» »

Excel 2010

Excel 2010

tattoo ::

Ukvarjam se s to nalogo http://zaversnik.fmf.uni-lj.si/Gradiva/... in če se komu da, prosim za pomoč po korakih, ker se mi že na prvi točki zalomi ...
  • spremenil: tattoo ()

mgermo ::

Prva točka: Izbereš okvirček, Data-Data validation-data validation, allow list source označiš abc možnosti.

tattoo ::

Hvala, mi je pomagalo in sem uredil. Sedaj pa še dve stvari, in sicer:
- V celice pod kvadratki vpiši oznake pravilnih odgovorov ter jih skrij.
- V celicah pod oznakami pravilnih odgovorov sestavi formule, ki vrnejo 0 ali 1, odvisno od pravilnosti vpisanega odgovora. Uporabi funkcijo IF. Tudi vsebino teh celic skrij.



Oboje sem naredil ter tudi vsebino teh celic skril (desni gumb, oblikuj celice, zaščita, skrita). Vse te, ki morajo biti skrite so tudi zaščitene. In sedaj, ko izberem zaščiti list (obkljukano pustim samo Izbira nezaklenjenih celic - da lahko potem izbiram v kvadratkih med možnosti A,B in C po potrebi tudi D), mi ne skrije teh dveh oznak (npr. pri prvem B,0)! Kakšen predlog kaj narediti, da mi ob zaščiti lista skrije vsebino teh celic pod okvirčki?

- V celici E31 sestavi formulo, ki prikaže število doseženih točk. Točke naj prikaže šele, ko uporabnik odgovori na vsa vprašanja (sicer naj bo to polje prazno). Točkam naj sledi (v isti celici) še beseda točk (poskrbi za slovnično pravilen izpis: 0 točk, 1 točko, 2 točki, 3 točke, 4 točke, 5 točk). Uporabi funkcije IF, OR, ISBLANK, CONCATENATE in CHOOSE. Formulo skrij.

Tu pa se mi sanja ne, kako naj sestaim formulo s toliko funkcijami ... da bo delovalo pravilno.

Prosim za pomoč, hvala.

mgermo ::

Izberi celico (celice), ki jih želiš skriti, desni klik - oblikuj celice - število (number) - custom in pod type vpiši ;;;
Za formulo pa še malo razmisli in napiši kar imaš.

tattoo ::

Hvala, to s prazno celijo je bila res enostavna. Kar se pa tiče formule pa ne vem, zdaj sem šel na http://office.microsoft.com skozi tiste funkcije v katerih še nisem delal OR, ISBLANK, CONCATENATE in CHOOSE, ampak da bi jih skupaj zložil in napisal takšno formulo pa ne znam.

mgermo ::

Precej simple zadeva.

=CONCATENATE(IF(OR(ISBLANK(B4);ISBLANK(B9);ISBLANK(15);ISBLANK(B20);ISBLANK(B25))=TRUE;"";SUM(B6+B11+B17+B22+B27));" ";IF(OR(ISBLANK(B4);ISBLANK(B9);
ISBLANK(15);ISBLANK(B20);ISBLANK(B25));"";IF(SUM(B6+B11+B17+B22+B27)=0;"točk";
CHOOSE(IF(OR(ISBLANK(B4);ISBLANK(B9);ISBLANK(15);ISBLANK(B20);ISBLANK(B25))=TRUE;"";SUM(B6+B11+B17+B22+B27));"točko";"točki";"točke";"točke";"točk"))))

mgermo ::

=CONCATENATE(IF(OR(ISBLANK(B4);ISBLANK(B9);ISBLANK(15);ISBLANK(B20);ISBLANK(B25))=TRUE;"";SUM(B6+B11+B17+B22+B27));" ";
IF(OR(ISBLANK(B4);ISBLANK(B9);ISBLANK(15);ISBLANK(B20);ISBLANK(B25));"";IF(SUM(B6+B11+B17+B22+B27)=0;"točk";CHOOSE
(IF(OR(ISBLANK(B4);ISBLANK(B9);ISBLANK(15);ISBLANK(B20);ISBLANK(B25))=TRUE;"";SUM(B6+B11+B17+B22+B27));"točko";"točki";
"točke";"točke";"točk"))))


Da popravim zmazek.

tattoo ::

Uh, hvala za tole, dela preverjeno :). Bom pa moral dobro premislit, kako si jo spisal ..;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel makro in vb, kopiranje vrednosti

Oddelek: Programiranje
161145 (904) max00slo
»

pomoč excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
383239 (1963) sax8er
»

excel IF funkcija

Oddelek: Programska oprema
236390 (3397) Cofko Cof
»

NUJNO, EXCEL pomoč

Oddelek: Programska oprema
61068 (1003) mktg
»

Excel-pomoč s časi in datumi

Oddelek: Programiranje
93066 (2728) prtenjam

Več podobnih tem