» »

ne gre čez 100!

ne gre čez 100!

Klemenn ::

torej mam 2mb adsl..in še nikoli še ni šlo čez 100!

ko sem neki snemal iz ftpja..takega ki je zagarantirano letel čez 200..mi je vse stalo okoli 100..ni šlo več..nikakor ne..in tudi pri muli..hitrost največ 120!

kaj je lahk narobe? aja za ftp uporabljam bpftp server

Gandalfar ::

jzt bi rekel, da te SiOL zelo grdo nateguje.. predlagam da se v znak upora proti Telekomovi monopolisticni politiki odpoves ADSLju in preklopis na SiMOBIL GRPS unlimited paket

Matek ::

Prosim če uporabiš kako enoto, 100 česa? Predvidevam da kB/s.

1. Kako to da je zagarantirano letel čez 200, če pa praviš da ni še nikoli šlo čez 100? Pa tudi če ti je kdo povedal da gre čez 200, je bil pač takrat zafilan, oni ne čakajo sam na enega s 200 kB bandwidtha.

2. Pri muli je veliko odvisno od uploada, pa tudi težko je dobiti toliko uporabnikov, da bi pol naklamfal skup za 2 Mbita downloada, poglej si malo pod uploads, recimo da pošiljaš 8 ljudem po 6 kB/s, ti pa bi rad downloadal s polnimi 256 kB/s, pol bi rabu met 42 userjev, od katerih ti bojo vsi odstopili 6 kB/s oziroma 84 takih s 3 kB/s. Poglej če jih imaš kdaj toliko in boš videl da se to redko zgodi.

3. Če laufaš mulo in dosti uploadaš se ti s tem tudi zmanjša možnost downloada, tako da je tudi to en razlog.

4. Kako lahko za ftp uporabljaš bftp server, za downloadanje s ftpjev rabiš klient, ne pa server.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

gandalfar: že kličem na simobil >:D


1. to je ftp..ki je v lasti enega človeka..in je takrat samo meni uploadal..in je že ene parkrat sicer drugim osebam uploadal krepko čez 240

2.ne govorimo o muli sicer..ampak ne govorim o enem fajlu..meni neče it pri recimo 20fajlih čez 100 sicer to je vprašljivo ne..but still

3. to vem

4. sej ne downloadam jzst..on meni uploada :\

SasoS ::

Problem (kot že 100x prej) je Receive Window. Pobrskaj kej po netu za optimizacijo TCP parametrov...

Matek ::

1. to je ftp..ki je v lasti enega človeka..in je takrat samo meni uploadal..in je že ene parkrat sicer drugim osebam uploadal krepko čez 240

Lahko da so ble SiOLove linije zafilane, oni ne garantirajo stalno full speeda.

sej ne downloadam jzst..on meni uploada

Saj ne poslušam jaz, oni meni govorijo.

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Klemenn ::

ja..sm zakaj potem gre z ~100 več pa ne? :\

Tarzan ::

Ravno zdele linux dol vlečem iz emčije nekje, in ga srka 220KB/s, mam pa 2MBitni ADSL paket.

Mogoče mate lokalno linijo zabasano, al pa centralo počas hudič jemlje.

Gandalfar ::

Jebediah: dej probi stestirat download na kaksen bolj objektiven nacin - recimo z prenosom kaksne linux iso slike

meni 2Mbit vedno nese okoli 200kb/s

fRiK0 ::

Men pa 1Mbit okol 110kB/s
Hvala

LP Tadej

StratOS ::

Skupen prenos imas 2Mbps=262 KBps
probaj iz vecih serverjev, ki imajo dovolj uploada pa bos videl kako gre :)

Seveda je to odvisno od serverja samega, prometa itd ... pa tudi od konfiguracije tvojga računalnika, samega računalnika in ostalih parametrov.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Klemenn ::

moj comp vidiš v podpisu in na web pageu..mislim da to ni problem..kakih parametrov?:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko vam pade download pri uploadu?

Oddelek: Omrežja in internet
81626 (1432) Stihler
»

VDSL, simetričnost, full duplex,...

Oddelek: Omrežja in internet
113094 (2454) Hux
»

Kabelski internet - je to normalno?

Oddelek: Omrežja in internet
221715 (1281) xenon74
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60733980 (17062) RedOS
»

Telemach na 1 Mbit

Oddelek: Omrežja in internet
262567 (1465) udarnik

Več podobnih tem