat politike.

Vse kar lahko naredimo v tem malem kaosu na lokalni in svetovni ravni je to, da iščemo pravo znanje. Gotovo obstaja. Ampak kaj, ko že živimo v idiotičnem okolju. Vsi mislimo, kako smo pametni in ko pride pravo znanje ali ga bomo prepoznali? Idiotizem imamo za modrost. Ali bomo pravo modrost zamenjali za idiotizem?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Okapi ::

jajo je mojster za izredne razmere.
Ja, ampak samo takrat, ko ne demonstrirajo proti njemu. Če bi bile take demonstracije pred dvema letoma proti Pahorju, Turku ali Jankoviću, bi sijal & blestel - sedaj je pa nekam skrivnostno tiho.>:D

Na obzorju pa ni videti nikogar, ki bi ne bil na tapeti demonstrantov, da bi lahko proteste izkoristil v svoj namen.

O.

Matako ::

Manu je izjavil:

Modri in sposobni ljudje NE GREDO V POLITIKO.


Gaussova krivulja.

Nobenih skritih zalog modrecev ni. Saj vidiš, tole nekaj malega na S-T... potem se pa že konča. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vajenc ::

jype je izjavil:

No, kaj pol? Kolk od vas je dve, tri leta pripravljenih delat po 15 ur na dan, da se ustvari alternativa, ki jo bo ljudstvo lahko podprlo?

Jaz sem pripravljen podpreti vsakega novega politika, ki bo imel za začetek zdrave obljube in veliko volje. Pa po moje nas je veliko takšnih, zato se na rabijo 3 leta lomiti in tekmovati s starimi mački. Državni aparat pa že sedaj sestavlja tudi kvaliteten nepolitičen kader in ta lahko profesionalno in neobremenjeno dela tudi v bodoče, vmes se najde pa še kak koristen star maček.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

darkolord ::

Jaz sem pripravljen podpreti vsakega novega politika, ki bo imel za začetek zdrave obljube in veliko volje.
Zdrave obljube? Na primer?

jype ::

Vajenc> zato se na rabijo 3 leta lomiti in tekmovati s starimi mački.

3 leta lomiti se moraš že zato, ker v tej državi še vedno ni nobenih temeljev (t.j. manifesta, ki bi jasno artikuliral tako stanje, ki naj bi se ga saniralo kot tudi cilje, do katerih se poskuša priti in seveda kriterije, s katerimi se lahko ovrednoti napredek), na katerih bi bilo smiselno graditi.

Prodajat meglo, ki bo ljudem všeč, seveda lahko začneš takoj, resno delo pa zahteva temeljito pripravo.

Manu ::

Matako je izjavil:

Manu je izjavil:

Modri in sposobni ljudje NE GREDO V POLITIKO.


Gaussova krivulja.

Nobenih skritih zalog modrecev ni. Saj vidiš, tole nekaj malega na S-T... potem se pa že konča. :D

Ne, ni nobenih skritih zalog. Obstajajo pa in verjetno niso v politiki. So tiho. Saj jih tako in tako nihče ne bi poslušal. Raje imamo idiotizem.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Matako ::

Manu je izjavil:


Ne, ni nobenih skritih zalog. Obstajajo pa in verjetno niso v politiki. So tiho.



Naj se ti besede pozlatijo, sine!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vajenc ::

darkolord je izjavil:

Jaz sem pripravljen podpreti vsakega novega politika, ki bo imel za začetek zdrave obljube in veliko volje.
Zdrave obljube? Na primer?

Da se bo z nižanjem plač in višanjem davkov tem istim zaposlenim kaj izboljšalo (edit:) je npr. nezdrava obljuba.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

judoka ::

jype je izjavil:

No, kaj pol? Kolk od vas je dve, tri leta pripravljenih delat po 15 ur na dan, da se ustvari alternativa, ki jo bo ljudstvo lahko podprlo?



Zamenjaj "15 ur na dan", z "po svojih zmožnostih" in boš sigurno našel zadosti ljudi.

jype ::

Jah, bi z veseljem, pa dejansko vem, kolk je dela spravit skupaj eno resno politično kampanjo. Ni to biznis za lenuhe.

darkolord ::

Da se bo z nižanjem plač in višanjem davkov tem istim zaposlenim kaj izboljšalo (edit:) je npr. nezdrava obljuba.
Obratno tudi.

Zanima me, kakšna bi bila konkretna zdrava obljuba, da bi vsi ploskali.

judoka ::

Ne gre se za lenobo, gre se za čas. Izven službe/šole ti ostane 8 ur max. Znotraj teh 8 ur najdeš zadosti ljudi.

Matako ::

Zakaj bi se nek genij sploh ukvarjal s politiko, če ima toliko drugih področij?

Altruizem? Keš? Kurbanje za pozornost?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

judoka> Ne gre se za lenobo, gre se za čas. Izven službe/šole ti ostane 8 ur max. Znotraj teh 8 ur najdeš zadosti ljudi.

Politika je žal služba za precej več kot polni delovni čas.

Matako> Altruizem?

Verjel ali ne - ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bluefish ::

judoka je izjavil:

Zamenjaj "15 ur na dan", z "po svojih zmožnostih" in boš sigurno našel zadosti ljudi.
Našel boš nas, forumske nakladače. Sicer kup idej, ki pa so daleč vsaksebi, stran od realnosti in realno težko uresničljive.

Matako ::

Ok, verjamem! Ker druge razlage tudi sam ne najdem.

Ampak... na tesno bo šlo. Koliko sploh je takih altruističnih genijev? Od oka.
/\/\.K.

jype ::

En na štiri milijone prebivalcev :)

Manu ::

Na primer, tu je že ena smiselna ideja. Meni je kar všeč. Treba jo samo natančno definirat.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

first_line ::

judoka je izjavil:

Ne gre se za lenobo, gre se za čas. Izven službe/šole ti ostane 8 ur max. Znotraj teh 8 ur najdeš zadosti ljudi.


Dejansko četudi bi imel čas ne boš prišel zraven. Razen če ne začneš že danes z JJom, Jankovičem & company hodit na kavice (ti seveda častiš), se jim klanjaš, malo Titota ali pa Musolinija opevaš... Potem te bomo izvolili, čez pol leta bojo pa spet granitne kocke letale.

Vajenc ::

darkolord je izjavil:

Da se bo z nižanjem plač in višanjem davkov tem istim zaposlenim kaj izboljšalo (edit:) je npr. nezdrava obljuba.
Obratno tudi.

Zanima me, kakšna bi bila konkretna zdrava obljuba, da bi vsi ploskali.

Ena taka je univerzalni temeljni dohodek. Kako priti do njega pa je pretežko vprašanje za povprečnega državljana, kot sem jaz.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bluefish ::

Manu je izjavil:

Meni je kar všeč. Treba jo samo natančno definirat.
Skratka, nič konkretnega.

darkolord ::

Ena taka je univerzalni temeljni dohodek.
No, ta ideja je recimo precej slaba. Next?

jype ::

Manu> Treba jo samo natančno definirat.

Ja, malenkost! Potrebuješ samo ekipo 20 odličnih pravnikov kak mesec dni.

Vajenc> Ena taka je univerzalni temeljni dohodek. Kako priti do njega pa je pretežko vprašanje za povprečnega državljana, kot sem jaz.

Ja. Samo za UTD utemeljit potrebuješ pol leta trdega dela za praktično vse ustanove, ki so se v tej državi sposobne ukvarjat s tem problemom (statistični in pravni inštitut EF, recimo, bi znala zračunat večino številk in napisat večino zakonodaje, a močno dvomim da brez obilne dodatne količine usposobljenega osebja prej kot v letu dni).

In še kot pravi darkolord - mogoče se skozi to delo izkaže, da bi bil UTD velika neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

jype je izjavil:

En na štiri milijone prebivalcev :)


Ja saj. Gaussovka je hudič.

Še nekaj me skrbi. Kako bodo tisti z, ehm, nesrečnega roba gaussovke prepoznali altruiste z nasprotnega? Hočem reči - bodo ljudske množice, ki bolj cenijo preprostost malega človeka sploh hotele enega takega neobremenjenega altruista. Da se jim ne bo zdel "prepameten"?

Ker ravno včeraj sem gledal. Stoji tam mulček in se dere. Zagret, še celo z novim želejem si je našpičil lase. Pa ne ravno neuk, če ne drugega je obvladal tuj jezik. Ampak po drugi strani - v svoji sceni omejenih pogledov. Bolj narazen kot sta on in nesojeni razsvetljeni altruist, ki bo nadomestil Jajovo bando ne vem, če sta še lahko dva.

Na tesno bo šlo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vajenc ::

darkolord je izjavil:

Ena taka je univerzalni temeljni dohodek.
No, ta ideja je recimo precej slaba. Next?

Ideja je fantastična. Vprašanje le, če je izvedljiva.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Matako> Da se jim ne bo zdel "prepameten"?

Napačna kadrovska politika, tovariš! Ampak situacija se popravla!

V ZDA demografske spremembe pospešeno marginalizirajo republikansko stranko. Čeprav je "ta današnja mladina" res nevzgojena, hkrati tudi vedno bolje razume, da je odpor do nenasilnih marginalnih skupin stvar, ki v sodobni družbi in državi nima mesta.

Matako> Na tesno bo šlo.

Mogoče tut sploh ne bo šlo in bo moralo najprej pokat - ampak jaz vseeno ne mislim vreči puške, er... belega goloba miru v koruzo.

Matako ::

jype je izjavil:


Mogoče tut sploh ne bo šlo in bo moralo najprej pokat - ampak jaz vseeno ne mislim vreči puške, er... belega goloba miru v koruzo.


Ja saj. Saj veš kako je z golobi. Eni jih spuščajo drugi pa streljajo.

Glinaste, seveda.
/\/\.K.

darkolord ::

Ideja je fantastična. Vprašanje le, če je izvedljiva.
Fantastičen je zgolj tisti del, da bi vsi imeli nek UTD. Neločljivo povezan del, kako do denarja za to priti, pa je v vseh dosedajšnjih primerih slab.

Politik, ki bi si uvedbo tega upal obljubiti, ne bi bil primeren za izvolitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

judoka ::

bluefish je izjavil:

judoka je izjavil:

Zamenjaj "15 ur na dan", z "po svojih zmožnostih" in boš sigurno našel zadosti ljudi.
Našel boš nas, forumske nakladače. Sicer kup idej, ki pa so daleč vsaksebi, stran od realnosti in realno težko uresničljive.



forumski nakladači----> prostovoljci...v USA je to nekaj običajnega.


Osebno bi bil prostovoljec, če bi obstajal človek/gibanje v katerega bi verjel.

Matako ::

Rešitev je preprosta - ustanovi lastnega.

Samo potem pa rabiš idejo.

jype je izjavil:


In še kot pravi darkolord - mogoče se skozi to delo izkaže, da bi bil UTD velika neumnost.


Za tak šport nujno rabiš Plan B. To je dostikrat problem vseh samooklicanih rešiteljev naroda. No to in plan A.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Manu ::

bluefish je izjavil:

Manu je izjavil:

Meni je kar všeč. Treba jo samo natančno definirat.
Skratka, nič konkretnega.


Bom pojasnil zakaj je to dobra ideja.

Na primer: imamo že zapisano, da lahko ljudje predlagajo vladi kak zakon z dovolj podpisov.

Tu pa bi ljudje lahko odstavili kakega politika ali župana z dovolj podpisov. Podpis politikov se ne upošteva.

Na ta način bi se izognili takšnim protestom. Ljudje bi vedeli, da imajo možnost odvoliti kakega poslanca ali župana in bi namesto protestov lepo podpisali odvolitev in neko število podpisov bi pomenilo nezaupnico politiku in njegovo odvolitev.

Ta predlog je smiselen in je v skladu z ustavo s tretjim členom "... V Sloveniji ima oblast ljudstvo. Državljanke in državljani jo izvršujejo neposredno in z volitvami, po načelu delitve oblasti na zakonodajno, izvršilno in sodno." Odvolitev bi pomenila neposredno izvajanje oblasti s strani ljudstva.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jype ::

Ja, saj ne pravimo, da je ideja slaba, samo predlog ni še zrel. Na spletni strani je par točk, nikjer pa ni vsega tistega pravnega nakladanja, brez katerega ne moreš vedeti, ali je reč sploh kompatibilna s preostankom zakonodaje.

Vajenc ::

Si bom sposodu namig iz druge teme.

Nissan_GTR je izjavil:

A je kdo Jajota kaj videl? Mogoče sem naiven, samo meni se zdi, da tišina najvišjega predstavnika

Janša je na uradnem obisku v Albaniji, kakor so ga povabili na proslavo stote obletnice Albanije.

Namen obiska je predvsem krepitev sodelovanja med državama s poudarkom na gospodarskem področju.(siol.net)
To bi na začetku morda manjkalo neizkušenim in nepoznanim politikom. S takimi državami je namreč težko gospodarsko sodelovati, če ni politične podpore.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

dstr17_ ::

darkolord je izjavil:

Ideja je fantastična. Vprašanje le, če je izvedljiva.
Fantastičen je zgolj tisti del, da bi vsi imeli nek UTD. Neločljivo povezan del, kako do denarja za to priti, pa je v vseh dosedajšnjih primerih slab.
Tudi denar za vse oblike današnjih socialnih subvencij in dodatkov mora od nekje priti. Če se prav spomnim so zagovorniki UTD-ja izračunali, da če bi ukinili vse te dodatke in uvedli UTD je to enaka količina denarja. Gre se za prerazporeditev denarja in za bistveno zmanjšanje birokracije in vseh, ki so nanjo skozi socialne službe prisesani. -> vprašanje izvedljivosti je samo vprašanje politične volje in ničesar drugega.

darkolord ::

Podpis politikov se ne upošteva.
A od temnopoltih pa žensk tudi ne?

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

jype ::

domen_> Če se prav spomnim so zagovorniki UTD-ja izračunali,

Ja, saj v tem je problem. Naj najprej en matematik naredi preizkus tega računa.

Nihče ne pravi, da se ne da - samo da je treba dejansko pravilno in dolgoročno zračunat - z upoštevanjem tega, da nekaterim UTD ne bo dovolj za preživetje in bodo še vedno potrebovali dodatna sredstva.

Matako ::

dstr17_ je izjavil:

Če se prav spomnim so zagovorniki UTD-ja izračunali, da če bi ukinili vse te dodatke in uvedli UTD je to enaka količina denarja.


Kar niso zračunali je to, koliko solzavih zgodbic bi se kar naenkrat pojavilo od ljudi, ki s tem ali onim dodatkom ali olajšavo sedaj dobijo bistveno več od UTD. Lačni otroci!

U kot utopija.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

dstr17_ ::

Evo tole sem takrat bral: Predlog za UTD v Sloveniji.

Moj vtis je bil, da je to v realnosti povsem izvedljivo, ker bi bili izdatki za UTD primerljivi z zdajšnjimi izdatki vseh oblik socialnih pomoči/dodatkov, ki jih imamo. Vsi viri in računi so v dokumentu navedeni, ocene za UTD se pa gibljejo med 200-270eur na posameznika - premalo za preživetje, verjetno dovolj za premostiti krajše obdobje brezposelnosti.

Matako je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Če se prav spomnim so zagovorniki UTD-ja izračunali, da če bi ukinili vse te dodatke in uvedli UTD je to enaka količina denarja.


Kar niso zračunali je to, koliko solzavih zgodbic bi se kar naenkrat pojavilo od ljudi, ki s tem ali onim dodatkom ali olajšavo sedaj dobijo bistveno več od UTD. Lačni otroci!

U kot utopija.
To imaš prav, nekateri po zdajšnjem sistemu dobijo več. Zaradi tega se med predlogi redno pojavlja postopna uvedba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

darkolord ::

Zaradi tega se med predlogi redno pojavlja postopna uvedba.
Bi takšni, ki sedaj dobijo več, postopoma dobili manj ali bi postopma denar začeli cuzati od drugod?

dstr17_ ::

Kako to misliš od drugod? V tem predlogu se zdajšnje oblike socialnih pomoči/dodatkov potem ukinejo.
««
2 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510519 (8400) Mipe

Novi vse slovenski protest 3.12.2012 ob 16:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712869 (12212) Gandalfar

Več podobnih tem